Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як провести 120–вольтну електричну проводку

Рекламний блок

Кроки

 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 1.jpg 1 Відключіть живлення, підведене до розподільного щита, з яким ви збираєтеся працювати. Може виявитися корисним витратити кілька хвилин і ознайомитися в інтернеті на сайті wikiHow з порадами про те, як забезпечити собі безпеку при роботі з електрикою. Вимкніть розмикачі окремих ланцюгів на розподільному щиті, а потім вимкніть головний вимикач, який подає живлення на щит. Це бажано зробити, так як набагато безпечніше працювати з декількома дрібними споживачами струму по черзі, ніж з одним великим. Коли всі окремі ланцюги відключені, сила струму, що протікає через великий розмикальний (50, 100 і більше ампер), повинна дорівнювати нулю.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 2.jpg 2 Слід розуміти, що в даній статті wikiHow мова йде про проводці простий електричної ланцюга. Вона не містить наведену нижче інформацію, яка може змінюватися в залежності від характеру виконуваної роботи і типу існуючої проводки, до якої ви подсоединяетесь.
  • Вибір та встановлення монтажної коробки розетки.
  • Вибір і установка монтажного короба.
  • Адаптація існуючого електричного розподільного щита під нову електромережу.
 • 3 Зверніть увагу на наступні вимоги, які потрібно взяти до уваги перед тим, як рухатися далі. Вони стосуються питань, що виходять за рамки даної статті, тому про них треба сказати на самому початку.
  • Вам потрібно буде придбати і встановити монтажну коробку розетки. Для непомітною установки в гіпсокартонній стіні ви можете вибрати врізну коробку, в інших випадках може підійти коробка відкритої установки з литим алюмінієвим або ПВХ погодостойким (для вологих приміщень) корпусом.
  • Необхідно визначити шлях прокладки кабелю між розподільним щитом і розеткою.
   • Необхідно встановити монтажний короб у випадку, якщо використовується провід з одинарною ізоляцією.
   • Якщо ви встановлюєте кабель в неметалевої оболонці (Romex), він не повинен бути старим.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 4.jpg 4 Виміряйте відстань від електричного розподільного щита до місця, де буде встановлюватися нова розетка, з урахуванням обраного маршруту, намагаючись визначити фактичне відстань прокладки кабелю. Додайте трохи на кутах, особливо якщо ви встановлюєте короб, так як він має закруглення в місцях згину. Також додайте, щонайменше, 24 дюйма (60 см) для заведення проводів в блок вимикачів або запобіжників, або до контактів «нуля» і заземлення в розподільному щиті. Ще 6 -8 дюймів (15 – 20 см) додайте для під'єднання до розетки.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 5.jpg 5 Прокладання проводу через короб від розетки. Кінці проводів трохи обмотайте ізоляційною стрічкою, щоб мідні жили не стирчали назовні. Таким чином, якщо кабель при протягуванні торкнеться дроти під напругою короткого замикання не відбудеться, а вас не вб'є струмом.
  • Якщо ви встановлюєте короб, і відстань невелика, ви можете просто проштовхнути кабель від розетки до розподільного щита.
  • Для великих відстаней може знадобитися просунути в короб протяжну дріт, щоб зачепити і протягнути кабель.
  • Якщо у вас немає короба, вам доведеться «ловити» кабель або навіть знімати стінну панель і, можливо, свердлити в стійках кріплення панелей отвори 5/8 дюйма (1.6 см) або більше, щоб прокласти кабель.
  • У будь-якому випадку, кабель між електричним щитом і розеткою необхідно прокласти так, щоб він був захищений, а його ізоляція залишилася неушкодженою.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 6.jpg 6 Обріжте дроти по довжині так, щоб з розетки виступав кінець 20 см (8 дюймів), а з розподільчого щита – 80 см (30 дюймів).
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 7.jpg 7 Видаліть з дроту (зазвичай жовтого або сірого) близько 15 см (6 дюймів) зовнішньої обплетення, намагаючись не пошкодити внутрішню ізоляцію (чорну або білу). В результаті, зазвичай залишаються один провід зелений або з оголеною мідною жилою (заземлення), один провід чорний (фаза) і один провід білий (нейтральний).
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 8.jpg 8 Видаліть близько 1.5 см (5/8 дюйма) ізоляції з кінців чорного і білого проводів. Якщо у вас є кліщі для зняття ізоляції, просто затисніть ізольований провід у відповідний його розміру паз, поверніть кліщі на пів-обороту, щоб надрізати ізоляцію, і витягніть провід. Ізоляція буде видалена без пошкодження внутрішньої мідної жили.
  • Якщо вам не вдається зняти оплітку, скористайтесь кліщами калібру 14. Використання кліщів калібру 12 значно зменшує шанс пошкодження проводу. Якщо використовуєте кліщі калібру 14, тримайте інструмент під правильним кутом до дроту, інакше можете пошкодити провід. Якщо ізольований провід заземлення, оголите також і його. Не страшно, якщо прорежете занадто глибоко. Відріжте кінець і спробуйте ще раз. У вас є 3 – 4 спроби, перш ніж провід стане занадто коротким для роботи з ним. Дуже важливо НЕ порізати струмопровідну жилу.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 9.jpg 9 З допомогою гостроносих плоскогубців зробіть невеликі загини на оголених кінцях провідника всіх жив. Вони потрібні для приєднання до клем розетки, якщо ви не припускаєте підключення до цих висновків додаткових пристроїв. В іншому випадку відріжте від невикористаної частини кабелю шматки завдовжки 8 дюймів (20 см) чорного, білого і оголеного/зеленого проводу, які будуть використовуватися як з'єднувальні провідники.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 10.jpg 10 Акуратно зачистите обидва кінця з'єднувальних провідників, як описано вище. Зберіть разом кінці всіх проводів фази (зазвичай чорні або червоні) і з'єднувального провідника. Скрутіть їх разом і зверху щільно надіньте з'єднувальний ковпачок ізолюючий. З-під ізолюючого ковпачка не повинен виглядати оголений провід.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 11.jpg 11 Відігніть цю групу проводів в бік задньої частини коробки, при цьому з'єднувальний провідник повинен стирчати вперед. З допомогою гостроносих плоскогубців зробіть невеликий загин на оголеному кінці з'єднувального провідника. Тепер цей чорний дріт виступає замість всього пучка чорних дротів, працювати з ним буде легше, ніж з пучком проводів.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 12.jpg 12 Повторіть цю процедуру для інших проводів. Якщо у вас металева коробка, вам потрібно відрізати додатковий шматок оголеного/зеленого з'єднувального проводу, щоб заземлити коробку.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 13.jpg 13 Подивіться на розетку. На бічній частині розетки ви побачите гвинти. На одній стороні гвинти темніше, ніж на інший, зазвичай бронзового кольору на темній стороні і сріблястого – на світлому. На задній частині розетки, біля гвинтів, ви побачите 2 або 4 групи маленьких круглих отворів. Це точки «швидкого з'єднання».
  • Примітка: ви можете використовувати як з'єднувальні гвинти, так і швидке з'єднання. Однак гвинти є кращим способом, так як вони забезпечують кращий контакт між проводами і розеткою. Так, якщо ви зачистили недостатньо провідника для швидкого з'єднання, то з часом провід може розхитатися, що призведе до виходу з ладу всіх приєднаних до нього розеток.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 14.jpg 14 Оберніть загин дроту, який ви зробили, навколо гвинтових контактів розетки. Це забезпечує значно кращу з'єднання, ніж монтаж із зворотного боку, і тому більшість електриків використовують цей метод у себе вдома. Якщо ви все-таки хочете приєднатися із зворотного боку, вставте кінець чорного дроту в один з отворів, ближніх до темних гвинтам, і просуньте його як можна далі. Можливо, вам буде потрібно скористатися гостроносими плоскогубцями, щоб вставити дріт, т. к. іноді він може входити досить туго. Провід повинен увійти на глибину не менше 1.5 см (5/8 дюйма). Аналогічним чином вставити білий провід в отвір біля світлих гвинтів.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 15.jpg 15 На одній із сторін розетки знайдіть зелений гвинт. Загин, який ви зробили на дроті заземлення, намотайте за годинниковою стрілкою на зелений гвинт. Затягніть гвинт до упору. Це з'єднання повинно бути щільним.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 16.jpg 16 На цьому під'єднання проводів з боку розетки закінчено.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 17.jpg 17 Акуратно укладіть всі дроти назад в монтажну коробку, прикрутіть на місце розетку і закрийте кришкою.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 18.jpg 18 Переходите до розподільного щита. Перевірте ще раз, що живлення вимкнено. І все ж, доцільно звертатися з усіма оголеними проводами та металевими провідниками так, як ніби вони знаходяться під напругою.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 19.jpg 19 Покладіть на підлогу гумовий килимок і стійте на ньому під час роботи. Коли готуєте дроти, отгибайте їх від щита, щоб ваші руки не знаходилися поблизу можливих провідників під напругою.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 20.jpg 20 Визначте планку шини нейтралі/заземлення. Це довга планка з багатьма гвинтовими контактами, до якої вже підведені неізольовані і зелені ізольовані (заземлення) проводи, а також, найчастіше, і білі дроти. У більшості електричних ланцюгів, у яких є тільки один розподільний щит, така планка (як описано вище) єдина для висновків заземлення і нейтралі. У більшості електричних ланцюгів, у яких є більше одного розподільного щита (зазвичай другий щит - для окремого гаража або для торгової зони, або він був доданий при розширенні будинку), потрібна наявність окремих шин для висновків заземлення і нейтралі. Досить сказати, що, якщо щит має одну шину для під'єднання тільки білих проводів, а другу – тільки для зелених та/або оголених проводів, то дуже важливо дотримуватися цілісність цих двох систем, додаючи проводу заземлення тільки на шину заземлення, а нейтральні дроти – тільки на нейтральну. Недотримання цього правила є порушенням правил і несе небезпеку ураження електричним струмом.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 21.jpg 21 Відріжте провід заземлення по довжині так, щоб він вільно діставав до колодки заземлення, будучи прокладених окремо від інших проводів, зазвичай під прямими кутами в нижній частині щита і потім вгору до колодки. Не обрізайте занадто коротко, але і не допускайте великого провисання. Якщо на дроті заземлення є зелена оплетка, очистіть 1.5 см (5/8 дюйма) обплетення на кінці.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 22.jpg 22 Знайдіть невикористаний контакт на планці заземлення, частково викрутіть гвинт, вставте дріт заземлення і потім затягніть гвинт оголений мідний провідник до упору. У кожен контакт пишіть тільки один провідник. Не перетягувати і не допускайте розплющення провідника під гвинтом.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 23.jpg 23 Визначте планку нейтралі, якщо вона є. Вона схожа на планку заземлення, але до неї будуть приєднані тільки білі дроти. Найчастіше планка нейтралі і планка заземлення - це одне і те ж. У цьому випадку проводи нейтралі і дроти заземлення можна приєднувати до одного планки.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 24.jpg 24 Відріжте білий нейтральний провід по довжині, потім видаліть 1.5 см (5/8 дюйма) обплетення і приєднайте його до планки нейтралі так само, як ви зробили це з проводом заземлення. У кожен контакт пишіть тільки один провідник. Не перетягувати і не допускайте розплющення провідника під гвинтом.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 25.jpg 25 Визначте вільний слот електричного щита, в який ви хочете встановити нову ланцюг. Зверніть увагу, що з одного боку виступає струмопровідна планка, а з іншого – пластикова або заземлена металева пластина (в залежності від виробника щита).
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 26.jpg 26 Обережно, не торкаючись до струмопровідних елементів, визначте довжину проводу, яка дозволить легко дотягнутися до цього слота при прокладці навколо зовнішньої частини щита. Відріжте провід по довжині.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 27.jpg 27 Підберіть розмикальний ланцюга, який підходить для даної задачі і до цього щита. На кришці щита вказані моделі розмикачів, які були протестовані і схвалені для використання з цим щитом незалежними тестовими організаціями, такими як UL (Underwriters Labs), FM (Factory Mutual) та ін. Ні в якому разі не можна встановлювати в щит розмикачі, який не вказано в списку, незалежно від того, чи підходить він чи ні. Розмикачі ланцюга, виготовлені компаніями Square D, Murray, ITE, Sylvania, Westinghouse і т. п. повинні встановлюватись щити того ж виробника. Не робіть помилку, намагаючись встановити розмикальний Square D (або іншого виробника) у щит іншого виробника.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 28.jpg 28 Визначте одиночний кріпильний гвинт на новому размыкателе ланцюга. Поки не встановлюйте розмикальний на місце, а тільки подивіться як у нього розташований паз, в який повинна увійти пластина на щиті, і інший паз, куди вставляється струмопровідна планка.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 29.jpg 29 Очистіть від ізоляції 1.5 см (5/8") чорного дроту, вставте його в розмикальний і надійно закріпіть в ньому.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 30.jpg 30 Переконайтеся, що новий розмикальний вимкнений.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 31.jpg 31 Стоячи на гумовому килимку, покладіть одну руку собі на бік або за спину. Це не жарт, а дійсно міра безпеки. Працювати двома руками небезпечно, оскільки, якщо ви доторкнетеся до елемента під напругою, струм може пройти через руку, серце і іншу руку. Вам буде потрібно тільки одна рука, так що тримаєте іншу осторонь.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 32.jpg 32 Використовуючи іншу руку, настроміть паз на размыкателе на пластину електричного щита.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 33.jpg 33 Потім щільно насуньте іншу сторону розмикачі на електричний контакт, поки розмикальний не стане врівень з іншими размыкателями.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 34.jpg 34 Визначте місце на кришці щита, де повинен з'явитися новий розмикальний. Цілком ймовірно, що там знаходиться металева пластина, яку необхідно виламати, щоб новий розмикальний виступав з-під кришки. Виламайте цю металеву пластину і знову закрийте щит кришкою.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 35.jpg 35 Подайте напругу на щит. Увімкніть головний розмикачі, роблячи це в порядку, зворотному відключення, описаного на першому кроці. Цей великий вимикач не має навантаження і тому знаходиться в щадному режимі. Продовжуйте подавати напругу в колі, по черзі пересуваючи ручки розмикачів в положення «включено». Відкладіть підключення нової ланцюга на останню чергу. Коли всі інші ланцюги підключені, переконайтеся, що всі первинні електричні ланцюги і пристрої знову функціонують. Якщо якийсь із розмикачів відразу ж виб'є, це означає, що ви закоротили ланцюг. У цьому випадку вам потрібно або вимкнути все харчування і уважно оглянути щит і/або інші місця, щоб знайти замикання, або викликати електрика.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 36.jpg 36 Включіть нову ланцюг. Якщо її відразу ж виб'є, потрібно перевірити вашу роботу і з'єднання.
 • Wire a Simple 120v Electrical Circuit Step 37.jpg 37 Увімкніть для перевірки вашу нову розетку лампу. Є ймовірність, що вона буде працювати належним чином. Посміхніться, адже ви тільки що заощадили не менше 300 $!
 • Поради

  • Таку ж процедуру можна застосовувати при створенні 20-амперних ланцюгів, якщо (і тільки якщо) ви відповідно замініть елементи на 20-амперний розмикачі, провід 12 калібру і розетку 20 ампер. Не міняйте один з елементів, не помінявши інших.
  • Перевірте свою роботу. Ці зекономлені 300$ - дрібниця порівняно з втратою майна або близьких людей на пожежу, викликаному електричними неполадками.
  • Зверніться за дозволом на дану роботу у відповідні служби.

  Попередження

  • Не використовуйте 20-амперні розмикачі з проводами №14 і менше. Це створює небезпеку пожежі, т. к. провід №14 розрахований максимум на 15 ампер.
  • Всередині електричного щита може бути небезпечна для життя напруга, НАВІТЬ ЯКЩО ВИМКНЕНО ГОЛОВНИЙ РОЗМИКАЛЬНИЙ. У багатьох випадках так закладено конструктивно, тому НЕ покладатися, що ви в безпеці тільки тому, що у вас новий щит в хорошому стані.
  • Не використовуйте 15-амперні розмикачі з 20-амперних розетками. 20-амперні розетки відрізняються за виглядом від 15-амперних розеток. Застосування 20-амперних розеток буде вказувати іншим, що вони можуть розраховувати на навантаження 20 ампер. Для 15-амперних розмикачів це не так (це застосовно тільки в комерційних і промислових будівлях, в той час як в житлових будівлях 20-амперні розетки не потрібні навіть в ланцюгах 20 ампер).
  • Якщо ви побачите, що чорний або червоний провід підключені до колодки заземлення або до нейтральної колодці, ЗУПИНІТЬ РОБОТУ. Це означає наявність нестандартної і потенційно небезпечної проводки. Найкраще закрити щит і викликати професійного електрика для консультації або виконання роботи.
  • Якщо ви не повністю засвоїли вимоги безпеки при роботі з електрикою, не займайтеся цим. У цьому виді робіт помилки буквально смертельні.

  Що вам знадобиться

  • 15-амперний розмикальний ланцюга
  • Кабель №14 «2 жили з заземленням» достатньої довжини, щоб дістати до розетки
  • Розетка 15 ампер
  • Встановлена коробка під розетку, готова до монтажу проводів і розетки
  • Маршрут прокладки проводу від розетки до електричного щита – в коробі або іншим способом
  • Один вільний слот в електричному щиті для установки нової ланцюга
  • Щипці для проводів
  • Гострокінцеві плоскогубці
  • На довгих ділянках може знадобитися дріт для протягання кабелю
  • Взуття на гумовій підошві, краще – з гумовим килимком
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?