Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як ефективно вчитися

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 2: Підготовка до навчання

 • Study More Effectively Step 1.jpg 1 Розробіть план дій. Як тільки ви зрозумієте, що вам потрібно вчитися, пора приводити у виконання намічений план дій, який займе більшість робочого часу і допоможе вам підготуватися до іспиту або заняття заздалегідь. Зрештою, вам не доведеться наспіх зазубрювати матеріал вночі, і ви зможете уникнути головного болю і низької оцінки. Ось що потрібно робити для цього:
  • Завжди носите при собі щоденник. Записуйте в нього всі свої заняття, види діяльності та громадські заходи. Перегляд щоденника дасть вам уявлення про те, якими будуть наступний тиждень, місяць або навіть семестр. Крім того, ви зрозумієте, коли вам належить по-справжньому складна тиждень, а коли у вас буде багато вільного часу.
  • Не має значення, чи готуєтеся ви до іспиту або вчіть певний навчальний матеріал, виділяйте кілька годин на кожного тижня на так зване «навчальний» час. Поставтеся до цього часу з такою ж серйозністю, як ви поставилися б до реального уроку. Якщо ваш друг хоче прогулятися з вами в цей час, скажіть йому, що ви зайняті і змушені перенести зустріч.
  • Намагайтеся вчити уроки приблизно в один і той же час. Виберіть час, коли ваш мозок знаходиться на піку активності. Деяким подобається робити домашнє завдання відразу ж після уроку, щоб матеріал відмінно зберігся в пам'яті, а іншим потрібен перерву, щоб вивчити заданий матеріал.
  • Не плануйте освоювати матеріал за годину перед іспитом. Увімкніть цей час в свій розклад для того, щоб трохи відпочити. Якщо ви виконали план намічених дій, ви повинні бути готові наслідувати йому в подальшому!
  • Намітьте для себе план дій на весь час навчання. Складіть детальний список розділів, концепцій та ідей, які ви будете вчити на кожному наміченому етапі навчання. Цей список стане більш зрозумілим, коли ви отримаєте уявлення про навчальному матеріалі.
  • Створіть план дій для кожного навчального етапу. До того, як перейти на наступний етап, складіть детальний список предметів, які ви виберете на семестр. Як тільки ви отримаєте уявлення про предмет, відмітьте його в цьому списку.
  • У своєму графіку не забувайте виділяти час на здоровий спосіб життя. Потрібно виділити 6-8 годин для сну в нічний час, а також півгодини або годину на вправи кілька разів в день щотижня. Час для відпочинку потрібно виділяти навіть у розпал напруженого семестру. Не забувайте, що якщо ваш організм або розум не в порядку, ви не зможете добре проявити себе на іспиті. Можна трохи скоротити час вправ і сну, але не можна повністю відмовлятися від цих життєво важливих речей.
 • Study More Effectively Step 2.jpg 2 Адекватно ставитися до всього що відбувається. Правильний ставлення налаштує вас на позитивний лад, і ви відкриєтеся новому і зацікавитесь навчанням. Неправильне ставлення може призвести до відчуття поразки ще до початку занять; ви не зможете сконцентруватися та зрозуміти навчальний матеріал. До того, як ви почнете заняття, нагадайте собі про кілька речей, які допоможуть підтримувати правильний настрій:
  • Пам'ятайте, що ви вчитеся не тільки для того, щоб отримати «п'ятірку», а для того, щоб набути знання. Саме для цього ви вчитеся в школі, чи не правда? І це чудово.
  • Переконайте себе в тому, що ви досягнете успіху, якщо будете багато працювати. Навіть якщо на носі іспит A , переконайте себе, що якщо ви захочете вчитися більш ефективно, ваші дії будуть мати тривалий ефект на позначки, а ви станете більш старанним учнем. Не нагадуйте собі про можливість провалу, інакше все так і станеться. При цьому ваші зусилля не виправдаються.
  • Не хвилюйтеся з приводу того, як вчаться ваші однокласники. Не порівнюйте себе з другом, який присвячує навчанню 80 годин в тиждень, або з товаришем, який на перший погляд не вчиться, але завжди досягає успіху в навчанні. Сконцентруйтеся на тому способі, який працює на вас.
  • Не допускайте, щоб вас поглинала думка про оцінку, яку ви отримаєте на іспиті. Очевидно, що ви хочете отримати хорошу оцінку, але не можна приділяти стільки уваги ще до початку тесту, інакше ви не використовуєте той потенціал своїх сил, який міг би стати в нагоді вам для підготовки.
 • Метод 2 з 2: Як почати вчити уроки

 • Study More Effectively Step 3.jpg 1 Виберіть відповідну середовище для навчання. Пам'ятайте, що це поняття може відрізнятися в розумінні різних людей. Вибір відповідної атмосфери для навчання означає, що ви вибираєте те місце, де ви відчуваєте себе комфортно, і де вас ніщо не відволікає. Деяким подобається вчитися, якщо на тлі звучить музика, а інші воліють вчитися в абсолютній тиші. Перед тим, як вибрати вдалий час для навчання, проведіть розвідку. Ось кілька речей, на які варто звернути увагу, вибираючи відповідну навчальну атмосферу:
  • Виберіть місце, де немає відволікаючих факторів. Уникайте телевізора або місць, де люди жваво розмовляють і сміються. Якщо Інтернет є для вас відволікаючим чинником, але в той же час вам потрібен комп'ютер для навчання, виберіть те місце, де немає Wifi.
  • Можна вчитися і в гуртожитку, але не робіть цього, якщо ваш сусід постійно знаходиться поруч з вами, інакше ви будете витрачати час на розмови, а не на підготовку до важливої контрольної роботи. Якщо ви вчитеся в гуртожитку, закрийте двері або повісьте табличку, щоб інші знали, що вони не повинні пхати свій ніс.
  • Виберіть місце з відповідним рівнем шуму. Якщо вам подобається вчитися в абсолютній тиші, йдіть у бібліотеку. Вас будуть оточувати ваші однокурсники, і це додасть вам мотивації. Якщо ви не проти шуму на задньому фоні, можна піти у звичайне кафе.
  • Виберіть добре освітлене місце. Звичайно, кав'ярня з приглушеним освітленням може здатися вам куди привабливіше, але тьмяне світло шкодить зору, і вас буде хилити в сон.
  • Виберіть місце, де не дуже жарко. Висока температура може привести до того, що ви захочете згорнутися калачиком і подрімати. Виберіть приміщення, де панує приємна прохолода, і ви не будете втрачати пильності.
  • Знайдіть те місце, де вам комфортно. Це важко описати, але ви дізнаєтеся це місце з першого погляду. Це те приміщення, де ви будете відчувати бадьорість і мотивацію з порога. Вам не захочеться зупинятися на досягнутому. Можна навіть принести улюблений стілець або куточок в аудиторію/бібліотеки, якщо це допоможе вам краще вчитися. Знайдіть те, що працює на вас, і користуйтеся цими перевагами.
  • Пам'ятайте про те, що час доби, вибраний вами для навчання, так само важливо, як і обстановка. Якщо ви жайворонок, і вам найкраще думається вранці, виділіть більше часу на освіту саме вранці. Якщо ви сова, і ви краще зосереджуєтесь після заходу сонця, постарайтеся увійти у звичну колію.
 • Study More Effectively Step 4.jpg 2 Принесіть на робоче місце необхідні речі. Як тільки ви вибрали навчальне місце своєї мрії, потрібно принести необхідне обладнання, щоб продовжити роботу. Потрібно знати не тільки про те, які речі потрібно принести, а і про тих предметах, яких краще не використовувати. Коли ви точно визначитеся, що вам потрібно, ви навіть можете написати список предметів, щоб знати, що брати з собою в кожному конкретному випадку. Зверніть увагу на такі речі:
  • Навчальні приналежності. Візьміть свій підручник, мінімум два пишуть засоби, блокнот, навчальні картки і все, що потрібно для навчання.
  • Выделители і різнокольорові ручки, щоб зробити процес конспектування більш ефективним.
  • Принесіть закладки клейкі, щоб виділити найбільш важливі частини підручника чи конспекту.
  • Комп'ютер (у разі необхідності). Можливо, вам дійсно знадобиться комп'ютер, щоб шукати інформацію в Інтернеті або записувати дані, які доступні онлайн. Пам'ятайте, що ваш комп'ютер наповнений джерелами відволікання уваги – це може бути електронна пошта, Фейсбук або сайти, які ви любите відвідувати. Роздрукуйте свої записи і носіть їх з собою. Розлучитися з улюбленим комп'ютером може бути важко, тому переконайте себе в тому, що за умови його відсутності ви зможете краще концентрувати увагу на навчанні.
  • Одягайтеся в кілька етапів. Не надягайте свій найважчий вовняний светр. Носіть щось легке і зручне, а светр або толстовку можна носити з собою. Якщо вам жарко в приміщенні, де ви навчаєтесь, і ви не можете зняти з себе якусь річ, або навпаки, - ви страшенно замерзаєте, ви не зможете зосередитися на роботі.
  • Носіть з собою їжу для перекусів. У процесі навчання потрібно робити перекуси, щоб підтримувати запаси енергії і запобігти напади млявості. Перекуси допоможуть вам утриматися від важкої жирної їжі, від якої хилить до сну в середині навчального дня. Носіть з собою горіхи, наприклад, мигдаль, кешью або волоський горіх, і легкі фрукти, такі як яблука і апельсини, або батончик з мюслі. Така їжа не тільки додасть вам енергії, але і дозволить поліпшити пізнавальні процеси. Можна також принести упакований ізюм або виноград.
  • Якщо ви кавоман, візьміть з собою чашку чаю або кави або постарайтеся вчитися там, де можна отримати свою «дозу» кофеїну. Не переборщіть з вживанням кофеїну. Уникайте вживання енергетиків під час навчання. Вони роблять вас більш енергійним на короткий проміжок часу, але після ви будетечувствовать себе виснаженим, і вас буде хилити в сон відразу після вживання.
  • Завжди носіть з собою пляшку з водою. Не забувайте підтримувати водний баланс.
  • Візьміть з собою навушники, в яких звучить улюблена музика для навчання. Вона допоможе вам налаштуватися на роботу.
  • Не беріть з собою речі, які можуть вас відволікати. Чи дійсно вам потрібен мобільний телефон протягом наступних чотирьох годин? Якщо хочете, можете взагалі відключити його. Не беріть з собою новий друкований роман, який вам подобається. Його можна використовувати тільки в якості нагороди за виконану серйозну роботу.
  • Уникайте безладу. Переконаєтеся в необхідності предметів у вашому рюкзаку або портфелі. Якщо у вашому житті буде менше хаосу, ви будете мислити впорядковано.
 • Study More Effectively Step 5.jpg 3 Використовуйте різноманітні методи навчання. Різноманіття методів навчання дозволить вам глибше копнути матеріал, виробити корисні звички і зацікавитися в навчальному матеріалі. Ось кілька способів навчання::
  • Створіть план. Напишіть план навчального матеріалу. Для цього можна використовувати конспект і підручник. Переконайтеся, що ви написали план своїми словами. Це допоможе вивчити матеріал, а не просто механічно обробити його. План – чудовий спосіб вивчити матеріал і організувати свої думки.
  • Використовуйте навчальні картки. Запишіть найбільш важливі терміни на картках і попросіть свого друга перевірити, скільки з них ви пам'ятаєте напам'ять. Складіть ті терміни, які ви запам'ятали, в одну стопку, і ті, в знанні яких ви сумніваєтеся, в іншу групу на доопрацювання. #*Продовжуйте опитування, поки всі терміни не опиняться в першій стопці. Навчальні картки ефективні для вивчення іноземних мов або історії, де потрібно вивчити багато різних термінів та історичних персонажів. Картки можна використовувати де завгодно, навіть у переповненому автобусі.
  • Використовуйте мнемонічні прийоми. Мнемонічні прийоми відмінно допомагають запам'ятати складні терміни, наприклад, англійський термін «PEMDAS» (С. Е. У. Д. П. В.), який використовується для обчислення порядку алгебраїчних операцій (Дужки, Експоненти, Множення, Ділення, Додавання, Віднімання).
  • Перепишіть свої записи. Якщо ви друкували лекцію, перепишіть її від руки, і навпаки. Переконайтеся, що ви змінили структуру пропозиції і формулювання думок, щоб зрозуміти записане під час уроку. Швидше за все, ви швидко записували під диктовку, і не концентрувалися на суті сказаного.
  • Здавайте практичні іспити. Якщо ваш учитель або професор проводить практичні іспити, або їх питання доступні в підручнику, вони допоможуть при підготовці до цього іспиту. Також можна трохи розважитися, придумуючи питання до іспиту в групі.
  • Придумайте гру. Якщо ви працюєте в групі, можна придумати цікаву гру або подання, щоб вивчити матеріал уроку в ігровій формі.
 • Read Good Books Step 2.jpg 4 Використовуйте свій потенціал. Під час навчання не забувайте, що у вашому розпорядженні є величезний потенціал, крім звичайного підручника та конспекту. Процес навчання відбувається в школі, а школи володіють різними ресурсами, які допоможуть вам збільшити ефективність навчання. Можна використовувати наступні переваги:
  • Шкільна бібліотека – відмінне перевагу. Використовуйте резерви шкільної бібліотеки: знайдіть ті книги, які допоможуть вам краще зрозуміти предмет. Можна також поговорити з бібліотекарем, щоб вона допомогла вам знайти додаткові джерела.
  • Користуйтеся перевагою обідньої перерви. Прийдіть в цей час до свого професору і задайте йому кілька запитань. Така розмова допоможе вам краще зрозуміти навчальний матеріал. Якщо ви підходите до професора під час перерви, він запам'ятає вас в обличчя, а ви продемонструєте свою зацікавленість у навчанні.
  • Відвідуйте заняття-дискусії. Не в кожній школі є подібні заняття, але якщо такі є, ви зможете відвідувати їх. Не забувайте конспектувати почуте. Деякі студенти прогулюють подібні заняття, але вони допомагають краще зрозуміти навчальний матеріал. Часто ваша участь на такому занятті заохочується додатковим балом.
  • Якщо у вас немає занять-дискусій, можна поговорити з помічником вчителя (якщо у вашому класі він є). Якщо ви навчаєтесь у великому класі, помічник учителя допоможе вам зрозуміти матеріал курсу і приділити вам увагу в індивідуальному порядку.
  • Відвідуйте групові навчальні заняття. Може бути, у вас в класі організовані окремі групи, або ви плануєте займатися з кількома однокласниками. Ви повинні отримати перевагу від навчання в невеликій навчальній групі. Навчання в компанії 4-5 людей, які мають однаковий рівень знань і мотивацію, допоможе вам подивитись на навчальний матеріал з нової сторони. Коли ви задаєте та відповідаєте на питання інших членів групи, ви вивчаєте. Переконайтеся, що групове навчання досить продуктивно, і воно налаштовує вас на навчання, а не на розваги.
  • Навчальні групи мають ще одну перевагу – вони збираються приблизно в один і той же час кожну тиждень, і у вас буде спланований навчальний графік.
 • Study More Effectively Step 7.jpg 5 Робіть паузи. Пам'ятайте, що паузи так само важливі, як і концентрація на заняттях. Мозок працює краще, коли ви робите короткі перерви кожні півгодини/годину. Вони допоможуть вам розуміти матеріал і зменшити стрес, і ваш мозок буде налаштований на роботу. Якщо ви вчитеся шість годин без перерви, у вас буде боліти голова. Ось що потрібно робити:
  • Не забувайте рухатися. Походіть по бібліотеці, станьте в чергу за чашкою кави або пройдіться по аудиторії, щоб випити склянку води. При цьому ви будете рухатися, станете більш активними, а тіло трохи відпочине від сидіння на одному місці.
  • Виходьте на прогулянки. Якщо ви займаєтеся довго в бібліотеці, перепочиньте, щоб подихати свіжим повітрям, або підіть на 10-хвилинну прогулянку. Відпочинок додасть вам енергії, і ви будете налаштовані на навчання.
  • Не забувайте їсти. Ви можете обходитися тільки перекусами під час напруженої сесії, жертвувати правильним харчуванням заради навчання ніяк не можна. Зробіть перерву, щоб пообідати і зарядитися енергією від здорової їжі, такої як риба, сендвіч на хлібі зі злаків або яйця. Уникайте важкої і жирної їжі, щоб не заподіяти шкоди травній системі.
  • Час від часу заохочуйте себе. Поставте собі таке умова: ви зможете перевірити свій аккаунт на Фейсбуці відразу після прочитання першої глави, або отримаєте можливість включити мобільний телефон через годину після початку занять. Робіть що завгодно, щоб знайти мотивацію і довести справу до кінця.
  • Слідкуйте за тим, коли потрібно зробити перерву. Якщо всі слова на сторінці зливаються в одне, або вас відволікають до такої міри, що ви не можете прочитати і одного пропозиції, настав час зробити паузу. Якщо очі продовжують закриватися кожен раз, коли ви берете в руки книгу, і з'являється відчуття, що очі злипаються, швидше за все, прийшов час піти спати. Не змушуйте себе вчитися по завершенню продуктивного часу.
 • Поради

  • Не відкладайте справи на потім. Зубріння погіршує ефективність вивчення матеріалу, викликає стрес і негативне ставлення до навчання. Пам'ятайте, що краще вчити потроху кожен день, ніж визубрити все за один раз.
  • Переконайтеся, що ви розумієте те, що вчите. Якщо ви просто перечитуєте слова, але не приділяєте уваги змістом, ви витрачаєте дорогоцінні години свого життя на навчання, але насправді ви не дізнаєтеся нічого нового. Намагайтеся перефразувати пропозиції своїми словами, щоб довести собі і іншим, що ви розумієте даний предмет.
  • Перед тим як почати щось вчити, дайте відповідь на таке питання: наскільки складним є даний предмет? Це той предмет, де навіть «трійка» вважається неймовірною удачею, або заняття, де всі отримують найвищий бал? Розуміння того, чого очікувати на іспиті, допоможе вам виробити корисні звички для успішного навчання.

  Джерела і посилання

  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?