Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як ізолювати вікна на зиму

Рекламний блок

Кроки

 • Install Window Insulation Film Step 1.png 1 Що таке ізоляційна віконна плівка? В будь-якому господарському магазині можна придбати рулон так званої термоусадочної плівки, яка розтягується по внутрішньому периметру віконної рами, утворюючи повітряну прошарок, утримуючу конвекційні потоки в приміщенні. Ця плівка зроблена на зразок тонувальних плівок для автомобілів і у продажі є велика безліч різних плівок такого типу.
 • Install Window Insulation Film Step 2.png 2 Для початку треба вибрати вікно, яке необхідно ізолювати. При цьому необхідно врахувати, що після ізоляції вікно буде неможливо відкрити. Тому, якщо вам необхідно використовувати це вікно для вивішування білизни, або для екстреного провітрювання кухні, або для розблокування сигналізації автомобіля, то краще не чіпати його. Для забезпечення ефективного провітрювання рекомендується залишити як мінімум два вікна в протилежних кінцях будинку або квартири. Крім того, врахуйте, що захисна плівка несумісна з жалюзі. Зате ви можете використовувати непрозорі штори, дозволяють вам закрити візуальний доступ у приміщення, оскільки ізоляційна плівка блокує теплові і холодні потоки, але жодним чином не впливає на прозорість вікна і світло спокійно проникає в приміщення. До того ж треба зазначити, що оскільки ізоляційна плівка міцно приклеюється до рами, не рекомендується наносити її на свіжопофарбовані поверхні.
 • Install Window Insulation Film Step 3.png 3 Підготовка вікна. Рекомендується ізолювати всі вікна відразу. Це значно підвищує ефективність теплозбереження. Спочатку необхідно очистити поверхні від пилу та сторонніх частинок (для цього можна використовувати пилосос), потім треба закрити вікно, заблокувати його, ретельно промити поверхні рами і скла і висушити їх.
 • Install Window Insulation Film Step 4.png 4 Розкрийте упаковку з ізолюючою плівкою. Постарайтеся не використовувати для цього гострих колючо-ріжучих інструментів, оскільки вони можуть пошкодити плівку. Потім дістаньте касету зі скотчем з упаковки. Плівку поки залиште в коробці.
  • Якщо в упаковці буде недостатньо липкої стрічки, то необхідно звернутися до виробника, який повинен безплатно виправити цю ситуацію, пославши вам відсутню кількість скотча.
 • Install Window Insulation Film Step 5.png 5 Перевірте адгезію стрічки
  • Для цього приклейте невеликий шматочок стрічки до рами.
  • Якщо стрічка відлипає занадто легко, значить на поверхні є волога або вона недостатньо чиста.
   • У цьому випадку необхідно повторно очистити забруднену поверхню з використанням розчинника типу денатурату, уайт-спіриту або простого спирту.
   • Потім необхідно насухо протерти м'якою ганчіркою і феном або калорифером довести сушку до логічного завершення. Якщо в приміщенні є зволожувачі повітря, то краще їх відключити на час проведення ізоляційних робіт. Намагайтеся на час відмовитися від використання гарячої води і не робити прання, оскільки це підвищує вологість повітря в приміщенні.
  • З металевими рамами справа йде трохи складніше. З металевих поверхонь вологу видалити важче з-за того, що холодний метал конденсує на собі вологу з повітря за рахунок різниці температур. Металеві рами повинні бути гладкими, і з них необхідно ретельно видалити залишки фарби та іржі. Для цього досить використовувати жорстку пластикову щітку.
 • Install Window Insulation Film Step 6.png 6 Наклейте стрічку до рами. Робити це треба по периметру рами, не доходячи до молдинга і підвіконня. В залежності від форми молдинга постарайтеся розташувати липку стрічку впритул. Краї стрічки необхідно зрізати ножицями дуже акуратно. Після прикріплення стрічки до однієї сторони злегка зігніть захисну плівку на пару сантиметрів. Це необхідно для стикування перпендикулярних ділянок в єдине ціле. Намагайтеся не доторкатися до поверхні рами, щоб не забруднювати її і не зменшувати адгезію (прилипання або).
 • Install Window Insulation Film Step 7.png 7 Щільно притисніть липку стрічку до поверхні рами. Для цього можна використовувати складені в декілька шарів кухонні паперові рушники.
 • Install Window Insulation Film Step 8.png 8 Видаліть захисну плівку з верхньої ділянки двостороннього скотча, і відігніть їх сантиметрів на 15 з бічних смужок.
 • Install Window Insulation Film Step 9.png 9 Розпакуйте ізоляційну плівку. Врахуйте, що плівка дуже тонка і легко пошкоджується при зіткненні з твердими предметами. Крім того, плівка має статичний заряд, тобто вона легко електризується і притягує частинки пилу. Тому будьте з нею вкрай обережні і постарайтеся уникнути зіткнення плівки з іншими предметами до її наклеювання. Якщо в упаковці є кілька рулонів, то відкрийте спочатку один. Якщо плівка поставляється у вигляді листів, то попередньо виміряйте раму і постарайтеся обрізати плівку таким чином, щоб мінімізувати відходи.
 • Install Window Insulation Film Step 10.png 10 Заздалегідь подумайте про те, яким чином краще приклеїти плівку до наклеєним скотчу. Якщо ваша плівка поставляється у вигляді стандартних аркушів, то буде досить просто наклеїти їх, але якщо у вас нестандартні вікна, то спочатку виміряйте їх висоту. Для досягнення найкращого результату термоізоляції, необхідно натягнути плівку як можна сильніше, тому треба передбачити вузькі поля з урахуванням невеликого натягу. Допускається з'єднувати листи плівки за допомогою все того ж двостороннього скотчу. Якщо розмір плівки лише на кілька міліметрів менше віконної рами, то допускається скористатися звичайним прозорим скотчем пакувальним. Ці латки краще робити у верхній частині, оскільки там вони будуть менш помітні. Якщо ширина плівки трохи більше висоти вікна, то краще використовувати її в поздовжньому напрямку і видалити зайву плівку тільки з одного боку.
 • Install Window Insulation Film Step 11.png 11 Відмотайте перші 30 см плівки. Іншу частину плівки поки не розкривайте. Через статичної електрики це може бути складно зробити, В такому випадку, змочіть палець водою і злегка протріть плівку по краях з зовнішнього боку, до тих пір, поки наелектризованість не зменшиться. Врахуйте, що на це може знадобитися деякий час. Плівка може важко відкриватися коли у рулону сморщены краю з-за зберігання упаковки у вертикальному положенні. Розгорнути рулон треба тільки безпосередньо під час використання, оскільки до наелектризованої поверхні можуть миттєво налипнути частинки пилу. Спочатку треба прикріпити верхню крайку плівки до вже оголеного верхній ділянці двостороннього скотча, а потім рівномірно приклеїти її нижню частину .
 • Install Window Insulation Film Step 12.png 12 Якщо одна сторона рулону пильна, то краще її розташувати обличчям до кімнати, так, щоб її згодом можна було очистити. Тому краще докласти рулон внутрішньою стороною плівки до вікна.
 • Install Window Insulation Film Step 12.png 13 Поступово розгортайте рулон вниз. Спочатку зробіть це приблизно на 15 сантиметрів і поступово дійшовши до межі розкритої скотча. Потім зніміть захисну стрічку з решти ділянок скотчу ліворуч і праворуч, продовжуючи опускати і розгортати плівку і розгладжуючи її по напрямку вниз - в сторони і натягаючи. Не турбуйтеся через виникнення зморшок і нерівностей. З цим ви зможете впоратися згодом.
 • Install Window Insulation Film Step 14.png 14 Видаліть залишки захисної стрічки зі скотчу з боків і знизу, притримуючи рулон термозбіжною плівки. Прикріпіть нижню частину плівки до скотчу. Не розтягуйте плівку, а просто притискайте її до скотчу з боків, в нижній частині і особливу увагу приділіть куточках. Намагайтеся домогтися рівномірності натягу по всій площі. Будь-які перекоси можуть призвести до розгерметизації і порушення цілісності плівки.
  • Якщо раптом краю плівки відклеяться від підвіконня, то можна запросто скористатися прозорим скотчем пакувальним і виправити ситуацію без особливого збитку функціональної і естетичної складових.
 • Install Window Insulation Film Step 15.png 15 Акуратно притисніть плівку до двосторонньої липкої стрічки по всьому периметру. Не використовуйте твердих предметів, а краще візьміть чисту м'яку тканину і втирающими рухами добийтеся найкращого прилягання.
 • Install Window Insulation Film Step 16.png 16 Зріжте надлишки плівки за допомогою універсального висувного ножа-різака з відламуються сегментом. Злегка натягніть крайку плівки, придавлюючи її в зоні прилипання. Намагайтеся тримати полотно ножа перпендикулярно срезаемой поверхні. Відстань від місця прилипання до лінії відрізу повинно бути не більше сантиметра. Це дозволить уникнути забруднень і скупчення пилу. Починати видалення зайвої плівки треба зверху. Тоді сама плівка буде спадати вниз по мірі різання. Будьте вкрай обережні, не робіть різких рухів, оскільки плівка може порватися в будь-який момент. Під впливом теплоти залишки плівки (смужка шириною в сантиметр) згорнеться і з часом стане ще менш помітною.
  • Необхідно дотримуватися всіх заходів безпеки при поводженні з ножем. Постарайтеся стояти на стійкій, не хитається опорі, щоб ненароком не зачепити вістрям ножа плівку або не поранитися самому.
 • Install Window Insulation Film Step 17.png 17 Для того, щоб міхури і зморшки на плівці зникли необхідно скористатися феном. Тримайте його на відстані кількох сантиметрів від плівки і уважно стежте за тим, як плівка поступово вирівнюється. Намагайтеся не розташовувати фен занадто близько до плівці, оскільки це лише зменшить оброблювану поверхню, знизить площа, що охоплює потоками теплого повітря і підвищить імовірність порушення цілісності плівки в результаті перегріву. Рухайте фен у певному напрямку, за певним сценарієм, як ніби ви раскрашиваете площа вікна. При цьому намагайтеся дотримуватися максимальну рівномірність, уникаючи надмірного вирівнюючи в одній зоні, і недостатнього - в іншій. Нерівномірності можуть призвести до перекосів плівки і зниження її міцності в окремих точках і, можливо, до її отлипанию.
  • Деякі моделі фенів мають систему автоматичного відключення при перегріванні. Якщо це станеться, вимкніть телефон з розетки і зробіть півгодинну перерву.
 • Поради

  • Для нанесення термоусадочної плівки краще вибрати день, коли немає заморозків. Це дозволить спростити процес сушіння віконної рами, оскільки швидкість конденсації буде менше.
  • Якщо в комплект поставки плівки не входить двосторонній скотч, то краще вибрати липку стрічку з хорошим опором на зсув, наприклад, будівельну стрічку. Врахуйте, що більшість недорогих двосторонніх скотчей призначені для канцелярських цілей і не гарантують міцного прилипання.

  Попередження

  • Деякі люди намагаються використовувати для вирівнювання зморшок і міхурів калорифери, але цей метод не може бути ефективним, оскільки він, з одного боку, небезпечний, а з іншого - не забезпечує достатньої якості вирівнювання.
  • Уникайте зайвого натягу плівки. Намагайтеся уникати складок в місцях прилягання до липкої стрічки.

  Що вам знадобиться

  • Універсальний висувний ніж-різак
  • Метиловий спирт, уайт-спірит або простий спирт
  • Комплект термозбіжної плівки для вікон.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?