Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як подолати мігрень

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 4: Лікування

 • 1 Переконайтеся, що у вас мігрень. Навчіться розпізнавати попереджувальні сигнали мігрені. Мігрені часто передують такі «провісники», як нудота, запаморочення, болі в шиї і дратівливість. Якщо ви почнете лікування, тільки помітивши ці симптоми, у вас може вийти зупинити мігрень ще в зародку.
  • Щоб дізнатися більше про передвісників мігрені, прочитайте цю статтю.
 • Get Through a Migraine Step 1.jpg 2 Дійте швидко. Більшість заходів, які можна зробити, щоб зупинити або полегшити мігрень, потрібно приймати при перших же симптомах мігрені. Наприклад, іноді мігрень реагує на ліки, прийняті в перші пару годин, але може зовсім не реагувати на препарати, прийняті пізніше.
 • Get Through a Migraine Step 2.jpg 3 Вживайте знеболююче. Приймайте максимально безпечну дозу ібупрофену, аспірину, парацетамолу або іншого препарату, який продається без рецепта, або нестероїдні протизапальні препарати при перших симптомах мігрені. Насправді, принаймні одне дослідження довело, що підвищена доза аспірину така ж ефективна, як і ліки, прописані від мігрені.[1] Це означає, що не варто приймати більше, ніж рекомендована доза, не проконсультувавшись з лікарем.
  • Комплексні препарати, розроблені спеціально для боротьби з мігренню, можуть бути ефективні на відміну від окремих ліків.
  • Іноді знеболюючі не діють, особливо сильні, але спробувати варто.
  • Крім того, якщо ви розумієте, що вам потрібно приймати знеболювальне частіше, ніж два дні в тиждень, варто проконсультуватися з лікарем, щоб він призначив більш ефективне лікування або щоденні профілактичні препарати.
 • Get Through a Migraine Step 3.jpg 4 Прийміть знеболююче, що містить кофеїн. Кофеїн підвищує ефективність знеболюючих засобів і тому багато знеболюючі йдуть відразу з відповідною дозою кофеїну. Экседрин — один з найпоширеніших препаратів, хоча є й інші. Порадьтеся з фармацевтом, щоб визначити, який вам більше підійде і спробуйте його.
 • Get Through a Migraine Step 12.jpg 5 Спробуйте прогестерон. У деяких випадках знижений рівень гормону прогестерону підвищує частоту і тяжкість мігрені. Якщо ви жінка, і мігрені з'являються все частіше за два тижні до місячних, зверніть на це увагу і попросіть лікаря перевірити ваш рівень прогестерону. Багато лікарі не знають про такий зв'язок, але якщо рівень гормону все-таки низький, вам пропишуть цей гормон.
  • Прогестерон досить безпечний, щоб продаватися без рецепта, і його варто спробувати, але в деяких випадках, цієї дози недостатньо і потрібно брати рецепт у лікаря.
  • В деяких випадках навіть маленькі дози прогестерону можуть полегшити мігрені у чоловіків (хоча, наукою це не доведено). Ваш лікар може спробувати цей спосіб.
  • Більше інформації про вживання прогестерону можна отримати в статтях про те, як впоратися з ПМС.
  • У деяких пацієнтів не буде ніяких змін, а в деяких спостерігається навіть погіршення. Тому деякі способи лікування прогестероном вважаються кращими за інші. У приклад можна привести гормональні ін'єкції, з яких не можна відразу зійти, якщо ваші мігрені посилюються.
 • Get Through a Migraine Step 11.jpg 6 Поговоріть зі своїм лікарем з приводу прописаного лікування. Якщо ви страждаєте від сильних мігрені, які не піддаються лікуванню, ваш лікар може призначити інше лікування, яке зупинить мігрені або ж зменшить їх тяжкість або тривалість. Як і з знеболюючими, ці ліки зазвичай більш ефективні, якщо приймати їх при перших ознаках мігрені.
  • Найпоширеніші класи препаратів проти мігрені — триптаны і ріжки. Ваш лікар може також приписати вам знеболювальне, або більш потужні препарати, які продаються без рецепта, або, в більш важких випадках, опиумсодержащие або седативні в комплексі з або нестероїдними протизапальними ліками.
  • Всі ці препарати можуть мати серйозні побічні ефекти, а останні два класу несуть сильний ризик залежності. Загалом, жоден з препаратів не потрібно приймати регулярно, так що якщо ви відчуваєте потребу в щоденному застосуванні або навіть частіше, ніж двічі на тиждень, порадьтеся з лікарем про призначення профілактичного лікування.
 • Частина 2 з 4: Лікування симптомів

 • 1 Виділяйте час на турботу про своє здоров'я. Обов'язково відпочивайте від роботи. Мігрень — це хвороба. Деякі люди вважають, що мігрень — це «просто сильний головний біль», але більшість розуміє, що це серйозне порушення стану здоров'я. Поговоріть зі своїм керівником і колегами, переконайтеся, що вони увійшли у ваше становище, але майте на увазі, що зрозуміють не всі, і у вас можуть бути проблеми.
  • Якщо на роботі не йдуть вам назустріч, варто взяти довідку у лікаря.
 • Get Through a Migraine Step 6.jpg 2 Підіть у темне, тихе місце. Яскраве світло (а іноді навіть не такий яскравий) і шум можуть спричиняти або погіршувати мігрень у деяких людей. Більшість тих, хто страждає від мігрені, надзвичайно чутливі до світла і шуму, коли починається головний біль. Просто посидьте в темній, тихій кімнаті — це може значно полегшити симптоми.
  • Уникайте яскравих лампочок і спалахи фотоапаратів, якщо ви чутливі до світла.
 • Get Through a Migraine Step 10.jpg 3 Лікуєте нудоту і діарею вчасно. Мігрені часто супроводжуються нудотою, можливо, з блювотою і діареєю. Препарати від нудоти і діареї, які продаються без рецепту, можуть полегшити ці симптоми. Хоча, може виявитися, що, очистивши кишечник, ви допоможете собі подолати мігрень швидше. Якщо у вас так і є, не приймайте ці препарати без потреби.
 • 4 Стежте за балансом води. Якщо у вас блювота або діарея, дуже важливо пити багато рідини, особливо води. Пити інші напої дозволяється, якщо у вас немає доступу до чистої води. Як виняток зійде спортивний напій, оскільки вам може знадобитися відновити електроліти. Пийте як мінімум півтора літра води в день.
  • Якщо пити достатньо води, можна запобігти мігрені. Зневоднення — відомий ініціатор мігрені.[2]
 • Get Through a Migraine Step 8.jpg 5 Прикладіть лід або грілку до ураженої ділянки. Охолоджуйте його 15-20 хвилин, почекайте трохи і спробуйте, якщо буде потрібно. Охолодіть шию ззаду — це також може допомогти. Деяким допомагає гарячий душ або грілка, які полегшують симптоми. Поекспериментуйте і знайдіть метод, який буде допомагати саме вам.
 • Частина 3 з 4: Подбайте про себе

 • 1 Залишайтеся спокійними. На жаль, коли ви починаєте звертати увагу на ранні симптоми мігрені, ви можете піддатися паніці. Хвилювання і страх можуть тільки посилити мігрень, або ж перетворити звичайну сильний головний біль мігрень. Розслабтеся і намагайтеся мислити позитивно.
 • Get Through a Migraine Step 7.jpg 2 Здрімніть. Мігрені іноді такі болючі, що навіть спати неможливо. Але якщо ви можете, поспіть. Коли ви спите, ви не помічаєте біль, і вона часто відбувається, коли ви прокидаєтеся. Можна просто полежати — деяким це допомагає, хоча іншим стає тільки гірше.
  • Деякі пацієнти проходять лікування сном або антигистаминами, такими як бенадріл, щоб заснути. Ці препарати здатні полегшити мігрені і іншими способами. Проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як приймати ці ліки, щоб оцінити ризик залежності або взаємодія з іншими препаратами.
 • Get Through a Migraine Step 9.jpg 3 Зробіть собі масаж. Помасажуйте обличчя, голову, плечі, спину і шию — це може полегшити симптоми деяким людям. Але для інших масаж тільки погіршить ситуацію. Як і у всьому, з мігренню проходиш шлях спроб і помилок, перш ніж знаходиш те, що підходить саме тобі.
 • 4 Спробуйте голковколювання. Воно допомагає деяким людям, що страждають від мігрені. Хоча недостатньо медичного підтвердження, щоб підтримати цей спосіб, лікарі погоджуються, що це не шкідливо і може допомогти деяким пацієнтам. [3] Вам варто спробувати, якщо ви ніяк не знаходите практику, яка ефективна для вас.
 • 5 Використовуйте лавандова олія. Кілька досліджень показало, що лаванда здатна зменшувати біль від мігрені.[4] Це не остаточні результати, але ви можете спробувати, допомагає лаванда вам. Візьміть трохи чистого лавандового масла (в аптеці або трав'яний крамниці) і втирайте в місця, які болять. Нанесіть трохи під ніс (у вуса, якщо у вас є), щоб ви могли відчувати запах.
 • 6 Спробуйте білий шум. Для деяких людей тихий білий шум може допомогти блокувати поганий шум. Деякі види шуму можуть навіть заспокоювати, що послаблює біль. Встаньте під душ, вимкніть світло. Це допоможе сконцентруватися на заспокійливому звуці води, а не на пульсуючої голові.
  • Відвідайте сайт MyNoise.com виберіть звуки, які зможуть полегшити біль від мігрені і допоможуть розслабитися.
 • Частина 4 з 4: Попередьте майбутні проблеми

 • Get Through a Migraine Step 5.jpg 1 Спите більше і регулярніше. Сон грає важливу роль в запобіганні мігрені і в зниженні їх тяжкості, згідно з численними дослідженнями. Спите в однаковий час і отримуйте достатню кількість годин сну для вашого організму. Для більшості людей це означає 8 годин сну на добу. [5]
  • Якщо у вас проблеми з засипанням, постарайтеся розслабитися перед сном. Відкладіть всі справи, вимкніть комп'ютер, залиште приглушене світло і не робіть нічого, що стимулює мозкову активність, наприклад, не рекомендується дивитися захоплюючі телешоу.
 • Get Through a Migraine Step 14.jpg 2 Займайтеся регулярно. Вправи можуть зменшити біль від мігрені і частоту мігрені загалом. Однак, якщо ви не звикли займатися, мігрені можуть виникнути як раз від вправ. Рекомендується, щоб люди, які страждають від мігрені, починали з легких вправ і займалися регулярно. Коли організм звикне до цього, для зниження болю і навіть для її запобігання можна використовувати повільну ходьбу.[6][7]
 • 3 Відмовтеся від кави. Якщо ви регулярно вживаєте кофеїн, важливо усвідомити, що саме ваша звичка може викликати проблеми. Як би парадоксально це не звучало, кофеїн здатний як викликати, так і полегшувати головні болі. Цей парадокс пояснюється механізмом звикання і відмови від нього: кофеїн викликає мігрень, провокуючи нервову адаптацію до кофеїну, таким чином роблячи пацієнта чутливим до болю, якщо доза кофеїну не надходить; кофеїн також здатний полегшувати мігрень, якщо відмовитися від нього.
  • Якщо ви вживаєте кофеїн, відмова від нього не може бути виключений з можливих причин ваших мігрені. Найлогічніше буде визнати кофеїн «винним» і відмовитися від нього.
 • 4 Уникайте продуктів, що провокують мігрені. Дізнайтеся, які продукти харчування належать до таких. Виникнення мігрені можна зменшити на 30-50%, прибравши подібні продукти зі своєї дієти. З досвідом ви можете навіть навчитися визначати продукти, що викликають мігрень, як тільки вони потрапляють в рот. У деяких людей з'являється так зване «почуття мігрені» і вони таким чином уникають такої їжі, як шоколад, сир, алкоголь, цитрусові.
 • 5 Дослідження показують, що світло викликає мігрень. Флуоресцентне світло може ініціювати її. Випробуйте це, уникаючи такого світла кілька днів або тижнів, а потім піддайтеся його впливу. Ви можете помітити, що у вас з'являється нудота або хвилювання за короткий час, а симптоми мігрені розвиваються за кілька годин або кілька днів.
 • 6 Ведіть облік своїх мігрені, щоб визначити загальні причини. Такий щоденник головних болів допоможе розпізнати потенційні причини виникнення мігрені, а також оцінити ефективність різних методик лікування. Ведіть щоденник і, можливо, це буде шляхом до полегшення болю.
 • Get Through a Migraine Step 13.jpg 7 Всі люди, які страждають від мігрені різні. Спробуйте різні підходи і методики лікування, щоб визначити відповідний для себе. Якщо один з них не допомагає або навіть посилює біль, не використовуйте його. Якщо ж ви знайшли спосіб, полегшує біль, але він не підкріплений наукою, не турбуйтеся, просто зосередьтеся на поліпшення свого самопочуття!
 • Поради

  • Якщо ви невпевнені або щось не так, зверніться до лікаря.
  • Якщо ви думаєте, що страждаєте від мігрені, сходіть до лікаря, щоб він поставив діагноз. У вас можуть бути головні болі від інших хвороб чи розладу.
  • Мігрені не так легко розпізнаються, і різні люди по-різному реагують на різне лікування. Насправді, лікування, яка подіяла один раз, може в наступний раз не спрацювати навіть для тієї ж людини. Будьте терплячі і розробіть разом з доктором лікування, яке підходить саме вам.
  • Якщо ви поговорите з іншими людьми, що страждають від мігрені, або зробите невелике дослідження в інтернеті, ви знайдете неймовірну кількість методів лікування та профілактики мігрені. Одні годяться для деяких, а інші — чистої води шарлатанство. А деякі можуть навіть бути небезпечними. Дійте в рамках розумного. Не робіть і не приймайте нічого такого, що здається небезпечним, і завжди консультуйтеся зі своїм лікарем.
  • Помасажуйте шию ззаду.
  • Якщо ви відчуваєте, що насувається головний біль, прийміть парацетамол або таблетку від мігрені, наприклад, імігран, і нехай вони будуть у вас напоготові.
  • Спробуйте є розмарин. Деякі люди вважають, що вживання розмарину в їжу здатне полегшити біль. Однак немає медичних досліджень, що підтверджують це.

  Попередження

  • Проявіть співчуття до страждають від мігрені, ніколи не називайте їх хворими, симулянтами, скигліями і т. д. Ці слова показують байдужість і зовсім не допомагають. Мігрень — це виснажливе і болісне захворювання і людям може бути дуже погано.
  • Якщо ви знаєте людей, які страждають від мігрені, ставитеся до них зі співчуттям і увагою. Це жахливий стан, і люди, у яких ніколи не було мігрені, не можуть навіть уявити собі ступінь болю і безсилля під час мігрені.
  • Ця стаття містить загальну інформацію про мігрені і не призначена, щоб замінити професійну медичну допомогу. Обов'язково поговоріть з лікарем, якщо страждаєте або підозрюєте, що страждаєте від мігрені, і не використовуйте медикаменти без припису лікаря.
  • Передозування знеболюючого, навіть того, що продається без рецепта, може викликати посилення головного болю, від чого ви можете почати ще збільшувати дозу і отримати ще більш сильні головні болі.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?