Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як не заразитися застудою або грипом

Рекламний блок

Кроки

 • 16139 1.jpg 1 Знайте все про застуді і грипі. Обидва ці захворювання є вірусними. Вірус – це маленький заразний організм, який живе і розмножується всередині клітини, яку він вбиває після передачі інфекції.[1] Вірус, що викликає застуду, впливає на клітини верхніх дихальних шляхів, а вірус грипу проходить глибше і вражає дихальні шляхи повністю. Крім того, грип протікає набагато важче, ніж застуда.[2] Кожен вірус «спеціалізується» тільки на одному виді клітин.
 • 16139 2 1.jpg 2 Розумійте природу цих захворювань. Причиною грипу та застуди є не бактерії, тому антибіотики не допоможуть вам захистити або вилікувати себе від застуди чи грипу, проте лікар може виписати їх як допоміжний засіб для боротьби з бактеріальною інфекцією, яка супроводжує грип або застуду.[3]
  • Вірус грипу або застуди живе не більше 3-7 днів поза організмом господаря.
  • Віруси грипу та застуди сприйнятливі до високої температури (вони розмножуються швидше в холоді); спочатку вони розмножуються в носовій порожнині, а звідти проникають далі в дихальні шляхи.
  • Найчастіше зараження вірусами грипу та застуди відбувається тоді, коли людина торкається інфікованими руками свій ніс, рот або тре очі.
  • Ви можете заразити інших людей за день до того, як у вас проявляться симптоми.
  • Інкубаційний період зазвичай становить 3 дні, але може варіюватися від 1 до 4 днів.[4]
  • Грип рідко стає причиною смерті, проте він може давати серйозні ускладнення, наприклад, пневмонію, якщо у хворого ослаблений імунітет.[5] Симптомами ускладнень служить посилюється кашель, утруднення дихання, кашель з кров'ю, постійний або частий жар.[6] У цьому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря.
 • 16139 3 1.jpg 3 Пам'ятайте, що існують тисячі штамів вірусу грипу. Це означає, що ваш лікуючий лікар навряд чи зможе визначити, який саме у вас вірус, проте він зможе запропонувати вам лікування, яке зазвичай призначають у таких випадках. Якщо вирулентный штам грипу швидко передається від людини до людини, ваш лікар врахує це при призначенні лікування.
  • Ви можете як допомогти, так і зашкодити своїй імунній системі впоратися з захворювання. Це буде залежати від того, що ви їсте, п'єте і робите.
 • Метод 1 з 3: Гігієна

 • 16139 2.jpg 1 Дотримуйтесь правил гігієни. Як правило, віруси передаються при фізичному контакті з інфікованою людиною. Саме тому дуже важливо часто мити руки, а також прикривати рот і ніс під час чхання серветкою або носовою хусткою. Цими простими діями ви зможете захистити оточуючих від зараження.[7] Після використання викиньте серветку,[8] а носовичок відразу ж виперіть в гарячій воді. Якщо ви ним пчихнули або покашляли в свої руки, негайно вимийте руки, бо інакше ви станете переносником вірусу. [9] Крім того, намагайтеся не чіпати своє обличчя, особливо очі, рот і ніс [7], якщо ви перебуваєте в компанії людини, хворого на застуду, або якщо ви торкалися до дверних ручок або інших поверхонь в громадському місці.[10]
  • Під час епідемій грипу або застуди намагайтеся не обмінюватися ручками, олівцями, папером та іншими канцелярськими приладдям.
  • Регулярно протирайте предмети загального користування, щоб запобігти поширення вірусу. Якщо у вас хворіють діти, обов'язково мийте їх іграшки.[11]
  • Виділіть кожному членові сім'ї окремий рушник, а також повісьте спеціальний рушник для гостей. Віруси можуть зберігатись на тканинному рушник кілька годин.[12]Якщо в будинку хтось хворіє, краще замінити звичні тканинні кухонні рушники на одноразові паперові.
  • Під час епідемій слідкуйте за чистотою всіх поверхонь. Використовуйте спеціальне антисептичний засіб для протирання дверних ручок, телефонних трубок, раковин, пультів від техніки, вимикачів світла, клавіатур і так далі або розведіть невелику кількість миючого засобу в теплій воді і протирайте всі поверхні цим розчином. Не забувайте робити це регулярно.[13]
  • Завжди тримайте під рукою дезинфікуючий гель або антисептик для рук, якщо у вас немає можливості вимити руки. Рекомендується використовувати кошти на спиртовій основі, оскільки вони не зашкодять ваші руки і не зроблять їх вразливими до інфекцій.
 • 16139 3.jpg 2 Уникайте контакту з зараженими людьми і тримайтеся від них на відстані. Хвора людина повинна спати в окремому приміщенні.[14] Сімейній парі це буде незвично, однак зробити це необхідно, по-перше, для того, щоб захистити всю сім'ю від зараження, а по-друге, для того, щоб член сім'ї міг піклуватися про хворого, не ризикуючи захворіти.
  • Залишайтесь вдома, якщо ви хворієте, а також не випускайте з дому хворіючих дітей та інших домочадців. Це дозволить захистити інших людей від вірусу.
 • Метод 2 з 3: Слідкуйте за загальним станом здоров'я

 • 16139 4.jpg 1 Дбайте про здоров'я. Необхідно подумати про сні, харчуванні і загальному самопочутті. Незважаючи на те, що на сьогоднішній день немає наукових доказів того, що здоровий спосіб життя дозволяє запобігти зараженню застудою або грипом,[15] піклування про стан організму зміцнить імунну систему, якою буде простіше боротися з вірусами. Ось що потрібно для цього робити:
  • Правильно харчуйтеся. Раціон повинен складатися з корисної їжі (овочі, фрукти, злаки), оскільки це забезпечить організм усіма необхідними поживними речовинами. Їжа з великим вмістом жирів і цукрів не буде сприяти зміцненню імунітету. Їжа, насичена цукрами, може навіть знизити опірність організму до 5 годин.[16]
 • 16139 7 1.jpg 2 Регулярно займайтеся спортом. Фізичні вправи зміцнюють імунітет, а це допомагає знизити захворюваність. Однак не перестарайтеся з навантаженням, тому що перевтома призведе до зворотного ефекту: імунітет буде ослаблений.
 • 16139 8.jpg 3 Задумайтеся про стресі. Стрес знижує захисні функції імунної системи, тому люди, схильні до постійної напруги, частіше хворіють.[17] Стежте за своїм емоційним станом.
 • 16139 9.jpg 4 Пийте достатньо рідини. Зневоднення перешкоджає нормальній роботі імунної системи. Випиваючи воду, ви змиваєте віруси грипу та застуди з горла в шлунок, де вони вже не можуть розмножуватися і жити.
 • 16139 10.jpg 5 Киньте палити. Сигаретний дим подразнює дихальні шляхи, в результаті чого носоглотка стає вразливою для вірусів грипу та застуди, навіть якщо ви всього лише пасивний курець.[18]
 • 16139 6.jpg 6 Зробіть щеплення. Можна запобігти зараженню грипом або зменшити його вплив на організм шляхом вакцинації. Вакцини змінюються кожний рік у зв'язку з постійною зміною вірусних штамів.[19] Щеплення показані людям з ослабленим імунітетом, а також маленьким дітям і людям старше 50 років, проте перш ніж робити щеплення, вам слід детально вивчити це питання, щоб переконатися, що цей метод вам підходить.
 • 16139 7.jpg 7 Не переохолоджуйтеся. Незважаючи на те, що переохолодження не є прямою причиною грипу та застуди (їх викликає вірус), холод виснажує резерви організму і сильно вимотує людину. Якщо вам холодно, і ви вже встигли підхопити вірус, ваша індивідуальна реакція на холод може спровокувати хворобу.
 • 16139 13.jpg 8 Приймайте пробіотики. Пробіотики містяться в йогурті. Вони зміцнюють мікрофлору кишечника, що сприяє здоровому травленню і покращує засвоюваність поживних речовин. Крім того, пробіотики стимулюють зростання лейкоцитів.[20]
 • Метод 3 з 3: Вітаміни і біодобавки

 • 16139 5.jpg 1 Приймайте вітаміни, якщо вважаєте, що вони підуть вам на користь. Передбачається, що вітаміни допомагають організму боротися з хворобами. Тим не менш, ефективність вітамінів у профілактиці застуди і грипу не доведена. Проте якщо використовувати вітаміни і Бади для зміцнення імунної системи, а також правильно харчуватися, дотримуватися правил гігієни та вести здоровий спосіб життя, вони можуть стати хорошою зброєю в боротьбі з застудою і грипом. Проконсультуйтеся у лікаря і ознайомтеся з усіма побічними ефектами препарату, які можуть проявитися саме у вашому випадку, перш ніж приймати його. Нижче ми наводимо список вітамінів і добавок, які можуть бути вам корисні:
 • 16139 15.jpg 2 Приймайте вітамін С. Його можна приймати в таблетках, сиропі або просто їсти більше фруктів. Вітамін С допоможе захистити організм від ГРВІ. [21]
 • 16139 16.jpg 3 Пийте цинк. Ця речовина сприяє виробленню лейкоцитів в організмі, а цей процес відповідає за правильну роботу імунної системи. [22] Ви можете збільшити споживання цинку за рахунок яловичини, устриць, м'яса птиці, свинини, кефіру, молока і каш, збагачених цинком.[23]
 • 16139 17.jpg 4 Вивчіть інформацію про селену. Селен відіграє важливу роль в роботі імунної системи: він допомагає лейкоцитам виробляти білки-цитокіни, які виводять з організму вірус грипу.[24] Багато селену міститься в яйцях, м'ясі індички, грибах, рибі і морепродуктах.
 • 16139 18.jpg 5 Захистіть себе від хвороб з допомогою ягід бузини. Дослідження виявили, що ці ягоди володіють противірусними властивостями (бузина - близький родич чорниці). Ці властивості частково пояснюються тим, що ягоди бузини стримують вироблення ферменту нейраминидаза, який використовується вірусами для проникнення в клітини господаря. Більшість противірусних препаратів працюють саме за таким принципом. Однак на відміну від медикаментів, ягоди бузини не викликають побічних ефектів. Невелике дослідження, опубліковане п'ять років тому, показало, що 93 відсотки людей, які хворіють на грип та приймаючих витяжку з ягід бузини, повністю видужали протягом двох днів, а ті, хто приймав плацебо, вилікувалися за 6 днів. [25]
  • Ягоди бузини також надають стимулюючу дію на імунну систему. Ці ягоди містять велику кількість флавонідів, які є антиоксидантами. До того ж, інші складові бузини, звані антоціанами (рослинними пігментами), мають протизапальну дію і боряться з болем і жаром.[26]
 • 16139 19.jpg 6 Вживайте в їжу часник. Часник - це противірусну і протигрибковий засіб; його можна використовувати в якості антибіотика і для зміцнення імунітету. Дослідження виявили, що щоденне вживання часнику знижує ризик застудитися на 65%.[27]
 • 16139 20.jpg 7 Зміцните імунітет з допомогою ехінацеї. Ехінацея вже тривалий час використовується як імуномодулятор, і на те є підстави: у 2007 році Університет Коннектикуту підсумував 14 великих досліджень ехінацеї і прийшов до висновку, що ехінацея може знизити ризик захворіти на застуду більше, ніж на 50%, а також знизити тривалість захворювання в середньому на 1,4 доби.[28]
 • 16139 21.jpg 8 Приймайте кверцетин. Ця речовина є не тільки потужним антиоксидантом, але й зміцнює імунітет, що в поєднанні з вітаміном с особливо добре допомагає в стресових ситуаціях. [29] Воно також володіє противірусними властивостями.[30]
  • Кверцетин міститься в гречці, яблучній шкірці (найбільше його в червоних яблуках), червоному або темному винограді, ізюмі, брокколі, червоному луці, ягодах (особливо в голубиці, журавлині, брусниці), цитрусових, вишні, груші, горошку, зеленому чаї, чорному чаї, бобових і зелені.
 • 16139 22.jpg 9 Спробуйте андрографис. Ця рослина широко використовується в БАДах. Зазвичай його застосовують для лікування інфекцій і захворювань, і часто його призначають до антибіотиків. Андрографис має гепатозащитным, антибіотичну, протималярійною, протизапальну, жарознижувальну властивостями, а також є антидотом зміїної отрути. Крім того, він використовується як імуномодулятор. Недавні дослідження показали, що його можна застосовувати в терапії ВІЛ.[31]
 • 16139 24.jpg 10 Використовуйте кокосове масло. Воно містить лауринову кислоту, яка має противірусні та антибактеріальні характеристиками. Монолаурин, що входить до складу лауринової кислоти, руйнує жирову оболонку вірусів, включаючи вірус грипу.[32]
 • 16139 23.jpg 11 Почніть приймати гидратис. Ця рослина містить берберин – речовина, що покращує кровотік у печінці та стимулюючу активність макрофагів, лейкоцитів, які є важливою частиною імунної системи. Для профілактики застуди та грипу рекомендується застосовувати гидратис разом з ехінацеєю.[33]
 • 16139 25.jpg 12 Приймайте корінь солодки. Солодка – це сильне противірусну рослина з широким спектром дії на віруси. До її складу входить вісім противірусних складових, які не дають вірусам проникати в клітини людини. Вона також зміцнює імунітет за рахунок посилення вироблення інтерферону, а гліциризинова кислота, виявлена в солодке, сповільнює ріст вірусу грипу, особливо серотипу А.[34] У неї приблизно таку ж дію, як і у ягід бузини (див. вище).
 • 16139 26.jpg 13 Пийте чорний чай. Люди, які випивають більше 5 чашок чорного чаю в день, мають рівень інтерферону в крові у 10 разів більший, ніж люди, які не п'ють чорний чай.[35] Амінокислота, яка відповідає за такий ефект (L-теанін), також присутня в зеленому чаї і в чайному напої без кофеїну.
 • Поради

  • Що б ви не робили, ви все одно іноді будете хворіти грипом і застудою. Однак ваша основна мета – знизити вплив вірусу і тривалість захворювання, зміцнюючи імунну систему і ведучи активний спосіб життя.
  • Найважливіше – мийте руки! Мийте їх перед їжею і повернувшись додому з роботи, прогулянки, зі школи.
  • Звучить безглуздо, але на те, щоб знищити бактерії на руках при митті, має піти у два рази більше часу, ніж на спів наступної пісні (співається на мотив пісні "Row, Row, Row Your Boat": "Мій, мій, руки мій, мій їх добре! Змий весь бруд і змий всю пил - буде добре!". Під час миття рук можна також співати пісню "З днем народження тебе" (двічі).
  • Промивання носа теплою солоною водою допоможе видалити слиз, в якій живе вірус грипу чи застуди. Багато віруси, що вражають дихальні шляхи, чутливі до високих температур, тому вода повинна бути на 2-3 градуси вище, ніж температура тіла.
  • Якщо ви п'єте неочищену воду або їсте сумнівну їжу, ви можете підхопити кишкову паличку, що призведе до блювоти, нудоти та іншим неприємним симптомам.
  • Найкращий спосіб захистити себе від грипу – це зробити щеплення. При наближенні епідемії грипу або застуди зробіть щеплення в поліклініці, лікарні або в приватному медичному центрі.
  • Наповніть рот водою, поки приймаєте ванну, потім виплюньте воду з рота. Робіть це щодня. Ця процедура допоможе вам захистити себе від частих застуд.
  • Мед містить вітаміни і мінерали, що стимулюють імунну систему. [36] Найкраще підійде необроблений мед.
  • Куркума має протизапальну дію і є імуномодулятором.[37] При прийомі внутрішньо вона розріджує кров.
  • Імбир містить фенольні речовини, які відповідають за розслаблення м'язів шлунка, і це пояснює ефективність імбиру в лікуванні морської хвороби. Японські вчені встановили, що гінгерол, що міститься в імбирі, блокує блювотний рефлекс. Імбир також має протизапальну та жарознижувальну властивостями, тому його можна використовувати для ослаблення симптомів грипу та застуди.[38]
  • Уникайте препаратів з гідрокортизоном – він пригнічує імунну систему.[39]

  Попередження

  • Обов'язково зверніться до лікаря, якщо висока температура не падає протягом доби. Якщо у вас захворіла дитина, зверніться до лікаря негайно.[40]
  • Якщо ви захворіли, не несіть інфекцію з собою на роботу. З вашого боку буде неправильно піддавати своїх колег загрозі захворювання, і ви самі видужаєте швидше, якщо проведете один або два дні вдома. Жахливо виглядаєте через затяжного грипу або застуди? Скористайтесь своїм правом на лікарняний, і ви видужаєте швидше! Навіть якщо ви втратите гроші, ви все одно виграєте, бо інакше хвороба буде негативно позначатися на вашій роботі місяцями.
  • Не покладайтеся тільки на вітаміни або на фізичні вправи. Заходи по зміцненню здоров'я повинні бути комплексними: правильне харчування, фізичне навантаження, позитивне мислення і ретельна гігієна.
  • Перш ніж приймати будь-які біодобавку, ознайомтеся з побічними діями препарату, а також порадьтеся з лікарем.
  • Зверніться до лікаря, якщо ви маєте намір використовувати солодку, але у вас підвищений кров'яний тиск.

  Що вам знадобиться

  • Чиста вода
  • Здорове харчування
  • Відповідні вітаміни


  Джерела і посилання

 • ^ The Merck Manual of Medical Information, Viral Infections, стор 1154, (2003), ISBN 978-0-7434-7733-8
 • ^ The Merck Manual of Medical Information, Viral Infections, стор 1159, (2003), ISBN 978-0-7434-7733-8
 • ^ The Merck Manual of Medical Information, Viral Infections, стор 1154, (2003), ISBN 978-0-7434-7733-8
 • ^ The Merck Manual of Medical Information, Viral Infections, стор 1157, (2003), ISBN 978-0-7434-7733-8
 • ^ The Merck Manual of Medical Information, Viral Infections, стор 1159, (2003), ISBN 978-0-7434-7733-8
 • ^ The Merck Manual of Medical Information, Viral Infections, стор 1159, (2003), ISBN 978-0-7434-7733-8
 • ^ 7,07,1http://www.Cdc.Gov/flu/protect/habits.Htm
 • ^ The Merck Manual of Medical Information, Viral Infections, стор 1157, (2003), ISBN 978-0-7434-7733-8
 • ^ Lauren Gelman and Megan Othersen Gorman, Cold and Flu Old Wives' Tales Debunked, http://www.prevention.com/coldandflumyths/list/7.shtml
 • ^ Melissa Conrad Stoppler, MD, 10 Tips to Prevent the Common Cold, http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=53472
 • ^ Melissa Conrad Stoppler, MD, 10 Tips to Prevent the Common Cold, http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=53472
 • ^ Melissa Conrad Stoppler, MD, 10 Tips to Prevent the Common Cold, http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=53472
 • ^ Melissa Conrad Stoppler, MD, 10 Tips to Prevent the Common Cold, http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=53472
 • ^ The Merck Manual of Medical Information, Viral Infections, стор 1157, (2003), ISBN 978-0-7434-7733-8
 • ^ Melissa Conrad Stoppler, MD, 10 Tips to Prevent the Common Cold, http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=53472
 • ^ http://www.healingdaily.com/detoxification-diet/sugar.htm
 • ^ Melissa Conrad Stoppler, MD, 10 Tips to Prevent the Common Cold, http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=53472
 • ^ Melissa Conrad Stoppler, MD, 10 Tips to Prevent the Common Cold, http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=53472
 • ^ The Merck Manual of Medical Information, Viral Infections, стор 1157, (2003), ISBN 978-0-7434-7733-8
 • ^ Amanda MacMillan and Tamara Schryver, RD, 9 power foods that boost immunity, http://online.prevention.com/flu_immunity/list/1.shtml
 • ^ The Merck Manual of Medical Information, Viral Infections, стор 1157, (2003), ISBN 978-0-7434-7733-8
 • ^ Amanda MacMillan and Tamara Schryver, RD, 9 power foods that boost immunity, http://online.prevention.com/flu_immunity/list/7.shtml
 • ^ Amanda MacMillan and Tamara Schryver, RD, 9 power foods that boost immunity, http://online.prevention.com/flu_immunity/list/7.shtml
 • ^ Amanda MacMillan and Tamara Schryver, RD, 9 power foods that boost immunity, http://online.prevention.com/flu_immunity/list/4.shtml
 • ^ http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/natural/patient-elder.html
 • ^ http://stason.org/articles/wellbeing/health/How-To-Prevent-Colds-Flu-with-Elderberry.html
 • ^ Amanda MacMillan and Tamara Schryver, RD, 9 power foods that boost immunity, http://online.prevention.com/flu_immunity/list/3.shtml
 • ^ University of Conneticut, Echinacea Could Cut Chances of Catching Common Cold By More Than Half, http://news.uconn.edu/2007/June/rel07056.html
 • ^ American Nutrition.com, Winter is coming.. give your immune system a boost!, http://americannutrition.wordpress.com/2010/11/09/winter-is-coming-give-your-immune-system-a-boost/
 • ^ http://psa-rising.com/foodnews/2007/02/quercetin-protects-immune-system-from-stress-study-says/
 • ^ http://healthlibrary.epnet.com/GetContent.aspx?token=e0498803-7f62-4563-8d47-5fe33da65dd4&chunkiid=21485
 • ^ http://www.preventtheflu.com/
 • ^ Nutra Legacy, Top 10 Goldenseal Healing Effects, http://www.nutralegacy.com/blog/general-healthcare/top-10-goldenseal-root-healing-benefits/
 • ^ Herb Wisdom, Licorice root, http://www.herbwisdom.com/herb-licorice-root.html
 • ^ Amanda MacMillan and Tamara Schryver, RD, 9 power foods that boost immunity, http://online.prevention.com/flu_immunity/list/6.shtml
 • ^ Kelly Joyce Neff, The Healing Power of Honey, http://www.naturalnews.com/021506.html
 • ^ Natural News, Turmeric Improves Cell Health, Boosts Immune System, Protects Against Cancer and More, http://www.naturalnews.com/025908_health_turmeric_cancer.html
 • ^ 10 best cold and flu fighters, http://www.wholeliving.com/article/10-best-cold-and-flu-fighters
 • ^ http://www3.interscience.wiley.com/journal/119562895/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0
 • ^ Fever and Taking Your child's Temperature, http://www.kidshealth.org/parent/general/body/fever.html
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?