Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як написати пісню

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 2: Слухайте майстрів своєї справи

 • Write a Song Step 1.jpg 1 Почніть з самого початку. Це потрібно, щоб зрозуміти, що ж вам насправді подобається. Багато пісенники, такі як Пітер Габріел, перед тим, як почати роботу з текстом пісень, спочатку пишуть музику. Вони можуть наспівувати абсурдні склади просто для того, щоб зрозуміти, яким чином текст і музика зможуть доповнити один одного.
  • Одна з найзнаменитіших і переспіваних пісень в історії людства, була створена саме так. Композитор прокинувся з ранку з мелодією в голові, і проспівав "Scrambled eggs, oh you've got such lovely legs" ("Ох, омлет, у тебе такі гарні ноги"). У підсумку, він розібрався і з мелодією і текстом. Саме так Пол Маккартні написав пісню "Yesterday."
  • Для відмінного приклад застосування цієї техніки, послухайте Пітера Гебріела "A Different Drum". Його "тексти" лише звучать, як слова.
  • Інші композитори спочатку продумують текст пісні, або співпрацюють з поетом-піснярем. Згадайте Річарда Роджерса і Оскара Гаммерштейна, Джеррі Гарсія і Роберта Хантера, або ж Джо Страммера і Міка Джоунса. Для багатьох, це більш важкий варіант створення пісні - так як між поезією та піснею є величезна різниця, і без гідної музичної основи, можна зіткнутися з великою кількістю труднощів. Але якщо до вас прийшла муза, яка вже різниця, почнете ви з мелодії або з тексту? Не втрачайте своє натхнення і творіть.
  • Один з композиторів прославився, працюючи з автором текстів пісень: Елтон Джон, наклавши на музику тексти Берні Топіна. Коли щось робиться з розумом, то результат перевершує всі очікування!
 • Write a Song Step 2.jpg 2 Розробіть структуру. У багатьох пісень є впізнавана структура: Вступ, один або два куплети з приспівом, музичний програш, за яким слідує ще один куплет з приспівом і кінець.
  • Вступ. Воно може бути повністю інструментальним, може бути частиною приспіву або чимось абсолютно відстороненим. Наприклад, пісня "Rocky Racoon" Бітлз, починається з розмови, що описує героя пісні і встановлює ритм пісні.
  • Куплет. Куплет займає більшу частину пісні - хоча це не завжди сама її значуща частина. Це пояснення, що описує місце дії, або людини, або емоції. Дуже часто, в пісні, два або три куплети йдуть підряд, у них одна і та ж музична структура, та ж рима і поетичний розмір, але різний текст. Другий куплет заснований на картинці, створеної в першому і т. д. У більшості пісень дуже впізнавана структура куплета, навіть, якщо ви не завжди розумієте всі слова, поки не прочитаєте текст пісні в інтернеті.
  • Приспів. Ось що з'єднує всі пісні - всі куплети ведуть до приспіву, і це зазвичай ту частину пісні, яку всі підспівують. Подумайте про пісню Бітлз "All You Need Is Love". Ви пам'ятаєте текст куплетів? Може бути. Згадайте ви приспів? Запросто! "All you need is love!" Хоча приспів і значущий для пісні, але він не завжди буває найважливішим. У пісні "You're Gonna Make Me Lonesome When You Go",у Ділана є одна пропозиція, яка повторюється в кінці кожного куплету (назва пісні), і це речення за значенням так само твердо, як і приспів.
  • Музичний програш. Ця частина пісні, яка мінлива - він може раптово змінити темп, або силу звуку, або інструменти - тут можна все. Добрим прикладом, де все це зустрічається, буде пісня Джека Джонсона "Better Together". Він використовує наступну форму: Вступ-Куплет-Куплет-Приспів-Сольна імпровізація-Куплет-Куплет-Сольна імпровізація-Музичний програш-Сольна імпровізація-Кінець
 • Метод 2 з 2: Навчитися цьому ремеслу

 • Write a Song Step 3.jpg 1 Годі думати про написання пісень, пора їх писати. Адже ви хочете стати знаменитістю, правда? Ви мрієте про те, як будете стояти на сцені і чути, як біснується натовп? Єдина проблема в тому, чорт візьми, що ви проводите своє життя у мріях.
  • Якщо ви хочете написати дійсно хорошу пісню, то вам доведеться попрацювати. Почніть прямо сьогодні. Пообіцяйте собі писати кілька пісень на тиждень, точно так само, як успішні письменники ставлять собі планку на кілька тисяч слів на день.
 • Write a Song Step 4.jpg 2 "Активно" послухайте різну музику. Можливо, вам подобається щось конкретне, і ви думаєте, що інші стилі - це відстій, але є причини, чому ця музика подобається іншим людям? З'ясуйте їх.
  • Хороші письменники читають книги різних жанрів. Хороші автори-пісенники слухають пісні різних жанрів. Під час прослуховування пісні, подумайте про те, що вам в ній подобається. Унікальний текст пісні, ловить зміна акордів якесь конкретне настрій, чи подобаються вам переходи від однієї пісні до іншої?
 • Write a Song Step 5.jpg 3 Станьте технічним. Вам не треба мати освіту з теорії музики, щоб написати гарну пісню, але вам потрібно розуміти, як пісня побудована. Сюди входить базове розуміння гармонії, мелодії і ритму.
  • Гармонія важлива для визначення акордів і наявності гармонійних характеристик, які з'єднуються і з почуттям ритму, і з мелодією пісні. Початківець може подивитися інформацію про мажорної та мінорної тональності, акордах, придатних до тональності, з якою вони працюють.
 • Write a Song Step 6.jpg 4 Вивчіть акорди. У тональності З акорди йдуть нагору в такій послідовності:
  • C Dm (мінорний), E, F, G, Am, і Bdim (зменшений). Їх також називають відповідно до їх ступеня звукоряду, в чому є перевага відсутності "центрового регістру". Наприклад, C це I (один), Dm це II, F називають IV, і G - V.
  • Акорди I IV і V будь-якого регістра можна вважати основними в написанні пісні, так як ці три акорди будуть в будь мелодії у вказаному регістрі. Більшість попсових пісень побудовані навколо структури I-IV-V.
  • Є нескінченно багато способів структурувати пісню, але в більшості з них є загальна послідовність (дивіться Поради). Слухаючи пісні, спробуйте розрізнити їх частини. Перевірте себе, знайшовши слова пісні в інтернеті або песеннике; там зазвичай завжди позначені частини пісень.
 • Write a Song Step 7.jpg 5 Будьте готові, коли до вас прийде натхнення. На жаль, натхнення зазвичай не приходить на замовлення, і коли вам це зручно, тому важливо, щоб ви змогли запам'ятати кожну нову пісню, яка прийде вам на розум, незважаючи на те, де ви в той момент знаходитеся.
  • Всюди носите з собою ручку і папір, а ще краще, диктофон або електронне диктофон - буває дуже складно записати мелодію на папері, якщо у вас немає серйозного музичного освіти.
 • Write a Song Step 8.jpg 6 Навчитеся писати тексти пісень. Подумайте про те, що дійсно вас зачепило, або змінило ваше життя. Хтось особливий? Той, хто вас образив? Жахливе розставання? Подумайте про це і опишіть, що сталося. Що ви відчували? Чи вам було боляче? Ви все ще думаєте про неї (нього)? Просто подумайте про своєму особистому досвіді!
  • Вам може допомогти наявність музичного інструменту (наприклад, піаніно, синтезатор, гітара і т. д.), щоб ви могли відчути музику. Додатковою перевагою є те, що вам буде легко записати ноти (або табулатуру), коли у вас є мелодія. Постарайтеся записати все для подальшого розбору. Гітари можна безпосередньо підключити до комп'ютера, за допомогою адаптера в разъемник для мікрофона.
  • Ви завжди можете переглянути запис. Це може допомогти. Якщо ви переробите, то перепишіть її заново.
 • Write a Song Step 9.jpg 7 Розберіться з тим, що у вас вийшло. Час від часу, натхнення буде наздоганяти вас з шаленою швидкістю, і зненацька, зовсім із нізвідки, у вас з'явиться пісня. Проте найчастіше до вас буде приходити на розум всього лише маленька її частина, тим самим, залишаючи для вас саму важку, але цікаву роботу для її завершення. Ви повинні відчувати, яку частину пісні ви придумали.
  • Якщо вона дуже запам'ятовується (або фраза з пісні, або фрагмент музики), і ви можете уявити собі, як вона повторюється по всій пісні, то у вас з'явився приспів або рефрен - кульмінація або узагальнення вашої музичної історії - і тепер вам потрібно написати куплети, щоб описати деталі.
  • Якщо ж, то що ви придумали, вам здається більш описово ліричним або більш тонким музично – є частиною історії, а не основною її ідеєю - то у вас, швидше за все, вийшов куплет, і вам потрібно написати частину історії (більше куплетів) і, звичайно, ще і приспів.
 • Write a Song Step 10.jpg 8 Створіть настрій. Переконайтеся, що ваша музика підходить до вашої історії. Якщо історія сумна, то, може бути, вам захочеться, щоб ваша мелодія викликала смуток (наприклад, сповільнюючи або додаючи більше мінорний акордів) або ви, можливо, захочете додати несподіваний поворот, і поєднати сумний текст з святковою музикою, щоб створити відчуття напруги або двоїстості.
 • Write a Song Step 11.jpg 9 Скажіть хоч щось. Пісня може пройти і з дуже слабким текстом, але у вас набагато більше шансів написати дійсно хорошу пісню, якщо у вас є відмінний текст. Це не означає, що текст повинен бути серйозним, але він не повинен складатися з кліше і бути банальним. Напишіть ваш текст так, як ніби ви з кимось розмовляєте з кимось, кого вам хочеться здивувати або з кимось, до кого ви проявляєте дуже сильні почуття.
 • Write a Song Step 12.jpg 10 Нехай ваші слова заспівають. Текст пісні може апелювати до емоцій, і все це має подобатися слухачеві. Є кілька способів, як цього можна досягти. Слова повинні підходити під ваш ритм, і те, як звучать ваші слова, теж грає величезну роль. Деякі слова звучать м'якше, ніж інші (наприклад, фраза «легкий вітерець» звучить м'якше, ніж «крижаний вітер»). Користуйтеся текстурою і характером слів, щоб додати в пісню чуття.
  • Ще один помічник для автора пісень - словник рим. Є безліч способів римувати рядки пісні, щоб текст пісні залишався пов'язаним. Дізнайтеся про цих та інших прийомах в поезії, і зробіть так, щоб вони стали працювати на вас.
  • Ви можете римувати слова на кінці кожного рядка або кожного другого рядка, або ж ваші рими можуть бути випадковими. Також, для більшого ефекту, можете римувати слова всередині самих рядків (згадайте про тексти в реп-музиці).
  • Також існують і інші поетичні прийоми, якими ви можете користуватися, такі як алітерація. (Років до ста рости нам без старості. Рік від року рости нашої бадьорості.) Звук з повторюється. І ассонанс (У наших вушка на маківці! Трохи ранок освітило гармати.). Тут скрізь повторюється звук у.
  • Однак, не зациклюйтеся на римі! Ви можете зробити так, щоб ваша фраза виділялася, уникаючи звичайних прийомів, просто вставити її у пісню. Багато успішні пісні зовсім не мають рими.
 • Write a Song Step 13.jpg 11 Знайдіть баланс між повторами і різноманітністю. Повтори дозволяють зробити вашу пісню запам'ятовується; повторюють приспіви, наприклад, не виходять у нас з голови, а сам текст куплетів і ми не згадаємо. Легко попросити людей підспівати вам в приспіві, ось чому його так і називають – приспів. Ось чому так багато людей знають лише кілька рядків багатьох пісень.
  • І хоча й існують гарні пісні, які настільки прості, що в них немає приспіву і завжди однакова довжина рядків, завжди та ж схема рим, і однакові акорди, що повторюються на протязі всієї пісні, багатьом така пісня здасться нудною. Найчастіший спосіб додати різноманітності вашої пісні – це вставити музичний програш.
  • Музичний програш – це частина музики, іноді інструментальна, яка відрізняється за своєю конструкцією від куплетів і приспівів, і зазвичай знаходиться ближче до кінця пісні перед останнім приспівом, там, де знаходився б куплет. Музичний програш може бути в іншій тональності – використовуючи інший набір акордів – ніж сама пісня, але це не обов'язково. Він також може бути швидше або повільніше, коротше або довше, або взагалі відрізнятися від всіх інших розділів пісні.
  • Іноді, слідом за програшем йде приспів, це залежить від довжини самого програшу. Пам'ятайте, що музичні програші також є зв'язками між куплетом і приспівом, і саме в такій функції вони найчастіше вживаються.
 • Write a Song Step 14.jpg 12 Шукайте свою родзинку. Родзинка – це та помітна частина вдалою пісні, яка не залишає нікого байдужим, що ви хочете слухати цю пісню знову і знову. Родзинки часто знаходяться в приспівах, і часто стають назвою пісні. На жаль, не існує ніякого рецепту для родзинок, але ви все зрозумієте, як тільки вона у вас з'явиться. А ще краще про це вам розкажуть ваші друзі, тому що ця частина пісні ніяк не буде виходити у них з голови. Ось кілька прикладів:
  • "Here's my number, call me maybe." Якщо ви чули хіт Карлі Рей Джепсен хоча б один раз, то ви ніколи не позбудетеся від цієї строчки.
  • "Oppan Gangnam Style". PSY здивував YouTube своєю родзинкою, яка, як і хіт "Call Me Maybe," набрала мільйони переглядів і майже стільки ж перепевок – це ознака дійсно заразною пісні.
  • У пісні Томмі Тьютона "Jenny/8675309" родзинкою в тексті можуть бути числа 8-6-7-5-3-0-9.
  • У пісні Бітлз "Hey Jude" родзинкою може бути остання частина, Naaa, naa naa, nana naa naaaaaa, nana naa naaaaaaa, hey Jude , яка повторюється і повторюється, поки не засяде в голові.
  • Хороші родзинки змушують людей запам'ятати вашу мелодію з-за слів, навіть якщо вони не збігаються. Багато хто до цих пір згадають риф з пісні 'Smoke on the Water', лише почувши її назва.
 • Write a Song Step 15.jpg 13 Обробіть гострі краї. Якщо частини пісні не підходять один до одного, то спробуйте знайти для них з'єднання. Нехай всі пісні будуть в одній тональності. Якщо ваша пісня раптово змінює темп (швидкість) між двома частинами, то спробуйте поступово збільшувати швидкість при переході до тієї частини, яка не підходить під пісню. Спробуйте додати коротку інструментальну вставку, яка переведе з однієї частини в іншу. І хоча це можливо, що дві частини не можуть бути разом в одній пісні, але, може бути, у одній з частин неправильний розмір або невірний темп.
 • Write a Song Step 16.jpg 14 Отримаєте відгуки. Зіграйте або заспівайте вашу пісню для людей навколо, і дізнатися їх думки. Можливо, вам стане ясніше, що вони дійсно думають про вашу творчість після того, як ви напишіть кілька пісень. Друзі та близькі можуть сказати вам, що ваша перша пісня зроблена відмінно, навіть якщо вона жахлива, але як тільки вони почують більше пісень, вони, можливо, почнуть давати вам такі поради, як Добре, але мені здається, що перша пісня написана краще, або Ух ти, такого ти ще ніколи не складав. Це дійсно круто. Будьте готові почути багато критики від своєї сім'ї, які приймуть вас тільки тоді, коли почують вже записану на студії пісню, з усіма наворотами, які можуть бути в студії.
 • Write a Song Step 17.jpg 15 Як тільки ви закінчите свою першу пісню, не зупиняйтеся. Продовжуйте писати і тренуватися, і ви побачите, що у вас виходить все краще і краще. Може бути, вам потрібно написати багато пісень перед тим, як вам щось сподобається. І навіть після цього, може бути, вам доведеться написати ще більше пісень, поки ви напишіть що-небудь вартісне. Старанно працюйте, і не забувайте насолоджуватися цим!
 • Поради

  • Не поспішайте. Більшість пісень не з'являються з нізвідки, з криками: Ось, ось вона я! Напиши мене!. Як мовиться, все відбудеться в мить ока. Тому просто почекайте. Одного разу, все у вас вийде.
  • Якщо ви зовсім не можете писати, почніть думати про ваші почуття і про те, про що ви хочете поговорити. Слова пісні прийдуть вам на думку, коли ви побачите текст на папері. Так, це може зайняти деякий час, але, принаймні, вам потрібно з чогось почати.
  • Знайдіть що-небудь, що може стати текстом пісні. Ви можете пошукати в оголошеннях, рекламі, книгах і т. д.
  • Нехай ваша пісня буде запам'ятовується, але не дратує.
  • Динаміка буде хорошим способом для розділення різних частин пісні. Тихіше для куплетів і голосніше для приспівів. Динаміка також може допомогти створити ту родзинку приспіву, яку всі запам'ятають, слухаючи вашу пісню.
  • Якщо ви граєте на якомусь музичному інструменті, то час від часу вам потрібно буде його відкладати в сторону. Проводите більше часу, наспівуючи щось, придумуючи, таким чином, нові мелодії і звуки. Так ви можете уникнути можливості простого відтворення все тих же запив.
  • Спробуйте модну сучасну структуру – Куплет – Приспів – Куплет2 – Припев2 – Музичний програш – Припев3. Структура дуже проста, але досить ефективна.
  • Ви можете записати себе на телефон, або ж на голосове повідомлення. Прослуховуючи запис, переконайтеся, що ви достатньо голосно і чітко співаєте; нехай люди думають, що ви зійшли з розуму!
  • Експериментуйте з виробництвом звуків, на скільки це можливо. Спробуйте пограти на інструменті, якого ви зовсім не знаєте. Ті помилки, які ви зробите, зможуть точно довести ваше натхнення.

  Попередження

  • Будьте обережні з римами. Не вибирайте слово тільки з тієї причини, що воно римується з іншим – переконайтеся, що у вашому тексті є сенс. Акуратно працюйте зі словником рим: він може допомогти вам, але якщо ви користуєтеся їм занадто багато, то в кінці кінців ваші тексти почнуть дивно звучати. Тезаурус може краще допомогти: він дасть вам більше варіантів висловлення ваших думок, і допоможе знайти найкращий текст для пісні.
  • Не дозволяйте собі бути обмеженим структурою куплет-приспів. Багато чудових пісень написані як потік ідей замість того, коли одна ідея повторюється в пісні кілька разів. Може бути ту саму родзинку, яку ви придумали, можна використовувати всього один раз, як кульмінацію пісні, до якої буде тягнутися увесь текст. Не бійтеся творити. Додаючи різноманітність у ваші пісні, ви робите вашу творчість багатшими.
  • Уникайте плагіату. Насправді, ви ж не хочете просто взяти і скопіювати мелодію і точний текст відомого хіта. Інший, більш тою, що важко вхопити проблемою буде підсвідомий плагіат, коли автор пісень не підозрює, що він або вона копіюють більшою мірою вже існуючу пісню. Це вже траплялося з такими відомими піснями, як "Spirit in the Sky", яку часто плутають з піснею "La Grange", групи Зизитоп. Якщо вам здається, що ваша пісня схожа на вже існуючу пісню, то, може бути, ви і праві. Зіграйте її для якомога більшої кількості слухачів, і запитайте їх думку. Вам потрібно уникати того, щоб люди помилково приймали вашу пісню за якусь іншу, інакше вони можуть не повірити, що це ви її написали.
  • Не забудьте забезпечити авторське право вашій пісні.
  • Не бійтеся спробувати що-небудь новеньке. Багато впливових і шановні музиканти здобули успіх, шляхом уникнення усіляких прийнятих умовностей. Не думайте, що ви зобов'язані виконувати те, що вважається сучасним і безпечним. Музика – це мистецтво, і, тому найуспішнішою вашою роботою може стати сама відрізняється від всіх інших робота. Багато жанри в музиці ігнорують прийняту структуру написання пісень (наприклад, прогресивний рок побудований на тому прийомі, що в тексті часто не помітні куплет і приспів). З досвідом ви почнете розуміти, якими ви хочете чути ваші пісні, і тоді вам потрібно слідувати своїй інтуїції.
  • Спробуйте що-небудь новеньке! Будьте оригінальні і експериментуйте з різними речами. Хто сказав, що ви завжди повинні римувати кожну строфу, і що у вас повинен бути приспів?
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?