Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як відлякати кішок

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 2: Як відлякувати домашніх кішок

 • 1 Ті поверхні, до яких ви не хочете підпускати кішок, накрийте алюмінієвою фольгою. Якщо ваша кішка постійно дряпає диван або без кінця залишає шар вовни на спинці стільця, простим і ефективним методом в даній ситуації буде застелити поверхню листом алюмінієвої фольги. Звук і текстура фольги кішкам категорично не подобаються і зазвичай вони всіляко її уникають. Ви завжди можете зняти фольгу, коли користуєтеся стільцем або зустрічаєте вдома гостей.
  • Деякі власники кішок повідомляють про вдалий досвід у вирішенні подібних проблем з допомогою смужки клейкої стрічки на підлокітниках диванів або подушках, з метою створення дивною і неприємної для кішок текстури. Прикріпивши стрічки клейкою стороною вгору або вниз, ви можете досягти бажаного результату, так як цей спосіб працює в якості ефективного відлякуючого кошти.
  • Не менш ефективним є використання ароматизованих відлякуючих засобів на невеликих аркушах або шматочками фольги, з метою зробити те чи інше місце у вашому домі менш привабливим для кішки. Більш детально про таких ароматах ви дізнаєтеся, подивившись наступний крок.
 • Repel Cats Step 01.jpg 2 Використовувати ароматизовані відлякуючі засоби для кішок. Миючі засоби з цитрусовим запахом - ефективний спосіб відлякати кішок від поверхонь, тому сміливо використовуйте цитрусові миючі засоби на всіх робочих поверхнях, навколо побутових приладів, меблів та інших місцях в будинку, до яких ви б не хотіли допускати своїх кішок.
  • Лимонник, лаванда, колеус і інші натуральні аромати, які відлякують котів. Спробуйте розкласти лаванду і цедру цитрусових у маленьких вазочках на полицях поруч з крихкими предметами або в інших місцях, де ходити вашій кішці зовсім не обов'язково. Якщо є така необхідність, додайте ефірні масла тих же ароматів, щоб збільшити концентрацію запахів. Завдяки використанню спрею з запахом лаванди або цитрусового ароматизатора на килимах, кішки будуть триматися подалі від певних кімнат у вашому будинку. Також ви можете використовувати ці спреї на інших м'яких поверхнях, таких як штори і покривала, щоб відлякати від них кішок.
  • Основна частина відлякуючих засобів для кішок, які знаходяться у вільному продажу, виготовляється з урини лисиці або відходів інших хижаків. Швидше за все ви були б не в захваті від використання таких коштів у власному будинку, але більш докладно про це ви зможете прочитати далі.
 • 3 Використовуйте воду. Якщо кішка ніяк не залишить у спокої ваш папороть або підіймається на диван і злазить з нього, використовуючи при цьому кігті, бризніть на кішку невелику кількість води. Поставте невелику склянку води поруч з тим місцем, яке ви намагаєтеся вберегти від своєї кішки, занурте туди палець і розлийте трохи води навколо, щоб відлякати тварину.
  • А ще краще, купіть пару іграшкових водяних пістолетів і заховайте їх у стратегічно важливих місцях по всьому будинку, щоб завжди мати під рукою необхідний озброєння. Вашим друзям це може здатися досить дивним, але ось вашій кішці сховатися ніде.
  • Робіть це спокійно, не підвищуючи голосу. Дискомфорт в тому чи іншому місці повинен асоціюватися у кішки з водою, а не з вашим голосом або присутністю.[1]
 • 4 Не використовуйте гучні звуки в якості покарання кішки. Стук, клацання пальцями або крик не є ефективними способами відігнати кота від якої-небудь поверхні чи об'єкта. Швидше за все ви досягнете короткострокового бажаного результату - найімовірніше тварина втече і де-то сховається. Однак у подальшій перспективі кішки будуть реагувати подібним чином всякий раз, коли почують ваш голос на підвищених тонах, стукіт або клацання. Ви зробите свого кота полохливим, але не вбережете від нього об'єкт, який потрібно зберегти.
 • 5 Надайте тварині альтернативні місця. Хіба це дивно, що ваша кішка хоче згорнутися калачиком на супер-м'якій ковдрі і подрімати? Якщо хочете, щоб вона трималася подалі від ліжка, ви повинні забезпечити їй комфортне та таке ж зручне місце для сну. Не всі кішки люблять спати у ліжках, але невеликі затишні містечка з пухнастих теплих ковдр будуть приємними і привабливими. Підготуйте коробку зі старою ковдрою і насипте туди трохи котячої м'яти, щоб зробити місце більш привабливим для вихованця.
  • Якщо ваша кішка дряпає меблі, вам необхідно придбати так звану когтеточку, так як така процедура необхідна тваринам регулярно. Кішки повинні регулярно дряпати речі кігтями, тому ви повинні надати їм для цього якусь поверхню.
  • Непоганою ідеєю буде зробити важкодоступними для кішки ті місця, які ви хочете вберегти від тварини. Кішки - це дуже хитрі тварини, які люблять стрибати і повзати, так що зробити це можна з працею, проте спробуйте, прибравши поверхні для стрибків та інші об'єкти, на яких кішка любить сидіти. Це змусить її триматися подалі від високих поверхонь і важкодоступних місць.
 • Метод 2 з 2: Як відлякувати вуличних кішок

 • 1 Усуньте всілякі джерела їжі. Якщо вуличні кішки приходять до вас у двір, значить вони шукають їжу і, ймовірно, десь її знаходять. Якщо у вас є домашні тварини, переконайтеся, що їжа знаходиться в будинку і дістатися до неї іншим тваринам неможливо. Крім того, переконайтеся, що навколо вашого будинку немає ніякої іншої їжі, яку дворові кішки змогли б знайти. Також непогано було б переконатися, що на території вашого будинку не завелися миші. Це могло б позбавити вас від додаткового присутності представників сімейства котячих, які охороняють вас від гризунів.
  • Перевірте всі ваші сміттєві баки і переконайтеся, що кришки щільно закриті, а харчові відходи не звисають з них і залишаються недоступними для тварин. Впорядковано складайте ваш сміття таким чином, щоб кішки не приходили до вас на запах, наприклад, це стосується банок від тунця.
  • Люб'язно розпитайте сусідів, не підгодовують вони кішок. Якщо хоча б одна людина починає залишати їжу тваринам, уникнути появи вуличних кішок у вашому дворі буде дуже складно. Крім того, це може призвести до перегодовування тварин, що в довгостроковій перспективі може негативно позначитися на їх здоров'ї.
 • Repel Cats Step 13.jpg 2 Використовувати рухомі розбризкувачі води, щоб відлякати кішок. Кішки (навіть дикі представники сімейства котячих) дійсно не люблять воду. Розмістіть розбризкувачі з датчиками руху в тих місцях, де ви спостерігаєте кішок регулярно, і де ви не хотіли б їх бачити. Розмістіть пристрої в місцях, через які кішки потрапляють до вас у двір, а також в інших місцях на ділянці, щоб охопити більшу частину території.
  • Через кілька днів трохи змініть розташування розбризкувачів, щоб це остаточно відлякало кішок і вони не шукали інші способи проникнути у ваш двір. Для того, щоб кішки залишили ваш двір в спокої, вам не знадобиться витрачати велику кількість води.
 • Repel Cats Step 04.jpg 3 Посадіть рослини, які відлякують кішок. Існує цілий ряд рослин, які чудово виглядатимуть на вашому подвір'ї, але дуже не сподобаються кішкам. Зокрема, якщо ви посадите траву рути запашної навколо свого саду, кішки будуть триматися від нього подалі. А восени ви можете зібрати і засушити руту, щоб зберегти її протягом зими і також використовувати як засіб для відлякування кішок. Навесні посипте цю траву в саду, щоб кішки трималися подалі від вашої ділянки.
  • Крім того, такі красиві рослини як цитронелла, лимонник, евкаліпт і лаванда також відомі своїм запахом, відлякуючим кішок. Ці рослини мають приємний для людей аромат і будуть відмінно виглядати у вашому дворі, але ось кішки їх просто ненавидять.[2]
 • Repel Cats Step 06.jpg 4 Використовуйте мульчу як засіб для відлякування кішок. Ви можете мульчувати різні ділянки в саду, такі як грунт між рослинами у дворі, годівниці для птахів та інші місця, де б ви не хотіли бачити кішок, використовуючи цедру цитрусових, кавову гущу або люльковий тютюн. Все це, як відомо, відлякує кішок, проте для ґрунту є дуже корисним, завдяки своїм азотфіксуючих властивостями. Всі ці речовини надають благотворний вплив на навколишнє середовище і, в той же час, ефективно відлякують кішок.
 • Repel Cats Step 10.jpg 5 Переходьте до "важкої артилерії". Якщо у вас дійсно є проблеми пов'язані з кішками, і у вас немає більше ніяких домашніх тварин, цілком можливо, що ви не захочете вирішувати це питання по-хорошому. Пам'ятайте, щоб не бути жорстоким по відношенню до кішок, від яких ви хочете позбутися, краще витратьте гроші на більш надійні та ефективні методи для відлякування тварин, наприклад, спеціальні спреї та звукові пристрої, які будуть дратувати тварин.
  • Спробуйте скористатися засобами для відлякування кішок, які знаходяться у вільному продажу. Як правило, вони зроблені з синтезованою або зібраної урини хижака; невелика кількість такого засобу, нанесеного по периметру вашого двору, дасть хороший результат, відлякуючи котів та інших тварин від вашого двору. Дотримуйтесь інструкцій виробника і переконайтеся, що це речовина не зашкодить тваринам.[3]
  • Встановіть ультразвукової репелент для тварин, призначений для відлякування кішок. Такі пристрої створюють високі тони аудіо передач, які не чути людей і більшості інших тварин і відмінно справляються з поставленим завданням. Не використовуйте такі репеленти якщо у вас є власні домашні тварини. Ви також можете поговорити з сусідами, щоб дізнатися, чи є у них домашні тварини, у випадку якщо ви захочете скористатися одним з таких пристроїв.
 • Repel Cats Step 07.jpg 6 Бережіть те, до чого ви не хотіли б підпускати кішок. Якщо у вас прекрасний квітучий сад і ви не хочете підпускати котів та інших шкідників до своїх овочів і рослин, ви можете спорудити перешкоди, які фізично обмежать доступ до них. Закрийте вхід в гараж, на веранду або інші місця, де кішки могли б спокійно спати або мітити територію. Позбавивши їх укриття ви можете зовсім позбутися набридливих тварин.
  • Розкладіть в саду невеликі камені, особливо в тих місцях, де є пухкий грунт, щоб кішки не почали рити там землю. Ви також можете вирізати пластикові килимові доріжки, щоб розкласти їх між стежками в саду або в будь-якому іншому місці, де є багато пухкої грунту. Покладіть їх в саду ворсистою стороною вгору, а потім злегка припорошите землею. Такий ворс не буде травмувати кішці лапи, але ходити по ньому тварині більше не захочеться. Ви можете знайти такі пластикові килимові доріжки в більшості магазинів канцелярських товарів і килимових магазинах. Вони можуть коштувати трохи дорожче, але як тільки ви знайдете їм застосування в своєму саду, користуватися такими доріжками зможете з року в рік.
  • Розкладіть плоску дротяну сітку на ґрунті між рядами в якості недорогої альтернативи килимовими доріжками. Використовуйте каміння або шипи, закріпивши їх на кінцях, і припорошите дротяну сітку грунтом.
 • Repel Cats Step 11.jpg 7 Розгляньте можливість створення у вашому дворі спеціально відведеного місця для кішок. Якщо вам не подобається, що кішки живуть в тих чи інших місцях вашого двору, можливо вам захочеться знайти для них більш підходяще місце, що зменшить ймовірність їх появи в небажаних місцях. Такий варіант підійде тим, у кого є власна кішка, чиє присутність цілком влаштовує господаря, але є бажання вберегти, наприклад, зелений горошок, що росте у дворі, від цікавого тварини.
  • Посадіть котячу м'яту в стороні, протилежній того місця, звідки ви хочете вигнати кішок, і дайте їй добре розростися. Поставте там предмет, на який тварині буде зручно видертися, наприклад пару старих барних стільців або лавку, якщо в цьому місці немає дерева, огорожі або іншого відповідного для кішки місця, щоб обстежити територію.
  • Ви можете виділити дворовим котам ящик для сміття, щоб вони рили в ньому землю, або ж насипати пісок на землю в певному місці. Регулярно прибирайте цю ділянку, щоб тварини продовжували користуватися ним.
 • 8 Розгляньте варіант відлову та стерилізації безпритульних кішок у вашому районі. Не так давно Американське суспільство по запобіганню жорстокому поводженню з тваринами стало проводити політику під назвою «відлов-кастрація-повернення» (TNR), як спосіб контролю популяції безпритульних тварин. Якщо у вас є серйозні проблеми, пов'язані з бездомними кішками у вашому районі, подумайте про звернення до відповідним службам, щоб контролювати чисельність тварин і допомогти їм залишатися здоровими, каструючи і потім випускаючи їх назад.
 • Попередження

  • Зверніться до місцевого офіцерові служби відлову бездомних тварин, якщо у вас виникли проблеми, пов'язані з бездомними кішками. Місцеві закони щодо контролю за кішками часто змінюються.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?