Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як врятувати собаку від епілепсії

Рекламний блок

Кроки

 • Help a Dog Who Has Canine Epilepsy Step 1.jpg 1 Прийміть до уваги вік вашої собаки. У більшості випадків собача епілепсія розвивається у віці від 1 до 6 років. Початок нападів у цьому віці зазвичай веде до діагнозу епілепсії, але аналіз крові в будь-якому випадку необхідний, щоб виключити інші можливі причини.
 • Help a Dog Who Has Canine Epilepsy Step 2.jpg 2 Подумайте, які поранення могли стати причиною діагнозу. Собача епілепсія може бути викликана головними травмами. Проконсультуйтеся з ветеринаром з приводу того, яка фізична травма вашого пса могла стати причиною нападів.
 • Help a Dog Who Has Canine Epilepsy Step 3.jpg 3 Навчитеся розпізнавати симптоми. Не всі собаки переживають епілепсію содроганиями по всьому тілу. Дуже часто припадок може виглядати наступним чином:
  • Собака починає часто перебирати лапами. Її також може нудити. Це перша фаза припадку, коли тварина чує, що щось не так, і починає реагувати.
  • Собака починає нерозбірливо носитися по колу, намагаючись почухати собі за вухом або в області шиї. Вас починає турбувати таку поведінку. Ви не розумієте, що відбувається. Намагаєтеся подивитися, не вкусила чи собаку яка-небудь оса або кліщ. Собака продовжує носитися колами, іноді пускаючи слину. Ви усвідомлюєте, що з собакою щось не так: вона не може контролювати свої рухи, хилить голову набік, іноді смикає мордою. Але як тільки ви умудряєтеся нарешті зібрати собаку в оберемок, починаєте її гладити і заспокоювати, все починає повертатися в норму. Собака знову веде себе нормально, а ви дивується, що тільки що відбулося?
  • Собака робить пару нестійких кроків, або ж безуспішно намагається піднятися на ноги. Потім сідає. Дивиться в одну точку нерозуміючим поглядом. Потім вигинає вгору шию, сидить так деякий час, знову вигинає шию. Незабаром все проходить, собака піднімається на чотири лапи і продовжує ходити як ні в чому не бувало.
  • Деякі анатомічні аспекти починають виходити з-під контролю: наприклад, собака їсть корм і раптово починає лизати все навколо без розбору, не будучи в силах зупинитися. Мова викочується з рота, собака починає давитися і судомно ковтати, як ніби кусає повітря. Перший ваш крок у подібному випадку: прибрати собаку подалі від їжі, щоб вона випадково не вдавилася з'їденим.
  • Іноді, втім, собача епілепсія проявляється у вигляді спазмів, судом, втрати свідомості.
 • Help a Dog Who Has Canine Epilepsy Step 4.jpg 4 Спочатку потрібно лікувати симптоми: зрозумійте, що з собакою потрібно звертатися, як з маленькою дитиною, який в подібній ситуації буде наляканий і збентежений. Якщо напади трапляються часто, навчіться розпізнавати їх перші симптоми, щоб бути напоготові. Часто, коли собаки відчувають припадок, вони починають ластиться і скиглити. Підготуйте навколишній простір, щоб в судомах тварина не вдарилося об що-небудь. Притримуйте голову пса на колінах, приговаривайте що-небудь ласкаве і заспокоюйте вихованця. Покажіть собаці, що ви поруч, приголубте її. Якщо собака починає нестримно лизати або ковтати, як описано вище, тримайте пальці подалі від її зубів, але не переставайте гладити морду з боків і говорити м'яким голосом. Те, що собаки можуть проковтнути свою мову, – неправда, так що не намагайтеся засунути руку в рот собаці, коли у нього починається припадок. Заспокойте собаку і змусьте її лежати сумирно, перш ніж приймати інші заходи. Іноді судоми можуть початися знову, якщо звір намагається піднятися на ноги передчасно. Якщо припадок триває довше п'яти хвилин, негайно везіть вихованця у ветеринарну клініку. Безладні і безперервні судоми можуть викликати ослаблення респіраторних м'язів і позбавити собаку можливості дихати.
 • Help a Dog Who Has Canine Epilepsy Step 5.jpg 5 Зверніться до ветеринара. По закінченні нападу ви повинні переконатися, що маєте справу саме з епілепсією. Вірогідність присутності ветеринара при нападі мала, а тому будьте готові записати напад на камеру, щоб потім показати лікарю для постановки точного діагнозу. Нові засоби лікування розробляються постійно, і вже існує достатньо медикаментів, які допоможуть боротися з хворобою, при цьому не володіючи побічними ефектами на зразок сонливості. Більшість медикаментів проти епілепсії спочатку будуть викликати ефект сонливості, але організм вашої собаки швидко пристосується до цього протягом тривалого лікування. Іноді комбіноване вживання різних медикаментів одночасно може також знизити побічні ефекти. Майте на увазі, що деякі медикаменти можуть також негативно позначатися на печінці і нирках вашого пса, так що проконсультуйтеся з лікарем і уважно зважте позитивні та негативні ефекти лікування. Зміна дієти вашої собаки, уникнення відомих вам речей і дій, які викликають припадок, може стати альтернативою медичного лікування. Головною метою будь-якого лікування або профілактики завжди повинно бути одне: забезпечити вашому псові повноцінне життя, енергійне поведінку і здорове оточення.
 • Help a Dog Who Has Canine Epilepsy Step 6.jpg 6 Робіть все необхідне. Якщо ваша собака зовсім не піддається контролю під час припадку, єдиним виходом може виявитися використання транквілізатора, щоб пес заспокоївся. У свята на зразок Нового Року, коли всюди вибухають феєрверки, або ж під час грози, вам доведеться використовувати заспокійливе, щоб привести свою собаку в почуття. Необхідно проводити розходження між медикаментами, які можуть бути використані за необхідності (такі, як валіум) та медикаментами, які вимагають регулярної дози (типу фенобарбіталу або потасіуму броміду). Якщо вашої собаці необхідні останні, необхідно зменшити дозу та проконсультуватися з лікарем, оскільки надлишок подібних ліків може викликати напади. Якщо ви побоюєтеся, що собака може мати напад у вашу відсутність, подбайте про безпеку на сходах і гострих кутах, щоб пес не поранився.
 • Help a Dog Who Has Canine Epilepsy Step 7.jpg 7 Змиріться з фактом, що напади будуть траплятися, нехай навіть рідко. Припустимо, ваша собака звик до нової дієті, припадки скорочуються, але раз на кілька місяців окказиональные епізоди все одно можуть відбуватися. Не панікуйте. Погладьте і заспокойте пса.
 • Help a Dog Who Has Canine Epilepsy Step 8.jpg 8 Якщо напади, навпаки, почастішали або стали більш інтенсивними, зверніться до ветеринара. Переконайтеся, що мова йде саме про собачої епілепсії, а не про якийсь паразит або хвороби. Якщо собака не відповідає на зміну дієти та зміни в навколишньому середовищі, напади почастішали або стали сильнішими, пора знову звернутися до ветеринара. Собача епілепсія може бути вилікувана, але в цілому являє собою прогресуюче стан. З віком напади можуть стати більш серйозною проблемою і не давати спокою ні псові, ні вам. Але більшість собак із застосуванням простих способів лікування поправляються і повертаються до нормальної тривалості життя, так що не сумуйте!
 • Поради

  • Зверніть увагу на зовнішні стимулятори, які можуть викликати напади: це можуть бути пестициди, домашні засоби та ін.
  • Деякі собаки не переносять кукурудзу в їжі. Уважно читайте етикетки.
  • Як тільки ви помітите перші ознаки припадку, такі як притиснутий між ніг хвіст, скорочення м'язів і тики, спроби привернути увагу – відведіть собаку в зручне місце, де вона відчуває себе спокійно і зручно. Погладьте і заспокойте тварина, обійміть і поговоріть з ним/нею. Це може допомогти в подальшому скоротити час нападу, а також привчити собаку спокійно переносити епізоди і приходити в себе.
  • Не годуйте собаку м'ясом внутрішніх органів, типу печінки, де можуть міститися токсини. Це допоможе значно скоротити припадки.
  • Розслабтеся. Це не кінець світу і не ваша вина. Це медичне розлад, як який-небудь артрит. Собаки від цього не вмирають – всього лише повинні пристосуватися.
  • Деякі радять переводити собаку на сыроедные дієти, що дійсно допомагає в багатьох випадках. Дійсно, існує багато загальнодоступних сирих дієт, які з належною увагою ставляться до санітарної безпеки. Якщо ж ви вирішили самі складати сиру дієту, переконайтеся, що вона добре збалансована, і ніколи не використовуйте сире м'ясо з супермаркету. М'ясо масового производтства в магазині продається з розрахунком на те, що воно буде приготовано. Дуже часто воно може бути заражений шкідливими бактеріями, начебто патогена E або сальмонелою, що може дуже погано позначитися на вашому вихованця.

  Попередження

  • Уникайте зернових продуктів, оскільки алергія на такі часто є головною причиною епілептичних припадків.
  • Уникайте молочних продуктів, оскільки молочні протеїни можуть бути іншим поширеним джерелом алергії, якщо собака погано їх перетравлює.

  Що вам знадобиться

  • Зелена квасоля
  • Броколі
  • Морква
  • Прописані ветеринаром транквілізатори на випадок грози/інших джерел різкого світла і шуму
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?