Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як не тринькати гроші

Рекламний блок

Кроки

 • Buy Nothing Step 1.jpg 1 Вивчіть свої схильності до витрат. Ваше рішення що-небудь придбати засноване на вашому думці або прийнято завдяки рекламі? Не потрапляйте під вплив ідеології споживання та манії тринькати гроші.
  • Аналізуйте, чому ви робите покупки і запитайте себе, які реальні потреби задовольняють ваші походи по магазинах. Ви робите це за звичкою, тому що так роблять всі ваші друзі, і швидко втомлюєтеся? Знайшовши інші способи обміну досвідом – спорт, хобі та клуби спільних інтересів, ви зможете розірвати це порочне коло. Ви отримуєте задоволення від обслуговування, тому що у вас є вибір і продавці ставляться до вас з повагою? З вами також будуть добре обходитися, і ви зможете зробити покупки на барахолках і в комісійних магазинах. Ви збираєтеся нагородити себе за невелике досягнення? Це хороший принцип, але ви можете звернути увагу на тип нагород, які більше мотивують вас, і запитати себе, чи не буде найкращою нагородою зробити що-небудь веселе.
 • Buy Nothing Step 2.jpg 2 Залишайтеся вдома. Якщо вам не потрібно робити покупки, не ходіть по магазинах, просто тому що вам нудно. Не перетворюйте походи по магазинах у розвага або приємне заняття. Знайдіть інші розваги чи хобі, а якщо вам самотньо, то запросіть до себе людей або організуйте групу для того, щоб разом грати в ігри. Ігри є хорошою альтернативою спілкуванню, і «походи по магазинах» у рольових іграх з уявними грошима, виграними під час виконання завдання, можуть задовольнити вас більше, ніж справжній похід по магазинах.
 • Buy Nothing Step 3.jpg 3 Залиште гроші вдома. Найлегший спосіб нічого не купувати – це просто не брати гроші, чеки, платіжні або кредитні картки з собою, коли ви виходите з дому. Візьміть з собою лише невелику суму грошей на крайній випадок.
 • Buy Nothing Step 4.jpg 4 Уникайте пластикових карт. Спробуйте покласти свою пластикову карту в контейнер з водою і заморозити її. Таким чином, ви зможете скористатися їй на канікулах або в надзвичайних обставинах, а не просто для того, щоб купувати речі. А ще краще буде віддати її на зберігання родичу, якому ви довіряєте.
 • Look Great on a Budget Step 5.jpg 5 Купуйте старе. Якщо ви дійсно в чомусь потребуєте і не здатні випросити, позичити чи знайти це, сходіть в комісіонку і купіть цю річ за безцінь. Електронні аукціони та дворові розпродажі також непогані, хоча там все ж буде присутня спокуса купити «речі», які насправді не потрібні.
 • Buy Nothing Step 6.jpg 6 Платите готівкою. Дослідження показують, що в середньому людина витрачає менше, коли платить готівкою і набагато більше, коли платить кредиткою, можливо, тому що при використанні кредитної картки здається, що ви розлучаєтеся з «несправжніми» грошима.
 • Buy Nothing Step 7.jpg 7 Складіть бюджет і дотримуйтеся його. Не ставтеся до свого бюджету як до мети, поставленої на новий рік. Незважаючи на те, що для планування бюджету та дотримання цього плану потрібно самоконтроль, це – дійсно хороший спосіб контролювати свої фінанси і уникати накопичення купи величезних боргів і жмені нічого не стоїть лайна в процесі втрати почуття власної гідності.
  • Вибирайте те, що вам насправді за душі і купіть собі цю річ в нагороду за те, що ви дотримуєтеся бюджету. Коли ви живете на суму, передбачену бюджетом, розділіть навпіл заощадження і кишенькові гроші, а потім витрачати кишенькові гроші на знання, цифрові товари або хороші довговічні інструменти для творчих хобі.
  • Завжди включаєте витрати на розваги в будь-стійкий бюджет. Це робиться для того, щоб зробити життя стоїть і розірвати цикл «бум-спад», коли постійного ви відчуваєте себе незаможними і працюють не покладаючи рук ні за що. Це також буде невеликий заначкою на чорний день. Ймовірність того, що ви будете шукати гроші у випадку незначних труднощів, знизиться, якщо у вас будуть кошти на розваги в розумних розмірах. Заощадження, щонайменше, повинні їм відповідати.
 • Buy Nothing Step 8.jpg 8 Складіть список і слідуйте їй. Приймайте рішення про покупки будинку, де буде очевидно, що вам потрібно, а не в магазинах, де полиці ломляться від різних товарів, відволікаючи спокушаючи вас. Список також допоможе вам відкласти і обдумати покупки і визначитися, що вам потрібно.
 • Buy Nothing Step 9.jpg 9 Задайте собі кілька питань. Чи я Буду користуватися цим кожен день? Варто мені купувати цю річ? Скільки годин мені довелося працювати, щоб заплатити за неї? Застосуйте 3-місячний прогноз. Запитайте себе, чи ви будете регулярно використовувати цей продукт через 3 місяці. Якщо ви стільки прожили без нього, чи потрібен він вам насправді? Якщо ви часто змінюєте, подумайте, чи варта ця річ того, щоб везти її з собою всякий раз, коли ви переїжджаєте. Якщо ви не змінюєте, запитайте себе, чи варта ця річ того, щоб займати вашу дорогоцінну площу.
 • Buy Nothing Step 10.jpg 10 Лагодите речі, а не міняйте їх. Якщо ви ретельно вибрали продукт, і він вийшов з ладу, добре послуживши вам, не варто думати, що вам потрібно змінити його, коли він зламався. В хорошій ремонтної майстерні його зможуть привести «майже новий» стан, і це обійдеться вам дешевше, ніж платити за його зміну, а також за вивезення сміття на звалище.
 • Buy Nothing Step 11.jpg 11 Постарайтеся добути речі, в яких ви потребуєте або які хочете, безкоштовно. Дивно, але в деяких випадках ви можете отримати все, що вам завгодно, не витративши ні копійки.
  • Перевірте місцеві «вільні розпродажу». Відвідайте такі сайти, як freecycle, Freesharing або Sharing is Giving. Ці сайти так корисні саме з тієї причини, що багато людей купують речі, які їм не потрібні або змінюють цілком пристойні речі на схожі, тільки новіше. Ви можете бути розумнішими, ніж вони.
  • Беріть на час. Якщо річ потрібна вам лише на певний час, чому б не взяти її в когось? Немає нічого ганебного в тому, щоб позичити якусь річ, якщо ви також можете поділитися, коли комусь потрібно щось взяти у вас.
  • Спробуйте обмінюватися. Можливо, що завдяки своїм минулим змінам у вас залишилося багато речей, які вам більше не потрібні, але можуть знадобитися іншим людям. Відчуйте вигоду від торгівлі, про яку завжди кажуть економісти.
 • Find Something to Do in a Small Town Step 3.jpg 12 По можливості уникайте великих торгових центрів. Якщо вам потрібно щось купити – йдіть у магазин, де продається цей товар. Не варто машинально вирушати в торговий центр, де вас можуть умовити купити речі, які вам не потрібні. До того ж, в торгових центрах зазвичай все дорожче, так як вони більше платять за оренду. Якщо ви йдете в торговий комплекс просто для того, щоб потусуватися з друзями, подумайте про те, щоб знайти нові захоплення або нових друзів. Якщо вам потрібно пройти через торговий центр, щоб потрапити в ресторан або кінотеатр, займіть себе розмовою (з самими собою або вашими супутниками) таким чином, щоб ви не відволікалися на навколишню обстановку. Сконцентруйтеся на тому, куди ви йдете, але не звертайте уваги на магазини, що зустрічаються по дорозі.
 • 13 Використовуйте систему роботи з напарником. Якщо ви гуляєте з друзями, ви можете помітити, що вам весело настільки, що ви навіть не думаєте про те, як би щось купити. Ви всі разом можете скласти пакт про відмову від покупок. Це схоже з 12-крокової програмою по звільненню від ідеології споживання.
 • Buy Nothing Step 14.jpg 14 Уникайте непотрібних оновлень. Так, цей тостер подає звуковий сигнал і може підсмажити вісім шматочків за один раз, але, говорячи серйозно, як часто вам потрібні вісім шматочків хліба, одночасно підсушених в тостері? Наша культура споживання змушує людей змінювати цілком пристойні товари на більш нові за таким дурним причин, як мода. Пам'ятайте, що піч кольору авокадо працює не гірше, ніж піч кольору манго.
 • Buy Nothing Step 15.jpg 15 Купуйте довговічні товари. Якщо ви вирішили щось придбати, вибирайте те, що швидко не зноситься і не прийде в непридатність. Також намагайтеся уникати покупки речей, які можуть швидко вийти з моди. Обміркуйте, як ви будете використовувати цю річ, і наскільки ваш вибір задовольнить ваші потреби до тих пір, поки це можливо. У довгостроковій перспективі, більш довговічна річ, що коштує на 30% дорожче, заощадить ваші гроші, якщо ви будете користуватися їй вдвічі довше, ніж зазвичай.
 • Buy Nothing Step 16.jpg 16 Купуйте речі, які будуть поєднуватися з іншими. Якщо вам дійсно сподобалися річ, добре подумайте про те, як вона буде виглядати з тим, що у вас вже є. Може бути, цей предмет туалету новий і красивий, але якщо він не поєднується, щонайменше, з двома або трьома речами, які вже у вас є, вам доведеться або рідше його носити, або, що ще гірше, ви 'доведеться' придбати ще якусь річ, щоб носити їх разом.
 • Buy Nothing Step 17.jpg 17 Застосовуйте «правило 7». Якщо річ, яку ви хочете купити, коштує більше 7 доларів, почекайте 7 днів і запитайте 7 людей, яким ви довіряєте, чи варто робити покупку. Якщо ви все ще думаєте, що це – хороша ідея, тоді купіть її. Це правило скоротить кількість спонтанних покупок. З часом, коли ви станете відчувати себе більш захищеними у фінансовому плані, і у вашому розпорядженні буде більш солідний дохід, ви зможете поступово підвищувати 7-доларовий поріг.
 • Buy Nothing Step 18.jpg 18 Робіть людям подарунки. Використовуйте свою майстерність (або навчіться цього), щоб зробити людям подарунки, які запам'ятаються надовго, на відміну від подарунків, куплених в магазині. Не забувайте про те, що подарунки не потрібно упаковувати. Ви також можете зробити своїми руками подарунок на все життя. Пам'ятайте мораль новели Дари волхвів: насправді важливий не подарунок, а увага. Ви не купите за гроші щастя або самоповага або стоять друзів.
 • Buy Nothing Step 19.jpg 19 Обкладіть себе податком. Кожен раз, коли ви робите покупку на суму понад 10 доларів (або 50 доларів – на ваш вибір), беріть 10% її вартості та відкладайте в якості заощаджень або інвестицій. Таким чином, ви отвадите себе від покупки тієї або іншої речі, лише тому, що вона «за зниженою ціною» чи здається вам «вигідним придбанням» і будете покращувати своє фінансове становище кожен раз, коли ви зробите істотну покупку. Якщо ви користуєтеся платіжною або кредитною карткою, постарайтеся використовувати ту, для якої передбачена ощадна програма; «Американ експрес» пропонує карту з ощадним рахунком, а «Бенк ов Америка» пропонує свою програму «Здачі не треба» для автоматичного переведення грошей на ваш ощадний рахунок.
  • Якщо для своїх потреб ви використовуєте кредитний союз, нехай ваші гроші залишаються на вашому «пайовому» ощадному рахунку до тих пір, поки вам доведеться платити за рахунками. Ви отримаєте не тільки невелику вигоду, але і задоволення, знаючи про те, що в місцевому масштабі ці гроші були інвестовані в будинки, машини і бізнес інших членів союзу.
  • На платіжні картки не нараховуються відсотки. Але по кредитній карті у вас може бути борг. Простіше уникнути боргів за допомогою дебетової карти і зберегти свій кредитний ліміт для таких серйозних надзвичайних ситуацій, як додаткова плата лікаря. Погасіть свій обов'язок як можна швидше, і тоді ваші заощадження на чорний день знову виявляться у вашому розпорядженні.
 • Diet While in College Step 11.jpg 20 Вирощуйте їжу самостійно. Якщо у вас є хоча б невеликий город, вирощувати їжу самим – легко.
 • Buy Nothing Step 21.jpg 21 Задайте собі 3 питання – хочу, потребую і дозволити собі. Чи можу я дозволити собі це? Потребую я в цьому? і Хочу я це? Якщо вашою відповіддю на 3 питання буде ТАК, тоді ви можете це купувати. Досить імовірно, що найважче відповісти на питання, чи потрібна вам ця річ. Осмислення життєвих, соціальних і емоційних потреб і порівняння їх один з одним допоможе вам знайти інші способи задоволення своїх потреб, не набиваючи свій будинок різними речами.
  • Запитайте себе, затратоэффективна ця річ в довгостроковій перспективі. Тостер на вісім шматочків хліба може бути затратними, якщо у вашому будинку живе багато людей, якщо він витрачає менше електроенергії, ніж чотири окремих двухячейковых тостера і активно використовується щоранку. Пристрої Energy Star можуть зменшити ваш рахунок за електрику і окупитися в сумі зекономлених коштів. Ретельно плануйте покупки такого роду і збираєте на них, а не купуйте в кредит. Ви помітите, що це значною мірою скоротить кількість куплених вами речей, але ви будете вдячні, коли у вас буде більше грошей і менше мотлоху, валяющегося навколо.
 • Buy Nothing Step 22.jpg 22 Постарайтеся бути розумним покупцем. Якщо ви хочете щось купити на чийсь день народження, купите те, що виглядає дорожче своєї ціни. Також варто пам'ятати, що щось особисте і змістовне справить набагато більше враження, ніж щось дороге або ультрамодний. Цифрові товари і такі враження, як обід в ресторані, концерти, фільми можуть стати особливим подарунком, який не зобов'язує людину зберігати запам'ятається назавжди.
 • Поради

  • Купуйте вживані товари! Таким чином, ви заощадите гроші і збережете навколишнє середовище, зменшивши відходи, а також велика ймовірність того, що ви будете підтримувати благодійну організацію.
  • Читайте книги зразок Чому ми купуємо, для того, щоб зрозуміти тактику продавців, що використовується ними з метою змусити людей купити речі, які їм не потрібні. Беріть книги в бібліотеці; немає необхідності їх купувати!
  • «День без покупок» проводиться в четверту п'ятницю листопада (тобто в день початку різдвяних розпродажів «Чорна п'ятниця») в Північній Америці і 24 листопада в інших країнах. Приєднайтесь до цієї акції, не беручи участь в цей день в божевільній і часто безглуздою святкової гонитві за товарами.
  • Замість того щоб брати фільми напрокат, зайдіть в свою місцеву бібліотеку. У багатьох бібліотеках пропонується широкий вибір фільмів безкоштовно. Перебуваючи там, ознайомтеся також і з іншими пропозиціями. Пам'ятайте, що бібліотека – це прекрасне місце, де можна зависнути і безкоштовно почитати.
  • Якщо ви дуже слабохарактерны, заморозьте свої кредитні картки в жерстяній кавовій банку, повної води для того, щоб вам довелося їх розморожувати перед використанням. Або якщо у вас є сусід, якому можна довіряти, віддайте йому на зберігання свої кредитки, пояснивши, що ви намагайтеся обмежити свої витрати. Ймовірно, ви не зможете прийти до нього і попросити свої картки, якщо у вас немає переконливої причини.
  • Не можете думати ні про що інше, крім як потусити в торговому центрі? Спробуйте піти до одного, сходити в похід по туристському маршруту, піти на безкоштовний концерт або захід або пограти в парку. Ваше життя стане багатшим у багатьох відносинах, якщо ви почнете уникати торгових комплексів.
  • Ростуть трави, зрізані квіти і овочі у вашому саду можуть окупитися понад вашого використання, залежно від розміру вашого саду і вашого садівничого таланту.
  • Робіть покупки по інтернету – там менше накладних витрат, в результаті чого там низькі ціни. Коли ви купуєте товар по інтернету, у вас є вагома причина заздалегідь все обдумати і чекати. Вам в будь-якому випадку доведеться чекати, поки доставлять товар, що приуменьшит ваш купівельний запал. Розглядання товарів в пошуку хороших речей по інтернету протягом днів або тижнів, поки ви плануєте покупку, насправді може збільшити насолоду, так як ви будете в передчутті чекати отримання пакунків, як на Різдво.
  • Хороші товари окупаються при використанні. Все, що ви зробили своїми руками, може заощадити гроші, особливо якщо матеріали, з яких це зроблено, можна придбати безкоштовно або за низькими цінами. Час і зусилля, витрачені на декорацію «нових» предметів домашнього вжитку, які ви зробили своїми руками пошили або побудували, можуть не тільки заощадити ваші гроші, але і зроблять ваш будинок особливим і красивим, так як він не буде набитий речами, які кожен може купити в універсальному магазині «Таргет».
  • Будьте уважні в день, коли ваші сусіди виставляють меблі та великі речі. Іноді ви зможете знайти робочі комп'ютери та іншу техніку, меблі, яку просто потрібно почистити, полагодити або пофарбувати, фіранки, подушки і старий одяг, який можна носити або пустити на ганчірки, декоративні подушки, м'які іграшки, штори і настінні килими.
  • Дізнайтеся, не пропонують в магазинах товари в обмін на послуги.
  • Шукайте старі ліжка, щоб розібрати їх на колоди або зробити з них дрова. Ви також можете розібрати зламані меблі на складові дерев'яні частини і, зробивши їх них меблі для себе, зберегти дерева. Навіть невеликі шматочки можна склеїти і затиснути, щоб зробити лісоматеріали для стільниці та інших цілей.
  • Вийміть набивання із старого дивана. Зав'яжіть її в наволочки для того, щоб ретельно промити перед використанням, потім прикрасьте свою стару меблі декоративними подушками, м'якими іграшками або новими диванними подушками.
  • Постарайтеся дізнатися, чи не збираються ваші друзі викинути те, що вам потрібно, наприклад, ваша подруга зросла з своїх туфель і збирається їх викинути; попросіть їх у неї в обмін на тарілку печива або щось інше.
  • Займіться творчими захопленнями, такими, як живопис і малювання, спів, гра на музичному інструменті, танці, цифрові ремікси, дизайн сайтів, виготовлення ювелірних виробів, поезія. Вже на початковому рівні ваші творчі роботи почнуть приносити певний дохід. Це стосується і таких навичок, як виготовлення штор, прикрашених бісером на Масницю або виготовлення декоративних подушок з поношеного одягу і оббивки. Продайте ремісничі товари в комісійний магазин. Повісьте ілюстрації в ресторанах, де висять картини в рамках, під реалізацію. Будь-яке творче або будівельне хобі принесе вам не тільки душевне задоволення, але і дасть шанс змінитися на інші речі, в яких ви потребуєте або які хочете.
  • Розбиті посуд і скло, розподілені за кольорами, можуть бути використані для створення мозаїки. Зробіть невеликі бетонні форми і почекайте, поки вони застигнуть, потім втисніть розбиті предмети у форми і створіть цікаві візерунки, щоб зробити доріжку в саду. Поглибите свої знання про це у бібліотеці перед тим, як робити це. Вони також можуть стати хорошими подарунками, якщо у вас в саду їх достатньо.

  Попередження

  • Не будьте дріб'язковими або марнотратними. Якщо вам дійсно щось потрібно, краще придбати хорошу річ, яка прослужить довго, ніж платити більше за те, що ви її не маєте. Коли ви щось купуєте, слід взяти до уваги один фактор – є річ затратоэффективной. Якщо хлібопічка заощадить ваші гроші і швидко окупиться – купіть її, але тільки якщо ви дійсно будете нею користуватися і зможете знайти її на Freecycle, де люди віддають речі безкоштовно.
  • Спочатку ви будете почувати себе не в своїй тарілці, кажучи друзям, що ви б воліли не купувати те, що вам не потрібно або ви не будете тусуватися з ними в торговому центрі на цих вихідних. Пам'ятайте, що вам потрібно час для прийняття нових рішень, щоб вам було зручно.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?