Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як вирощувати женьшень

Рекламний блок

Кроки

 • Grow Ginseng Step 1.jpg 1 Отримаєте всі необхідні дозволи та ліцензії для вирощування женьшеню. Обмеження на вирощування женьшеню в різних штатах варіюються, і обов'язково потрібні спеціальні дозволи та ліцензії, особливо якщо ви вирощуєте женьшень для комерційної вигоди. Дізнайтеся про обмеження у вашій місцевості і, щоб дізнатися, що потрібно для законного вирощування женьшеню, зверніться в місцевий консультаційний центр, департамент сільського господарства або міністерство торгівлі. Вам також потрібно добре вивчити всі сертифікати органіки, перед тим, як садити в неї насіння. Спосіб вирощування в диких умовах тут вказується як органічний спосіб.
 • Grow Ginseng Step 2.jpg 2 Придбайте ділянку землі в правильному місці. Якщо ви хочете вирощувати женьшень, імітуючи природні умови для вирощування, вам потрібен ділянку, в місці, схожому на природне середовище існування рослини. У США, женьшень росте практично в кожному штаті, що знаходиться на схід від Міссісіпі або межує з річкою, а також в штаті Орегон і Вашингтон. Женьшень погано переносить спеку, тому в південних штатах, зазвичай, його можна знайти тільки в гірській місцевості.
 • Grow Ginseng Step 3.jpg 3 Виберіть відповідну сторону для посадки. Женьшень краще всього росте в тіні (особливо на північних і східних схилах) лісів з твердих порід дерев, з вологим грунтом. Особливо добре росте в лісах, де є тюльпанове дерево, клен, бук, пекан, лісовий горіх і дуб. Чим старіше ліс (з великими деревами твердих порід і густою запоною, який дає тінь на кущі та чагарники), тим краще, так як не буде бурхливої рослинності, яка буде заважати рости женьшеню.
  • Напевно, найкращий спосіб визначити відповідне місце, це пошукати поблизу дикоростучий женьшень.
  • Так як женьшень, дуже рідкісна рослина, присутність таких рослин підкаже, що обране місце підходить: трілліум, воронець (Стеблеліста, воронець кистевидный чорний), аризема трилиста (аризема атрорубенс), дикий ямс, золота печатка (желтокорень канадський) і майник канадський (полигантум бифлорум).
  • До того ж, браконьєри, збирають женьшень, це ще одна серйозна проблема: переконайтеся, що ви вибрали місце для посадки, яке знаходиться далеко від людського ока. Місце не повинно бути поряд із залізницею або туристичною стежкою.
 • Grow Ginseng Step 4.jpg 4 . Зробіть аналіз грунту. Грунт повинна містити глину, але не бути занадто глинистої. Також важливий хороший дренаж грунту. Після того як ви запримітили місце, з різних місць візьміть однакову кількість зразків ґрунту і змішайте їх в пластмасовому контейнері. Щоб зробити аналіз складу грунту, віднесіть контейнер у місцеву лабораторію, аграрний університет або інші місця, де можна зробити тест. (щоб дізнатися більш детально, зв'яжіться з офісами цих організацій). Хоч женьшень і може рости в ґрунті з різним хімічним складом, (є навіть суперечки в якому грунті він росте краще) ідеальний рівень pH для женьшеню, це приблизно від 4.5 до 5.5 (трохи кислого грунту), і вміст кальцію в ґрунті має бути близько 1,800 кг на кожен акр землі. Щоб коріння виросли великими, у грунті повинен міститися фосфор у пропорції як мінімум 95 фунтів на акр землі. [1]
 • Grow Ginseng Step 5.jpg 5 Якщо потрібно, додайте в грунт добрива. Якщо ви знайшли місце, в якому все ідеально крім складу ґрунту, ви можете додати в неї добрив, щоб врегулювати рівень pH або підвищити вмісту кальцію та фосфору. Вирощуючи методом симуляції диких умов, ви не можете орати землю, тому добрива потрібно просто розсипати по землі. Рівень pH в грунті ви можете підвищити, якщо додасте вапно (кальцій карбонат), а рівень кальцію, не змінюючи рівень pH, можна підвищити, якщо додати гіпс (кальцій сульфат). Якщо ви намагаєтеся виростити рослину без додавання хімікатів, перевірте, щоб в склад добрива входили тільки органічні речовини. Найкраще взагалі не удобрювати землю. У цій статті рекомендується садити рослини на великій відстані один від одного, що робить добриво грунту не обов'язковим.
 • Grow Ginseng Step 6.jpg 6 Замовте стратифіковане насіння. Якщо женьшень дає насіння в диких умовах, то насіння не проростає на наступний рік. Замість цього, цілий рік потрібен для стратифікації, процесу при якому висихає ягода і віддає насіння достатню кількість поживних речовин, щоб воно проросло. Більшість насіння, які ви можете замовити, вже стратифіковано, але також за пів ціни можна купити і "не дозрілі" насіння. Купуйте стратифіковане насіння, і вам не доведеться чекати рік, поки вони проростуть. Якщо це можливо, купуйте насіння у садівника з хорошими рекомендаціями з вашої області.
 • Grow Ginseng Step 7.jpg 7 Після того, як з дерев опаде листя, посійте насіння. Насіння женьшеню потрібно садити пізньої осені або ранньої зими, а перші паростки повинні з'явитися, коли земля стане вологою після дощу або снігу. Відстань між насінням має бути, як мінімум 14-18 дюймів (35-45 см). Для посадки розчистіть місце від листя і лезом ножа, перевірте, щоб до шару каміння, було як мінімум 2 дюйми (5 см) шару ґрунту. Вирийте невелику ямку, близько 1/4 дюйма (6 мм) у глибину. Посадіть насіння і зарийте, притисніть землю і насипте зверху шар з опалого листя в 3 дюйми (7,5 см).
 • Grow Ginseng Step 8.jpg 8 Поставте в цьому місці непомітний знак або позначте його на GPS. Вам не потрібно занадто часто приходити, а за 7 років і більше, які потрібні, щоб женьшень дозрів, ліс може сильно змінитися. Так що, переконайтеся, що ви зможете потім знайти це місце. Найкраще позначити координати місця через пристрій GPS. Таким чином, ви не залишите ніяких видимих знаків. Які можуть привернути небажану публіку. Якщо вам потрібно позначити місце, переконайтеся, що мітки не сильно кидаються в очі.
 • Grow Ginseng Step 9.jpg 9 Чекайте. Вам знадобиться 7-10 років, щоб рослина дозріло. Для того, щоб виростити женьшень в диких умовах, вам потрібно правильне місце, трохи удачі і дуже багато терпіння. Але при цьому особливий догляд за рослиною не потрібно. Періодично перевіряйте, щоб не з'являлися шкідники або гриби, і кожні рік-два беріть грунт на аналіз. Зокрема, якщо потрібно удобрити грунт, то з цього спочатку потрібно починати. А у всьому іншому дайте рослинам рости так, як би вони росли в диких умовах. У боротьбі з іншими рослинами багато паростки загинуть, але ті деякі, які виживуть в "диких" умовах придбають ті властивості, які роблять корінь женьшеню, вирощений таким чином, в 10, 20 разів дорожче, ніж штучно вирощений женьшень.
 • Grow Ginseng Step 10.jpg 10 Зберіть дозрілі рослини. Як би довго ви не чекали, поки женьшень дозріє. Ви захочете зібрати врожай відразу, як тільки це можливо. Але якщо ви не поспішайте і залишите рослину в ґрунті, воно може рости 10, 20 і навіть 100 років.
  • Щоб не пошкодити коріння, викопуйте дуже акуратно. Щоб підкопати рослина, візьміть вила, чи лопату з довгим лезом. Лопату в землю треба втикати десь за 6 дюймів (15 см від рослини. Постарайтеся нашкодити як можна менше зростаючим поруч рослинам. Якщо поруч з женьшенем дуже близько ще одна рослина, використовуйте більш дрібні інструменти, наприклад, викрутки з плоским наконечником, довжиною від 8 до 10 дюймів (20-25 см), і викопуйте подвійно обережно. Якщо є ризик пошкодити коріння, що росте поруч, ще не дозріла рослини, не викопуйте женьшень.
  • Промийте та висушіть коріння. Щоб змити землю, ненадовго опустіть коріння в холодну воду. Потім розкладіть коріння одним шаром на дерев'яний піднос (женьшень не повинен стикатися з металом) і промийте коріння під краном або зі шланга. Не потрібно терти їх або мити дуже ретельно— деякі цілющі елементи містяться в шкірці кореня, і якщо її стерти, корінь стане менш корисним, а значить і втратить свою цінність. Перевірте, щоб коріння не стикалися один з одним. Залиште їх сушитися на дерев'яній підставці в добре провітрюваній кімнаті.
 • 800px Ginsengernte_in_Walsrode 1.jpg 11 Готово.
 • Поради

  • Як тільки рослина почне давати плоди, вони самі будуть сіятися в землю кожен рік, що буде давати стабільний урожай. Якщо ви хочете стабільно отримувати врожай, ви можете підсадити насіння в перший і другий рік, коли рослина, швидше за все, ще не дає плодів.
  • Єдині шкідники, про яких вам варто турбуватися, це олені і ссавці, які риють землю, наприклад, гризуни. Зазвичай оленів не так багато, щоб нашкодити вашому врожаю, але якщо у вашій місцевості багато оленів, задумайтеся над тим, щоб завести сторожову собаку. Гризуни також не стануть серйозною проблемою, так як ви вирощуєте рослини в диких умовах. Але, якщо потрібно, поставте пастки (без отрути) та інші органічні засоби, які відлякують гризунів.
  • Правильне відстань між рослинами позбавить від грибка і запобіжить хвороба рослин. Хоч деякі рослини можуть загинути із-за хвороб, але не так багато, як це було б, рости женьшень занадто близько один до одного. Зростаючі поруч рослини, такі як желтокорень канадський, зменшують кількість комах-шкідників і хвороб. Якщо цвіль розростається, перш ніж наносити фунгіцид, зверніться в місцевий консультаційний центр.
  • Якщо дати насінню женьшеню висохнути, вони загинуть і стануть марними. Ви можете перевірити зерна, кинувши їх в блюдце з водою. Якщо вони спливуть, від них більше немає ніякого толку.
  • Замовляйте насіння влітку, щоб до осені їх вже доставили. Якщо ви затягнете до осені, насіння може бути обмежена кількість, і вам підсунуть сміття.
  • Дуже важко 7 років чекати доходи від ваших інвестицій. Тому через кілька років ви можете збирати листя рослини, щоб готувати зелений чай з женьшеню. В магазинах органічної їжі такий чай коштує дуже дорого. Ви також можете збирати насіння рослин, стратифікована або продавати їх "не дозрілими".
  • Деякий фермери перед посадкою повністю знімають верхній шар грунту. Вони навіть чистять шини трактора, щоб він не заніс на ділянку стару землю.

  Попередження

  • У минулому, займаючись розсадженням женьшеню, можна було заробити на безбідну старість: дешево ви могли засіяти рослини і, через десяток років, зібрати багатий урожай. Поки ціна на женьшень буде залишатися високою (є всі підстави вважати, що так воно і буде), вирощування женьшеню може бути прибутковим інвестуванням. Але, враховуючи всілякі ризики, пов'язані із сільськогосподарською діяльністю та не стабільною ситуацією на ринку, у вас повинен бути запасний план.
  • Будьте пильні, щоб не стати жертвою браконьєрів. Секретність - кращий захист від браконьєрів. Переконайтеся, що ваш урожай зростає на вашій приватній власності, добре захований і малоймовірно, що його викриють. Говорите про врожай тільки тим, кому необхідно, і майте справу тільки з надійними постачальниками і покупцями. Будьте особливо пильні, коли рослини ось-ось дозріє. Ви повинні ловити браконьєрів, постаратися затримати їх і притягнути до відповідальності.
  • Щоб забезпечити збереження виду (і уникнути штрафу та висновки), завжди дотримуйтесь закони вашої держави, щодо вирощування та продажу вирощеного в диких умовах женьшеню.
  • Остерігайтеся дешевих насіння. Збір і стратифікація насіння - це тривалий процес, який вимагає особливих зусиль. Постачальники насіння з хорошою репутацією займаються обробкою насіння за всіма правилами, а значить і оплата за насіння буде відповідною.
  • Будьте дуже обережні з потенційними браконьєрами. Ні в якому разі не вдавайтеся до насильства.
 • ^ http://www.ext.vt.edu/pubs/forestry/354-312/354-312.html
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?