Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як стати самостійним

Рекламний блок

Кроки

 • Be Self Reliant Step 1.jpg 1 Навчіться правильно розпоряджатися грошима. Що трапляється, якщо хтось ховає голову в пісок, коли справа доходить до фінансових питань? Зазвичай людина, яка раніше дозволяв іншому розпоряджатися грошима, а потім опинився без такої підтримки (через смерть або розлучення з партнером), залишається по вуха в боргах і абсолютно безпорадний у фінансових питаннях.
  • Позбавтеся від боргів. Розберіться зі своїми борговими зобов'язаннями, виплативши всі борги. У деяких випадках виплати заставних допоможуть вашому рейтингу кредитоспроможності, проте борги за кредитними картками принесуть лише головний біль. Складіть план того, як ви будете розплачуватися за кредитними картками, який може включати переказ балансу на карту з більш низьким рівнем процентної ставки, перерозподіл місячного бюджету з виділенням більшої кількості коштів на кредитні виплати.
  • Платите готівкою, а не використовуйте кредитну картку. Коли ви розраховуєтесь кредитною карткою, намагайтеся не додавати більше до вашої проміжної суми. Єдиний спосіб позбутися боргів - зменшити кількість тих, що ви назбирали в минулому. Поки ви виплачуєте борги, відкладайте нові покупки, якщо у вас недостатньо коштів на них.
  • Купіть будинок. Якщо є можливість, покажіть свою кредитоспроможність і рівність, купивши нерухомість. Шукайте бюджетні будинку або кондо (це означає, що ви не хочете купувати нерухомість, яка перевищує ваш місячний дохід на 28%).
  • Живіть за коштами. Створіть свій місячний бюджет і дотримуйтеся його. Якщо ви не знаєте, куди кожен місяць йдуть ваші гроші, перевірте ваші витрати на проживання (оренда житла/іпотека, податки, страховка, комунальні послуги), а так само їжу на винос, покупки, витрати на бензин і розваги. Побачивши витрати на папері і порівнявши їх з місячним доходом, ви зрозумієте, що ви можете собі дозволити, а що ні.
  • Постійно тримайте під рукою готівку. Простіше розплачуватися готівкою, якщо вони завжди будуть у вас під рукою. Проте переконайтеся, що ви зберігаєте гроші у безпечному місці, звідки їх ніхто не зможе взяти і де ви їх не втратите.
 • Be Self Reliant Step 2.jpg 2 готуйте Самі собі їжу. Ставши для себе кухарем, ми побачите безліч плюсів. На додаток до своєї самодостатності, ви зможете економити гроші і є більш здорову і корисну їжу.
  • Запишіться на курси або вчіться онлайн (або з телевізійних передач). Якщо вас кидає в тремтіння, варто вам тільки зайти на кухню, запишіться на уроки для початківців в місцевому коледжі або підпишіться на інтернет канал одного з шеф-кухарів. Деякі зіркові гості на кулінарних програмах показують легкі рецепти, які можуть бути такими зрозумілими, як і рецепти, які демонструють імениті кухарі.
  • Попросіть родича про допомогу. Вам не тільки допоможуть оволодіти базовими кулінарними навичками, але готування в компанії родича буде незабутнім досвідом і, можливо, подарує відомі сімейні рецепти, які передаються в родині з покоління в покоління.
  • Порівняйте переваги здорової та економічною домашньої їжі. Порахуйте, скільки ви витрачаєте на тиждень, купуючи їжу на винос і готуючи будинку. Ви зекономили гроші? Відчули, що штани стали вільніше?
  • Розбийте сад. Непоганий спосіб роздобути собі незалежність – вирощувати собі їжу. Сад буде забезпечувати вас недорогими і свіжими сезонними овочами та фруктами. До того ж ви зможете випробувати справжнє задоволення, куштуючи їжу, вирощену власними руками.
 • Be Self Reliant Step 3.jpg 3 Оволодійте навичками надання першої допомоги. Знання того, що потрібно робити в небезпечній для життя ситуації, може бути, врятують комусь життя. Замість того щоб безпорадно стояти, заламуючи руки і сподіватися, що швидка приїде вчасно до вас чи потерпілому, ви могли б самі щось зробити.
  • Запишіться на курси з надання першої медичної допомоги. Крім організації Червоного Хреста, місцеві коледжі та лікарні пропоную курси такого роду.
  • Дізнайтеся, що потрібно робити в надзвичайних ситуаціях. Чи знаєте ви, що потрібно робити, якщо під час відпочинку на природі вашого друга вкусила змія? Знаючи як поводитися в ситуаціях «а що якщо», ви зможете допомогти людині в біді.
  • Пробуйте робити те, що раніше боялися. Наприклад, робити уколи або ставити крапельницю. Не завжди буде зручно звертатися за професійною медичною допомогою на постійній основі, якщо вам потрібно ставити крапельниці або робити уколи. Навчіться користуватися простими приладами в домашніх умовах, щоб володіти ситуацією і забезпечити себе (і близької людини) певною незалежністю.
 • Be Self Reliant Step 4.jpg 4 Навчитеся базовим автослесарным робіт. Не застрявати на узбіччі дороги, коли у вас просто спустило колесо. Очікуючи приїзду механіка, ви можете піддати себе небезпеці.
  • Навчіться міняти колесо. Фізично поміняти колесо може будь-хто, хто вміє це робити. Прочитайте інструкцію в керівництві по експлуатації автомобіля або попросіться професіонала показати вам особисто.
  • Дізнайтеся, як працює двигун і ремінь приводу. Розуміючи, коли автомобіль знаходиться на межі поломки, ви зможете вчасно зреагувати і цим самим заощадити не тільки час, але і гроші.
  • Спробуйте самі замінити масло і рідина для двигуна. Їх потрібно міняти на постійній основі. Якщо у вас немає часу заїхати на станцію технічного обслуговування, ви можете змінити масло і вдома, маючи потрібні матеріали і певні навички.
 • Be Self Reliant Step 5.jpg 5 Спробуйте пожити без електрики. Якщо ви справді намагаєтесь стати повністю незалежним, спробуйте якийсь час пожити без електрики. Це заощадить ваші витрати на комунальні послуги та продемонструє, що ви можете жити без цих благ цивілізації.
  • Подумайте над тим, щоб вирощувати всю їжу. Почніть з саду, а потім пробуйте збирати гриби і ягоди. Вивчіть ті види продуктів, які ви можете вирощувати і є в дикій природі. Але будьте обережні – деякі рослини бувають отруйними.
  • Дослідіть альтернативні джерела живлення – наприклад, сонячну та вітрову енергію. Підтримайте ініціативу «зелених» і дізнайтеся, які альтернативні джерела енергії на сьогоднішній день вам доступні. Здійснивши ці кроки, ви заощадите гроші і зменшіть кількість викидається в атмосферу вуглекислого газу.
  • Спілкуйтеся зі своїми друзями та коханими старим способом – особисто. Хоча багато друзі і члени сім'ї розкидані по всьому світу, докладіть зусиль, щоб побачитися з тими, хто живе в безпосередній близькості від вас, і зустріньтеся з ними особисто (а не використовуйте електронні листи або текстові повідомлення). Після цього спробуйте писати від руки і відправляти поштою листи коханим людям, які живуть далеко від вас. Час і зусилля, які ви доклали, щоб написати листа, будуть цінуватися більше, ніж швидко надіслане текстове повідомлення.
 • Be Self Reliant Step 6.jpg 6 Стежте за своїм здоров'ям. Проявіть свою незалежність, відмовившись від рецептурних ліків та візитів до лікаря з будь-якого дрібного приводу. Просто поважайте своє тіло і добре до нього ставитися, і ваш організм віддячить вам в десятикратному розмірі.
  • Займайтеся спортом як мінімум п'ять разів на тиждень. Тренуйте серцевий м'яз і підтримуйте м'язовий тонус, постійно виконуючи кардіо або аеробні вправи. Ви будете підтримувати здоров'я свого організму і, можливо, накачаєте м'язи – в залежності від того, як багато ви будете займатися в спортзалі (або на вулиці).
  • Їжте чисту і здорову їжу. Поважати своє тіло – це означає забезпечувати його повноцінною їжею, вирощеної на землі і приготованої найпростішими способами. Позбавтеся від обробленої жирної їжі швидкого приготування, чіпсів, солодощів і шипучки, тим самим живлячи і оберігаючи свій організм.
  • Проконсультуйтеся з вашим лікарем, щоб визначити стан організму до того, як воно покращиться чи погіршиться. Якщо ви постійний пацієнт у терапевта з-за певного хронічного недуги, ви побачите, що дотримуючись здорового харчування і займаючись спортом, ваші візити стануть рідше. Проте вам слід постійно спостерігатися у лікаря в залежності від вашого віку та факторів ризику для виявлення нових захворювань.
  • Знайте ознаки певних хвороб. Іноді люди серйозно хворіють, не розуміючи, що означає певна біль і якийсь симптом. Якщо ви знаєте свої фактори ризику та можливі симптоми, ви зможете впоратися з хворобою в самому початку і тим самим уникнути неприємних ускладнень.
 • 7 Беріть відповідальність на себе. Життя – це не просто веселощі і розваги. Якщо ви хочете чогось досягти, беріть відповідальність на себе. Виконуйте такі звичайні справи як оплата рахунків вчасно, прибирання за собою, походи на роботу або в школу. Якщо ви не можете знайти роботу, вам потрібно потурбуватися її пошуком, піти вчитися або почати свій бізнес.
 • 8 Будьте в курсі справ. Завжди залишайтеся в курсі всього. Робіть домашню роботу і опановуйте потрібними знаннями. Якщо ви вчитеся в школі – робіть більше, ніж вимагає робота в класі. Якщо у вас є робота – спробуйте бути в курсі всіх нових тенденцій вашої професії. Інтернет – невичерпне джерело інформації. Так само ви можете користуватися місцевою бібліотекою.
 • 9 Знайте, до чого ви йдете. У вас повинно бути відчуття напрямку. Щось повинно мотивувати вас. Наприклад, якщо ви ходите в коледж, вам, принаймні, потрібно знати, навіщо ви там навчаєтесь. Коли ви працюєте, вам потрібно окреслити свої цілі – наприклад, ви працюєте, щоб заробити гроші на бажану покупку або щоб зібрати грошей на чорний день.
 • 10 Приймайте свої власні рішення. Тільки ви можете вирішити, що ви хочете робити в майбутньому, і ніхто інший. Ніхто не знає, чого хочете ви самі.
 • Поради

  • Кожен рік дізнавайтеся щось нове. Ви можете навчитися плести кошики або ставити крапельницю вашому собаці – новий навик завжди стане у пригоді.
  • Знайомтеся з людьми різних професій і спеціальностей. Ви можете навчитися неймовірно багато чому у людей, які мають інший досвід і життєві навички.
  • Зберіть чемоданчик, в якому буде достатньо бутильованої води для всіх членів сім'ї на два або три дні, сухий пайок, ліхтарики, радіо та аптечка першої допомоги.
  • Залишайтеся вірним самому собі. Не намагайтеся змінити себе, щоб підлаштуватися під поведінку інших людей. Щоб завоювати свою незалежність, залишайтеся вірним своїм первісним цілям і принципам.


  Попередження

  • Хоча незалежний спосіб життя допоможе вам виробити впевненість і внутрішній душевний спокій, ніколи не бійтеся просити про допомогу. Інколи, особливо в критичних ситуаціях, потрібно звертатися до фахівця, оскільки у вас не завжди може виявитися достатньо досвіду і потрібного матеріалу.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?