Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як добре вчитися в школі

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 8: готуємося Правильно

 • Do Well in School Step 01.jpg 1 Необхідні матеріали повинні бути завжди під рукою. Ви ж не хочете виявитися не готовими зробити важливу замітку чи написати контрольну тільки з-за того, що забули олівець/ручку/гумка? Адже так ви даремно втрачаєте час і втрачаєте важливу інформацію.
 • Do Well in School Step 02.jpg 2 Будьте організовані. Це допомагає працювати ефективніше, будучи при цьому розслабленими і готовими знайти і здати все вчасно. Способів самоорганізації багато, тому найкращим вибором для вас буде вибір самостійний. Ключ до успіху — завжди бути здатними знайти те, що вам потрібно, в тому числі і згадати що-небудь. Організуйтеся як можна швидше, причому це стосується і впорядкування файлів у комп'ютері, а також документів, книг, зошитів та інших друкованих матеріалів. Не рідше одного разу на тиждень робіть прибирання стола.
  • Використовуйте маркери і яскраву самоклеющуюся папір для нотаток, аби промаркувати та виділити організовані предмети. Колірне кодування відмінно працює, особливо це допоможе тим, хто не хоче постійно читати ярлики.
 • 3 Вам знадобиться також і календар — виберіть такий, який поміщається у вашій папці. У ньому відзначте всі ваші контрольні роботи та оцінки, а якщо у вашій школі різні академзанятия в різні дні, запишіть це теж. Відзначайте час, який ви присвячуєте навчанні або домашнім завданням. Це дозволить вам не упустити дати найближчих контрольних, і ви зможете добре до них підготуватися.
 • Метод 2 з 8: Ставимо цілі

 • Do Well in School Step 03.jpg 1 Поставте собі довгострокові або короткострокові цілі. Навіть якщо ви ще не знаєте, чим хотіли б зайнятися в дорослому житті або який вуз обрати, вашою метою може стати надання собі максимальної кількості можливостей.
 • Do Well in School Step 04.jpg 2 Відвідуйте заняття в школі це важливо. Якщо не ходити на уроки, успішність досить швидко впаде через прогалини в знаннях, які важко надолужити. Якщо ви дійсно захворіли або з іншої причини не можете прийти в школу, попросіть батьків, опікунів або одного поговорити з вчителями про додаткові завдання на будинок в цей період.
 • Метод 3 з 8: Навички навчання

 • Do Well in School Step 05.jpg 1 Пишіть конспекти. Записи допоможуть зміцнити ваші знання і послужать гарною підмогою при підготовці до контрольних робіт. Записуйте всю важливу інформацію, про яку говорить вчитель. Також можна заздалегідь попросити роздруківки матеріалу для уроків. Щоб під час занять не займатися переписуванням з дошки і уважніше слухати вчителя, записуючи важливі відомості. Якщо вчителі, написавши щось на дошці, підкреслюють це-велика ймовірність того, що цей матеріал буде у контрольних.
 • Do Well in School Step 06.jpg 2 На кожному уроці намагайтеся задати або відповісти хоча б на одне питання. Це покаже вчителю, що ви берете активну участь в уроці. Більше того, вам доведеться приділяти більше уваги уроку, щоб зуміти відповісти на питання або задати його. В результаті, ваші контрольні роботи або відповіді в тестах стануть набагато краще. Здатність задавати питання дуже стане в нагоді вам в житті і покаже, що ви уважні до того, що відбувається навколо вас.
  • При виборі питання, на який будете відповідати, переконайтеся, що знаєте відповідь, а саме питання не надто легкий. Не хвилюйтеся щодо того, що питаєте занадто багато — робота вчителя в тому, щоб допомагати вам.
  • Участь в уроці часто буває важливим чинником успішності. Пару раз підняти руку на занятті зовсім не важко, особливо якщо пам'ятати про те, що в процесі навчання не буває «дурних» питань. Часто може бути так, що не тільки вас цікавить той чи інший питання, а решта просто не наважилися його задати.
 • Do Well in School Step 07.jpg 3 Слухайте уважно. Потрібно не тільки задавати питання і говорити. Вчіться також і слухати. З усіх питань, що трапляються в контрольній, вісімдесят відсотків обговорювалися на уроках. Часто ключем до розуміння матеріалу стає просто вміння слухати пояснення вчителя.
 • Метод 4 з 8: Домашня робота і самоперевірка

 • Do Well in School Step 08.jpg 1 Вчіться і виконуйте самоперевірку будинку. Для цього вам знадобиться тихе місце, де вас ніщо не буде відволікати. Якщо комп'ютер стоїть у вашій кімнаті, приберіть його, або перейдіть в іншу. Не залишайте включеним радіо. Може бути, музика і допоможе вам написати більше, але до моменту контрольної ви будете пам'ятати тільки тексти пісень.
  • Переписуйте свої конспекти. Хоча на перший погляд це може здатися марною і до того ж нудним витрачанням часу, насправді переписування допоможе вам запам'ятати більший обсяг інформації. Крім того, таке заняття, можливо, виявить частини матеріалу, які ви не до кінця засвоїли.
 • Do Well in School Step 09.jpg 2 Ретельно виконуйте домашні завдання. Хоча іноді вона і здається знаряддям тортур, домашня робота це чудовий засіб для контролю та поліпшення знань поза уроків. До речі, проводити вечір за написанням двох творів та завдання з алгебри не дуже приємно, так що розподіляйте навантаження і не залишати все на останній день. Якщо вам це дається непросто, поговоріть з вчителями і батьками про планування виконання домашніх завдань.
 • Do Well in School Step 10 Version 2.jpg 3 Робіть перерви. Замість багатозадачності, виділіть певний проміжок часу на частину роботи. Коли він завершиться, відпочиньте 20-30 хвилин, щоб уникнути розумової втоми. По закінченні перерви поверніться до завдань і виконайте їх до кінця.
 • 4 Велику роботу починайте якомога раніше. Якщо у вас є два тижні на проект, приступайте до нього відразу замість того, щоб відкласти його виконання на останні три дні. Таким чином у вас з'являється час на планування, дослідження і уточнення будь-яких виникаючих в процесі запитань. Така модель виконання дозволить уникнути стресу, що виникає при роботі в поспіху. У вас буде достатньо часу, щоб зробити проект максимально якісно, а значить отримати високу оцінку.
 • Do Well in School Step 11 Version 2.jpg 5 Пройдіть практичний тест перед іспитом, щоб поліпшити розуміння навчального матеріалу. Але будьте обережні: замість десятка тестів краще візьміть один-два, комбінуючи їх з іншими формами навчання — така підготовка куди ефективніше.
 • Do Well in School Step 12 Version 2.jpg 6 Під час канікул варто приділяти час навчання. Якщо по закінченні відпочинку у вас буде контрольна, а ви весь цей час не відкривали книг, ваш мозок як би «вимкнеться», і ви забудете значну частину засвоєного за попередній період матеріалу. Контрольна в цьому випадку, швидше за все, буде написана погано.
  • Візьміть книгу з відповідною програмою з кожного нового предмета — наприклад, з хімії. Прочитайте або уважно перегляньте її — ілюстрації, таблиці, визначення... Вивчіть, наприклад, позначення хімічних елементів (C – вуглець, H – водень, Zn – цинк, Au – золото, Ag -- срібло). Читайте резюме в кінці глав.
  • Сприймайте канікули як вихідні: можна розслабитися і повеселитися, але також варто займатися не рідше трьох разів на тиждень — так ви не забудете пройдене.
  • Попросіть ваших батьків або друзів посидіти з вами і повторити ний важко матеріал, або просто те, що треба запам'ятати або вивчити напам'ять.
 • Метод 5 з 8: Групові заняття

 • Do Well in School Step 13 Version 2.jpg 1 Займайтеся з друзями. Повторення матеріалу з друзями допоможе вам залишатися зосередженими.
  • У групі повинні бути люди, здатні зосередитися — кожен раз, коли ви базікаєте замість того щоб займатися, ви даремно витрачаєте час, а це зовсім не в інтересах групи.
  • Деяким може бути важко займатися в групі, так як друзі можуть відволікати від навчання. Або ж вам просто краще працюється на самоті — в цьому немає нічого поганого, це просто ваша особиста особливість: можливо, ви глибокий людина і потребуєте в часі і просторі, щоб повністю все упорядкувати. Це не означає, що ви нездатні працювати в команді — навпаки, ви можете бути відмінним командним гравцем, якщо все правильно розумієте.
 • Метод 6 з 8: Проблеми та їх вирішення

 • Do Well in School Step 14 Version 2.jpg 1 Якщо вам щось незрозуміло, то попросіть пояснити це. Прохання допомогти — єдиний вихід розібратися в питанні, якщо ви самі не до кінця зрозуміли, що робити. Прикидатися ж, що вам все ясно — лише відкладати проблему, до того ж ваші оцінки, швидше за все, погіршаться.
 • Do Well in School Step 15.jpg 2 Вчіться на помилках. Не розглядайте їх як особисті недоліки: невдачі допомагають поліпшити підхід. На уроці звертайте увагу, коли що-небудь виправляють. Оформляйте ваші роботи чисто та акуратно — це допоможе уникнути помилок у майбутньому. Ви дізнаєтеся набагато більше, якщо станете використовувати ваші помилки як ключі до нових знань і кращим результатам.
 • Do Well in School Step 16.jpg 3 Зустріньтеся з вашим учителем поза уроків. Якщо під час уроку ви не зрозуміли тему, підійдіть до вчителя після: так ви зможете краще засвоїти матеріал; крім того, ваші стосунки з учителем покращаться.
 • Do Well in School Step 17.jpg 4 Попросіть допомоги. Читання «методичок» може допомогти вам важко дающимися предметами. Як варіант, можна попросити вчителя про додатковому занятті, або ваш друг допоможе вам з уроками, або ваші батьки можуть найняти репетитора.
  • Ніколи не бійтеся звернутися до репетитора за допомогою. Він може допомогти з будь-яким предметом, а вам не варто соромитися або відчувати себе дурним з-за потреби допомоги.
 • Do Well in School Step 18.jpg 5 Будьте наполегливі! Якщо вкладаєтеся в початок справи, не пускайте його на самоплив надалі. Нехай ваші навчальні плани працюють на ваш успіх. Винагороджуйте себе за хороші результати.
 • Метод 7 з 8: Контрольні та іспити

 • Do Well in School Step 19.jpg 1 Розслабтеся. Не хвилюйтеся через контрольних. Почніть готуватися за кілька днів до роботи, і у вас буде багато часу на з'ясування всіх незрозумілих питань.
 • Метод 8 з 8: Пам'ятайте про здоров'я

 • Do Well in School Step 20.jpg 1 Висипайтеся кожну ніч. Хороший сон поліпшить ваші пам'ять і увагу, що, в свою чергу, допоможе підвищити успішність.
 • Do Well in School Step 21.jpg 2 Здоровий сніданок. Їжа — джерело енергії, і сніданок перед уроками дозволить сконцентруватися на заняттях. Якщо з якихось причин у вас не виходить поснідати, поговоріть про це з учителем.
 • Do Well in School Step 22.jpg 3 беріть участь у позакласних заходах. Це дозволить завести нових друзів, повеселитися і, можливо, додати щось до вузівського або навіть робочого резюме, що охарактеризує вас як різнобічну особистість.
  • Знайдіть собі заняття по душі, щоб присвячувати йому вільний час. Але не залишайте через нього занадто мало часу на домашнє завдання.
 • Do Well in School Step 23.jpg 4 Будьте рішуче налаштовані на успішне навчання. Не обов'язково годинами сидіти за уроками — краще порахуйте, скільки у вас часу до контрольної і розділіть його на рівні частини, займаючись кожен день. Не забувайте і про відпочинок. Наприклад, про прогулянці з друзями у вихідні або в один із буднів, але не забувайте про навчання.
 • Поради

  • Користуйтеся інтернетом як робочим інструментом, а не розвагою. Вимкніть всі ігри, відео, соціальні мережі, щоб не було спокуси відволікатися.
  • Не думайте про тих однокласників, які не виконують домашню роботу — вони не ваша турбота. Якщо ви сконцентруєтеся на роботі, хороший результат буде у вас, а не у них.
  • Читайте різні жанри. Так ви навчитеся розуміти тексти різних стилів, і це стане цікавим.
  • На кожному уроці сідайте так, щоб бачити дошку і всі наочні посібники. Не варто сідати незручно — краще все бачити.
  • Більше читайте, щоб збільшити швидкість читання і розуміння. Якщо вам не вдається читати продуктивно, знайдіть репетитора — старшого учня, вчителя або просто когось, хто не проти послухати ваше читання.
  • Бути розумним круто! Не варто переживати і думати, що якщо ви розумні, то ви обов'язково дивний. Розумні люди — це ті, хто хоче досягти успіху в житті. Якщо хто-то залякує вас з-за того, що ви розумні, скажіть їм щось на кшталт: «Ну, коли я досягну успіху, ти будеш в наздоганяючих!».
  • Залучайте ваших батьків: просіть їх перевіряти ваші роботи — можливо, ви або вчитель невірно оцінили роботу.

  Попередження

  • Якщо вам важко, не хвилюйтеся. Подумайте про те, що робить вас щасливим — і все буде добре. Пам'ятайте, що не тільки вам буває нелегко.
  • Не хвилюйтеся і ставитеся спокійно до контрольних або оцінок. Нервувати — це нормально, але тільки до тих пір, поки це не заважає вам показати свої здібності.
  • Не намагайтеся списувати. Інакше поставите під загрозу ваші оцінки.
  • Не витрачайте час даремно. Інакше як результат отримаєте додатковий стрес і погіршення якості роботи.
  • Пам'ятайте, що друзі повинні бути справжніми і завжди готовими прийти на допомогу. Спілкування з друзями може допомогти поліпшити ті області, в яких у вас не вистачає знань.
  • Добре зробити перерву і розслабитися — але після роботи, а не до! Відкладаючи домашнє завдання, ви можете втратити три години сну, а ваші оцінки можуть погіршитися, якщо ви не здасте роботу вчасно. Часто це не єдині мінуси: ви можете бути покараними вашими батьки — за погані оцінки, і вашим учителем — за виконані роботи.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?