Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як викласти плиткою душову

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Підготовка душовою під укладання плитки

 • Tile a Shower Step 1 preview.jpg 1 Розберіть душову кабіну аж до дерев'яного каркаса. Вам потрібно буде зняти піддон, а також стелю. Якщо у вас є можливість поставити в зону душової кабіни новий піддон, спробуйте підкласти під нього гідроізоляцію або полімерну "прошарок", щоб волога, яка потрапляє під душ, не псувала деревину і не викликала поява гнилі.
 • Tile a Shower Step 2 preview.jpg 2 Виберіть гідроізоляцію і встановіть її згідно інструкції від виробника. Якщо ви не встановите гідроізоляцію, в душі почне розмножуватися цвіль, оскільки волога з душа буде проникати через плитки на стіну. Всупереч поширеному переконанню, плитка і затирка пропускають через себе водяний пар.
  • При установці пароізоляції на зовнішню стіну може бути корисним приклеювати полімерний ізоляційний матеріал на дно піддону душової, але не до її верху. При неправильному встановленні ізолятора, а також в умовах холодного клімату є ймовірність того, що конденсат, що утворюється за пароізоляцією викличе гниття дерев'яних елементів каркасу. Щоб уникнути цього, встановлюйте паровий бар'єр з зазором, щоб простір за ним могло дихати.
  • Іншим варіантом, який деякі вважають навіть краще цементно-стружкової плити, є панелі Wedi. Якщо ж ви виберете мембранну ізоляцію, наприклад Kerdi, то ви можете встановити старий добрий гіпсокартон.
 • Tile a Shower Step 3 preview.jpg 3 Змонтуйте міцну обшивку з цементно-стружкової плити. Монтаж цементно-стружкових плит дуже схоже на монтаж гіпсокартону. Плити потрібно порізати за розміром, а потім закріплювати їх саморізами. Залишайте між плитами зазор близько 3 міліметрів, і дуже маленький простір між піддоном, душовою і нижньою частиною обшивки, щоб вони не терлися один об одного і не рипіли.
  • Для свердління отворів в тих місцях, де будуть знаходитися головка душа і рукоятки змішувача, використовуйте цифенбор.
  • Зробіть так, щоб цементно-стружкова плита плавно переходила в поріг душовою. Цього можна домогтися, помістивши прокладку за плитою до бажаної її товщини.
  • Для герметизації швів між панелями використовуйте 100%-й силіконовий герметик.
 • Tile a Shower Step 4 preview.jpg 4 Якщо ви ставите в душовій стельовий плінтус, встановіть у верхній частині обшивки замість цементно-стружкової плити 30-45 сантиметрів гіпсокартону. Цвяхи, призначені для кріплення плінтуса, не пройдуть крізь цементну панель; щоб прикріпити плінтус цвяхами, вам потрібно буде використовувати водостійкий гіпсокартон, наприклад гіпсокартон Green Board.
 • Tile a Shower Step 5 preview.jpg 5 Зробіть шпаклівкою гладкий перехід на всіх кромках де плити обшивки стикаються зі стіною. Якщо між панеллю і стіною є зазор, вам потрібно буде зашпаклювати його і вирівняти це місце так, щоб воно здавалося безперервним переходом обшивки.
 • Tile a Shower Step 6 preview.jpg 6 Нанесіть грунтовку на всі зашпакльовані ділянки, на які ви збираєтеся укладати плитку. Вирівнявши кромки з метою видалення зазорів, нанесіть на вирівняну стіну і обшивку високоякісну ґрунтовку для зовнішніх робіт. Якщо наносити клеючий розчин на голу шпаклівку, то хорошого зчеплення досягти не вдасться.
 • Частина 2 з 3: Укладання плитки

 • Tile a Shower Step 7 preview.jpg 1 Відзначте розташування плиток на підлозі і акуратно розмітьте перший ряд плитки. Якщо стіни вашої душової не розташовуються під ідеальним прямим кутом, або якщо ви плануєте додавати акцентну плитку, схема укладання стає надзвичайно важливою. Відміряйте від нижньої частини обшивки знизу вгору висоту плитки мінус 1,3 сантиметра. Таким чином ви врахуєте 1,3-сантиметрову висоту плитки, покладеної на порозі душовою. Відзначте це відстань гострим інструментом і перенесіть цю позначку на всі стіни душовою, використовуючи рівень. Це буде відміткою для верхньої частини першого ряду, щоб всі плитки були на одному рівні.
  • Інший спосіб розпланувати перший ряд плитки – виміряти високу і низьку частини піддону душової. Зробіть найнижчу точку цілою плиткою, виділіть її і відрізайте плитки на високій стороні по мірі наближення до рівня цілої плитки на низькій частині піддона.
  • Плануйте поменше ліній стику між плитками поряд з внутрішніми кутами душової кабіни – це допоможе вам уникнути необхідності нарізки дрібних плиток і недбалих швів. Плануйте укладання відповідно.
 • Tile a Shower Step 8 preview.jpg 2 Приготуйте достатню кількість розчину, що клеїть для нижнього ряду. Клеючий розчин повинен мати консистенцію арахісового масла – не дуже густу, інакше він висохне, і не занадто рідку, інакше він погано набирати міцність і погано отчищаться.
  • Щоб розмішати склеювальний розчин, скористайтесь електродрилем і шнеком. Це забезпечить рівномірне консистенцію, а в підсумку – кращий результат.
 • Tile a Shower Step 9 preview.jpg 3 Перед нанесенням розчину зволожте цементну панель губкою. Якщо цього не зробити, цементно-стружкова панель занадто швидко витягне вологу з розчину, що клеїть, в результаті чого, схопився цемент буде крихким і схильною до утворення тріщин.
 • Tile a Shower Step 10 preview.jpg 4 Нанесіть порцію розчину, що клеїть на тильну сторону плитки і розмажте її зубчастим шпателем. Цей процес називається "намазуванням плитки", і він, як правило, більш ефективний, ніж нанесення розчину прямо на панель. Крім того, він набагато акуратніше!
  • Не намазуйте занадто багато розчину на тильну сторону плитки. Тонкий рівномірний шар розчину – найкращий. Більше – не означає краще, коли мова йде про клеящем розчині.
 • Tile a Shower Step 11 preview.jpg 5 Приклейте першу плитку в центр стіни (або підлоги). Це створить приємний візуальний ефект, і буде здаватися, що кожна сусідня плитка вирівняна по центру. Після намазування розчину на плитку просто втисніть її в панель і прикладіть зусилля, щоб забезпечити надійне зчеплення розчину як плиткою, так і з панеллю.
  • Після того, як ви придавили плитку до панелі, витріть зайвий склеювальний розчин. Незважаючи на те, що згодом ви затрете шви і обробите їх герметиком, краще не залишати розчин, що просочується з усіх боків плитки. Просто витріть зайвий розчин пальцем або ватною паличкою.
  • Щоб залишити невелику відстань між низом плитки і порогом піддону, використовуйте невеликі клини або інші роздільники. Як саморобних клинів непогано зарекомендували себе шматочки картону. Після того, як розчин схопиться, ви можете просто зняти ці клини і нанести герметик між порогом піддону і низом плитки.
 • Tile a Shower Step 12 preview.jpg 6 Продовжуйте укладати плитку, не забуваючи вставляти між плитками роздільники. Роздільники забезпечать вам наявність добре помітних швів між плитками, куди ви згодом будете наносити затірку. На x - і y осях плитки можна помістити невеликі роздільники на 1,5–3 міліметри (або навіть більше), щоб залишалося достатньо місця для шва.
 • Tile a Shower Step 13 preview.jpg 7 Повторюйте процедуру, укладаючи кожен наступний ряд плитки над попереднім. Продовжуйте до тих пір, поки не дійдете до верхньої частини душової кабіни. Відміряйте кожен наступний ряд вгору від попереднього ряду. Лінію для розмітки наступних рядів відзначайте за допомогою рівня. Тонко намазуйте склеювальний розчин на плитку v-подібним шпателем і укладайте її під лінією розмітки. Весь час використовуйте роздільники.
 • Tile a Shower Step 14 preview.jpg 8 Дайте плитці схопитися протягом 48 годин. Таким чином ви забезпечите міцне зчеплення цементу з тильного стороною плитки і цементно-плитами.
 • Частина 3 з 3: оздоблювальні роботи

 • Tile a Shower Step 15 preview Version 2.jpg 1 Закладіть шви між плитками. Приготуйте затирочні суміш. Злегка змочіть вологою губкою ділянку, на якій ви будете затирати шви, і висипте туди трохи затірки. З допомогою гумового кельми утрамбуйте її в швах, натискаючи на кожен шов під діагональним нахилом. Через 30-40 хвилин (звіртеся з інструкцією на упаковці) потрібно буде витерти зайву затірку вологою губкою з допомогою кругових рухів . Продовжуйте витирати плитку чистою губкою, поки не очистіть її.
 • Tile a Shower Step 16 preview Version 2.jpg 2 Дайте затірці затвердіти протягом близько 3-х перед тим, як наносити герметик. Потім загерметизуйте шов. Нанесіть на лінію шва тонкою смужкою рідкий герметик або розприскайте герметик-аерозоль і витріть залишки. Дайте герметику висохнути і перевірте його водостійкість, капнувши водою на загерметизированный шов. На правильно залитим герметиком шві вода буде утворювати краплі.
 • Tile a Shower Step 17 preview Version 2.jpg 3 Замажте силіконовим герметиком всі ділянки, де це необхідно. Пам'ятайте, що потрібно вести шприц з герметиком по шву відносно швидко. Більшість непрофесійних робітників роблять це дуже повільно і залишають у шві занадто багато герметика. Інше, що потрібно пам'ятати:
  • Коли наносите смужку герметика на шов, тримайте кінчик шприца під кутом.
  • Синхронізуйте швидкість, з якою ви натискаєте на поршень шприца з темпом, з яким ви ведете шприц уздовж шва. Не потрібно натискати на шприц повільно при занадто швидкому переміщенні і навпаки.
  • Після нанесення смужки герметика, "втопіть" її, злегка натискаючи на стрічку вологим пальцем.
 • Поради

  • Витирання затирання вологої губки, поки вона ще суха допоможе отримати гладкі лінії затірки і допоможе запобігти подальше виснажливе відтирання. Крім того, полірування марлею (=видалення потьмяніння після висихання затірки) забезпечує подальше їх розгладження (аналогічно шліфуванні деревини).
  • Покладіть картон у формі піддону душової на його місце, щоб не пошкодити арматуру.
  • Виберіть відповідний шпатель для вашого клеючого розчину і розміру плитки, також використовуйте правильні роздільники, звертайте увагу на рекомендації з їх використання. Користуйтеся розділений на 3 мм і менш, щоб можна було застосовувати затірку з низьким вмістом піску (легше герметизувати).
  • Отвори під водопровідні труби можна просвердлювати з допомогою коронки з алмазним напиленням. Ви можете підібрати потрібний розмір на спеціалізованих сайтах, де є коронки будь-яких діаметрів.
  • Ні в якому разі не використовуйте плитки для стін на підлозі. Плитки для підлоги можна використовувати на стінах. Кельма для клеючого розчину потрібно підбирати в залежності від розміру плитки і місця її укладання.
  • Пам'ятаєте, в кутах потрібно наносити не затірку, а силіконовий герметик, тому намагайтеся дотримуватися рівномірні зазори.
  • Не використовуйте мастику, застосовуйте тільки клеючі розчини та тримайтеся подалі від преміксів.

  Попередження

  • Не наносите затірку у всі шви відразу. Потрібно буде витирати затірку після її затвердіння, але до того, як стане занадто важко видаляти з плитки.
  • Зробіть так, щоб стельовий вентилятор під'єднувався до пристрою захисного відключення. Ці недорогі прилади задовольняють більшості вимог безпеки в будівлях.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?