Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як залишитися друзями після розриву відносин

Рекламний блок

Кроки

 • Deal With Being Dumped when You Want to Remain Friends Step 1.jpg 1 Тримайте всі взаємні звинувачення і закиди при собі. Подивимося правді в очі: що зроблено, те зроблено. Ви знали, що існує ризик закохатися, але це вас не зупинило, так чи інакше, але тепер він / вона охолов до вас або хоче повернутися до свого колишнього партнера. Сприймайте цю новину гідно, поплачте, якщо вам потрібно. Тільки не переходьте на особистості, не висловлюйте гірких жалів і не просіть ще один шанс.
 • Deal With Being Dumped when You Want to Remain Friends Step 2.jpg 2 Зрозумійте, що це буде не легко. Нехай ваш партнер знає, що ви жалкуєте про його / її вирішенні, але приймете її з поваги до вашої дружби. Скажіть йому / їй, що вам потрібно деякий час, щоб все обдумати.
 • Deal With Being Dumped when You Want to Remain Friends Step 3.jpg 3 Припините контакти з вашим партнером на якийсь час. Розглядайте це як щось, що потрібно просто пережити, як наприклад, зламана рука. Час, коли ви не будете бачити вашого партнера, який допоможе вам провести лінію між вашими надіями, і тим, що сталося насправді.
 • Deal With Being Dumped when You Want to Remain Friends Step 4.jpg 4 Визнайте необхідність обговорити ситуацію ще кілька разів, перш ніж повідомити про це вашим родичам і друзям. Ви знаєте, що ви одержимі, але ви не можете допомогти собі, і навіть якщо ви бачите в очах партнера байдужість, ви не можете змінити ситуацію. І через деякий час ви помічаєте, що розмови про це не допомагають. Розставте всі крапки над і протягом перших двох-трьох тижнів, але якщо ви все ще страждаєте, знайдіть хорошого друга - сестру, брата або приятеля і говоріть з ними час від часу, але не при кожній зустрічі, якщо вам так легше. Таким чином, у вас буде одна або дві людини, з ким ви можете іноді дати волю почуттям, а не завантажувати всіх, кого ви знаєте.
 • Deal With Being Dumped when You Want to Remain Friends Step 5.jpg 5 Виділіть хоча б півгодини щодня, щоб шкодувати про свою втрату. Ви повинні продовжувати звичну життя, в іншому випадку ви втратите свою роботу, вилетите з школи, втратите всіх своїх друзів або придбаєте інші проблеми в житті. Якщо ви дасте собі, принаймні, півгодини в день, щоб поплакати про свою втрату, це допоможе вам не думати про це іншу частину дня і не сидіти весь день наодинці зі своїм горем.
 • Deal With Being Dumped when You Want to Remain Friends Step 6.jpg 6 Придумайте уявний образ, куди ви будете розміщувати негативні емоції і який, зрештою, допоможе позбутися від них. Це ментальна частина вправи. Ми збираємося помістити ці емоції в безпечне місце, щоб ви могли продовжувати насолоджуватися життям. Деякі можуть збирати фотографії в коробку і викидати їх за борт уявного корабля. У нашому прикладі ми будемо використовувати уявний багаття на уявному пляжі, як буде сказано трохи нижче. Саме тут ви можете дозволити собі висловити всі свої негативні емоції та стерти їх в порошок. Спробуйте зменшити свої негативні емоції за цим сценарієм і не зациклюватися на них. Ось приблизний процес створення уявних образів:
  • Сядьте одні в кімнаті, переважно в затемненій, і уявіть, що ви вночі на пляжі. Тепер ви в повній самоті в своїй кімнаті. У вас є час, щоб просто посидіти і подумати про ваше горе і втрати, далеко від інших людей та від усього світу. Уявіть собі кожну деталь пляжу як можна більш яскраво. Слухайте шум хвиль і крики чайок. Відчуйте босими ногами пісок, вологе і трохи холодний, нехай ваші пальці поринуть в нього. Подивіться на згарищі багаття прямо перед вами. Послухайте крики чайок, що пролітають над вами. Уявіть собі запах солоної води і піску. Відчуйте легкий вітерець з океану. Зробіть це як можна більш яскраво і реалістично.
  • Розведіть вогнище. Спостерігайте червонувато-оранжеві відблиски, що висвітлюють рятувальника, який стоїть поруч, відчуйте тепло по мірі того, як вогонь розгорається. Слухайте потріскування палаючих гілок. Відчуйте запах диму.
  • Кидайте у вогонь все – спогади, коли ви і ваш друг були разом, залишилися в пам'яті фотографії всіх місць, де ви були разом, все, що ви робили, коли були разом. Додайте щось матеріальне (подарунки, які ви або вам дарували), і спостерігайте, як все це зникає, перетворюючись в дим. Спостерігайте, як згорають фотографії, які ви подумки поклали у вогонь. Покладіть у вогонь подарунки, хай вони горять. Улюблений одяг. Запахи, які асоціюються у вас з вашим другом.
  • Нехай все горить. Відпустіть це. Поплачте, якщо вам хочеться. Нехай течуть сльози, коли ви дивитеся, як горять всі ці речі. Головне те, що ви спалюєте» тільки спогади, які мають романтичне наповнення – а не речі, які ви робили разом, коли були друзями. Ви хочете зберегти дружню прихильність, коли відносини закінчені, але ви хочете позбутися від небажаних романтичних асоціацій. Нехай вогонь буде таким же великим, як ваша любов - нехай він буде величезним. Зрештою, це розумова вправа, ви не збираєтеся спалювати речі насправді (якщо тільки це дійсно так, а якщо це саме те, що ви хочете зробити, зробіть це у спеціально відведеному для багаття або іншому безпечному місці).
  • Повторюйте вправу по мірі необхідності, поки ви не звільнитеся від цих емоцій. Якщо для цього вам знадобиться тиждень, це нормально. Якщо вам потрібен місяць «нічних багать», нехай буде так. Або навіть рік. Не поспішайте, повторіть цей процес, поки не будете відчувати потребу робити це. Це ментальна частина нашого вправи. Хоча деякі можуть вважати це нав'язливими думками, дозвольте вашим емоціям узяти гору, якщо це необхідно, описаний вище спосіб може виявитися набагато корисніше, ніж тримати ці емоції в собі. Це дозволяє працювати над своїми почуттями, дійсно пережити їх, не пригнічуючи їх і не заганяючи в дальній кут, і, врешті-решт, символічно очиститися від них, в той же час, вести звичайний спосіб життя.
  • Коли ви зробите це, дозвольте вогню згаснути. Коли ви зрозумієте, що ви більше не відчуваєте гостру потребу говорити про це чи розмірковувати про свої почуття, значить пора відпустити їх. Уявіть, що вогонь стає все менше і менше – у вас закінчилися дрова, щоб підтримувати його. Продовжуйте дивитися, як вогонь зменшується. Це може бути корисно для вас, подумайте, як пляж починає висвітлювати майбутній світанок: уявіть собі рожевий відтінок в небі і відчуйте, як відроджується надія разом з новим днем. Коли сонце підніметься над обрієм, спостерігайте, як зникає вогонь, і все вугілля перетворюються в білий попіл.
  • Попіл розвійте за вітром. Уявіть, як ви нахиляєтеся до попелища і берете трохи попелу. В останній раз ви дозволяєте собі думати про це - ви хочете, щоб ваш друг повернувся. Але не як коханець. Просто як друг. Так що прийшов час, щоб відпустити все це. Візьміть попіл в руки і прогуляйтеся уздовж лінії прибою. Відчуйте, як набігають хвилі, обдають прохолодою ваші ноги. Уявіть, як вітер злегка дме в спину. Витягніть руки. У них попіл – уособлення того, що ви залишили в минулому. Розтисніть кулаки, і нехай вітер віднесе попіл. Нахиліться вперед і киньте попіл на вітер, нехай він летить у небо. Нехай течуть сльози, якщо вам так легше - це кінець цієї глави у вашому житті. Щоб остаточно це відчути, витріть сльози, відчуйте, як вони змішалися з попелом. Увійдіть у чисту воду океану і змийте їх. Наберіть води в долоні, помийте обличчя, відчуйте прохолоду, відчуття очищення, присмак солі. Встаньте, високо підніміть голову. Подумайте про свого друга, про те, як ви любите його або її. Не дозволяйте собі думати про хворобливому почутті залежності, а лише про дружньої прихильності.
  • Вийдіть з прибою, поверніться спиною до попелища і підіть з пляжу. Це останній уявний образ - у вас було достатньо часу, щоб погорювати. Ви відчували гнів, почуття втрати, кожна деталь, кожне спогад цього роману проходили один за одним у вашій свідомості, згораючи в цьому очисному вогні. Тепер ви залишили їх позаду і йдете назустріч новому дню. Уявіть своє серце, вже не розбите і більше не кровоточить, а з невеликою білою плямою: це рубець від нанесеної рани. Ви постраждали, але тепер ви вздоровилися. Відчуйте себе очистившимся і готовим рухатися далі. Якщо вам потрібно трохи часу, щоб звикнути до цього новому почуттю, перш ніж знову спілкуватися з вашим другом, чекати стільки, скільки потрібно.
 • Deal With Being Dumped when You Want to Remain Friends Step 7.jpg 7 З цього моменту не вдавайтеся руйнівним спогадами. Коли ви відчуваєте спокусу згадати невдалий роман, перейдіть на хороші спогади про вашого друга саме як про одного. Згадайте час, коли ви сміялися разом або він/вона прийшов на день народження вашої мами, або ви розповіли йому/їй по секрету про якийсь інший вашої невдачі. Дозвольте собі тільки позитивні думки про тих відносинах - не повертайтеся в минуле. Що зроблено, те зроблено.
 • Deal With Being Dumped when You Want to Remain Friends Step 8.jpg 8 Зателефонуйте або напишіть вашому другу. Повідомте йому/їй про свою готовність відновити вашу дружбу. Ви буде відчувати себе трохи ніяково, коли ви знову зустрінетеся. Цього слід було очікувати. Почекайте трохи. Зустрічайтеся десь на нейтральній території, і нехай ваші зустрічі будуть короткими. Випийте чашку кави або, може бути, пообідайте разом. Нехай перші кілька зустрічей будуть короткими, щоб у вас був час відновити нормальні стосунки з вашим другом.
  • Виходьте куди-небудь час від часу разом, щоб ви могли звикнути до того, що ви знову друзі.
 • Напишіть листа

 • Deal With Being Dumped when You Want to Remain Friends Step 9.jpg 1 Ще одна річ, яку ви можете зробити, це написати лист, де ви зможете висловити все, що залишилося несказаним. Нехай воно буде довгим і емоційним.
 • Deal With Being Dumped when You Want to Remain Friends Step 10.jpg 2 Коли ви закінчите його, зберігайте його де-небудь далеко. Лист дозволить висловити деякі з ваших почуттів і допоможе вам краще зрозуміти їх. Коли ви більше не будете відчувати необхідність перечитувати його, спаліть його. Не залишайте слідів романа, який ніколи не повториться і не буде вас знову мучити.

 • Поради

  • Якщо ви і ваш колишній партнер розумієте, що ви обидва знову відчуваєте романтичні почуття, добре подумайте, перш ніж відновлювати відносини вдруге. Якщо ви повторите спробу, і у вас нічого не вийде, вже не буде жодного шансу відновити дружбу знову.
  • Не слід говорити "Шкода, що так вийшло, ми ніколи не повинні були цього робити". Ви обоє повинні прийняти на себе відповідальність (не дозволяючи одному з вас взяти всю провину на себе). Скажіть: "Що зроблено, те зроблено. Ми обидва знали, що це був ризик, ми обидва пішли на ризик. У нас не вийшло, але ми все ще друзі". Просто визнайте це і рухайтеся далі.
  • Якщо напруга занадто сильне, ви можете зменшити його, майте це на увазі. "Це буде важко, але я не відпускаю тебе. Ти був мені добрим другом. Ми знову будемо друзями, я це знаю. Я все ще твій друг, і я тут, щоб допомогти". Не здавайтеся.
  • Спочатку ви можете відчувати незручність, вина, яку відчуває ваш друг, може змусити її відмовитися від дружби. Може виявитися, що саме ви телефонуєте весь час, а він/вона не відповідає на дзвінки і т. д. Якщо це відбудеться, просто почекайте тиждень або дві, і зателефонуйте ще раз. Залиште приємне, дружнє повідомлення. Не тиснути і не підштовхуйте, просто дайте знати, що нудьгуєте, і хочете зустрітися найближчим часом.
  • Почніть нові відносини, перш ніж спробувати відновити вашу дружбу. Ви отримаєте свіжі емоційні враження і зберегти високу самооцінку. Ваш колишній партнер повинен поважати ваше рішення тимчасово дистанціюватися і може навіть почати більше цінувати вас у вашу відсутність.
  • Будь-які спроби взаємних звинувачень, які робить ваш друг, повинні бути зустрінуті спокійними запевненнями. "Я відчуваю себе так погано, я знаю, що ти постраждав ..." Ви говорите: "Все в порядку, я вдячний за ті почуття, які ти відчував до мене, і за відносини, які у нас були. У нас не вийшло, але для мене буде досить, якщо ми можемо бути просто друзями".
  • Не виключайте періоди охолодження відносин. Багато міцні дружні стосунки слабшають на деякий час. Якщо це "період розриву", не будьте наполегливі. Просто залиште все так, як є, і відправте різдвяну листівку. Може виявитися, що дружбу вже не врятувати, і якщо це так, це нормально. Ви зробили все, що могли.


  Попередження

  • Не зберігайте дружбу з корисливих мотивів. Якщо ви були закохані, і ваш друг ні, це закінчиться сльозами, і ви втратите вашого друга.
  • Не будьте занадто вимогливим або агресивним, коли відновлюєте вашу дружбу. Це зажадає терпіння від вас обох, і якщо ви будете поспішати, ви зіпсуєте відносини. Якщо ваш друг дистанціюється час від часу, дозвольте йому/їй це. Так само, як вам потрібні час і простір, другові, можливо, буде потрібно деяка перепочинок. Просто залиште приємне повідомлення, наприклад, "Привіт, це я. Давно не було від тебе звісток, схоже, ти зайнятий. Не турбуйся. Подзвони мені, коли буде вільна хвилинка, і ми побалакаємо. Може, сходимо пообідати коли-небудь". Чим менше ви вимагаєте, тим більше ваш друг захоче відновити вашу дружбу.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?