Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як впоратися з хронічною депресією

Рекламний блок

Кроки

 • Deal With Chronic Depression Step 1.jpg 1 Розкажіть друзям і близьким, що у вас депресія. Вам потрібна їх підтримка. Якщо у вас мало друзів або їх немає зовсім, ви зможете знайти нових друзів. Повірте, це можливо. Пам'ятайте, треба робити крок за кроком. Якщо ви втомилися, відпочиньте і продовжуйте знову. Не будьте занадто суворі до себе, якщо цей шлях займе у вас багато часу.
 • Deal With Chronic Depression Step 2.jpg 2 Пам'ятайте, що немає таких ліків, яке допомагає в ту ж мить. Напевно, ви вже пробували приймати різні антидепресанти. Якщо ви зараз приймаєте антидепресанти, але відчуваєте, що ліки не допомагають, порадьтеся зі своїм психіатром або психотерапевтом. Можливо, цей препарат не підходить вам. Якщо ви перепробували багато різних антидепресантів, але не відчуваєте змін на краще, можливо, вам допоможе психотерапія.
 • Deal With Chronic Depression Step 3.jpg 3 Треба пам'ятати, що існує багато різних типів депресії, в тому числі екзогенна (викликана зовнішніми причинами, наприклад, перенесеним в дитинстві насильством) і внутрішня ( викликаний хімічним дисбалансом мозку). Люди з екзогенної депресією іноді настільки травмовано зовнішніми життєвими обставинами, що ніякі таблетки і розмови з психотерапевтом не можуть дати їм полегшення. Більш того, іноді люди з ендогенною депресією, у яких немає зовнішніх причин бути в депресії, можуть теж бути несприйнятливі до традиційних лікарських препаратів. Перший крок - знайте, що ви не самотні в цьому світі.
 • Deal With Chronic Depression Step 4.jpg 4 Говорите про свої почуття і страхи. На перший погляд здається, що тримати всі переживання в собі - це хороша ідея. Але на практиці це призводить до того, що справи починають здаватися набагато гірше, ніж вони є насправді. Розмова - це відмінний спосіб зняти тягар з душі і заспокоїтися. Ви здивуєтеся, але після декількох днів або тижнів розмов про тривожить вас проблеми, ви зрозумієте, що вона вже не так сильно турбує вас.
 • Deal With Chronic Depression Step 5.jpg 5 Знайдіть правильного співрозмовника. Не кожен зможе зрозуміти ваші почуття, і неважливо, як сильно той чоловік любить вас. Не приймайте це близько до серця. Дуже важливо знайти людину, яка зможе вислухати вас без оцінок і засудження. В той же час ви повинні довіряти цій людині і бути готові вислухати його думку. Якщо в колі рідних і друзів немає такої людини, не бійтеся звернутися за допомогою до психолога або психотерапевта.
 • Deal With Chronic Depression Step 6.jpg 6 Запишіть свої думки. Якщо вам важко розмовляти з іншими про те, що робить вас нещасним, спробуйте вести щоденник. Хоча це не замінить живого спілкування з іншою людиною, ви зможете довірити свої почуття на папері і краще зрозуміти себе самого.
  • Напишіть список речей, які ви любите, і перерахуйте свої досягнення. Роздрукуйте цей список і повісьте його на стіну. Перечитуйте список кожен день.
 • Deal With Chronic Depression Step 7.jpg 7 Познайомтеся з іншими людьми, що страждають депресією. Ви можете ходити в спеціальну групу психологічної підтримки або створити в інтернеті сайт для допомоги людям.
 • Deal With Chronic Depression Step 8.jpg 8 Плануйте свій день так, щоб в ньому було якомога менше стресових ситуацій. Намагайтеся дотримуватися свого плану. Він може бути зовсім простим, наприклад: 8.00. Прокинутися; 8.00 - 12.00. Поснідати, прийняти душ, застелити ліжко, піти на прогулянку; 12.00. Пообідати; 13.00 - 15.00. Дивитися кіно або збирати пазли; 15.00 - 17.00. Малювати або писати щоденник; 17.00 - 19.00. Вільний час;19.00 - 22.00. Прийняти душ або ванну, випити чаю, подзвонити другу.... Спробуйте зробити це.
 • Deal With Chronic Depression Step 9.jpg 9 Знайдіть свою дитячу фотографію, вставити в раму і повісьте на стіну. Коли ви погано себе відчувайте (хочете померти або пошкодити собі, або відчуваєте провину, сором, як це часто буває у людей в депресії), подивіться на цей знімок. Нагадайте собі, що ця дитина досі живе всередині вас, і ви повинні захищати його.
 • Deal With Chronic Depression Step 10.jpg 10 Пам'ятаєте, що живлення може дуже сильно впливати на ваш настрій. Навіть якщо ви намагаєтеся їсти здорову їжу, можливо, у вас алергія або непереносимість певного продукту. Зробіть тест на алергени, щоб вирішити проблему харчової алергії.
  • Пийте вітаміни кожен день. Якщо у вас безсоння, спробуйте приймати мелатонін (продається в аптеках і магазинах спортивного харчування) або настойку валеріани. Або просто випийте перед сном склянку теплого молока.
 • Deal With Chronic Depression Step 11.jpg 11 Спите достатню кількість часу. Якщо у вас проблеми зі сном, попросіть доктора призначити вам снодійне. Безсоння сама по собі може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям, у тому числі і депресію. Якщо ви постійно відчуваєте себе втомленим і виснаженим в денний час, з'ясуйте, що може бути причиною такого стану. Зробіть аналіз крові, перевірте вміст заліза і гормонів щитовидної залози. Ви можете пройти спеціальне обстеження в клініці, де вивчають проблеми сну. Такі хвороби, як апное, можуть бути причиною хронічного недосипання. Часто симптоми депресії можуть бути викликані саме нестачею сну, і це неможливо з'ясувати без спеціального дослідження в клініці, що вивчає сон.
 • Deal With Chronic Depression Step 12.jpg 12 Пам'ятайте, що кожен день - це новий день. Минуле залишилося в минулому й існує тільки у вашій пам'яті. Неважливо, що було з вами раніше, ви завжди можете почати життя з "чистого аркуша".
 • Deal With Chronic Depression Step 13.jpg 13 Можна подивитися фільм про чоловіка, який страждав депресією або боровся з важкими життєвими обставинами, але знайшов в собі сили і мужність і подолав труднощі. Іноді буває так важко, що складно зосередитися на чому-небудь. У цей момент кіно з життєстверджуючим сюжетом може надихнути вас (я знаю, що читання в такому стані може виявитися занадто стомлюючим).
 • Deal With Chronic Depression Step 14.jpg 14 Займайтеся тим, що вам цікаво. Наприклад, мій настрій поліпшується, якщо я читаю книги про історичні події або шукаю інформацію про нових музичних групах. Подумайте, який саме заняття покращує ваше самопочуття. Якщо зараз ніщо не може надихнути вас, не впадайте у відчай. Рано чи пізно ви знайдете заняття, яке буде приносити вам радість.
 • Deal With Chronic Depression Step 15.jpg 15 Зверніть увагу на те, що викликає у вас стрес. Якщо хтось змушує вас почувати себе нещасним, можливо, краще перестати спілкуватися з такою людиною. Попросіть друзів захистити вас від цієї людини і його ворожих маніпуляцій. Ви заслуговуєте, щоб вас любили і поважали.
  • Подумайте про своїх відносинах з людьми. Що ви насправді відчуваєте по відношенню до своїх друзів і рідних? Хто з них підтримує вас? Хто змушує страждати?
 • Deal With Chronic Depression Step 16.jpg 16 Якщо вам дозволяють житлові умови, заведіть домашню тварину. Чим товариська тварина, тим краще. Кішки - хороші вихованці, вони люблять лежати у вас на колінах і не вимагають складного догляду. Однак, якщо у вас достатньо вільного часу, то краще завести собаку. Собака дасть вам безмежне море любові! Вона буде любити вас від усього серця. Ви навіть можете взяти кинуте тварина із спеціального притулку. Так, ви будете почувати себе хорошим, тому що нещасному допомогли, знедоленому суті.
  • Навіть якщо ви не відчуваєте в собі сил піклуватися про кішку або собаку, заведіть невеликого вихованця, наприклад, рибку або хом'ячка. Турбота про них прожене вашу депресію.Deal With Chronic Depression Step 16Bullet1.jpg
 • Deal With Chronic Depression Step 17.jpg 17 Згадайте про свої захоплення. Що ви любили робити раніше? Навіть якщо зараз це заняття здається вам стомлюючої обов'язком, постарайтеся присвячувати йому хоча б півгодини в день.
  • Смійтеся! Що саме змушує вас сміятися? "Чорні" комедії або дурні телевізійні гумористичні шоу? Може бути, ви любите старі комедії або переглядаєте випуски КВК минулих років? Навіть якщо комусь вони здаються не смішними, хіба це має значення? Головне, що вони змусять вас сміятися.Deal With Chronic Depression Step 17Bullet1.jpg
  • Купіть велику коробку пазлів, модель літака або набір для творчості. Щось таке, що займе багато часу і не вимагає оцінки оточуючих.Deal With Chronic Depression Step 17Bullet2.jpg
  • Почніть щось колекціонувати. Колекціонування дозволить вам зосередитися на чомусь конкретному. Збирайте що-небудь компактне і не дуже дороге. Ось деякі пропозиції: олівці, ручки, ластики, листівки, марки, книжкові закладки, невеликі іграшки і моделі автомобілів, постери до нових фільмів. Напишіть список того, що здається вам цікавим.
  • Вступіть в клуб або знайдіть групу за інтересами, які не мають нічого спільного з депресією або психологічними проблемами. Постарайтеся знайти заняття, яке не буде дуже витратним для вас. Крім того, не варто вступати в клуб, де правила дуже суворі і від учасників вимагається присутність на кожному заході. Пам'ятайте, ви повинні зменшити стрес! Не потрібно брати на себе додаткові зобов'язання і велику відповідальність.
 • Deal With Chronic Depression Step 18.jpg 18 Якщо ви колись завдавали собі фізичної шкоди, приберіть з дому будь-які предмети, які можуть становити потенційну небезпеку. Зрештою, можна обійтися і без щоденного гоління. Подбайте про свою безпеку!
 • Deal With Chronic Depression Step 19.jpg 19 Організуйте навколишній простір. Якщо вам здається, що життя погано піддається контролю, іноді корисно впорядкувати простір навколо себе. Місце для всього, і все на своєму місці. Викиньте або віддайте речі, які не потрібні вам, або які ви не хочете бачити. Якщо ці речі необхідні, приберіть їх з видного місця, наприклад, сховайте в коробку. Позбавляйтеся від тих речей, які ви можете легко замінити на нові. Збережіть всі речі, які нагадують про приємні моменти вашого минулого.
 • Deal With Chronic Depression Step 20.jpg 20 Намагайтеся не приймати серйозних рішень, коли у вас депресія.
 • Deal With Chronic Depression Step 21.jpg 21 Знайдіть час побалувати себе. Хочете добре виглядати? Турботу про себе теж можна розділити на невеликі етапи. Сходіть до стоматолога і вилікуєте хворий зуб. Зробіть нову зачіску. Купіть собі косметичну маску або поновіть гардероб.
 • Deal With Chronic Depression Step 22.jpg 22 Якщо лікар призначив вам ліки, приймайте їх. Сучасні препарати можуть допомогти вашому одужання. Деякі люди упереджені щодо антидепресантів. Не слухайте їх. Зараз ця допомога необхідна вашому організму, і ви можете припинити прийом препарату, коли видужаєте. Я приймав антидепресанти протягом семи років, а зараз можу обходитися без них.
  • Приймайте то кількість препарату, яка вам призначили. Не намагайтеся самі призначити собі лікування, а головне, ніколи самостійно не припиняйте прийом виписані ліки. Завжди, завжди, завжди слухайте поради вашого доктора.
 • Deal With Chronic Depression Step 23.jpg 23 Залишайтеся в хорошій формі. Фізичні вправи допомагають нашому тілу отримувати ендорфіни, які покращують загальне самопочуття. Крім того, фізична активність допомагає залишатися у формі. Коли у людини депресія і стрес, часто він набирає зайву вагу, і це тільки погіршує його настрій. І забудьте про ваги. При регулярних заняттях спортом жирова тканина заміщається м'язової, яка важче.
 • Deal With Chronic Depression Step 24.jpg 24 Відзначайте будь-яке своє досягнення. Складіть список щоденних справ і кожен раз винагороджуйте себе за будь-яке досягнення. Залежно від тяжкості депресії, ви можете хвалити себе навіть за невеликі досягнення, наприклад, за те, що ви почистили зуби, викинули сміття або поміняли наповнювач в котячому лотку.
 • Deal With Chronic Depression Step 25.jpg 25 Підтримуйте порядок в домі. Депресія примушує багатьох людей забувати про це важливій справі. Мийка їх кухні сповнена брудного посуду, сміття вивалюється з відра, а речі валяються де попало. Викиньте сміття з вашого будинку - це допоможе вам позбавитися від емоційного сміття у ваших думках.
 • Deal With Chronic Depression Step 26.jpg 26 Напишіть лист самому собі. Як ви бачите своє життя через шість місяців? Через рік? Напишіть листа собі, який живе в майбутньому. Одного разу вам буде корисно озирнутися назад, і ви здивуєтеся, як багато хорошого сталося з тих пір.
 • Deal With Chronic Depression Step 27.jpg 27 Освойте медитацію і метод глибокого дихання.
 • Deal With Chronic Depression Step 28.jpg 28 Складіть розклад для періодів занепокоєння. Якщо щось у вашому житті турбує вас, встановіть спеціальний період часу протягом дня, коли ви зможете переживати про свою проблему. Саме в цей період ви можете з'ясувати причину свого занепокоєння і намагатися вирішити проблеми. Після того, як час для переживань минув, просто викиньте тривожні думки з голови.
 • Deal With Chronic Depression Step 29.jpg 29 Купіть собі спеціальну лампу або світильник. Завжди включайте її, коли ви займаєтеся чим-небудь приємним або корисним, наприклад, вмиваєтеся, наводьте порядок у будинку, читаєте або граєте зі своїм домашнім тваринам. Це буде впливати на вас на підсвідомому рівні. Світло означає надію.
 • Поради

  • Постарайтеся утриматися від алкоголю. Алкоголь знижує ваш самоконтроль і надаєте негативний вплив на нервову систему. У довгостроковій перспективі алкоголь тільки посилює депресію.
  • Не здавайтеся. Навіть якщо вам здається, що все втрачено, просто живіть своє життя хвилина за хвилиною.
  • Якщо людина страждає депресією довгий час, нерідко він починає замислюватися про смерть і самогубство. Якщо ви відчуваєте, що не можете справитися з думками про самогубство, будь ласка, зверніться за медичною допомогою прямо зараз.

  Попередження

  • Ця стаття не замінить вам допомогу, яку може надати психолог або психотерапевт.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?