Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як визначити залежний розлад особистості

Рекламний блок

Кроки

 • Know if Someone Has a Dependent Personality Disorder Step 1 Version 2.jpg 1 Розгляньте можливість розвитку залежного розладу особистості у зв'язку з подіями в дитинстві. Надмірно стурбовані і ненадійні батьки часто стають причиною нездатності дитини формувати свою особистість. [1] Якщо дитину в дитинстві постійно карали або змушували його відчувати себе винним за прагнення до незалежності та самостійності, він може в підсвідомості вирішити, що незалежні думки і дії, засновані на них, несуть ризик. Коли людина виростає з дитинства, в його пам'яті залишаються події, що стали причиною формування залежної особистості, і якщо їх згадати, можна зрозуміти, чому він намагається прилучитися до інших людей, намагаючись перекласти всю важку роботу, в тому числі прийняття рішень, на інших і думати за них. Якщо ви можете виділити час на те, щоб вислухати людину і обережно запитати про дитинство, ви можете виявити не найщасливіші події їхнього дитинства.
  • Врахуйте, що причиною розладу особистості, може бути комбінація генетичних, біологічних факторів і факторів, пов'язаних з навколишнім середовищем.
 • Know if Someone Has a Dependent Personality Disorder Step 2 Version 2.jpg 2 Распознайте ознаки. Вам потрібно знайти п'ять або більше індикаторів, характерних для страждають розладом, щоб прийти до висновку про те, що у людини є розлад. Нижче наведені ознаки, які в комбінації вказують на розлад психіки (хоча страждає все одно потрібна професійна діагностика):
  • Вони постійно відчувають складнощі у прийнятті щоденних рішень? Вони мають потребу у великій кількості рад та переконань з боку, щоб взятися за дії? Це індикатор глибокої залежності. Яке б мала завдання не стояло перед ними, якщо вони не здатні ініціювати або закінчити свої завдання самостійно, це є одним з індикаторів.
   • Задайте питання такі як: Що тобі більше подобається: приймати рішення самостійно або мати людину, якій ти міг би довіряти і якою б направляв тебе? Ти шукаєш ради у прийнятті щоденних рішень? Тобі завжди потрібна допомога, щоб почати проект?
  • Вони безпосередньо дозволяють іншим людям вирішувати за них питання, які безпосередньо впливають на їхнє життя? Потреба в інших, щоб прийняти відповідальність за найголовніші питання, що стосуються їхнього життя, показує їх незрілість і брак розуміння важливості бути самостійним.
   • Запитайте їх: Ти часто буваєш в таких ситуаціях, коли люди за тебе вирішують важливі питання твоєму житті, наприклад, щодо вибору роботи?
  • Вони долають великі відстані в пошуках турботи і підтримки від інших? Це може навіть призвести до чогось дуже неприємного.
   • Задайте їм наступні питання: Ти готовий піти на неприємні речі заради гарантії підтримки, коли це необхідно? Тобі не по собі, коли ти один? Ти боїшся, що не зможеш подбати про себе? Ти турбуєшся про те, що важливі для тебе люди можуть покинути тебе?
  • Коли відносини з однією людиною припинилися, вони терміново намагаються замінити ці відносини з іншою людиною? Вони впадають у відчай, після розриву відносин і намагаються відразу почати зустрічатися з ким-небудь іншим? Вони відчувають себе безпорадними самоті з-за роздутого страху перед нездатністю про себе подбати самостійно, фінансово, емоційно і навіть фізично?
   • Запитаєте: Ти у відчаї починаєш нові відносини після розірвання стосунків з близькою людиною? Навіть якщо людина не буде для тебе такий гарний?
  • У них часто виникають труднощі, коли хочуть висловити свою незгоду з іншими? Якщо вони бояться несхвалення, самотності та втрати підтримки від інших, вони, напевне, намагаються з усіх сил догоджати людям. Зауважте, що це навіть не пов'язано з цим страхом карми.
   • Задайте питання: Тобі складно висловлювати іншу точку зору з людьми, яких ти знаєш? Що станеться, якщо ти заперечиш? Ти часто погоджуєшся з людьми, навіть коли так не думаєш? Чому? Що з тобою станеться, якщо ти не погодишся?
 • Know if Someone Has a Dependent Personality Disorder Step 3 Version 2.jpg 3 Якщо ознаки, описані вище, властиві людині, подивіться, задовольняються наступні критерії, перед тим як виносити діагноз про залежному розладі особистості (зауважте, якщо якийсь із критеріїв не властивий людині, то розлади у людини немає):
  • Поведінка відхиляється від культурних норм як мінімум у двох наступних площинах:
   • Свідомість (сприйняття і інтерпретація речей, людей, подій і формування ставлення і уявлення про себе та інших)
   • Емоційні реакції (діапазон, інтенсивність, і доречність емоційного збудження і реагування)
   • Контроль над своїми імпульсами і задоволенням потреб
   • Спосіб поведінки з людьми і в міжособистісних ситуаціях.
  • Їх симптоми проявляються в широкому діапазоні особистісних і соціальних ситуацій, не обмежуючись конкретними пусковими важелями або ситуаціями? Якщо це так, то явно виражені симптоми, такі люди не гнучкі і погано пристосовуються.
  • Симптоми залежності стають причиною особистого стресу і несприятливо впливають на соціальне середовище?
  • Є симптоми стабільним і тривалим, беруть свій початок в пізньому дитинстві або в підлітковому віці?
  • Чи можуть інші дорослі психічні розлади бути причиною симптомів розладу?
  • Може захворювання головного мозку, травма або дисфункція бути причиною їх симптомів залежності? Квола бабуся, яка не може сама про себе подбати, не пов'язане з розладом особистості.
 • Know if Someone Has a Dependent Personality Disorder Step 4 Version 2.jpg 4 Поспостерігайте, як людина поводиться, коли залишається один. Він відчуває себе беззахисним, відчуває незручність або занепокоєння? Він не рішучий і зляться на себе за те, що не знає, що думати і що робити? Подумайте про те, як він себе буде вести, коли людина, до якого він прив'язаний, повертається (їм може бути ви). Він відразу хапається за нього в надії звернути на себе увагу і може навіть сварити за те, що залишив його одного? Почуття безпорадності, бути покинутим, і сорому, залишаючись наодинці з собою, відбувається в результаті перебільшених страхів, пов'язаних з нездатністю піклуватися про себе.
  • Уважно вивчіть людей, які надмірно стурбовані думками і страхами бути залишеним і здатності піклуватися про себе. Це попереджувальний сигнал про те, що вони не в змозі справлятися самостійно, незалежно від складності питань і ситуацій.
 • Know if Someone Has a Dependent Personality Disorder Step 5 Version 2.jpg 5 Допоможіть людині, що страждає розладом, навчитися бути відповідальним. Це не просто звичка, яку вони можуть просто перестати робити. Потрібно час на те, щоб навчитися стояти на своєму і відчувати себе в безпеці, висловлюючи свої думки.
  • Поставте маленькі, досяжні завдання, які навіть дитина може виконати без проблем. Коли вони їх повністю закінчать самостійно, похваліть їх і поступово ускладнюйте завдання і рішення, які потрібно прийняти самостійно.
  • Поговоріть з ними про речі, які їм подобається робити. Всякий раз, коли вони будуть одні, запропонуйте їм позайматися цим протягом усього часу при відсутності інших людей.
  • Навчіть їх більше довіряти собі. Запропонуйте їм книги, запишіть на курси по формуванню впевненості в собі, і знайдіть час говорити їм про те, як у них добре виходить.
  • Надихніть їх на зарядку, збалансоване харчування і зменшення стресу. Якщо у них є шкідливі звички, їм потрібно від них позбутися.
  • Будьте уважні до можливості зловживання над людиною з пригніченою психікою. Потреба робить їх надзвичайно вразливими до маніпуляцій або непостійним особистостям.
  • Заохочуйте людини з розладом читати якомога більше про це захворювання. Розуміючи своє розлад і бачачи, що вони не самотні у своїх почуттях, може бути величезним полегшенням для них, а також показати їм, що є способи рухатися далі.
 • Know if Someone Has a Dependent Personality Disorder Step 6 Version 2.jpg 6 Надихніть людини з розладом звернутися за професійною допомогою. Залежний розлад особистості можна розглядати через психотерапію або психоаналіз. Це не вирок до довічного ув'язнення для хворого. Тим не менш, багато страждаючі часто чинять опір йти на лікування, відмовляючись бачити те, що є щось неправильне в тому, як вони живуть, або що вони настільки пригнічені і залежні, що уникають взагалі бачити проблему в собі. Важливо мотивувати їх вдатися до допомоги - зокрема, переконати їх, що професійна консультація в підсумку допоможе не лише їм, але і людям, за яких вони тримаються. Наполягайте на тому, що вони заслуговують пізнати себе повною мірою і жити повноцінним життям у міру своїх власних можливостей, не покладаючись на впливу інших.
  • Оскільки людина, що страждає залежним розладом особистості може дуже боятися, що особу, на яку він покладаються, відкине / залишить його, важливо для професіонала в області психічного здоров'я також оцінювати будь-які ознаки депресії, тривоги, панічні розлади і тілесні муки. [2]
  • Не використовуйте негативні фрази або формулювання, коли спонукаєте хворого пройти терапію. Вказавши їм, що вони "занадто пасивні", "занадто залежні", тільки ускладнить ситуацію!
 • Know if Someone Has a Dependent Personality Disorder Step 7 Version 2.jpg 7 Зі свого боку, дайте свободу. Якщо ви та людина, від якого залежить осіб з розладом, вам слід внести свою лепту. Це часто відбувається в родині, але також зустрічаються з друзями, в ситуаціях з наставництвом, на консультаціях, на роботі, тощо. Якщо ви довгий час були захисником, опікуном, радником і тим, хто міг відгородити хворого від складнощів життя, тоді вам варто відійти в сторону, зменшити свою підтримку і дати йому можливість самостійно стати на ноги. Це не означає, що ви більше не будете виконувати свою роль; але це значить бути дуже обережним, щоб не засудити його рішень, дозволяти йому робити помилки і вчитися на них, а також вчити важливості прислухатися до порад. Вам слід пам'ятати, що людина страждає розладом і діяти не так рішуче, як з людиною, у якого цього розладу немає.
 • Поради

  • Цей стан розвивається в ранньому зрілому віці і проявляється у дорослих і зрілих людей. Діти і підлітки зазвичай дуже залежні щодо своїх планів, що стає частиною їхнього природного поведінки, тому що про них піклуються зрілі люди. Однак, коли діти стають старшими, вам слід допомагати їм думати і чинити все більш самостійно і більше дозволяти їм приймати рішення для себе, спостерігаючи за тим, що вони стають все більш здатними. Також, створіть обстановку будинку, де робити помилки буде вважатися нормальним, і показуйте на своєму прикладі, як їх виправляти і рухатися далі. Не сваріть і не карайте дітей за щоденні помилки; інакше вони стануть боятися вас і помилок.
  • Ключові характеристики залежного розладу особистості, описаних вище, використовуйте як керівництво для винесення діагнозу. Ці характеристики повинні бути сумісними або часто проявлятися у діях людини, щоб виносити діагноз. У будь-якому випадку, потрібно пройти професійну діагностику.
  • Занадто велика опіка над дітьми може сприяти розвитку розлади. Знайдіть способи бути батьком, знають межу.
  • Залежний розлад особистості, як правило, групуються в "Кластер З" типу розладу особистості; вони, як правило відображають тривогу і страх у поведінці.


  Попередження

  • Лікування не повинно бути занадто багато. В той час, як невелика терапія може бути корисною, занадто багато терапії може стати причиною залежності хворого від неї.
  • Якщо виникають сумніви, зверніться за терапією до кваліфікованого фахівця, який допоможе вам полегшити ситуацію або тримати її під контролем. Консультування часто допомагає контролювати або обмежувати будь-які розлади особистості.
  • Надзвичайно пасивні люди можуть мати нехарактерне агресію, коли вони бачать, що їх намагаються розширити межі. Вони можуть не спілкуватися з ким-небудь за межами тих людей, які ними зловживають і тільки знати надзвичайно пасивне стан або вкрай агресивне. Будьте обережні при взаємодії з людьми, де мають місце образливі взаємини.
  • Надзвичайно покірні й безпорадні люди дуже вразливі для зловживань і потребують негайних заходи щодо розвитку їх особистих почуттів і власної значущості.

  Що вам знадобиться

  • Хороший лікар
  • Книги по цій темі (нехай людина читає про психічний розлад як можна більше, знання звільняють)

  Джерела і посилання

 • ^ Pamela Stephenson Connolly, Head case: treat yourself to better mental health, p. 167, (2007), ISBN 978-0-7553-1721-9
 • ^ Pamela Stephenson Connolly, Head case: treat yourself to better mental health, p. 168, (2007), ISBN 978-0-7553-1721-9
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?