Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як пережити синдром спорожнілого гнізда

Рекламний блок

Кроки

 • Recover From Empty Nest Syndrome Step 1 Version 2.jpg 1 Підготуйтеся до розставання. Якщо ви знаєте, що ваші діти роз'їдуться через рік, використовуйте цей час, щоб навчити їх всьому тому, що їм знадобиться в повсякденному житті. Перевірте, чи вміють вони прати одяг, готувати їжу, вести суперечки з сусідами, стежити за фінансами, робити вигідні покупки і чи вони знають ціну грошам. Хоча багато приходить з досвідом, важливо обговорити з дітьми всі ці нюанси, щоб вони не виявилися безпорадними. Сайти, подібні wikiHow, допоможуть їм освоїти основні домашні справи і придбати потрібні навички для самостійного життя.
  • Якщо ви не знаєте, коли поїдуть діти, не варто панікувати. Змиріться з тим фактом, що це трапиться в будь-якому випадку, радійте за них, пропонуйте свою допомогу і підтримку. Дітям краще бачити, що ви любите їх і завжди готові прийти на допомогу, а не помічати у вас постійне занепокоєння та роздратування.
 • Recover From Empty Nest Syndrome Step 2 Version 2.jpg 2 Відкиньте всі лякаючі думки. І ви, і ваші діти повинні поставитися до цього як до пригоди. Ваші діти можуть відчувати цілий спектр емоцій, від страху до захоплення від очікування нових подій. Якщо дитина боїться їхати, важливо переконати його в тому, що невідомість завжди гірше того, що насправді станеться. Поясніть йому, що як тільки він звикне до нового способу життя, він зможе отримувати від нього задоволення.
  • Скажіть дітям, що вдома на них завжди чекатимуть, коли б вони захотіли повернутися. Це дасть і вам, і вашим дітям почуття захищеності і єдності.
  • Якщо діти погано переносять першу відсутність з дому, не варто потай радіти цьому. Вони навчаться справлятися зі своїми емоціями по мірі того, як будуть звикати до нового укладу життя, і в цьому їм потрібна ваша активна підтримка, а не таємне бажання повернути дітей додому. Тому не слід постійно пропонувати їм повернутися або робити за них всі справи - вони повинні навчитися всьому самостійно, включаючи побутові питання і всі переговори. Вони будуть робити помилки, але саме на помилках вчаться найкраще.
 • Recover From Empty Nest Syndrome Step 3 Version 2.jpg 3 Подумайте про те, як ви збираєтеся підтримувати зв'язок з дітьми. Ви будете відчувати порожнечу і самотність, коли діти поїдуть, тому що ви не зможете вже говорити їм те, що ви зазвичай говорите. Тому важливо підтримувати спілкування на відстані - це дозволить зберегти почуття близькості з сім'єю і регулярно обмінюватися новинами. Вам слід зробити наступне:
  • Переконайтеся, що у дитини є хороший телефон, який можна вільно використовувати для дзвінків. Якщо телефон вже кілька років, купіть дитині новий апарат або щонайменше замініть батарею.
  • Домовтеся про час дзвінків. Вам може захотітися дзвонити дуже часто, але якщо діти з цим не згодні, ви будете їм тільки докучати. З розумінням поставтеся до того, що дітям потрібно рости і ставати дорослими.
  • Спілкуйтеся по електронній пошті і смс. Це дуже хороший спосіб підтримки зв'язку, оскільки ви можете щось сказати, і ваші слова при цьому не будуть звучати надто емоційно.[1] згодом ваш син чи донька можуть почати відповідати рідше, ніж на початку. Це буде пов'язано з тим, що вони обживаються в нових умовах, обзаводяться новими знайомими, і це зовсім не означає, що вони стали забувати вас.
 • Recover From Empty Nest Syndrome Step 4 Version 2.jpg 4 Дізнайтеся, що являє собою синдром спорожнілого гнізда, щоб розпізнати симптоми. Симптом спорожнілого гнізда - це психологічна проблема, яка зачіпає в першу чергу жінок і проявляється у почутті глибокої смутку через те, що діти покидають батьківський дім. [2] Найчастіше це відбувається, коли діти їдуть в інше місто або країну вчитися (зазвичай в кінці зими або восени) або коли вони одружуються або виходять заміж і починають жити з дружиною або чоловіком. Цей синдром нерідко збігається з іншими суттєвими подіями в житті женщини (з менопаузою, хворобами, виходом на пенсію). [3] Ця проблема стосується в першу чергу жінок, оскільки материнство вважається основною роллю працюючих мам і тих мам, які займаються тільки будинком. Жінки вважають цю роль своєї основним завданням протягом приблизно 20 років. Дитина може відчувати себе кинутим, втраченим, вартим любові. Його також може турбувати невпевненість у майбутньому.[4] Матері абсолютно нормально відчувати смуток і час від часу плакати, оскільки це здорова реакція, з якою може зіткнутися будь-який батько. Зрештою, дитини чекають великі зміни. Однак ці почуття стають проблемою, коли вони починають заважати жінці жити звичним життям, змушують її відмовлятися від спілкування з друзями і закидати справи, які раніше приносили задоволення. Жінкам нерідко здається, що їх життя більше не має сенсу, з-за чого вони постійно плачуть.[5]
  • Психологи вважають, що жінці може знадобитися від 18 місяців до 2-х років, щоб повністю оговтатися від стресу.[6] А це означає, що вам важливо дати собі час поплакати, пережити втрату, а потім почати повертатися до життя. Не будьте занадто суворі до себе і до своїх очікувань.
 • Recover From Empty Nest Syndrome Step 5 Version 2.jpg 5 Приймайте допомогу. Якщо вам важко впоратися з глибоким почуттям смутку, якщо ви не можете змусити себе повернутися до звичного життя після від'їзду дітей, важливо звернутися до когось за допомогою. У вас може розвинутися депресія або інше психологічний розлад, яке заважати вам насолоджуватися життям. Запишіться на прийом до психотерапевта. Когнітивна терапія та інші схожі види терапії, які дозволять вам виговоритися, можуть вам допомогти. Можливо, вам просто потрібно, щоб вас вислухали і сказали, що те, що відбувається, реально, важливо і з часом пройде.
  • Визнайте свою печаль. Не має значення, що інші люди думають або говорять про ваш стан. Невизнана печаль буде тиснути на вас, поки ви не наберетеся сміливості подивитися їй в обличчя. Дозвольте собі посумувати.
  • Побалуйте себе. Якийсь час вам буде дуже важко, і в ці моменти важливо не забувати про себе. Запишіться на курс масажу, ходите в кіно, купуйте улюблений шоколад. Якщо у вашому житті не буде щасливих моментів, ви ніколи не зможете вибратися з печалі.
  • Спробуйте провести спеціальний ритуал. Уявіть, що цим ритуалом ви відпускаєте сина чи дочку в доросле життя, і він допоможе вам змиритися з тим, що ви вже не будете відігравати таку важливу роль в житті дитини. Можна посадити дерево, відправити в плавання по річці невеликий ліхтар із свічкою або провести церемонію, пов'язану з вашою вірою.
  • Поговоріть з чоловіком або дружиною про ваші почуття. Швидше за все, він або вона відчуває те ж, що і ви, тому не втрачайте можливість обговорити це. А можливо, він чи вона просто хоче вислухати вас, а це надасть вам істотну допомогу.
  • Подумайте про те, щоб вести щоденник, щоб записувати всі свої почуття. Молитви і медитація також можуть виявитися корисними.
 • Recover From Empty Nest Syndrome Step 6 Version 2.jpg 6 Згадайте про свої потреби. Коли ви зможете відправити дітей у доросле життя, ви помітите, як ваше життя стане спокійніше і розміреніше. Важливо те, як ви будете сприймати ці зміни: якщо ви поставитеся до цього, як до прірви, яка утворилась у вас під ногами, ви будете почувати себе набагато більш нещасними, ніж якщо ви вирішите, що тепер настав час вам повернутися до колишніх захоплень і занять.
  • Не варто влаштовувати з кімнати дитини святиню. Якщо він не навів порядок перед від'їздом, зробіть це самі. Викиньте сміття, позбавтеся від завалів, але будьте обережні - ви можете випадково викинути те, що важливо для вашої дитини.
  • Запишіть всі речі, які ви коли-то хотіли зробити. Настав час виконання бажань. Закріпіть список на видному місці і почніть працювати над ним.
  • Заводьте нові знайомства або відновлюйте старі. Друзі допоможуть вам перейти від статусу вічно зайнятого батька до статусу батьків, який залишився в своєму будинку без дітей. Намагайтеся ходити куди-небудь і знайомитися з людьми. З великою ймовірністю десь є такі ж батьки синдром спорожнілого гнізда, які, як і ви, шукають нових друзів. Друзі завжди можуть порадити вам захоплюючі заняття і книги, показати вам цікаву вакансію і т. д.
  • Займіться чим-небудь новим. Можете повернутися до старих хобі, які ви закинули, коли ростили дітей. Підійде будь-яке заняття, від живопису і фотографії до парашутного спорту та подорожей.
  • Вступите в університет або запишіться на курси. Підберіть курс, який буде відповідати вашим інтересам на даному етапі життя. Можна піти по зовсім новому для вас шляху, а можна підвищити свою наявну кваліфікацію. Обидва варіанти гарні.
  • Займіться своєю кар'єрою. Якщо якийсь час ви не працювали, поверніться до колишньої роботи або знайдіть абсолютно нову. Не думайте, що ви занадто старі для чогось- у вас є досвід, і в цьому ваша перевага, тому за умови, що ви освіжіть свої знання і пройдете курси підвищення кваліфікації, ви зможете дати фору будь-якому молодому випускникові.
  • Спробуйте попрацювати волонтером. Якщо ви не готові повернутися до роботи, ви можете почати з волонтерства. Це допоможе вам зрозуміти, що вам подобається і що не подобається займатися.
  • Приймайте участь у благодійності. Ви отримаєте велике моральне задоволення, якщо зможете знайти таке корисне застосування свого вільного часу.
 • Recover From Empty Nest Syndrome Step 7 Version 2.jpg 7 Подумайте про ролі чоловіка або дружини у вашому житті. Якщо тільки ви не батько-одинак, ви залишитеся наодинці зі своїм чоловіком чи дружиною, а це може виявитися складним, оскільки деякі пари в таких ситуаціях розуміють, що все це час саме діти об'єднували всю сім'ю і тримали вас разом. А можливо, ви так довго були в першу чергу батьками, що розучилися бути романтичними партнерами. Настав час відверто поговорити про все і вирішити, як будуть розвиватися ваші відносини далі.
  • Якщо вас об'єднували тільки діти, вам буде необхідно попрацювати над відносинами, щоб вирішити ті проблеми, яких ви уникали довгі роки. Зверніться до сімейного психолога, якщо ви відчуваєте, що це допоможе вам стати ближче зі своїм чоловіком чи дружиною.
  • Змиріться з тим, що це складний час. Це дасть вам можливість пробачити один одному дрібні помилки у спільній життя без дітей, яку вам доведеться починати заново.
  • Пам'ятайте, що ваш партнер змінився за ці роки. Ви обидва стали старше, ви багато пережили за ці роки. Цілком можливо, ви стикалися з труднощами, про які ви навіть не думали, коли тільки познайомилися і закохалися один в одного. З часом люди починають більш чітко розуміти, що їм подобається, а що не подобається, у що вони вірять, а в що ні. Зараз ви зможете зрозуміти переваги свого партнера набагато краще, ніж у молодості. Сприймайте це як можливість заново відкрити для себе свого чоловіка або дружину. Це дозволить вам вдихнути життя у ваші відносини.
  • Проводьте більше часу зі своїм партнером і намагайтеся заново пізнати його. Вирушайте в подорож разом і використовуйте поїздку, щоб оживити почуття близькості і взаємної довіри.
  • Дайте відносинам час. Цей період може виявитися захоплюючим для вас обох.
  • Однак іноді ніякі дії не допоможуть склеїти відносини між людьми, які стали один одному чужими. Якщо ви відчуваєте, що вже ніщо не допоможе вам відновити зв'язок, обговоріть це між собою або зверніться за допомогою до психотерапевта. Це дозволить вам прийняти рішення, яке допоможе вам обом з радістю дивитися в майбутнє.
 • Recover From Empty Nest Syndrome Step 8 Version 2.jpg 8 Сконцентруйтеся на позитивних аспектах того, що діти роз'їжджаються. Завдяки цьому вам буде легше пережити відчуття втрати - адже ви будете знати, що ви придбали. І хоча це не применшує важливості вашої печалі і тих змін, які чекають ваших дітей, це допоможе вам побачити і плюси вашого нового життя. До позитивних аспектів відносяться наступні моменти:
  • Купувати продукти доведеться набагато рідше. А це означає, що вам вже не потрібно буде так часто ходити в магазин і готувати.
  • Ваші стосунки з чоловіком або дружиною можуть покращитися. Тепер у вас є можливість проводити більше часу разом - використовуйте її.
  • Якщо ви прали і прасували білизну дітей, тепер ви будете робити це значно рідше. Не варто робити це все замість дітей, коли вони повернуться до вас додому на канікули або просто погостювати. Вам потрібно дати їм зрозуміти, що вони тепер дорослі, а дорослі здатні обслуговувати себе самі.
  • Тепер вам не доведеться сперечатися про те, хто першим займе ванну вранці.
  • Ви почнете економити гроші за рахунок зменшення витрат води, електрики і кількості телефонних розмов. А зекономлені гроші можна буде відкласти на подорожі!
  • Ви можете пишатися тим, що ви виростили дітей, які здатні не тільки вижити, але і процвітати в дорослому світі самі. Похваліть себе.
 • Поради

  • Ваші стосунки з дітьми можуть змінитися, коли вони стануть жити самі на свої власні кошти.
  • Зазвичай синдром спорожнілого гнізда більше схильні дорослі, які самі важко пережили переїзд від батьків, а також ті, у кого шлюб не стабільний, хто сприймає себе в першу чергу як матір (батька), хто не любить будь-які зміни, хто повністю присвячував себе вихованню дітей, відмовившись від роботи, і батьки, які турбуються про те, що діти ще не готові до самостійного життя.[7]
  • Переїзд - це великий стрес для дитини. Він позбавляється турботи, може відчувати себе беззахисним, тому проводите з ним більше часу, обговорюючи те, що з ним відбувається. Обов'язково нагадуйте дитині, що ви будете з ним бачитися.
  • Намагайтеся почати готуватися до розставання заздалегідь. Це дозволить пом'якшити стрес і покаже дітям, що ви можете справлятися зі своєю новою життям і очікуєте від них того ж.
  • Заведіть тварина, якщо у вас є така можливість. Коли у людини є домашня тварина, він може перенести на нього всю свою турботу.

  Попередження

  • Нерідко проблеми виникають не із-за того, що батьків більше нічого сказати один одному. Коли жінка дуже сильна прив'язана до дитини і постійно займається їм день у день, вона буде переживати дуже сильне потрясіння. Вона зіткнеться з труднощами, і їй доведеться навчитися долати їх. Але діти можуть допомогти їй у цьому. З часом їй стане легше, тому що всі жінки знають, що рано чи пізно діти покинуть її. Дітей дуже важко відпускати, і одна з причин цього полягає в тому, що іноді матерям здається, що вони більше ніколи не побачать.
  • Дітям важливо розуміти, що для батьків розставання - це все одно, що ніж у серце. Будьте терплячі зі своєю мамою, і у неї все буде добре. Якщо ці рядки читають мами - пам'ятайте, діти повернутися. Вони хочуть пізнати життя, і все, що ви можете зробити, це просто бути поруч, слухати їх і любити їх.
  • Пам'ятайте, що навколишні можуть не розуміти вас, оскільки розставання з дітьми - це закономірне явище. Запишіться на прийом до психотерапевта, тому що синдром спустошеного гнізда - це причина для занепокоєння.[8]
  • Не приймайте важливі рішення, поки повністю не впораєтеся зі своїм горем. Ви можете пошкодувати про те, що продали свій будинок або переїхали під впливом депресії. Зачекайте, поки ви знову почнете радіти життю, і тільки тоді вирішуйте на що-небудь.
  • Не змушуйте дітей повертатися додому погостювати, звертаючись до почуття провини. В липні не питайте їх, приїдуть вони додому на Новий рік.
  • Якщо ви ходите на роботу, не дозволяйте своїм станом впливати на те, як ви справляєтеся зі своїми обов'язками. Крім того, колегам не сподобається, якщо їм доведеться весь час бути обережним у розмовах з вами, щоб випадково не зачепити хвору тему.
  • Майте запасний варіант проведення усіх свят на ті випадки, якщо діти не приїдуть. Не думайте, що станеться кінець світу, якщо діти вважатимуть за краще провести час з друзями, а не з вами.

  Що вам знадобиться

  • Хобі та інтереси
  • Люди, які готові надати підтримку, і друзі
 • ^ Крістін Веббер і Девід Делвін, "Синдром спорожнілого гнізда", http://www.netdoctor.co.uk/womenshealth/features/ens.htm
 • ^ Крістін Веббер і Девід Делвін, "Синдром спорожнілого гнізда", http://www.netdoctor.co.uk/womenshealth/features/ens.htm
 • ^ Канал "Better Health", "Симптом спорожнілого гнізда", http://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv2/bhcarticles.nsf/pages/Empty_nest_syndrome
 • ^ Канал "Better Health", "Симптом спорожнілого гнізда", http://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv2/bhcarticles.nsf/pages/Empty_nest_syndrome
 • ^ Крістін Веббер і Девід Делвін, "Синдром спорожнілого гнізда", http://www.netdoctor.co.uk/womenshealth/features/ens.htm
 • ^ Канал "Better Health", "Симптом спорожнілого гнізда", http://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv2/bhcarticles.nsf/pages/Empty_nest_syndrome
 • ^ Канал "Better Health", "Симптом спорожнілого гнізда", http://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv2/bhcarticles.nsf/pages/Empty_nest_syndrome
 • ^ Канал "Better Health", "Симптом спорожнілого гнізда", http://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv2/bhcarticles.nsf/pages/Empty_nest_syndrome
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?