Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як розпізнати післяпологову депресію

Рекламний блок

Кроки

 • Recognize Post Partum Depression Step 1.jpg 1 Зверніть увагу на те, що симптоми післяпологової депресії дуже схожі з “материнської депресією“. Важливо розуміти, що незважаючи на схожість цих станів, післяпологова депресія триває довше і відбувається значно інтенсивніше.
  • Серед симптомів “материнської депресії“ – зміни в настрої, слізливість, тривожність, страхи, втома і зміни в апетиті. Все це вважається результатом занадто швидких гормональних змін вкупі з браком сну.
  • “Материнська депресія“ триває від 10 до 14 днів і закінчується, як тільки жінка починає більше висипатися, знаходить більше впевненості як мати і організовує щоденний режим годування.
 • Recognize Post Partum Depression Step 2.jpg 2 Зверніть увагу на те, в який період найчастіше жінки схильні до післяпологової депресії. Приблизно половина випадків післяпологової депресії припадає на період між 6 та 10 тижні після народження дитини.
 • Recognize Post Partum Depression Step 3.jpg 3 Виявите поширені симптоми. До симптомів післяпологової депресії відносяться втрата інтересу до звичайних видів діяльності, труднощі з концентрацією уваги та прийняттям рішень, втома, відчуття незначущості або провини, нав'язливі думки про смерть або самогубство, значна втрата у вазі або навпаки, зміни в апетиті або режимі сну і надмірна тривога про здоров'я дитини.
 • Recognize Post Partum Depression Step 4.jpg 4 Повідомте свого лікаря, якщо у вашій родині є історія депресій. Якщо у вашій родині траплялися депресії або ви самі страждали подібної депресією після попередніх пологів, ви належите до групи високого ризику щодо післяпологової депресії. Стрес, що виходить від зовнішніх джерел, таких як фінансові проблеми або відсутність підтримки з боку сім'ї, також є показовими. Розуміння і виявлення симптомом – найкращий підхід до початку лікування на ранніх етапах хвороби, що дозволяє скоротити період перебігу депресії.
 • Recognize Post Partum Depression Step 5.jpg 5 Розмовляйте зі своїм партнером. Цей процес дуже важливий для подолання негативізму, почуття ізольованості і нездатності задовільно функціонувати.

 • Поради

  • Найкращі ліки – профілактика, а знання того, що не існує досконалих матерів, допоможе подолати відчуття власної неадекватності або провини.
  • В пологових будинках була поширена практика, при якій доступ жінок до своїм новонародженим дітям був обмежений. На сьогоднішній день відомо, що ранній контакт матері та дитини відіграє ключову роль для постнатального періоду. Для нормального догляду за дитиною не потрібні стерильна шапочка і маска, а мати повинна бути впевнена, що народження дитини не вимагає лікарняних процедур. Стандартні лікарняні умови не завжди допомагають молодій мамі розвинути необхідні навички і впевненість, які потрібні їй, щоб піклуватися про себе та новонародженій дитині, а часто жінки залишають стіни пологового будинку з відчуттям уразливості і низької самооцінки.

  Попередження

  • Післяпологова депресія надає глибоке вплив на внутрішню упевненість жінки в себе як матері і на соціальний, емоційний і когнітивний розвиток дитини. Як для матері, так і для дитини важливо, щоб симптоми післяпологової депресії були виявлені як можна раніше і щоб жінка звернулася за професійною допомогою.
  • Заради дитини вкрай важливо звернутися за допомогою, оскільки інакше між матір'ю і дитиною можуть скластися непрості і хворобливі взаємини. Матерям слід шукати додаткової підтримки, консультування та медичної терапії, якщо потрібно, а також по можливості брати участь у програмах для матерів у постнатальному періоді, де організовуються групи підтримки.
  • Освічені жінки схильні розглядати післяпологову депресію як нормальну реакцію на материнство, пов'язану з втратою особистісної ідентифікації, автономії, незалежності та оплачуваної роботи. Основними бар'єрами, що перешкоджають жінкам звертатися за допомогою, є нездатність жінок висловити свої почуття і небажання членів сім'ї та професійних медиків відреагувати на емоційні і практичні потреби жінки. Недолік знань про післяпологової депресії та існування безлічі міфів навколо цієї теми також заважають жінкам, особливо молодим мамам, виявити у себе ознаки післяпологової депресії.
  • Якщо симптоми продовжують збільшуватися, можливо, має місце інший психосоціальний фактор. Якщо жінки отримали якісні пренатальний догляд та підтримку, то такі фактори, як дитяче або подружнє насильство і зловживання алкоголем і наркотиками вже повинні були бути виявлені. Недавні дослідження показали, що післяродова депресія дуже тісно пов'язана з неадекватною реакцією на народження дитини сім'ї, неблагополучним шлюбом, поруч життєвих стресорів, недоліком соціальної підтримки, насильством по відношенню до жінки і сімейною історією психіатричних захворювань.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?