Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як поставити тампон в перший раз

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Ставимо тампон

 • Insert a Tampon for the First Time Step 1.jpg 1 Купіть тампони. Зорієнтуватися в світі тампонів може бути непросто, але, дізнавшись деяку корисну інформацію, ви позбудетеся від страху перед покупкою. Найбільш поширені бренди, які випускають тампони – Kotex, Tampax та інші. Найчастіше компанії, що виробляють прокладки, випускають також і тампони, тому, ви можете придбати продукт фірми, що виробляє ваші прокладки. Загалом, є три важливих моменти: папір або пластик, водопоглинання, наявність або відсутність аплікатора. Ось, що вам потрібно знати:
  • Папір або пластик. У деяких тампонах аплікатор зроблений з паперу, в інших же – з пластика. Паперовий аплікатор має перевагу в тому, що його можна змити в унітаз, але якщо у вас ненадійна система каналізації, краще не випробовувати долю. Деякі дівчата вважають, що пластиковий аплікатор використовувати зручніше. Ви можете спробувати обидва варіанти і вирішити, що підходить саме вам.
  • З аплікатором або без. Більшість тампонів продається з аплікатором, хоча є й винятки. Коли ви тільки освоювати з використанням тампонів, краще взяти ті, що з аплікатором, – він забезпечить вам кращий контроль над процесом. При використанні тампона без аплікатора вам потрібно буде просунути його в піхву за допомогою пальців, що може бути непросто спочатку. Однак гідність тампонів без аплікатора полягає в тому, що вони дуже маленькі, а значить, ви легко можете тримати їх у кишені, якщо потрібно.
  • Вбираність. Найбільш поширені два типи тампонів – "звичайні" і "для рясних виділень". Зазвичай рекомендується почати з звичайних, щоб зрозуміти принцип використання тампонів перш, ніж переходити до більш сильним. Тампони "для рясних виділень" трохи більше за розмірами, а тому використовувати їх може бути важче. Ви можете використовувати звичайні тампони на тій стадії, коли виділення помірні, а потім перейти до більш поглинає тампоном. Часто в одній упаковці йдуть і звичайні та сверхпоглощающие тампони, так що ви можете вибирати на свій розсуд.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 2.jpg 2 Ставте тампон, коли виділення помірні або інтенсивні. Хоча це і необов'язково, ставити тампон в самому початку місячних, коли виділення дуже помірні, може бути досить важко, – тампон буде гірше прослизати в піхву. Коли ж виділення сильні, стінки піхви будуть більш вологими, що полегшить ковзання тампона.
  • Деякі дівчата задаються питанням, чи можуть вони потренуватися ставити тампон до початку місячних. Хоча нічого поганого не трапиться, зручніше буде почекати, коли дійсно почнуться місячні.
  • Хоча просити допомоги у мами або тітки може бути останнім, що ви хотіли б робити, якщо у вас виникнуть труднощі у самостійному вирішенні цієї задачі, або вам буде страшно робити це на самоті, не соромтеся попросити допомоги у жінки, якій ви довіряєте.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 3.jpg 3 Помийте руки. Дуже важливо помити руки перед тим, як ставити тампон, – так аплікатор залишиться стерильним до тих пір, поки ви не введете його в тіло. Ви ж не хочете занести в піхву бактерії і викликати інфекцію.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 4.jpg 4 Розгорніть тампон сухими руками. Дочекайтеся, поки руки висохнуть, а потім обережно розірвіть упаковку тампона і викиньте її. Абсолютно нормально, якщо ви трохи нервуєте, хоча, насправді, причин для хвилювання немає. Якщо ви випадково упустите тампон на підлогу, викиньте його і візьміть новий. Не варто піддавати себе небезпеки інфекції тільки з-за того, що вам шкода викидати тампон.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 5.jpg 5 Сядьте або станьте в зручну позицію. Коли ви трохи освоїтеся з використанням тампонів, то зрозумієте, який метод краще підходить саме вам. Деякі дівчата вважають за краще ставити тампон, сидячи на унітазі. Іншим зручніше робити це стоячи, трохи присівши. Ви можете спробувати поставити одну ногу на унітаз або борт ванни, щоб трохи відкрити піхву.
  • Хоча тривога – абсолютно природне почуття в такій ситуації, вам потрібно постаратися розслабитися. Чим спокійніше ви будете, тим легше вам буде поставити тампон.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 6.jpg 6 Візьміть тампон двома пальцями, якими дерите ручку під час письма. Візьміть його посередині, прямо в тому місці, де менша, внутрішня трубка входить у більшу, зовнішню. Ниточка повинна бути добре видна і дивитися вниз, у бік від вашого тіла, в той час як товста частина тампона повинна бути повернена вгору. Ви також можете покласти вказівний палець на підставу тампона, а середнім і великим пальцями взятися за виступи для тримання.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 7.jpg 7 Знайдіть піхву. Піхва знаходиться між уретрою і анальним отвором. Є три отвори: уретра (звідки виходить сеча), піхву (посередині) і анус (ззаду). Ви легко можете знайти уретру, після чого вам потрібно опустити пальці на 2-5 см вниз – так ви знайдете вхід у піхву. Не бійтеся, якщо на пальцях з'явиться трохи крові – це абсолютно нормально.
  • Деякі дівчата рекомендують другою рукою трохи розсунути статеві губи (складки шкіри навколо входу в піхві). Так вам буде легше поставити тампон. Так чи інакше, деяким вдається вести тампон і без додаткової допомоги.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 8.jpg 8 Обережно помістіть верхівку тампона в піхву. Тепер, коли ви знайшли піхву, все що вам потрібно – просунути тампон на 2-3 сантиметри всередину піхви. Потім, вам слід повільно штовхати тампон всередину до тих пір, поки ваші пальці не торкнуться аплікатора і вашого тіла, а зовнішня частина трубки тампона не виявиться всередині піхви.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 9.jpg 9 Натисніть вказівним пальцем на тонку частину аплікатора. Зупиніться, коли тонка і товста частини зустрінуться, а ваші пальці торкнуться шкіри. Аплікатор призначений для того, щоб допомогти вам ввести тампон глибше у піхву. Дійте так, щоб проштовхнути внутрішню трубку тампона через зовнішню.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 10.jpg 10 Великим і середнім пальцями вийміть аплікатор. Тепер, коли ви поставили тампон у піхву, все що вам потрібно зробити – прибрати аплікатор. Для цього візьміться за нього великим і середнім пальцями і ніжно потягніть його назовні з піхви. Зовні повинна бути видна ниточка, яка виходить з піхви.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 11.jpg 11 Викиньте аплікатор. Якщо аплікатор з пластику, викиньте його у відро. Якщо він з картону, звіртеся з інструкцією на коробці, щоб бути впевненими в тому, що його можна змити в унітаз. Якщо ви не впевнені, краще і безпечніше буде викинути його у смітник.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 12.jpg 12 Подумайте про те, щоб разом з тампоном використовувати і щоденні прокладки. Хоча це і необов'язково, багато дівчат віддають перевагу разом з тампоном використовувати і щоденні прокладки – просто на той випадок, якщо тампон почне трохи протікати, коли вбере в себе стільки менструальних виділень, скільки зможе. Якщо ви часто приймаєте ванну і регулярно змінюєте тампони, цього не трапиться, але прокладки дають додаткове відчуття захищеності. До того ж, тонкі щоденні прокладки не створюють ніякого дискомфорту.
 • Частина 2 з 3: Вилучення тампона

 • Insert a Tampon for the First Time Step 13.jpg 1 Переконайтеся, що вам комфортно з тампоном. Якщо тампон доставляє вам незручності, швидше за все, ви поставили його неправильно. Якщо ви ввели його як годиться, то зовсім не повинні його відчувати. Якщо тампон доставляє вам дискомфорт, або зайшов не повністю, вам слід його витягти. Якщо край тампона видніється з піхви, це також означає, що засіб введено невірно. У таких випадках спробуйте знову.
  • При правильно встановленому тампоні ви повинні мати можливість бігати, ходити в гірку, кататися на велосипеді, плавати і займатися іншими фізичними вправами.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 14.jpg 2 Коли будете готові, витягніть тампон. Хоча вам слід міняти тампон кожні 6-8 годин (або навіть частіше), при рясних виділеннях може виникнути необхідність більш частої заміни. Дуже важливо перевіряти стан тампона кожні пару годин, особливо, якщо ви використовуєте тампони вперше. Якщо, протираясь після туалету, ви бачите багато крові, чи помітили її в унітазі, це ознаки того, що тампон пора замінити. Це також може бути ознакою того, що тампон увійшов лише частково, що також є сигналом до заміни.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 15.jpg 3 Викинете тампон. Хоча в інструкції сказано, що тампон можна змити, для безпеки краще його викинути у відро для сміття, – ви ж не хочете викликати сантехніка з-за того, що тампон забив старі труби вашого будинку? Тому загорніть використаний тампон в туалетний папір і викиньте у відро для сміття. Якщо ви знаходитесь в громадському туалеті, то пошукайте відро для сміття на підлозі кабінки туалету або на дверях, – саме в такі місця і слід викидати тампони.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 16.jpg 4 Міняйте тампони кожні 8 годин або частіше, якщо потрібно. Вийнявши старий тампон, вам слід поставити новий. Більшість дівчат не ставлять тампони на ніч; ви можете використовувати прокладки, якщо тільки не розраховуєте спати менше 8 годин.
  • Якщо нитка тампона стала вологою від менструальної рідини, вам також слід замінити тампон.
  • Якщо тампон як і раніше важко витягти (здається, що він трохи застряг), це означає, що він ще не ввібрав достатньої кількості рідини. Якщо пройшло менше 8 годин, повторіть спробу трохи пізніше. Наступного разу спробуйте використовувати тампони з меншим показником поглинання.
  • Якщо ви залишите тампон більш ніж на 8 годин, то у вас може статися інфекційно-токсичний шок (ІТШ), що рідко, але потенційно може закінчитися смертю. Якщо ви залишили тампон довше рекомендованого часу, і у вас виникли гарячка, висип або блювання, негайно зверніться за допомогою.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 17.jpg 5 Використовуйте тампони, відповідні обсягом виділень. Краще всього використовувати тампони з мінімальним ступенем поглинання, яка вас влаштує. Почніть з звичайних тампонів. Якщо ви виявите, що вам доводиться міняти їх частіше, ніж раз на 4 години, перейдіть на наступний рівень поглинання. Коли виділення стануть менш сильними, перейдіть на більш легкі тампони. Під кінець місячних ви можете виявити, що вводити тампони стало важче. Коли місячні припиняться, перестаньте використовувати тампони.
  • Якщо ви відчуваєте, що місячні закінчилися не повністю, скористайтесь щоденної прокладкою.
 • Частина 3 з 3: Правда про тампонах

 • Insert a Tampon for the First Time Step 18.jpg 1 Тампон не може загубитися у вашому тілі. У тампона дуже щільна, міцна нитка, що проходить через весь тампон, тому відірватися вона не може. Нитка проходить через весь тампон (а не кріпиться тільки до його кінчика, як може здатися), так що вона буквально не може відірватися. Проведіть експеримент: візьміть новий тампон і спробуйте потягнути за нитку з усієї сили. Ви побачите, що відірвати її не можна. Саме тому ви можете бути впевнені в тому, що тампон у вас не застрягне. Це поширений страх багатьох дівчат, але він є абсолютно необгрунтованим.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 19.jpg 2 Майте на увазі, що тампон не перешкоджає сечовипускання. Деякі дівчата роками користуються тампонами, перш ніж дізнаються, що вони не заважають сечовипускання. Тампони ставляться в вагінальне отвір, а в туалет ви ходите через уретральне. Вони розташовані близько, але є різними отворами, а тому поставлений тампон не закриває сечового міхура і не створює перешкод для сечовипускання. Деякі дівчата побоюються, що під час сечовипускання тампон може випасти, – це зовсім не так.[1]
 • Insert a Tampon for the First Time Step 20.jpg 3 Тампони можуть використовувати дівчата будь-якого віку, у яких почалися місячні. Щоб використовувати тампони, ви не повинні бути старше 16 або 18 років. Тампони абсолютно безпечні для дівчат віком, якщо ставити їх правильно.
 • Insert a Tampon for the First Time Step 21.jpg 4 Знайте, що введення тампона не позбавить вас цноти. Деякі дівчата починають використовувати тампони тільки після першого сексуального досвіду, тому що вважають, що використання тампонів позбавляє невинності. Це абсолютна неправда. Хоча при використанні тампонів можна випадково порвати або розтягнути незайману пліву, ніщо "не позбавить вас невинності", крім самого сексу. Тампони є ефективним засобом як для дівчат, так і для дівчат, що мали сексуальний досвід.[2]
 • Insert a Tampon for the First Time Step 22.jpg 5 Використання тампонів не спричинить за собою проблеми зі здоров'ям. Всупереч тому, що ви могли чути, тампони не викликають грибкових інфекцій. Цього немає ніяких наукових підтверджень. Ця легенда виникла із-за того, що дівчата схильні до грибкових інфекцій у період місячних, коли і використовуються тампони.[3]

 • Поради

  • Щоб все зробити правильно, може знадобитися декілька спроб. Чим краще ви розслабитеся, тим легше буде поставити тампон.

  Попередження

  • Якщо ви залишите тампон довше ніж на 8 годин, у вас може статися інфекційно-токсичний шок (ІТШ), який рідко, але потенційно здатний привести до летального результату. Якщо ви залишили тампон довше рекомендованого часу, і у вас виникли гарячка, висип або блювання, негайно зверніться за допомогою.


  Що вам знадобиться

  • Тампони
  • Книги
  • Інструкція до використання тампона (вкладиш в пачці)
  • Гігієнічні прокладки
 • ^ https://www.ubykotex.com/get-the-facts/question?id=51298
 • ^ http://kidshealth.org/teen/expert/periods/use_tampon.html
 • ^ http://www.tampax.com/en-us/tampon-information/first-tampon/myths-busted.aspx
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?