Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як знайти рентабельність капіталу

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 2: Обчислення рентабельності капіталу

 • Calculate Return on Capital Step 1.jpg 1 Формула. Формула для розрахунку досить проста, якщо вам відомі всі змінні. ROC = (чистий прибуток - дивіденди) / сумарний капітал
 • Calculate Return on Capital Step 2.jpg 2 З'ясуйте розмір чистого прибутку в даному році зі звіту про прибутки та збитки. Це цифра, як правило, розташована в нижньому рядку. Звіт про прибутки і збитки, показаний на малюнку, узятий у відомої відкритої акціонерної компанії. Звідти випливає, що чистий прибуток компанії за рік, що закінчився 31 грудня 2009, склав $11 025 000 000 (зауважимо, що всі числа в звіті наведені в тисячах).
 • Calculate Return on Capital Step 3.jpg 3 Відніміть дивіденди, які компанія збирається виплатити. Компанії не повинні виплачувати дивіденди, які, по суті, є прибутком, що виплачується акціонерам. Компанія Apple, наприклад, відома тим, що не виплачує дивідендів, незважаючи на величезну прибуток. І все-таки загальна сума дивідендів повинна бути зазначена в звіті про прибутки і збитки, хоча вам, можливо, доведеться копати, щоб знайти її.
 • Calculate Return on Capital Step 4.jpg 4 Визначте сумарний капітал на початок цього року (дано у балансі). Складіть величини позикового капіталу та акціонерного капіталу (який включає в себе привілейовані акції, звичайні акції, додатковий капітал і нерозподілений прибуток).
  • Баланс компанії на початок 2009 року представлений в середній колонці. Використовуючи його дані на 31 грудня 2008 року, знаходимо, що сумарний капітал становить $330 067 000 000 (довгострокова заборгованість) $104 665 000 000 (акціонерний капітал) = $434 732 000 000.
   • Знову зверніть увагу, що всі числа в балансі вказані в тисячах.
   • Також зверніть увагу, що враховується тільки довгострокова заборгованість, так як короткострокова заборгованість, за визначенням, погашається протягом одного року, так що компанія не використовує ці гроші протягом усього року, за який отримано прибуток.
 • Calculate Return on Capital Step 5.jpg 5 Розділіть чистий прибуток за вирахуванням дивідендів на сумарний капітал. Так ви обчисліть рентабельність капіталу. У нашому прикладі рентабельність капіталу становить $11 025 000 000 / $434 732 000 000 = 0,025, або 2,5%. Це означає, що в 2009 році компанія отримала повернення в розмірі 2,5% від сумарного капіталу.
 • Метод 2 з 2: Сенс коефіцієнта ROC

 • Calculate Return on Capital Step 6.jpg 1 Дізнайтеся, чому ROC має значення. ROC є мірою того, наскільки ефективно компанія перетворює інвестований капітал прибуток. Компанія, яка послідовно підтримує ROC на рівні 10%-15%, вельми приваблива з точки зору інвестування в її акції або облігації. При прийнятті інвестиційного рішення даний показник дуже корисний.
  • Шукайте високий ROC . Чим вище ROC, тим краще компанія перетворює вкладений в неї капітал прибуток.
 • Calculate Return on Capital Step 7.jpg 2 Дізнайтеся, як ROC може допомогти розібратися в нюансах. Давайте припустимо, що компанія з чистим прибутком в $500 000 займає $100 млн. Потім компанія збільшує чистий прибуток до $1 млн., тим самим зростання чистого прибутку складе 100%. Якщо ви розглядаєте тільки зростання прибутку, то ви не помітите, що компанія зайняла $100 млн. для створення цього зростання. Однак ROC компанії, рівний 1%, не дуже вражає.
  • Це може бути корисною аналогією. Задумайтеся про баскетболистах. Ви можете подумати, що баскетболіст, який в середньому набирає 15 очок за 20 кидків за гру, зіграє прекрасно, якщо раптом набере 30 очок. Але якщо ви довідаєтеся, що йому знадобилося 60 кидків для отримання 30 очок, ви, ймовірно, не подумаєте, що його гра була чудова, так як кидки були неефективні.
  • Те ж саме і ROC. Він свідчить про ефективність компанії.
 • Calculate Return on Capital Step 8.jpg 3 Дізнайтеся, чому ROC при певних ситуаціях має перевагу перед іншими коефіцієнтами (показниками). Рентабельність інвестованого капіталу є кращим показником повернення інвестицій, аніж рентабельність власного капіталу (ROE) або рентабельність активів (ROA). Власний капітал не враховує весь сумарний капітал, який компанія використовує для фінансування своєї діяльності; таким чином, рентабельність власного капіталу може здатися штучно завищеною для компанії з високою часткою позикового капіталу.
  • Наприклад, якщо для того, щоб почати новий бізнес, ви вкладете $1000, займете $10 000, і через рік заробите $500, ваша рентабельність власного капіталу складе цілих ($ 500/ $1000) 50% річних. Це здається занадто гарним, щоб бути правдою. Так воно і є. Фактичний дохід на вкладений капітал становить $ 500 / ($ 1000 $10 000 ) = 4,55 %, що є більш розумною цифрою.
  • Рентабельність активів, з іншого боку, є ненадійним показником, так як цифри потужностей та нерухомості в кращому випадку являють собою грубу оцінку, а ділова репутація та нематеріальні активи, як правило, даються у вигляді довільних цифр.
 • Calculate Return on Capital Step 9.jpg 4 Подивіться на доходи від спільної господарської діяльності компанії, а не на побічні доходи. Ви дивитеся на баланс компанії і бачите графу "прибуток від курсових різниць". Чи враховується вона чистого прибутку? Немає. Ці побічні доходи не є суттєвими для загальної чистого прибутку компанії. Включення їх обчислення ROC в кінцевому підсумку дасть неправильне число. У обчислення загального прибутку включається прибуток від основних операцій.
 • Поради

  • Чим вище рентабельність капіталу, тим краще. Найголовніше, щоб розглядати цей показник послідовно. Якщо компанія може послідовно генерувати не менше 15% прибутку на вкладений капітал протягом останніх 10 років, то це чудова компанія. Також варто порівняти рентабельність капіталу з аналогічним показником у конкурентів компанії.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?