Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як подолати культурний шок

Рекламний блок

Кроки

 • Overcome Culture Shock in a Foreign Country Step 1.jpg 1 Не відгороджуйтеся від чого-то нового. Не сприймайте щось інше автоматично як неправильне або негативний. Стримуючи оцінку, ви зможете бути об'єктивним спостерігачем і сприятимете міжкультурному взаєморозумінню. Також якщо ви їдете в країну, про яку практично нічого не знаєте, пошукайте інформацію про неї. Трохи довідавшись про країну, вам необхідно бути відкритим для чогось нового, і, хто знає, можливо, ви знайдете пояснення того, чого не можете зрозуміти.
 • Overcome Culture Shock in a Foreign Country Step 2.jpg 2 Постарайтеся вивчити місцеву мову. Це підвищить ваші навички спілкування і допоможе інтегруватися в місцеве суспільство. До того ж, так ви продемонструєте свій інтерес до нової країни.
 • Overcome Culture Shock in a Foreign Country Step 3.jpg 3 Ознайомтеся з поведінкою людей нової середовища. Не сприймайте і не пропускайте їх поведінку через свій «культурний фільтр». Поведінка – це не інформація. Наприклад, американці часто використовують фразу «Як справи?» (How are you?) у якості «Привіт» або «Я наголошую твою присутність, проходячи повз тебе по коридору». Іноземець може не розуміти, чому американці не відповідають на це питання докладно. Незважаючи на це, якщо ви підете далі, не чекаючи відповіді на своє запитання «Як справи?», вони вважатимуть таку поведінку неосвіченим або навіть грубим. Тим не менш, американець, не дочекавшись відповіді на це питання, найімовірніше, не образиться. Не забувайте: якщо сумніваєтеся, краще зайвий раз перевірити.
 • Overcome Culture Shock in a Foreign Country Step 4.jpg 4 Не вірте свято в свої знання про культуру. Навіть коли ви будете ставати більш обізнаним у ритуалах, звичаях і правилах поведінки в новому оточенні, не намагайтеся співвіднести те, що ви знаєте на даний момент, з раціональними поясненнями. Поверхневі знання можуть бути оманливими. Психолог Геєрт Хофстид писав, що культура – як цибуля: її потрібно чистити шар за шаром, щоб розкрити зміст. [1] Для того, щоб насправді зрозуміти культуру в соціальному та історичному контексті, потрібно багато часу.
 • Overcome Culture Shock in a Foreign Country Step 5.jpg 5 Обов'язково познайомтеся з людьми у вашому новому оточенні. Задавайте їм питання, висловлюючи свою повагу, читайте газети і відвідуйте всілякі фестивалі та заходи.
 • Overcome Culture Shock in a Foreign Country Step 6.jpg 6 Спробуйте досягти відчуття стабільності у своєму житті. Встановивши свій режим, ви станете відчувати себе захищено і упевнено.
 • Overcome Culture Shock in a Foreign Country Step 7.jpg 7 найважливіше: зберігайте почуття гумору! Не будьте занадто суворі до себе, якщо ви допустили помилку або не знаєте, як себе повести в певній ситуації. Посмійтеся з себе, та інші посміються разом з вами. Більшість людей будуть захоплюватися вашим завзяттям і стараннями зрозуміти їх культуру, особливо якщо ви не судіть і не порівнюєте чужу культуру зі своєю, що тонко і, можливо, підсвідомо увазі якесь відчуття своєї переваги.
 • Поради

  • Будьте терплячим. Для того щоб пристосуватися до нового оточення, нової культури і нового способу життя, потрібен час.
  • Завжди добре тримати зв'язок з рідними та друзями вдома. Але якщо ви будете дуже багато з ними спілкуватися, ви будете тільки сильніше сумувати за домівкою і повільніше адаптуватися до іншої культури.
  • При культурному шоці природно обмежувати себе тим, що вам знайоме. Постарайтеся не піддатися спокусі себе ізолювати.

  Джерела і посилання

 • ^ http://www.dot-connect.com/How_to_understand_cross-cultural_analysis.html
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?