Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як навчитися мислити позитивно

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Поміркуйте над своїми негативними думками

 • 29495 1 1.jpg 1 Усвідомте принади позитивного мислення. Якщо ви зважитеся мислити більш позитивно, це не тільки допоможе взяти контроль над вашим життям і зробить щоденний досвід більш приємним, але це позначиться також на вашому психічному і фізичному здоров'ї і на ваших здібностях підлаштовуватися під зміни. Якщо ви усвідомлюєте всі ці принади, у вас буде мотивація до позитивного мислення на постійній основі.[1]Ось основні переваги позитивного мислення:
  • Ви подовжуєте собі життя
  • У вас менше депресій і стресу
  • Ви стаєте більш стійкими до холоду
  • У вас краще психічний і фізичний стан
  • Ви краще справляєтеся зі стресом
  • Ви більш схильні до серйозних стосунків і створення міцних уз
 • 29495 2 1.jpg 2 Будьте відповідальні за своє ставлення до життя. Пам'ятайте, що кожен день у вас в голові народжується приблизно 50,000 — 60,000 думок. І це ваші думки ніхто не може контролювати ваші думки і почуття, поки ви не дозволите. Це, звичайно, може здатися дуже привабливою ідеєю, якщо ви звикли вбирати емоції і переваги інших людей, але ви завжди обираєте, то вам мислити позитивно, чи негативно.
  • Усвідомте, що почуття — це те, що ви здатні контролювати. Це допоможе вам відчути, що у вас є повноваження і можливість змінювати свої розумові моделі.
 • 29495 2b1 1.jpg 3 Складіть план, як перестати думати негативно. Це означає побороти всю заперечність навколо вас — а її завжди буде багато. Подумайте, що б ви могли зробити такого корисного і конструктивного для себе. Вирішіть, як ви будете реагувати на речі, що внесе зміни у ваше життя, замість того, щоб дозволяти різних ситуацій і людям диктувати вам, про що думати і що робити. Ось як можна скласти "куленепробивний" план позитивного мислення:
  • Не дозволяйте нікому руйнувати ваш план. Люди часто роблять так, що речі здаються більш важливими і приносять більше занепокоєння, ніж це є насправді. Не дозволяючи собі піддаватися тривозі натовпу, замість цього просто все обміркувавши і отримавши дієве рішення, ви відчуєте, як звільняєтесь від зобов'язання підкорятися або погоджуватися, якщо це всупереч вашим поглядам.
  • Складання плану, як стати більш позитивним — це рух у правильному напрямку. Він допоможе вам залишатися позитивним, оскільки ви відчуєте, як отримуєте контроль над своїм життям і своїм вибором.
  • Ваш план може бути досить простим: ви можете заприсягтися собі виявляти і записувати свої негативні думки на кожен день, а потім виділити трохи часу і поміркувати, чому у вас з'являються такі думки, і як можна їх змінити.
  • У процесі здійснення плану ви побачите, що вам вже легше буде визначати свої негативні думки і вже складніше залишатися у володінні негативного ставлення.
 • 29495 4b1.jpg 4 Заведіть щоденник, щоб показувати там свої думки. Записуючи щоденні думки, ви зможете прослідкувати за тенденцією формування своїх позитивних і негативних думок. Записуйте свої думки і почуття, як тільки вони починають чинити на вас вплив і відразу ж визначайте, в яке русло пішли ці думки. Витратьте всього 20 хвилин в день, щоб простежити за розвитком своїх думок — це зможе допомогти з'ясувати, що пішло не так і що можна зробити, щоб налагодити це.
  • Замість того, щоб исписывать листки щоденника, можна просто записати 5 переважаючих негативних і позитивних думок за день, а потім проаналізувати їх.
  • Такий щоденник буде особливо корисний в стресові моменти. Зі стресом можна впоратися, але тільки коли усвідомлюєш, як реагуєш на стресові ситуації. Записуючи те, що ініціює погані думки, і свою реакцію під час стресу, у вас буде конкретний "матеріал" для роботи, щоб змінити ситуацію в кращу сторону.
 • Метод 2 з 3: Виявити і знешкодити погані думки

 • 29495 3 1.jpg 1 Виявите свої мимовільні негативні думки. Щоб зійти з шляху негативного мислення, яке не дає вам поглянути на світ позитивним поглядом, вам потрібно знати свої "мимовільні погані думки". Коли ви пізнаєте їх, ви зможете кинути їм виклик і змусити бігом забиратися з вашої голови.
  • Коли ви виявляєте негативну думку і розумієте її походження — це допомагає вам у подальшій боротьбі з подібним мисленням, і ви можете протидіяти цієї думки позитивними думками.
 • 29495 4 1.jpg 2 Уникайте "чорно-білого мислення". У такому типі мислення все, з чим ви стикаєтеся, або є, або його немає; і немає ніяких відтінків сірого. Отже, якщо щось йде не так, як ви б цього хотіли, це відразу ж потрапляє в категорію поганого, тому що нічого не можна врятувати, поки немає категорії сірого. Це, звичайно, прекрасний вихід для волокитчиков, які кажуть "Якщо я не можу підготувати ці документи вчасно, навіщо тоді взагалі намагатися?"
  • Щоб уникнути такого типу мислення, наповніть своє життя відтінками сірого. Замість того, щоб мислити тільки у двох напрямках: позитивному та негативному — складіть список всіх можливих результатів між ними і ви побачите, що все не так жахливо, як здається.
  • Наприклад, якщо ви пізно починаєте працювати над курсовою роботою, не хвилюйтеся, що ви її не зможете вчасно закінчити, краще розгляньте інші можливості. Можна закінчити, наприклад, половину роботи — це все ж краще, ніж нічого; можна постаратися завершити роботу, не так ретельно, як ви того хотіли; чи можна поговорити з куратором щодо продовження терміну здачі.
  • "Чорно-біле мислення" — це форма "надмірного узагальнення". Це значить думати, що все відбувається певним чином завжди або ніколи. Це означає лаяти себе за постійну нездатність щось зробити, наприклад, коли ви говорите: "Я завжди завалюю ці тести. Так чому б сьогодні було по-іншому?" або "Вона завжди права, а ось я помиляюся".
  • Якщо бачити відтінки сірого в будь-якій ситуації, це допоможе вам зрозуміти, що це не кінець світу, навіть якщо ви відчуваєте, що вас притиснули до стіни.
 • 29495 7b6.jpg 3 Уникайте "персоналізації". Це таке мислення, коли ви думаєте, що якщо щось пішло не так, то це автоматично ваша вина. Це не означає, що краще страждати нарцисизм, але таке мислення ймовірно призведе до того, що ви будете відчувати себе жахливо в будь-якій ситуації. А якщо таке мислення глибоко вкоренилося у вас є загроза стати параноїком і думати, що ви нікому не подобаєтеся і ніхто не хоче проводити з вами час, і якщо ви зробите навіть маленьке рух, це когось розчарує.[2]
  • Так мислять ті, хто вбирає почуття інших людей. Ви можете подумати: "Саша мені сьогодні не посміхнулася. Напевно, я чимось засмутила її". Однак, імовірніше всього, у Саші просто поганий день; ви тільки засмутитеся, якщо подумаєте, що могли чимось образити її.
  • Будьте раціональні, щоб уникнути такого мислення. Просто зупиніться і подумайте, які причини виникнення неприємної ситуації. Наприклад, подумайте про Сашу як про особистість, не прив'язаної до вас — і ви можете згадати, що у неї тиждень тому помер улюбленець або у неї стався важкий розрив з хлопцем. Це допоможе вам усвідомити, що її реакція ніяк не стосується вас.
 • 29495 4b2.jpg 4 Уникайте "фільтрованого мислення". Це означає, що ви бачите тільки негативний посил в тому, що вам адресували. Наприклад, ваш керівник похвалив вас за добре виконану роботу, але згадав, що в певній галузі можна зробити декілька змін в наступний раз. Ваш бідний керівник намагається вам допомогти виявити невеликі недоліки, а у вашій голові це перетворюється в жахливу критику, і ви просто не бачите ту величезну похвалу, адресовану вам. Якщо ви мислите в такому руслі, ви ніколи не побачите позитив ні в якій ситуації.
  • Щоб навчитися уникати фільтрованого мислення, подумайте над всією ситуацією і навіть зробіть замітки, якщо потрібно. Запишіть все сказане, як позитивне, так і негативне. Якщо ви запишіть все, що сказав ваш керівник під час загалом позитивного зборів, ви отримаєте візуальне підтвердження, що позитивні коментарі значно переважили негативні.
 • 29495 7b1.jpg 5 Уникайте "катастрофицирования". Це коли ви повністю налаштовані песимістично і думаєте, що всі приречене на провал. Наприклад, вас може відвідати думка, що сьогодні вся ваша сім'я потрапить під колеса автобуса, тільки тому що ви не поцілували їх на прощання. Це просто нереально і дуже виснажує, якщо думати про це цілий день. Ось як можна позбутися від катастрофічного мислення:
  • Будьте реалістом. Подумайте, яка ймовірність того, що трапиться щось неймовірне. Наприклад, якщо ви будете впадати в паніку кожен раз, коли кохана людина летить на літаку, згадайте, що більш імовірно, що людина помре від впав на голову кокоса, ніж від авіакатастрофи.
  • Подумайте про всіх нещастях, які траплялися з вами або вашими близькими. Звичайно, деякі могли потрапити у важку аварію, але скільки людей, яких ви особисто знаєте, були вбиті, або в їх будинок увірвалися і вкрали все майно, або чий автомобіль вибухнув? Швидше за все, ні одного.
  • Щоб звести катастрофічне мислення до мінімуму, уникайте телевізійних шоу, які підтримують ідею, що жахливе вбивство або трагічні випадки це звичайне явище, яке може відбуватися щодня. Ці випадки можуть здатися звичайним явищем, якщо взяти загальну кількість людей на планеті, але шанси, що це трапиться з однією людиною, дуже малі.
 • 29495 6.jpg 6 Уникайте "предсказывающего мислення". Якщо ви весь час всматриваетесь в свій кришталевий куля, який, насправді, дивиться назад і пророкує ваше майбутнє, спираючись на минулі події, ви скоро переконаєтеся, що це не працює. Наприклад, ви можете собі сказати: "Ця дружба приречена на невдачу, так само, як і попередні". Швидше за все, так і буде, оскільки ви "вигравіювали" підсумок у себе в мозку, і ваша підсвідомість зробить все, щоб так і було, і ви виявилися праві.
  • Замість цього, намагайтеся вчитися на кожному окремому випадку. Це не означає, що якщо у вас був важкий розрив з вашим колишнім хлопцем, що це таки станеться і з новим. Якщо, звичайно, у вас знову стався розрив з тієї ж причини, тоді саме час спробувати розібратися в собі. Але якщо це була зовсім інша ситуація, не втрачайте надії в теперішній ситуації, і час покаже.
 • 29495 5.jpg 7 Киньте виклик своїм негативним думкам. Навіть якщо ви все своє життя провели в негативному мисленні, це не робить таку поведінку правильним або здоровим. Спочатку ви можете піддатися опору, нагадуючи собі, що потрібно боротися з поганими думками, коли вони вводять вас в стрес або змушують страждати. Ось кілька дієвих методів, як почати боротися з такими негативними думками:
  • Ставте собі прості запитання, коли вашу голову відвідують мимовільні погані думки, питання типу: "Може я про це подумав, тому що це здалося мені розсудливим, але в мене не вистачило фактів?" або "Як мені допоможуть такі погані думки?", або "Ця ситуація справді така погана, якою я її малюю?"
 • 29495 7.jpg 8 Замінюйте негативні думки позитивними. Коли ви відчуєте, що можете виявляти і боротися з негативними думками, значить, ви готові робити вибір і замінювати погані думки хорошими. Це не означає, що все у вашому житті стане позитивним, адже іноді трапляється щось погане, і відчуваєш себе просто жахливо, але це нормально. Мета позитивного мислення в тому, щоб замінити щоденні непотрібні моделі мислення думками, які насправді допомагають досягати успіху. Ось кілька прекрасних способів замінити погані думки хорошими:
  • Завжди знаходите щось хороше в подіях, людях і речах навколо. Хоча б одну гарну річ в кожній людині, якого ви зустрічаєте і в кожному місці, де ви буваєте.
  • Кожен вечір складайте список того, за що ви вдячні.
  • Дивіться на проблемні ситуації і людей як на можливості, а не як на невдачі. Адже проблемна ситуація — це шанс рости і вчитися.
  • Говорите собі, що майбутнє сповнене хорошими можливостями. Складіть список того, чого ви з нетерпінням чекаєте в майбутньому.
 • Метод 3 з 3: Будьте оптимістом по життю

 • 29495 8.jpg 1 Пам'ятайте, щоб навчитися мислити позитивно, потрібно час. Розвиток позитивного мислення — це розвиток навику. Ми народжуємося з негативним мисленням — це трапляється з часом, коли ми вбираємо світ навколо нас; це впливає наше виховання, освіта, відношення до нас в житті. Як і будь-який інший навик, позитивне мислення вимагає практики і нагадувань, щоб не "впасти" назад у море негативних думок.
  • Кажіть щось хороше про себе, і регулярно. Те, як ви спілкуєтеся з собою, впливає на ваші думки та емоції, а також на самооцінку.
  • Не забувайте похвалити себе за добре виконану роботу; адже ви заслуговуєте усвідомлювати те хороше, чого ви досягли, і що не дарма доклали зусилля. Порадуйте себе чимось і нехай це буде нагадуванням цього досягнення.
 • 29495 8b1.jpg 2 Пробуйте щось нове. Відкриття різноманіття життя творить чудеса. Коли ви виходите з зони комфорту, це може застати вас зненацька і загнати негативні узагальнення і чорно-білі думки назад у печеру. Щось дуже просте, наприклад, спробувати нову їжу в ресторані, може відкрити вам нові смаки і відчуття, а так само звільнити вас від колишніх негативних вражень. Ось кілька нових ідей, які допоможуть "вдихнути позитивний повітря у ваше життя":
  • Запишіться на акторські курси. Це прекрасний спосіб самовираження і вийти із зони комфорту.
  • Відвідайте новий місто або країну і подивіться, як інші люди дивляться на світ.
  • Прочитайте роман у жанрі, про який ви навіть не думали раніше.
  • Навчитеся чогось нового, наприклад, в'язати.
  • Почніть освоювати якийсь інструмент, вирішуйте судоку, вивчаєте іноземну мову.
 • 29495 8b4.jpg 3 Будьте більш обізнаними. Негативне мислення часто стає приводом жити в рутині, залишатися на автопілоті, перестати відчувати і пізнавати світ та інших людей. Це нагадує створення оболонки навколо себе, бажання закритися від усього і розумову лінь. Змушуючи себе помічати людей, слухати, відчувати те, що з вами відбувається з розстановкою і турботою, і залишаючись обізнаним, ви можете зробити своє життя більш позитивною:
  • Ви зможете визначати поведінку черепахи" (бажання сховатися у свій панцир) і бути милим з собою, а не виснажувати себе за помилки, наприклад, якщо ви просто втомилися і вам потрібна перерва. Ви навчитеся розуміти своє тіло і відпочивати, замість того, щоб думати що ви повільний або ледачий.
  • Подумайте про медитації як про спосіб сконцентруватися. Медитуючи кожен день по 10-20 хвилин в зручний для вас час, ви можете збільшити усвідомлення себе і сьогодення, і це допоможе вигнати жахливі думки ще з більшим усвідомленням.
  • Підіть на йогу. Йога також може допомогти більше усвідомити світ, оскільки ви контролюєте своє дихання.[3]
 • 29495 8b5.jpg 4 Більше читайте. Читайте про людей, які побороли страх і досягли успіху в житті, пройшли шлях від дослідника до підприємця. Читаючи, ви придбаєте нові знання і переосмысливаете все, бачите, що ви не одні такі, хто постійно намагається змінити напрямок у житті. Адже кожен повинен робити це, щоб досягти успіху у створенні того життя, яким він бажає.
 • 29495 8b6.jpg 5 Вивчіть своє творче "я". Якщо ви раніше і не думали про це, зараз саме час. Виділіть трохи часу на мистецтво, зробіть щось своїми руками або досліджуйте свої оригінальні думки — це може творити чудеса і дасть вам силу мислити поза рамками і, отже, мислити позитивно. Навіть якщо ви не думаєте, що у вас є які-небудь творчі здібності, є багато способів, як ви можете самовиражатися, щоб стати більш позитивним.
  • Візьміть фотоапарат і почніть робити фотографії, які вас надихають або навіть запишіться на курси фотографів.
  • Підіть на урок гончарного майстерності і відчуйте, як приємно працювати руками.
  • Відчуйте себе письменником. Спробуйте придумати віршик, чи розповідь або спробуйте себе в написанні роману.
  • Підіть на заняття з малювання. Це прекрасний спосіб дати мозку відпочити, фокусуючись на образах на полотні.
 • 29495 8b3.jpg 6 Проводите час з оптимістичними людьми. Оптимізм заразливий. Песимізм теж. А що б ви віддали перевагу? Якщо ви бажаєте "заразитися" оптимізмом, вам потрібно проводити час з людьми, які внести в життя щось цінне. Шукайте частинки позитиву в інших людях — якщо ви будете знаходити в людях добро і акцентувати на цьому увагу, це допоможе таким думкам розквітати. Навчіться робити компліменти. Ось як можна більше часу проводити з позитивними людьми:
  • Уникайте людей, які "п'ють" вашу енергію і вбивають мотивацію. Якщо не виходить їх уникати або ви не хочете цього робити, навчитеся не дозволяти їм засмучувати вас і зведіть до мінімуму зв'язку з ними.
  • Уникайте побачень з людьми з песимістичними поглядами, якщо, звичайно, ви не турбуєтеся за них і не хочете їх змінити. А якщо ви схильні до негативного мислення, ви потрапите в пастку.
  • Спілкуйтеся з людьми, у яких безліч захоплень, які вони називають своїми і якими хочуть поділитися з вами. Захоплення, як і оптимізм, заразливі.29495 9b1.jpg
 • 7 Ставте обдумані мети. Якою б не була ваша мета, постійно працюйте над нею і вірте в те, що ви перед собою поставили. Коли ви досягнете своєї першої мети, ви будете натхненні і з радістю приступите до решти, і будете ставити нові. З кожною досягнутою метою, навіть якщо вона невелика, ви будете знаходити впевненість у собі і почуття власної гідності збільшиться, наповнюючи ваше життя позитивом.
  • І взагалі, нехай у вас буде план на все життя — куди ви хочете поїхати, як ви будете туди добиратися. Де ви хочете бути в певні моменти в житті? Цей план не повинен бути складним, але маючи загальний план, ви даєте собі мотивацію долати труднощі і починаєте відчувати, що ви тримаєте своє життя під контролем — не доля, не інші люди, не випадкові події, а саме ви керуєте своїм життям.29495 10.jpg
  • Охопіть труднощі, з якими ви можете зіткнутися на шляху до досягнення своїх цілей. Вони будуть траплятися так само часто, як і успіх і пікові моменти в житті, а, можливо, навіть частіше. Вони існують, щоб показати нам, що не працює, що потрібно змінити, як можна вдосконалити підхід. Вони — те, з чим ви можете впоратися, якщо захочете.
 • 29495 5b1.jpg 8 Не забувайте веселитися. Ви скажете, що це кліше, але найчастіше воно виправдане — люди, які знаходять радість у звичайних речах, схильні бути щасливішими і позитивніше, тому що життя у них — це не важка ніколи не закінчується монотонність. Адже веселощі "розрулює" важку роботу та проблемні ситуації. Ось кілька способів стати більш позитивним з допомогою веселощів:
  • Зробіть щось зовсім вам не властиве і виходить з вашої зони комфорту, наприклад, стрибніть з парашутом або займіться скелелазінням і подивіться, скільки радості у вас буде.
  • Частіше смійтеся. Проводите час з друзями, які змушують вас реготати, підіть на "камеді-клаб" або подивіться комедію. Буде дуже важко залишатися на негативі, коли ви хохочете, як від лоскоту.
  • Завжди вносите розвага в свій графік. Якщо ви закінчений трудоголік, і у вас зовсім немає часу на веселощі, тоді ви більше схильні до негативного мислення. Внесіть у свій жорсткий графік кілька годин в тиждень, коли у вас буде "офіційний дозвіл" посміятися, потинятися без діла і не приймати життя так серйозно.
  • Просто побалуйтесь. Прикольнитесь над друзями, переодягніться в костюм Вінні-Пуха, пограйте в шаради. Ви просто не зможете думати негативно, якщо зайняті нічогонеробленням або веселіться.
 • Поради

  • "Позитив притягує позитив" так само, як і "негатив - негатив". Якщо ви добрий, милий і допомагаєте іншим, ви можете очікувати того ж і від інших. І навпаки, якщо ви грубий, невихований і злий, люди просто не будуть вас поважати і будуть уникати з-за такого ставлення.
  • Можливість контролювати своє життя — це важлива частина позитивного мислення. Постарайтеся не думати, що інші люди краще контролюють своє життя, ніж ви. Це негативна тенденція, яка призводить до того, що ви порівнюєте себе з іншими, і вам може здаватися, що впливові люди мають над вами більше контролю, ніж це є насправді.
  • Підтримуйте себе у формі і харчуйтеся здоровою їжею. Це важливі складові позитивного погляду на світ — адже дуже важко бути позитивним, коли вам погано або ви не в формі.
  • Міняйте картинки в голові. Те, як ви бачите себе і своє оточення, здатне змінити ваші думки. Ви візуалізуєте або уявляєте щось щогодини. Починайте замінювати свої внутрішні позбавлені позитиву картинки картинками того, що ви бажаєте.
  • Якщо ви відчуваєте, що у вас був поганий день, подумайте про тих хороших речах, що відбулися в цей день. Подумайте також про те, скільки поганого могло статися в цей день. Ви можете здивуватися, яким гарним може здатися ваш день, якщо подивитися на нього з цієї сторони.
  • Частіше смійтеся. Сміх і хороші емоції, розваги, радість і веселощі — відіграють важливу роль у підтримці духу. І це нормально, сміятися в критичний момент, адже іноді гумор — це те, що нам потрібно, щоб приступити до вирішення проблеми.
  • Робіть те, що будить у вас творчої людини. Творчі люди наповнені дивними почуттями, вони йдуть по лабіринтах життя завжди з цікавістю і збудженням від того, що вони можуть знайти. Креативність — це сила, яка спонукає до позитивного мислення, адже вона надихає і змушує продовжувати робити відкриття, досягати поставлених цілей. Для креативних людей шлях до місця призначення такий радісний, як і сам пункт призначення, це щось, що може допомогти втихомирити пристрасне бажання щось мати і насолоджуватися тим, що вже маєш у житті.
  • Ви не завжди можете контролювати події у своєму житті, але ви можете вибирати, про що думати і що відчувати. Ви можете дивитися на світ позитивно чи негативно. Вам вирішувати.

  Попередження

  • Іноді минуле або майбутнє є перешкодою для позитивного мислення. Якщо ви застрягли в минулому, дозволяючи сумного і поганого досвіду направляти вас в житті, постарайтеся навчитися усвідомлювати, що сталося, але не дозволяти цього впливати на своє мислення і погляди. Якщо ви концентруєтеся на майбутньому на шкоду справжньому, постарайтеся менше турбуватися про те, що наближається, і почніть жити в теперішньому моменті.
  • Якщо у вас з'являються думки про самогубство, негайно зверніться за допомогою. Адже ви заслуговуєте не просто прожити життя, але прожити його на повну. Є безліч людей, готових допомогти вам в моменти відчаю та труднощів.
  • Якщо у вас з'являється відчуття тривоги, депресія, потрібно звернутися за допомогою. Їх не прирівнюють до загального негативного мислення, хоча таке мислення здатне прискорювати/продовжувати тривогу і депресію. В такому випадку негайно потрібно звернутися до лікаря, і чим швидше ви це зробите, тим швидше ви повернетеся до нормальної повною життя.


  Джерела і посилання

 • ^ http://www.mayoclinic.com/health/positive-thinking/SR00009
 • ^ http://www.mayoclinic.com/health/positive-thinking/SR00009/NSECTIONGROUP=2
 • ^ http://tinybuddha.com/blog/10-tips-to-overcome-negative-thoughts-positive-thinking-made-easy/
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?