Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як не зіткнутися з аферистами під час знайомств через інтернет

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Якщо щось йде не так

 • Avoid Internet Dating Scams Step 1 Version 2.jpg 1 Зверніть увагу. Коли ви спілкуєтеся з кимось через інтернет, звертайте увагу на те, які повідомлення ви отримуєте. Ви отримуєте повідомлення, які дійсно відповідають на ваші запитання, або вони просто пишуть вам текстом, який можна було б відправити будь-кому, тільки злегка змінивши його? Досвідчені аферисти на сайтах знайомств найчастіше використовують схожі повідомлення для всіх своїх жертв, тому, якщо повідомлення здаються вам занадто узагальненими і простими – тримайтеся від таких людей подалі. Їх повідомлення настільки стандартні, що ви зможете з легкістю копіювати текст і знайти аналоги в пошуку Google. Навіть інформація в профілі може бути взята з інших профілів на інших сайтах знайомств.
  • Зверніть увагу на мову вашого співрозмовника. Бідні пізнання російської мови можуть стати для вас сигналом, або, принаймні, вам знадобиться трохи краще дізнатися про цю людину. Багато аферисти не надто сильні в знанні російської мови; погана граматика і помилки в пропозиціях можуть означати те, що людина не занадто щирий з вами. Так само, їхня мова може сильно залежати від країни, з якої вони прийшли. Наприклад, якщо ви будете помічати величезна кількість помилок і неправильна побудова речень, то, можливо, російська – не рідна мова цієї людини. Можливо, вам пише людина з Америки, який вивчає російську таким способом? Подумайте, адже якщо б ви намагалися листуватися з кимось із Китаю на його мові, то для нього ваша мова виглядала б так само неприродно, як для вас мова іноземця. Просто, потрібно постійно бути напоготові.
  • Повідомлення/листи адресовані вам? Якщо людина не налаштований серйозно, то в повідомленнях він може спокійно плутати ваше ім'я. Подивіться, чи правильно написано ваше ім'я, тому що людина, який налаштований серйозно, не допустить таких помилок. Так само, звертайте увагу, якщо повідомлення будуть схожими на текст з газет або журналів – адже він може бути взятий звідти.
 • Avoid Internet Dating Scams Step 2 Version 2.jpg 2 Зверніть увагу на фотографію людини в його профілі. Людина виглядає занадто добре, щоб це було правдою? Можливо, так і є – на гарну фотографію в профілі купується величезна кількість людей, тому, якщо чоловік, або жінка, у яких в профілі написано, що їм 40 років, а на фото вони виглядають на 25, то це тривожний сигнал!
  • Чоловік відправив вам фотографію, або вона є у нього в профілі? Якщо так, то скористайтеся спеціальними програмами, або скористайтеся пошуком Google, щоб визначити, чи немає схожих зображень у мережі Інтернет. Аферисти найчастіше підбирають фото з інтернету і злегка його обробляють, тому, якщо ви копнете глибше, то зможете виявити правду. Навіть якщо зображення обрізане, щоб видалити підпис, або опрацьовано в Photoshop (щоб змінити обличчя), ви все одно зможете знайти оригінал. Фотографії моделей, порно-актрис, солдатів і політиків використовують найчастіше, але так само можуть використовуватися і звичайні фотографії інших людей. Пошук Google по фотографіях принесе хороші результати, особливо, якщо ви використовуєте їх браузер Chrome, тому що коли ви наведете курсор на зображення і клацніть правою кнопкою миші, то побачите пункт меню «Знайти це зображення Google».
 • Avoid Internet Dating Scams Step 3 Version 2.jpg 3 За допомогою інтернету перевірте, чи реальний цей чоловік. Пошукайте його в інтернеті. Які результати вашого пошуку? Чи відповідає те, що ви знайшли, реальності? Наприклад, акаунти на Facebook, Odnoklassniki, Twitter – говорять про одне й те ж?
  • Якщо ви переписуєтесь з Олександром Смирновим, або Марією Івановою, то пошук видасть величезна кількість результатів. В цьому випадку, вам буде потрібно уточнити пошуковий запит, а саме: використовувати іншу інформацію, яку надав вам ця людина – факти про його життя, місце роботи/навчання, місто, хобі та інтереси, і т. д. Ви можете перевірити, чи правду сказав чоловік, скориставшись його інформацією та електронним довідником імен, залежно від міста, в якому він живе.
  • Будьте обережні з людьми, особливо чоловіками, які кажуть, що вони військові, особливо, якщо вони використовують фотографії людей у формі. Іноді ці фотографії можуть бути чиїмись іншими, навіть військових інших країн. Якщо вони служать не в Росії, то де тоді? Можливо, він сказав вам, що служить у якомусь нейтральному місці, нехарактерному для людей в такій формі. Зв'яжіться з департаментом безпеки, військовою базою, або найближчим посольством.
  • Вони знаходяться там, де і повинні бути? Існують способи, щоб перевірити країну, з якої було надіслано листа, знаючи IP-адреса відправника. Наприклад, IP адреси, що починаються з '41' розташовані в Західній Африці, улюблене місце аферистів таких сайтів. Однак, є ймовірність, що у вас не вийде визначити країну, і в будь-якому випадку, людина може наперед сказати вам, що він знаходиться саме там.
  • Якщо вони знаходяться в іншій країні, будьте вкрай обережні. Наприклад, якщо вам пише людина з Західної Африки і каже, що він там у відрядженні, це явна ознака можливої небезпеки. Якщо людина говорить, що він з Москви, а з адресою ви побачили, що він знаходиться на Україні, це так само може бути аферист, який добре знає російську мову.
  • Дізнайтеся більше про країну, про яку говорить ваш співрозмовник. Наприклад, у Зімбабве немає громадянської війни. Так само, як в Дакарі немає табору біженців, повного привабливих жінок, які втекли від громадянської війни в Зімбабве, або Ліберії. Звертайте увагу на найменші деталі, які людина вказує в своїх повідомленнях, особливо, з приводу того, де він живе.
 • Avoid Internet Dating Scams Step 4 Version 2.jpg 4 Забудьте про те, щоб розвивати стосунки, якщо у вас почали вимагати гроші. Найпростіше пояснення того, що людина просить у вас гроші в інтернеті – він намагається вас обдурити. Якщо це сталося, то ви повинні серйозно задуматися про щирість людини, з якою спілкуєтесь.
  • Не намагайтеся копати дуже глибоко, щоб з'ясувати, чому людина вимагає у вас грошей. Не дуже добре, що він може так просто просити в вас гроші без вагомих причин, і лише для своєї вигоди (чим більш плачевною здається його історія, тим швидше вам варто забути про цю людину). Простого немає буде достатньо; і якщо цим відносинам судилося відбутися – вони переживуть ваш сухий і жорсткий відмову.
  • Звертайте увагу на повідомлення, які звучать як благання про допомогу, які наполегливо й вимогливо продовжують вам натякати навіть після вашої відмови. Це не ваша любов, а просто мисливець за наживою.
 • 5 Просто тримайтеся подалі, якщо ви помітили які-небудь ознаки обману. Навіть якщо ви виявите, що людина намагається вас обдурити, не намагайтеся йому протистояти. Навіть якщо ви продовжуєте листуватися з ним просто заради інтересу, ваші дії можуть зачепити їх гідність і підштовхнути до того, щоб створити новий профіль з новими фотографіями, інформацією, щоб знову спробувати вас обдурити. Просто припиніть спілкування з ними, блокуйте їх листи і не приймайте дзвінки від них, як якщо б ви ігнорували нав'язливого колишнього молодої людини.
  • Поділіться даними – фотографіями, інформацією, адресами та псевдонімами на сайтах, на яких є списки шахраїв. На таких сайтах ви, можливо, знайдете такі ж точно тексти, як і в профілі вашого колишнього співрозмовника.
 • Частина 2 з 3: Вплутуйтеся в розмову

 • Avoid Internet Dating Scams Step 5.jpg 1 Слухайте питання, які вони задають. Якого роду питання у вас питають? Це поширена помилка, яку допускають багато, але яка може бути іншим різниця до того, скільки ви заробляєте, або скільки коштує ваш будинок? Звичайно, аферист всі продумає і не буде вас явно про це питати, але якщо ви відчуєте, що мова починає заходити про фінанси - можливо, пора закінчувати розмову!
  • Будьте обережні, якщо людина, з якою ви недавно познайомилися в мережі, починає цікавитися вашими фінансами, вашої особистої життям і людьми, яких ви знаєте. Скажіть людині про те, що ви не можете ділитися такою інформацією з тим, з ким познайомилися зовсім недавно.
 • Avoid Internet Dating Scams Step 6.jpg 2 Зверніть увагу на швидкість, з якою людина говорить вам про своїх почуттях, бажаннях, мріях. Аферисти намагаються якнайшвидше зблизитися з вами, щоб отримати доступ до імен, номерів рахунків і ваших заощаджень. Будьте особливо уважні, якщо людина говорить, що любить вас і хоче скоріше перейти до особистих повідомлень, електронних листів і телефонних перепискам, через дуже короткий термін.
  • На жаль, все може бути складніше. Є люди, які готові витратити чимало часу, щоб краще втертися вам в довіру, зображуючи справжні почуття. Таких людей можна розкрити лише через їх дії, на кшталт скасування їх фальшивого бронювання літака до вас з проханням перевести йому гроші, або розповіді про їх сумної ситуації в сім'ї і прохання грошей, і т. д.
 • Avoid Internet Dating Scams Step 7.jpg 3 Тримайте особисті дані при собі. Поки ви не зустрінетеся з людиною віч-на-віч, тримайте все на поверхні. Не варто розповідати деталі вашого інтимного життя, а так само не буде ситуації, в якій людині може відразу знадобиться номер вашого банківського рахунка, або інформація про ваших кредитах. Так само, не забувайте, що чим більше інформації ви надасте людині, тим більше у нього можливостей скористатися їй, а так само він зможе знайти ваші слабкі місця, щоб потім мати можливість маніпулювати вами.
  • Не забувайте, що деякі аферисти можуть використовувати інформацію про ваше особисте життя з метою того, щоб знову до вас повернутися. Вони лестять, лукавлять і тішать ваше внутрішнє «Я», щоб потім шантажувати вас цієї таємної інформації, з метою отримання грошей. Ви не можете знати, чи не будуть вони вас шантажувати навіть якщо ви заплатили! Тримайте це в голові, перш ніж ділитися делікатною інформацією з незнайомцями.
 • Частина 3 з 3: Зустріч з людиною

 • Avoid Internet Dating Scams Step 8.jpg 1 Постарайтеся знайомитися через інтернет з людьми, які знаходяться неподалік від вас. Набагато простіше залишитися ні з чим, якщо людина перебуває за кілька тисяч кілометрів, або навіть в іншій країні. Люди неподалік з більшою ймовірністю будуть шукати справжніх відносин, так і так буде простіше підтвердити їх наміри, аніж людей, які живуть далеко. Більш того, аферисти найчастіше ховаються у віддалених місцях.
 • Avoid Internet Dating Scams Step 9.jpg 2 Сплануйте вашу зустріч. Не важливо, скільки ви знайшли один в одного, тому що людина, з яким ви спілкувалися в інтернеті може насправді виявитися зовсім не тим, за кого він себе видає. Якщо ви погодилися з ним зустрітися, то зробіть це вдень в громадському місці, а якщо ви познайомилися з людиною з іншої країни, який просить у вас грошей на квиток та візу – запитайте себе, навіщо?
  • Запропонуйте йому зателефонувати по телефону, перш ніж зустрічатися. Досить легко залишатися спокійним і незворушним під час листування в інтернеті, однак розмову по телефону – зовсім інша справа. Скористайтеся вашою інтуїцією, коли будете говорити по телефону – те, як ви себе відчуваєте так само є важливим параметром.
  • Якщо ви зв'язалися через Skype, спробуйте умовити людини включити відеозв'язок, і будьте пильні, якщо він почне придумувати відмовки на кшталт того, що у нього немає камери. Іноді, аферисти використовують заздалегідь підготовлену запис з іншою людиною, що говорить прості речі на зразок «Привіт», або «Як справи», а потім обривають з'єднання і кажуть, що у них проблеми зі зв'язком.
  • Якщо людина дуже хоче з вами зустрітися, але кожен раз відтягує час зустрічі – значить, ваші відносини підійшли до кінця. Цей чоловік просто грає з вами, не залежно від причини (просто цікаво, обман), ви заслуговуєте більшого.
 • Поради

  • Не відкривайте для себе світ онлайн-знайомств з думкою про те, що кожна людина спробує накласти руки на ваші чесно зароблені гроші. Найчастіше, все відбувається добре, але є невелика ймовірність, що ви можете зустріти саме таку людину!
  • Спробуйте розшукати цю людину в мережі. Якщо ви зустрінете кілька схожих профілів на сайтах знайомств, то порівняйте їх.
  • Якщо ви тільки що зустріли когось і цей чоловік одразу ж почав виливати вам душу, розповідаючи про свою недавню втрату, постарайтеся негайно від нього віддалитися. Вас коли-небудь залучав людина, яка любить поплакатися в жилетку? Звичайно, вам шкода такої людини, але це жахливий спосіб почати відносини. Замість жалю, проявіть пильність, адже ця людина може намагатися послабити вашу увагу, щоб у підсумку вас обдурити. Навіть якщо справа не в цьому, можливо, що цій людині потрібна допомога, а не відносини. Порадьте їм пошукати кого-небудь ще і дайте зрозуміти, що ви будете поганим співрозмовником з цього питання.
  • Не впевнені? Попросіть друга або члена сім'ї оцінити ситуацію з їх точки зору, щоб дати вам пораду з приводу того, щира людина.
  • Використовуйте відомий сайт знайомств. Якщо ви будете користуватися платними сервісами, то ймовірність зустріти людей, які спробують вас обдурити, буде помітно нижче.

  Попередження

  • Ніколи, ні в якому разі не давайте ваші особисті дані людям в інтернеті, не залежно від того, як довго ви з ними спілкуєтеся. Це стосується банківських даних, інформації про ваших кредитних картках і адрес. Не важко стати жертвою інтернет афериста-романтика, тому пам'ятайте – ви не дали б цю інформацію зовсім незнайомій людині з вулиці, тому, не варто робити так само в інтернеті.
  • Негайно зв'яжіться з вашим банком, якщо ви відправили інформацію про ваших банківських рахунках. Чим швидше ви розберетеся з можливими переказами, тим буде краще.
  • Будьте обережні, якщо ця людина відправляє вам файли. Якщо ви недавно з ним познайомилися, можливо, він відправляє вам шпигунську програму, щоб вкрасти вашу особисту інформацію.
  • Ніколи не погоджуйтеся переводити кому-небудь гроші. Це може закінчитися відмиванням грошей, а це вже кримінально-карані. Або, ви можете закінчити з порожнім рахунком у банку, якщо ви відправляли яку-небудь інформацію.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?