Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як отримувати задоволення від життя і роботи

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Баланс між роботою та особистим життям

 • Enjoy Your Life and Your Job Step 1.jpg 1 Розставте приоритеры. Запитайте себе, якої частини вашого життя ви приділяєте найбільше часу. Потім подумайте, чи справді ці аспекти так для вас важливі і мають вони вага в загальній системі ваших цінностей.
  • Перебудуйте своє життя у відповідності зі зробленими висновками. Продовжуйте займатися речами, якими необхідно займатися (працюйте, йдіть у магазин і т. д.), і справами, які приносять вам задоволення, навіть якщо ви не отримуєте від цього відчутної вигоди. Витрачайте менше часу на необов'язкові речі, якими вам займатися не хочеться.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 2.jpg 2 Вважайте час, витрачений на різні справи. Порахуйте, скільки часу у вас йде на самі різні справи протягом дня і особливо на роботі. Це стосується всього: сну, їжі, робочих доручень, перегляду телевізора і так далі. Розрахуйте середній тижневий показник для всіх занять.
  • Коли ви зрозумієте, скільки часу ви витрачаєте на кожне із справ, ви зможете більш розумно витрачати його. Так у вашому житті з'явиться місце і для роботи, і для себе.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 3.jpg 3 Заплануйте відпочинок. Якщо ви живете в шаленому ритмі, ви, швидше за все, схильні відкладати відпочинок на потім. Якщо постійно так робити, якийсь моменти ви зламаєтеся. Щоб цього не сталося, заздалегідь плануйте відпочинок.
  • Поєднайте відпочинок з яким-небудь заходом. Наприклад, сходіть з дружиною або чоловіком в ресторан, проведіть час з близьким другом, завітайте на природу з родиною. Якщо ви будете планувати такі речі заздалегідь, у вас завжди буде щось, чого ви будете чекати з нетерпінням. Крім того, конкретний план на вільний день не дасть вам відмовитися від відпочинку в останній момент.[1]
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 4.jpg 4 Відмовтеся від марних занять. Всім іноді потрібно просто полежати на дивані, але якщо у свій вільний час ви займаєтеся цим, дуже скоро вам почне здаватися, що ви даремно витрачаєте своє життя. Намагайтеся уникати непродуктивних занять, які не приносять у ваше життя радість.
  • Дуже багато часу витрачається даремно, коли людина надмірно захоплюється серфінгом в інтернеті і соціальними мережами. Якщо постійно переглядати одні й ті ж сторінки протягом дня, в загальній складності час, проведений в інтернеті, може досягти декількох годин, хоча й здається, що ви витрачаєте на це всього кілька хвилин за раз.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 5.jpg 5 Переглянете свої домашні обов'язки. Більшість обов'язків неминуче, але якщо у вас є потрібні ресурси, доручіть справи, які ви терпіти не можете, іншим людям. Наприклад, якщо прибирання забирає у вас багато сил і часу, найміть людину, яка буде це робити за вас.
  • Можна навіть обмінятися послугами. Наприклад, якщо вам подобається готувати, ви можете домовитися з дружиною, що ви приготуєте їду на кілька днів уперед, а вона за це буде сама виводити собаку.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 6.jpg 6 Ведіть активний спосіб життя. Може здатися, що втиснути спорт у щільний графік неможливо, однак 10-15 хвилин вправ щодня можуть привести до помітних результатів. Фізичні навантаження знімають стрес, завдяки чому ви відчуваєте себе більш спокійним і енергійним.
  • Намагайтеся приділяти спорту 30 хвилин 2-4 рази в тиждень. Підійдуть будь-які аеробні навантаження, навіть якщо це просто прогулянка або поїздка на велосипеді.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 7.jpg 7 Знайдіть собі захоплення. Якщо ваша робота не приносить вам задоволення, пошукайте хобі, яке допоможе вам краще розкрити себе.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 8.jpg 8 Почніть з малого. Уникайте завищених очікувань, особливо якщо ви тільки починаєте планувати зміни. Довгий список приємних справ може мати неприємні наслідки: замість того, щоб отримувати задоволення, ви будете переживати із-за того, що можете не встигнути зробити все заплановане. Почніть з малого і додавайте нові заняття, якщо відчуєте, що готові до них.
  • Якщо вам не вдається знайти час для відпочинку, пообіцяйте собі займатися чимось приємним хоча б 15 хвилин у день. За цей час ви не встигнете зробити багато, але ви зможете відволікти себе від рутини.
 • Метод 2 з 3: Робота, що приносить задоволення

 • Enjoy Your Life and Your Job Step 9.jpg 1 Оцініть свою поточну посаду. Якщо вам не подобається ваша робота, подумайте, в чому криється причина. Якщо проблема пов'язана з характером роботи, вирішити її без зміни посади буде складно, але якщо ви незадоволені умовами роботи, це виправити набагато простіше.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 10.jpg 2 Внесіть зміни в характер виконуваної роботи. Попросіть начальника змінити ваші обов'язки і завдання. Запитайте, чи є можливість доручити вам щось інше, що буде більше відповідати вашим здібностям і інтересам. Обговоріть, як можна підвищити вашу продуктивність праці.
  • Якщо ви переробили і втомилися, ваш начальник може перерозподілити обов'язки, щоб вам дісталася робота, яку ви можете робити краще, ніж попередній, і з великим інтересом. Звичайно, якщо ви вважаєте, що ваша робота недостатньо складна для вас, швидше за все, ваш керівник не побоїться дати вам щось більш відповідальне. [2]
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 11.jpg 3 Перейдіть на іншу посаду в рамках компанії. Якщо ви не можете більше займатися тим, що ви робите у своєму відділі, дізнайтеся, чи немає вакансії в іншому відділі, на яку ви можете претендувати. Так ви зможете зайнятися чимось абсолютно новим, не ризикуючи при цьому залишитися на вулиці.
  • Продумайте всі варіанти і вивчіть всі можливості, перш ніж заговорити про це з керівником. З'ясуйте, чи є сфери в компанії, які вам цікаві, і в яких ви могли б домогтися успіху і потрібні тим чи іншим командам нові люди.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 12.jpg 4 Працюйте з іншими людьми. Дуже часто самі серйозні проблеми, пов'язані з роботою, полягають у колег. Вам завжди доведеться працювати з цими людьми, але ви можете обговорити це питання з начальником, щоб вам частіше доводилося працювати з іншими людьми - з тими, з ким ви знаходите спільну мову.
  • Навіть якщо вам подобаються ваші колеги, час від часу працювати з іншими людьми корисно. Це дозволить вам побачити свою роботу з нової сторони.
  • Коли вам вдасться знайти людей, з ким вам вдається працювати дуже ефективно, намагайтеся якомога частіше співпрацювати з ними.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 13.jpg 5 Подружіться з колегою. Дружба на робочому місці нерідко виявляється ризикованим, але вона також може бути для вас дуже корисною. Сблизьтесь з колегою, з яким вам легко спілкуватися. Йому ви зможете розповідати про свої невдачі і успіхи, і він краще інших зрозуміє складності і проблеми, з якими ви стикаєтеся на робочому місці.
  • Дружба не означає одні лише постійні скарги на роботу. Запитайте про плани колеги на вихідні, попросіть принести йому каву. Набагато приємніше підтримувати відносини, наповнені інтересом і сенсом.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 14.jpg 6 Поміняйте час роботи. Якщо ви незадоволені роботою з-за того, що вам доводиться перебувати на робочому місці в один час з людьми, які вам не подобаються, спробуйте домовитися про іншому графіку.
  • Якщо змінити ваш графік повністю неможливо, попросіть керівника про невеликі зміни. Наприклад, якщо вам не вистачає 15 хвилин вранці, щоб спокійно відвезти дітей до школи, домовтеся про те, що ви будете приходити і йти на півгодини пізніше.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 15.jpg 7 Зробіть робоче місце по-справжньому своїм. Якщо ви змушені цілими днями дивитися на безликі білі офісні стіни, ви можете відчути себе як звір, якого посадили в клітку. Розмістіть на столі або стінах кілька пам'ятних дрібниць, які зроблять ваше місце більш приємним і зручним для роботи.
  • Подумайте про своє фізичному комфорті. Підкладіть під спину подушку або залиште в шафі светр на той випадок, якщо в приміщенні стане холодно.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 16.jpg 8 Позбавтеся від бардаку. Якщо у вас залишиться вільний час, використовуйте його, щоб видалити непотрібні електронні листи, папки на комп'ютері і привести в порядок стіл. Велика кількість хаотично повалених речей призводить до стресу і почуттю клаустрафобии. Позбавтеся від безладу, і ви станете спокійніше.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 17.jpg 9 Відмовляйтеся від одночасного виконання декількох завдань. Навіть якщо ви здатні одночасно займатися трьома-чотирма справами, не робіть так. Мозок людини працює найбільш ефективно тільки тоді, коли він зайнятий лише однією справою, і це науково доведений факт. Велика кількість одночасних завдань буде гнобити і виснажувати вас.[3]
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 18.jpg 10 Думайте про майбутнє. Ви навряд чи залишитеся на цьому робочому місці до кінця життя. Якщо ви замислюєтеся про зміну місця роботи, перегляньте вакансії до того, як звільнитеся.
 • Метод 3 з 3: Задоволення від кожної прожитої хвилини

 • Enjoy Your Life and Your Job Step 19.jpg 1 Почніть мислити інакше. Якщо ви зробили помилку, недостатньо просто визнати це. Подумайте над тим, як вам тоді слід було вчинити. Такий спосіб мислення дозволить вам рідше робити помилки і поступово досягати успіхів у житті. [4]
  • Наприклад, замість того, щоб сказати собі: "як прикро, що я зіпсував вечеря", скажіть наступне: "Мені слід було стежити за часом, а не сидіти в інтернеті, коли курка була в духовці".
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 20.jpg 2 Не порівнюйте себе з іншими. Ви - унікальна людина зі своїми особливостями, обставинами і умовами, тому немає ніякого сенсу порівнювати свої досягнення з успіхами інших. Не принижуйте себе за інших людей, але і не ставитеся до людей зневажливо, якщо ви домоглися чогось більшого.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 21.jpg 3 Перефразуйте деякі фрази, звернені до себе. Замість "я не можу" говорите собі "я не буду". Різниця не дуже велика, але вона важлива. Коли ви говорите собі, що ви чогось не можете, це змушує вас почувати себе безпорадним. Якщо ж ви говорите, що ви не будете щось робити, це перетворює існуючу ситуацію в ситуацію вибору.
  • Наприклад, не кажіть, що ви не можете піти в кіно в п'ятницю. Говорите собі, що ви не підете, бо у вас є важлива справа.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 22.jpg 4 Приділяйте більше увагу відносинам, які приносять вам радість. Проводите час з людьми, які підтримують вас, і не витрачайте його на людей, які витягують з вас всі сили. Але не можна лише брати те хороше, що вам дають, - обов'язково пропонуйте що-небудь натомість.[5]
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 23.jpg 5 Виділяйте час для себе. Хоча ваші близькі люди - це важлива частина вашого життя, ви не зобов'язані присвячувати їм кожну вільну хвилину. При плануванні вільного часу виділяйте час для того, щоб побути наодинці з собою і зробити те, що ви хочете зробити.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 24.jpg 6 Пробуйте щось нове. Найвірніший спосіб знайти нове захоплення - це шукати його скрізь. Зміни надають гостроту життя, тому не бійтеся спробувати щось нове.
  • Почніть вчити іноземну мову, вирушайте за кордон, знайдіть нове хобі. Намагайтеся час від часу виходити за межі звичної рутини і своєї зони комфорту. Ви не зобов'язані повністю змінити все у своєму житті, але ви не повинні ховатися від нових можливостей, які відкриються, якщо ви спробуєте зробити щось не так, як звикли.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 25.jpg 7 Цінуєте відчуття, а не предмети. Немає нічого поганого в тому, щоб купувати речі, але вони не зроблять вас щасливим і безтурботним. Наповнюйте своє життя відчуттями (новими або вже пережитими раніше), і перебирайте спогади, а не дрібнички.
 • Enjoy Your Life and Your Job Step 26.jpg 8 Навчитеся приймати себе. У вас є сильні і слабкі сторони, як і у всіх людей. Але ви зможете полюбити життя тільки в тому випадку, якщо навчитеся цінувати і приймати себе цілком.

 • Джерела і посилання

 • ^ http://www.webmd.com/health-insurance/protect-health-13/balance-life?page=1
 • ^ http://www.forbes.com/sites/deborahljacobs/2012/04/16/how-to-turn-a-job-you-hate-into-a-job-you-love/
 • ^ http://blog.brazencareerist.com/2013/08/23/6-fun-ways-to-make-your-job-more-enjoyable/
 • ^ http://www.huffingtonpost.com/kare-anderson/enjoy-life-more_b_2658870.html
 • ^ http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/25-simple-ways-enjoy-your-life.html
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?