Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як придумати хороший сюжет

Рекламний блок

Кроки

 • Write a Good Plot Step 1.jpg 1 Генеруйте ідеї. На цьому етапі вам знадобиться блокнот для запису ваших ідей. Записуйте пропозиції, окремі слова або цілі абзаци – все це стане в нагоді вам пізніше, в процесі складання повноцінного сюжету. Читання теж дуже корисно, так як воно стане джерелом натхнення. Тій же меті слугуватимуть фільми, телебачення, живопис, і навіть інші люди.
 • Write a Good Plot Step 2.jpg 2 Починайте вибудовувати зв'язки між концепціями та ідеями. Якщо ви вважаєте, що у вас накопичилося достатньо ідей, приступайте до побудови сюжету. Користуйтеся схематичними зображеннями та діаграмами. Наприклад, якщо у вас є ананаси і слони, нехай ваші слони їдять ананаси.
 • Write a Good Plot Step 3.jpg 3 Складіть ескізи персонажів. На цьому етапі вони будуть прості і схожі один на одного. Однак зараз не варто турбуватися про деталі образів та їх ролі у вашому оповіданні. Хто головний герой? Хто злодій? Чи буде у вашому оповіданні лиходій? Якщо так, то чи дійсно він жахливий, або просто неприємний? Зараз важливо відповісти на ці питання.
 • Write a Good Plot Step 4.jpg 4 Виберіть тип вашого сюжету. Існують нелінійні сюжети, тобто події в них розгортаються або описуються непослідовно. Якщо ви вибрали такий тип сюжету, стежте за тим, щоб кожен фрагмент був хронологічно узгоджений з іншими. Не потрібно писати, ніби ваш герой зараз знаходиться в одному місці, а через мить переноситься в інше місце в минулому. У нелінійному сюжеті краще не окреслювати тимчасові кордони аж до розв'язки, щоб не вносити плутанину.
 • Write a Good Plot Step 5.jpg 5 Уявіть собі місце дії. Події, які ви будете описувати, повинні десь відбуватися, і місце дії не менш важливо, ніж дійові особи оповідання. Якщо події вашої розповіді розгортаються в реально існуючому місці, вам доведеться додумати лише другорядні деталі обстановки. У цьому випадку ви можете пропустити наступний крок. Якщо ж ваша історія має місце в повністю вигаданому просторі, читайте по порядку.
 • Write a Good Plot Step 6.jpg 6 Створіть місце дії з нуля. Для цього вам доведеться продумати кожну деталь. Не втрачайте такі незначні речі, як місце роботи героїв, або як вони прогулюються по вулиці, так як ці подробиці можуть стати в нагоді вам надалі. Можливо, не всі придумані вами деталі ви будете використовувати в тексті, але, як і в будь-якому іншому справі, краще мати вибір варіантів, ніж відчувати нестачу в матеріалі. Наприклад, у науковій фантастиці варто приділити увагу таким чинникам, як контроль над світом з допомогою законів фізики, розшарування суспільства і доля середнього індивіда.
 • Write a Good Plot Step 7.jpg 7 Надайте персонажам завершений вигляд. На цьому етапі починається основна робота над героями, і тут не можна упустити нічого. Як і при створенні місця дії, не бійтеся скласти зайвих подробиць – вони можуть стати в нагоді пізніше. Тому робіть якомога більше записів і зберігайте їх. Задавайте собі запитання на кшталт: "Чому мій персонаж одягається саме в такому стилі?" і записуйте відповіді. Не забувайте про те, що хороший персонаж з часом змінюється, тому намагайтеся зробити їх образи як можна більш гнучкими. Проте не перестарайтеся, щоб вони не здавалися нерішучими або непостійними. Уявіть собі можливі взаємини між героями і їх родинні та дружні зв'язки. Намагайтеся розробити кожного персонажа як можна детальніше.
 • Write a Good Plot Step 8.jpg 8 Враховуйте закон причинності. Кожна дія викликає свої наслідки, а значить, ніякі події не бувають випадковими. Якщо звичайно ви не плануєте навмисне описати хаотичність подій.
 • Write a Good Plot Step 9.jpg 9 Створіть конфлікт. Ймовірно, на цьому етапі ви вже почнете вибудовувати послідовний сюжет, тому вам потрібен конфлікт, або, іншими словами, причина ваших вчинків персонажів. На початку оповідання в конфлікті немає необхідності, але надалі без нього ви не зможете розвивати сюжет.
 • Write a Good Plot Step 10.jpg 10 Розвивайте події. Розвиток подій – це послідовність подій та вчинків персонажів, що приводить до кульмінації сюжету. Зазвичай ця частина сюжету займає основну частину оповідання і над нею вам доведеться працювати особливо старанно, оскільки якщо написати її погано, кульмінація може вийти "тьмяною" і нецікавою. В головних подіях розповіді проявляються особливості характерів персонажів, тому нехай вони стикаються з такими проблемами, в яких зможуть продемонструвати весь свій потенціал.
 • Write a Good Plot Step 11.jpg 11 Кульмінація. Це той момент, коли ваш герой зустрічається зі своєю головною проблемою. У кожному художньому творі на тому чи іншому етапі відбувається кульмінація сюжету, за винятком, хіба що, комедійних оповідань, які нерідко завершуються безглуздими поворотами. Не варто вирішувати проблему героя непередбачувано просто, як, скажімо, "Я вийшов до дракону з мечем в руці, але він раптом помер від раку легенів". Якщо ви хочете додати кульмінації драматичного забарвлення, нехай ваш герой буде майже переможений, і навіть близький до смерті, але раптово збере останні сили і чудесним чином подолає всі труднощі. Як правило, розв'язка трапляється ближче до кінця розповіді. Але в нелінійному сюжеті це може статися коли завгодно, навіть в перших рядках.
 • Write a Good Plot Step 12.jpg 12 Розв'язка. Якщо побажаєте, ви можете описати поступове завершення подій і розповісти читачеві, що відбувалося з героями після кульмінації. На цій стадії розвитку оповіді все стає на свої місця, і життя героїв нормалізується. До розв'язки варто поставитися серйозно, інакше ви можете розчарувати вашого читача.
 • Write a Good Plot Step 13.jpg 13 Отже, робота вже близька до завершення. На цій стадії у вас вже є детальний ескіз вашого сюжету. Тепер можна повернутися до початку і упорядкувати ваші думки. Дуже добре, якщо ви зберегли всі ваші записи і нотатки, так як вони не раз вам знадобляться. Якщо вам це подобається, робіть замальовки, схеми і таблиці, і навіть пишіть вірші про вашому оповіданні, так як все це допоможе вам пробудити натхнення і полюбити своє творіння. Але не думайте, що на цьому робота завершена. Ви лише підготували основу, а це не так вже й складно. Тільки на наступному етапі основа сюжету стає хорошим сюжетом.
 • Write a Good Plot Step 14.jpg 14 Додайте барв. Використовуйте різноманітні письменницькі техніки, дотепні повороти сюжету і літературні прийоми. Наприклад, чеховська рушниця на стіні, коли зовсім незначний предмет несподівано впливає на розв'язку конфлікту, або Deux Ex Machina, коли дозвіл виникає нізвідки: "Ми ледь не загинули, як раптом синя коза врятувала нас, знищивши повітряна куля злого генія своїм лазерним поглядом". Поєднуйте ці літературні обороти з стежками – метафорами, аналогіями і персонификациями, – і у вас вийде насичений і цікавий сюжет.
 • Write a Good Plot Step 15.jpg 15 Перед фінальною обробкою тексту дозвольте собі трохи відпочинку.
 • Write a Good Plot Step 16.jpg 16 Поверніться до роботи. Тепер прийшов час перечитати написане. Позбавтеся від анахронізмів і непослідовностей, переконайтеся, що ваші персонажі цілісними і постійні (з часом їх характери можуть змінюватися, але, скажімо, їх колір волосся і зростання нехай залишаються незмінними). Якщо виявляється, що головна проблема сюжету порушує гармонію всього оповідання, не бійтеся вносити великі зміни. Одна помилка може зіпсувати всю вашу роботу.
 • Write a Good Plot Step 17.jpg 17 Якщо ви ще не почали писати, можливо, зараз вдалий час...
 • Поради

  • Будьте обережні і не беріться за все відразу. Вперше скласти сюжет буває непросто, але з часом у вас буде виходити все краще.
  • Робота над сюжетом завершена лише тоді, коли готова вся книга.
  • Сюжет – це тільки направляюче керівництво, тому не варто повністю покладатися на нього. Більшість авторів зовсім не готують сюжет. Вони просто пишуть, що хочуть.

  Попередження

  • Ніколи не відмовляйтеся від ідеї лише тому, що він здається вам смішний. Дурна на перший погляд ідея може стати справжнім шедевром.

  Що вам знадобиться

  • Ручка або олівець
  • Записна книжка
  • Уява
  • Терпіння
  • Здатність переносити довгі періоди без їжі і пиття. Це не обов'язково, але ця навичка може знадобитися в роботі письменника.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?