Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як налаштувати гітару на слух

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Стандартна настройка

 • Tune a Guitar by Ear Step 1 Version 2.jpg 1 Налаштуйте низьку струну E у відповідності з нотою E. По суті, під час налаштування гітари вам потрібно переконатися, що кожна струна видає звук відповідної висоти. Цього можна досягти, збільшуючи і зменшуючи натяг струн з допомогою кілочків на голові гітари. В цілому, важливіше за все правильно набудувати першу струну, тому що в такому випадку ви зможете без праці налаштувати інші струни, керуючись першої. Щоб налаштувати низьку струну E (сама товста струна на гітарі, яка знаходиться до вас ближче всього в стандартному положенні інструменту), скористайтеся відповідним колком на голові гітари, і збільшуйте або зменшуйте натяг струни до тих пір, поки висота звуку не буде збігатися з нотою E.
  • Нота E, яка вам потрібна — це нота E великої октави. На піаніно з 88 клавішами, ця нота буде відповідати білої клавіші, яка знаходиться праворуч від восьмий за рахунком чорної клавіші ліворуч.
  • Почути низьку ноту E можна різними способами. Якщо у вас є піаніно, ви можете зіграти її, як описано вище. Якщо піаніно у вас немає, є й інші способи. Наприклад, ви можете купити тюнер в музичному магазині, або скористатись онлайн-тюнером для налаштування будь ноти. Непоганий онлайн-тюнер доступний за посиланням.
 • Tune a Guitar by Ear Step 2 Version 2.jpg 2 Налаштуйте струну A згідно з п'ятим ладом низькою струни E. Після налаштування низькою струни E, налаштування інших струн є гранично простий, і тюнер може вам не знадобитися (хоча він може виручити, якщо ви заплуталися). Вказівним пальцем лівої руки затисніть низьку струну E на п'ятому ладу (зазвичай він позначений точкою на грифі). Пальцем правої руки або медіатором смикніть цю струну. Потім зіграйте відкриту струну A – іншими словами, смикніть струну A (вона перебуває під струною E), не затискаючи на ній лади. Скористайтеся відповідним колком для струни A, і крутите його, поки тон струни A не буде ідеально гармоніювати з тоном п'ятого лада струни E.
  • Переконайтеся, що ви крутите потрібний колок. Не крутіть колок, який ви використовували для налаштування низькою струни E. Струна E вже налаштована, і якщо ви будете крутити її колок, струна знову втратить лад, і вам потрібно буде почати спочатку.
 • Tune a Guitar by Ear Step 3 Version 2.jpg 3 Налаштуйте струну D згідно з п'ятим ладом струни A. Тепер вам потрібно повторити той же процес, але для наступних двох струн. Затисніть п'ятий лад на струні A, і зіграйте відкриту струну D. Крутите колок струни D, поки її тон не буде ідеально гармоніювати з тоном п'ятого лада струни A.
  • Як написано вище, тепер вам не потрібно крутити колок попередньої струни, в даному випадку струни A. Налаштування цих кілків знову призведе до втрати ладу.
 • Tune a Guitar by Ear Step 4 Version 2.jpg 4 Налаштуйте струну G згідно з п'ятим ладом струни D. Тепер опустіться на одну струну вниз, і повторіть процес, який ви виконували для струн A і D. Затисніть п'ятий лад на струні D, і зіграйте відкриту струну G, потім налаштуйте струну G так, щоб її тон ідеально збігався з тоном п'ятого лада струни D. Як і раніше, не крутіть колки попередніх струн.
 • Tune a Guitar by Ear Step 5.jpg 5 Налаштуйте струну B у відповідності з четвертим ладом струни G. Процес налаштування для наступної струни трохи відрізняється від попередніх. Тепер на струні G вам потрібно затискати четвертий лад, а не п'ятий. Зіграйте відкриту струну B, і налаштуйте її у відповідності з четвертим ладом струни G. Не нехтуйте цим невеликою відмінністю — якщо ви продовжите налаштування по п'ятому ладу, всі наступні струни будуть налаштовані неправильно.
  • Щоб запам'ятати відміну при налаштуванні струни G, можна використовувати асоціацію «четверта струна, четвертий лад». Струна G є четвертою зверху, і її четвертий лад потрібно використовувати для налаштування струни B.
 • Tune a Guitar by Ear Step 6.jpg 6 Налаштуйте останню струну згідно з п'ятим ладом струни B. На цьому етапі залишилося налаштувати останню високу струну E. В цьому випадку, вам знову потрібно використовувати п'ятий лад попередньої струни. Затисніть п'ятий лад струни B, зіграйте відкриту високу E, і налаштовуйте, поки її тон не буде збігатися з тоном п'ятого лада струни B.
  • Пам'ятайте, що висока струна E на дві октави вище низькою струни E (самої товстої струни, яку ви налаштовували першої). Якщо ви одночасно зіграєте низьку і високу струни E, не затискаючи лади (це можна зробити великим і вказівним пальцями правої руки), вони будуть звучати в унісон. Якщо вони звучать в різнобій, ви недостатньо добре налаштували струни, і вам потрібно повторити налаштування спочатку.
 • Tune a Guitar by Ear Step 7.jpg 7 Перевірте лад. Після закінчення установки, рекомендується перевірити лад гітари на наявність помилок, перш ніж ви почнете грати. Це можна зробити різними способами. Наприклад, ви можете скористатися тюнером, піаніно, або онлайн-додатком для налаштування гітари. Ви також можете зіграти кілька акордів, щоб переконатися, що всі струни налаштовані правильно і звучать гармонійно.
  • Зверху вниз (від найтовстішої струни до найтоншої), лад струн повинен бути наступним: E, A, D, G, B, E, відповідно.
  • Якщо ви не знаєте акордів, прочитайте цей абзац, щоб зіграти простий акорд G для перевірки ладу. Середнім пальцем лівої руки затисніть третій лад струни низькою струни E. Не відпускаючи цей палець, вказівним пальцем затисніть другий лад струни A. Не відпускаючи ці пальці, безіменним пальцем затисніть третій лад високою струни E. Тепер, одним рухом зіграйте всі струни. Акорд повинен звучати гармонійно, мати "позитивний" відтінок, і практично не дисонувати.
 • Tune a Guitar by Ear Step 8.jpg 8 Почніть грати. Вітаємо! Ви успішно налаштували свою гітару згідно строю EADGBE. Це найпоширеніший лад у гітарній музиці. Дуже багато класичні, блюзові, поп і рок пісні граються у цьому ладі. В якості прикладу розмаїття жанрів, які використовують цей лад, можна навести пісню "Hey Ya!" групи Outcast, і класичну "The Times They Are a-Changin" Боба Ділана — обидві пісні граються у цьому ладі.
  • Хоча стандартний лад є найбільш поширеним, є також і безліч пісень, в яких він не використовується. У наступних розділах буде описаний процес налаштування гітари в альтернативні строї.
 • Метод 2 з 3: Налаштування в Drop D

 • Tune a Guitar by Ear Step 9.jpg 1 Налаштуйте низьку струну E на ноту D. Як і при стандартній настройці, першою струною, яку вам потрібно налаштувати, є сама товста струна вгорі грифа. Однак у цьому випадку вам потрібно буде налаштовувати її не на ту ноту, яка міститься в назві струни. За допомогою інструментів, описаних в попередньому розділі (піаніно, тюнер, або онлайн-додаток), зіграйте низьку ноту D. Ця нота на цілий тон нижче ноти E, яку ви використовували при стандартній настройці. Крутите колок для цієї струни, поки її тон не буде збігатися з тоном ноти D.
  • Якщо ви використовуєте піаніно, цій ноті буде відповідати біла клавіша, яка знаходиться зліва від ноти E, що використовується при стандартній настройці; іншими словами, це біла клавіша між сьомою і восьмою чорними клавішами ліворуч (на піаніно з 88 клавішами).
  • Поняття «цілий тон» використовується для визначення нот в гаммі. По суті, в гамі міститься дванадцять різних нот. Однак, інтервали між сусідніми нотами можуть відрізнятися. Наприклад, відстань між нотами E і D — цілий тон, а між нотами E і Eb – половина відстані, тобто півтон.
 • Tune a Guitar by Ear Step 10.jpg 2 Налаштуйте струну A згідно з сьомим ладом низькою струни E. Від стандартного, Drop D відрізняється ладом тільки однієї струни (низької E, яку ви настроїли в D). Всі інші струни налаштовуються на ті ж ноти, що і в стандартному ладі. Щоб налаштувати струну A на ноту A, затисніть сьомий лад низькою струни E, зіграйте відкриту A, і крутите колок, поки тон не буде збігатися.
  • У цьому випадку, ви налаштовуєте струну A на ноту A так само, як ви робили це при стандартній настройці, тільки тепер ви затискаєте інший лад, з тієї причини, що струна E була налаштована на більш низьку ноту.
 • Tune a Guitar by Ear Step 11.jpg 3 Налаштуйте D, G, B і E за стандартним строю. Оскільки в ладі Drop D тільки низька струна E налаштована на іншу ноту, всі інші струни ви можете налаштовувати на ті ж ноти, що і в стандартному ладі. Налаштуйте струни наступним чином:
  • Налаштуйте струну D згідно з п'ятим ладом струни A.
  • Налаштуйте струну G згідно з п'ятим ладом струни D.
  • Налаштуйте струну B у відповідності з четвертим ладом струни G.
  • Налаштуйте високу струну E відповідно п'ятим ладом струни B.
 • Tune a Guitar by Ear Step 12.jpg 4 Зіграйте кілька пауер-акордів, щоб перевірити дію. На цьому етапі, настройка завершена. Вітаємо! Ви налаштували гітару в Drop D. Завдяки цьому ви зможете грати відкриту низьку D, і це додасть вашим акордам більш похмуре звучання. Врахуйте, що в цьому ладі дуже легко грати пауер-акорди на низьких струнах. Просто затисніть лівим вказівним пальцем три найбільш товстих струни на одному ладу, щоб зіграти пауер-акорд. Якщо гітара налаштована правильно, звучання акорду повинно бути похмурим (в хорошому сенсі).
  • Цей лад використовують для створення похмурого звучання хеві-металі. Наприклад, пісні "Moby Dick" групи Led Zeppelin і "Everlong" групи Foo Fighters граються в ладі Drop D для створення характерного звучання.
 • Tune a Guitar by Ear Step 13.jpg 5 Щоб налаштувати гітару в Drop C, B і т.д., налаштуйте низьку струну E на відповідну ноту. Хоча Drop D є другим по популярності ладом після стандартного, існують і інші варіанти drop-налаштування. Основна відмінність між ними полягає в ноті, на яку налаштована низька струна E. Після установки цієї струни на бажану ноту, налаштуйте інші струни за прикладом Drop D. Чим нижче буде ваша перша нота, тим більш похмурим і напруженим буде звучання вашої гітари. З цієї причини альтернативні будів особливо популярні в металі. Наприклад, дует Sunn O))), який грає експериментальний метал, досягає дуже похмурого звуку завдяки налаштуванню гітари в Drop A.
  • Як зазначено вище, після вибору ноти для низької струни E, налаштуйте інші струни за прикладом Drop D. Це означає, що у строях, відмінних від Drop D, ноти кожної струни не будуть відповідати нотах цих струн при стандартному ладі, але будуть збережені відповідні інтервали. Наприклад, якщо ми хочемо налаштувати гітару в Drop C, ми налаштовуємо низьку струну E C, після чого налаштовуємо інші струни наступним чином:
  • Налаштуйте струну A згідно з сьомим ладом низькою струни E (G).
  • Налаштуйте струну D згідно з п'ятим ладом струни A (C).
  • Налаштуйте струну G згідно з п'ятим ладом струни D (F).
  • Налаштуйте струну B у відповідності з четвертим ладом струни G (A).
  • Налаштуйте високу струну E відповідно п'ятим ладом струни B (D).
 • Метод 3 з 3: Налаштування в Open D

 • Tune a Guitar by Ear Step 14.jpg 1 Знайдіть слайд для гітари. До цього ми говорили про строях гітари, розрахованих на гру пальцями або медіатором. Однак, грати на гітарі можна і іншими способами. Приміром, багато блюзові пісні виконуються за допомогою спеціального пристосування, яке називається слайд — скляної або металевої трубки, яка надівається на вказівний палець лівої руки. Слайд дозволяє гітаристу легко ковзати по грифу гітари, виробляючи характерний плавний звук (хорошим прикладом є вступна мелодія з пісні Free Bird групи Lynyrd Skynyrd). Хоча нею можна грати і в будь-якому ладі завдяки його універсальності, тим не менш набагато простіше грати слайдом в ладі, в якому відкриті струни видають акорд. У цьому розділі буде описано процес налаштування гітари в дію Open D — один з найпоширеніших строїв для слайдової гітари.
  • В якості яскравих прикладів слайдової гітари у відкритому строю можна привести пісню Goin' Down to the River музиканта Mississippi Fred McDowell або Catch Hell Blues групи White Stripes (остання грається в ладі Open A, а не Open D).
 • Tune a Guitar by Ear Step 15.jpg 2 Налаштуйте низьку струну E D, також як і при Drop D. Перші кілька кроків налаштування в Open D збігаються з такими для ладу Drop D. Почніть з установки низької струни E D. Як зазначено вище, ви можете використовувати різні інструменти піаніно, тюнери, і різні онлайн-додатки.
 • Tune a Guitar by Ear Step 16.jpg 3 Налаштуйте струни A і D так само, як і в Drop D. Наступні дві струни потрібно налаштувати так само, як і при Drop D. Налаштуйте струну A згідно з сьомим ладом низькою струни E, після чого налаштуйте струну D згідно з п'ятим ладом струни A. Таким чином, три верхні струни на вашій гітарі будуть налаштовані таким чином — D, A, D (октавою вище першої D) відповідно.
  • Ви могли помітити, що в цьому ладі ви вже можете зіграти прості пауер-акорди на перших трьох струнах. В цілому ж, пауер-акорди не часто використовуються в традиційній слайд-гітарній музиці.
 • Tune a Guitar by Ear Step 17.jpg 4 Налаштуйте струну G згідно з четвертим ладом струни D. Налаштування наступних трьох струн в ладі Open D відрізняється від Drop D. Налаштуйте струну G згідно з четвертим ладом струни D, а не з п'ятим. Таким чином, ви налаштовуєте струну G на ноту F#.
  • Пам'ятайте, строї для слайдової гітари зазвичай формують акорд з усіх шести відкритих струн. Нотами D-мажорного арпеджіо є ноти D, A та F#. Таким чином, налаштувавши струну G F#, ви отримаєте звучання акорду, якщо зіграєте всі струни одночасно.
 • Tune a Guitar by Ear Step 18.jpg 5 Налаштуйте струну B у відповідності з третім ладом струни G. Тепер ми зробимо те, чого не робили раніше: налаштуємо струну згідно з третім ладом. Як зазначено вище, ми хочемо, щоб всі ноти нашого Open D ладу належали D-мажорного акорду, а це ноти D, A, F#. Налаштувавши струну B у відповідності з третім ладом струни G (яка налаштована F#), ми отримаємо ноту A, яка є нотою D-мажорного акорду.
 • Tune a Guitar by Ear Step 19.jpg 6 Налаштуйте високу струну E відповідно п'ятим ладом струни B. Нарешті, завершіть процес, налаштувавши останню струну звичним способом. Зіграйте п'ятий лад струни B, потім зіграйте відкриту струну E, і налаштуйте її так, щоб ноти збігалися. Хоча спосіб налаштування залишився колишнім, але оскільки струна B налаштована A, ми налаштовуємо високу струну E D, а не в E. Це правильно, тому що нота D належить D-мажорного акорду.
 • Tune a Guitar by Ear Step 20.jpg 7 Пограйте на гітарі, щоб перевірити дію. Готово! Залишилося перевірити дію, зігравши на гітарі, бажано слайдом, щоб оцінити всі переваги відкритого ладу (але не обов'язково тільки слайдом). Ковзаєте слайдом на вказівному пальці лівої руки, і грайте всі відкритих шість струн правою рукою. Злегка притисніть слайд до струн і зіграйте знову. В ідеалі, якщо ваша гітара налаштована, ви почуєте мажорний акорд. Продовжуйте пересувати слайд вправо і вліво по грифу, і слухайте звучання нот. Щоб звикнути, потрібно трохи часу, але ви без проблем освоїте навички гри слайдом у відкритому строю.
  • Якщо у вас немає слайда, ви можете спробувати інший гладкий і округлий предмет. Наприклад, це може бути горлечко скляної пляшки.

 • Поради

  • Коли ви тривалий час граєте на гітарі, вона починає втрачати лад. Таким чином, рекомендується кожен раз перед грою перевіряти дію інструменту.
  • Зберігайте гітару так, щоб голова грифа ні з чим не стикалася. Наприклад, якщо ви поставите гітару під стінкою, колки можуть прокрутитися, і гітара втратить лад.
  • Намагайтеся носити тюнер в гітарному чохлі. Він може стати в нагоді в будь-який момент.

  Попередження

  • НІКОЛИ не натягуйте струну занадто сильно. Особливо це стосується високих струн, оскільки вони легко можуть порватися, і вам потрібно буде купувати нові.
  • Не грайте на пригніченою гітарі, особливо перед іншими. Це звучить жахливо!

  Джерела і посилання

  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?