Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як зібрати кларнет

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Збірка барильця

 • Assemble a Clarinet Step 1.jpg 1 Знайдіть і розгляньте окремі частини кларнета. Відкрийте футляр для кларнета і переконайтеся, що всі компоненти в робочому стані, чисті і готові до роботи. Корпус кларнета складається з чотирьох основних частин, які з'єднуються за допомогою коркових кілець, а також мундштука, який зроблений з декількох компонентів меншого розміру. [1]
  • «Розтруб» розташовується в самому низу, ця частина кларнета має конусоподібну форму або форму дзвони.
  • «Нижнє коліно» - найбільша частина кларнета. При правильному розташуванні металеві клапани повинні знаходитися з правого боку інструменту, сполучна перемичка спрямована в бік верхнього коліна. Основна відмінність між нижнім і верхнім коліном в тому, що верхня частина має два пробкових з'єднання, званих сухожиллями, а нижня – одне коркове кільце знизу і металеве кільце ( воно відзначає центр інструменту) навколо верхнього коліна.
  • «Верхнє коліно» має бути дещо коротшим, ніж нижня. Клапани розташовуються з лівої сторони інструменту. При правильному розташуванні з'єднувальний клапан розташовується над точкою з'єднання нижньої частини, зберігається невеликий простір між кінцем клапана і верхньою частиною верхнього коліна, в тому місці, де воно з'єднується з мундштуком. Іншими словами, частини встановлені правильно, якщо клапани кожного елемента розташовані не дуже високо та й не дуже низько.
  • «Бочонок» - коротка частина інструменту, яка, в основному, з'єднує верхнє коліно з мундштуком. На діжці немає клапанів, і на ньому часто проставляють назву виробника.
  • «Мундштук» складається з чорного корпусу, а також металевої лігатури, яка використовується, щоб прикріплювати тростина до мундштука. У багатьох кларнетах мундштук має захисний металевий ковпачок.
 • Assemble a Clarinet Step 6.jpg 2 Почніть з розтруба і зробіть збірку знизу вгору. Насамперед, слід приєднати розтруб до нижнього коліна. Притримуючи його, обережно, але міцно натисніть і повертайте туди-сюди. Нижнє коліно обережно іншою рукою притримуйте.
  • В основному, кларнетисти збирають кларнет, починаючи з розтруба, потім приєднуючи нижнє коліно, верхнє коліно, барило, мундштук, хоча можна і з'єднати їх разом. Кларнет не буде звучати краще або гірше, якщо спочатку ви з'єднаєте бочонок і верхнє коліно, потім зберете нижню частину і після з'єднайте їх. [2]
  • Тим не менш, збираючи кларнет, ви, можливо, захочете приєднати мундштук останнім, тому що тростини необхідно деякий час для зволоження перед початком гри. З цієї причини краще починати з нижньої частини.
 • Assemble a Clarinet Step 3.jpg 3 Змастіть всі коркові кільця, які заїдають. Це дозволити легше збирати і розбирати кларнет. Жир для змащування часто можна придбати в тюбиках, схожих на бальзам для губ. Якщо у вас немає спеціальної мастила для кларнета, в якості заміни можна використовувати вазелін, хоча, все-таки, рекомендується використання оригінальної мастила.
 • Assemble a Clarinet Step 5.jpg 4 Притримуючи з'єднувальний клапан, прикріпіть верхнє коліно до нижнього. Тримайте кожну частину паралельно землі так, щоб велика перемичка дивилася на вас, і з'єднайте їх. Переконайтеся, що сполучні важелі, два маленьких металевих елемента під довгим клапаном збоку на правому коліні, розташовані рівно, потім м'яким натисканням повертають рухом з'єднайте обидві частини, вирівнявши з'єднувальний важілець, і опустіть верхній кінець нижній, щоб надійно з'єднати їх.[3]
  • «Візьміть нижнє коліно правої рукою за верхню частину прямо під кластером з клапанами в центрі деталі і над двома великими клапанами до нижньої частини. Ці клапани щодо плоскі, і їх можна притискати без ризику що-небудь погнути.
  • «Візьміть верхнє коліно лівої рукою» під деталлю, підхопивши пальцями інструмент знизу і навколо великого кругового клапана, який повинен підняти з'єднувальний клапан, коли ви його послабити. Це необхідно, щоб обидві частини належним чином підійшли один до одного. Обережно зіставте сполучні клапани та встановіть частини інструменту разом.
  • «Щоб переконатися, що ви правильно зібрали інструмент», подивіться на металеву смужку, яка проходить по всій довжині кожної частини інструменту, підтримуючи клапани. Обидва сегмента цієї рейки повинні бути абсолютно рівними. Це означає, що сполучні клапани теж будуть вирівняні.
 • 5 Приєднайте бочонок. Це найлегша частина. Закріпіть бочонок на вершині труби. Нижній кінець, який прикріплюється до верхнього коліна, повинен бути трохи більше, ніж верхній, який прикріплюється до мундштука. Вставте цей маленький елемент у верхнє коліно, м'яко повернувши, і переконайтеся, що він повністю увійшов в нього, щільно прилягає.
  • Бочонок висувається і вдвигается, щоб налаштувати кларнет, роблячи інструмент відповідно трохи довше або коротше. Для першого разу засуньте бочонок повністю, поки ви не відчуєте інструмент і як його необхідно налаштувати.
  • Зазвичай спочатку підготовляють мундштук і прикріплюють його до бочонку, потім цю конструкцію встановлюють на верхнє коліно кларнета, а не встановлюють послідовно бочонок і мундштук. Не можна сказати, що один із способів більш правильний. Зазвичай це залежить від розміру рук кларнетиста: деякі музиканти вважають, що крихітний мундштук дуже маленький і воліють тримати бочонок при установці тростини.
 • Частина 2 з 3: Установка мундштука

 • Assemble a Clarinet Step 2.jpg 1 Підготуйте тростина, зволоживши її. Більш товста половина тростини називається «п'ятка», і, щоб зволожити тростина, вам необхідно завантажити цю частину у воду на 1,5 – 2,5 см. Зазвичай варто починати процес складання з замочування мундштука, щоб відразу почати грати.
  • Завдяки дії капілярного тиску, вода буде підніматися від підстави тростини до язычку. Коли вода досягне середини тростини, де починається скіс, вийміть тростину і швидко змочіть кінець, який ви дмете.
  • Експериментуйте зі ступенем просочення тростини і подивіться, що дасть кращий для вас резонанс. Дві хвилини до початку репетиції – не найкращий час для експериментів.
  • Багато музикантів зволожують тростина, пососав її. Для багатьох музикантів ціла проблема приготувати маленький стаканчик, щоб замочити тростини в оркестровій кімнаті. Хоча це загальноприйнятий спосіб зволожити тростина, ви ризикуєте пошкодити її зубами. Тим не менш, деяких музикантів не лякає необхідність посмоктати гірку пластинку очерету. Замочування у воді - більше формальний спосіб зволожити тростина.
 • Assemble a Clarinet Step 9.jpg 2 Покладіть тростина напроти отвору мундштука. Розташуйте язичок тростини вертикально, він повинен стирчати з мундштука. В ідеалі для оптимального розміщення ви повинні домогтися того, щоб мундштук виступав над тростиною на ширину нігтя. Потримайте тростина пальцем, злегка рухаючи елементи відносно один одного, поки вони не будуть вирівняні належним чином.
  • У кожній тростини своя «золота середина». Точне розташування на підставі мундштука не завжди найкраще. Деякі музиканти люблять утримувати її на місці великим пальцем і дути через нього, щоб перевірити, як вона буде звучати перед прикріпленням лігатури.
  • Ніколи не чіпайте тонкий край тростини, не намагайтеся доторкатися до передньої частини, тому що чутливі пори можуть забруднитися і втратити можливість виробляти звук. Загалом, торкайтеся до тростини як можна менше.
 • Assemble a Clarinet Step 10.jpg 3 Тримайте тростина в одному місці з лігатурою. Помістіть металеву лігатуру зверху мундштука, намагаючись не зламати тростина. На мундштуці повинні бути нанесені дві лінії або ряд ліній, помістіть її точно між ними. Закріпіть лігатуру в середині, що відповідає скошеної половині тростини.
  • Якщо у вас металева лігатура, гвинти перебувають на тій же стороні кларнета, що і тростина. Якщо вона шкіряна, гвинт розташовується ззаду, а шкіряна частина у підставі тростини. Для кращої вібрації і звучання затягніть гвинти, але не до кінця. Ви повинні закрутити їх настільки, щоб закріпити тростина, але не настільки сильно, щоб перетиснути або деформувати її.
  • Деякі кларнети для утримання тростини не мають металеву лігатуру, а кріплення з тканини або шкіри. Іноді вони кріпляться на задній частині інструменту, навпаки тростини.
 • Assemble a Clarinet Step 8.jpg 4 Обережно прикріпіть мундштук до бочонку. Правильно розташована тростина повинна дивитися в протилежному напрямку, як клапани кларнета. Обережно, але твердо вверніть мундштук в барило, завершивши збирання інструменту.
  • Знову ж таки, у різних музикантів різні підходи до часу кріплення мундштука до бочонку. Якщо ви хочете приєднати мундштук до бочонку, а останнім кроком прикрутити бочонок до інструменту, це теж хороший варіант.
  • Також деякі музиканти прикріплюють мундштук з бочонком до інструменту до установки тростини. Вибір за вами.
 • Частина 3 з 3: Обслуговування кларнета

 • 1 Звертайтеся з бочонком обережно, щоб не погнути клапани. Коли ви дістаєте окремі частини кларнета з футляра, важливо брати кожен елемент кінчиками пальців, притримуючи за сухожилля, щоб розібрати його, а не охоплювати барило, пошкоджуючи клапани. Тримайте його як вінілову платівку, притримуючи за краї.
 • Assemble a Clarinet Step 11.jpg 2 Регулярно чистіть поверхню кларнета. Тримайте кларнет в хорошому стані, поліруйте його м'якою тканиною, акуратно протирайте після роботи. Акуратно обробіть тканиною металеві клапани і простору між ними і бочонком.
  • Навіть якщо ваші руки чисті, природний шкірний жир може з часом пошкодити інструмент і заляпати його. Дуже важливо протирати інструменти після кожного використання, якщо ви хочете зберегти його в робочому стані якомога довше.
  • Для протирання використовуйте чисту суху тканину. Ніколи не користуйтеся ніякими засобами для поліровки металу або рідинами для інструментів. Вони можуть пошкодити покриття і привести до поломки кларнета.
 • 3 Очищайте і внутрішню поверхню кларнета. Більшість кларнетів укомплектовані спеціальною щіткою, яку можна використовувати для чищення інструменту зсередини. Ви і самі можете його зробити. Щітка – це зазвичай тросик з невеликим вантажем (можна використовувати скріпку) на одному кінці, яка простягається через барило, і маленьким шматочком мікрофібри на іншому кінці.
  • Видаливши розтруб і мундштук, пропустіть кінець троса з вантажем через трубку кларнета. Візьміться за кінець і обережно потягніть. Проведіть 3 – 4 рази, поки всередині не буде сухо.
  • Чистка кларнета – це більше процес сушіння, ніж миття. Волога викликає ріст бактерій, погані запахи і може з часом привести до поломки подушечок. Кларнети не люблять вологу, яка залишається в інструменті після довгої гри, тому важливо ретельно протирати кларнет зсередини, закінчивши роботу.
  • Час від часу залишайте футляр кларнета відкритим на ніч, щоб дати можливість інструменту просохнути більш ретельно. Напевно, краще робити це вдома у безпечному місці, а не в репетиційній кімнаті або школі.
 • 4 Почистіть мундштук. Деякі музиканти використовують щітку, інші воліють ватяні палички або бавовняні турунди, щоб протерти мундштук більш акуратно. Після видалення тростини ретельно протріть мундштук, потім залиште його сушитися на відкритому повітрі на 5 – 10 хвилин, перед тим, як покласти в футляр. Ви ж не хочете, щоб ця деталь інструменту страшенно пахла, коли ви дістанете її для наступної гри?
 • 5 Переносіть інструмент правильно. Яка найголовніша загроза життю кларнета? Людський фактор! Важливо бути дуже обережним, коли інструмент зібраний. Переконайтеся, що ви його випадково не пошкодите.
  • «Для перенесення інструменту» підтримуйте дно розтруба однією рукою, а інший – бочонок. Ніколи не носіть його в одній руці, як бейсбольну біту, і не вішайте на плече, як рушницю. Якщо з'єднувальні частини розійдуться, інструмент може вислизнути і отримати серйозні пошкодження.
  • «Коли кладете кларнет», ніколи не кладіть його на стілець, підлога або куди-небудь ще, якщо ви не використовуєте спеціальну підставку. Ніколи не ставте кларнет на розтруб, він може перекинутися, і це призведе до пошкодження інструменту.
 • Assemble a Clarinet Step 12.jpg 6 Щоб підтримувати інструмент в робочому стані, грайте на ньому регулярно. Щоб переконатися, що кларнет працює справно, необхідно пограти на ньому. Якщо ви надовго залишаєте його в футлярі, особливо якщо інструмент не просушений, клапани можуть склеиться, може з'явитися цвіль і поганий запах. Навіть якщо ви не плануєте грати кілька годин, відкривайте футляр і дозволяйте інструменту час від часу дихати. Зберіть його, переконайтеся, що він в робочому стані, і почистіть його, щоб продовжити життя інструменту.
 • Поради

  • Для новачка вибір тростини може бути трохи складним, т. к. виробників дуже багато. І хоча вибір великий, два найбільш відомих виробника – Rico і Загвинчування. Тростини Rico роблять з пресованого очерету, Загвинчування з твердого очерету. Більшість початківців музикантів використовують силу 2 або 2,5 (тростини різняться силою – 1 – найтонша, 5 – сама товста). Не можна сказати, що яка-небудь «краще» для початківців, можливо, ви захочете поекспериментувати з різними тростинами, коли у вас буде більше досвіду.
  • Рекомендується, щоб на пробкових кільцях завжди була змазка. Це спростить процес складання та знизить можливість пошкодження пробки і кларнета.
  • Ви зрозумієте, що настав час збільшити розмір тростини, коли нова зноситься менш ніж за 10 годин гри, або, якщо ви намагаєтеся грати, а тростина не відповідає – синдром коливної тростини. #3 і нижче погано підтримують високі регістри (третій рядок сі бекар і вище). Пробуючи різну силу тростини, додавайте по півкроку за раз.
  • Альтернатива тросику – спеціальне пристосування, яке виглядає як великий пухнастий йоржик. Ви просто вставляєте його в кларнет і закриваєте футляр. Тим не менш, з цього приводу багато різних думок – деякі люди думають, що вони прекрасні і корисні, інші вважають їх неефективними. Якщо у вас дерев'яний кларнет, краще не використовувати цей йоржик.
  • Звук залежить від коливань тростини. Поспішна і недбала підготовка може стати причиною поганого резонансу, викликати труднощі з грою в деяких регістрах, змусити вас робити дивні речі з вашим мундштуком (форма рота і м'язовий контроль) для того, щоб отримати потрібний тон.

  Попередження

  • Ніколи не ставте кларнет на край, якщо не використовуєте спеціальну підставку.
  • Намагайтеся не упускати кларнет або футляр, т. к. кларнет легко зашкодить, навіть якщо він у футлярі. Тримати кларнет треба двома руками: нижня рука підтримує інструмент між розтрубом і нижнім коліном, щоб він не розвалився в місцях з'єднань. Якщо вам доводиться нести його однією рукою, покладіть руку на розтруб (всі пальці, за винятком великого) та обіпріть його на плече рушницю.
  • Тростини не товщі паперового аркуша. Будьте дуже обережні, т. к. вони легко ламаються.
  • Не варто використовувати змазку при кожній збірці кларнета, він буде накопичуватися на інструменті і забруднить його.

  Що вам знадобиться

  • Розтруб
  • Бочонок
  • Мундштук
  • Верхнє коліно
  • Нижнє коліно
  • Футляр для кларнета
  • Мастило для пробки
  • Тростина
  • Лігатура
  • Тканину для поліровки (не обов'язково)

  Джерела і посилання

 • ^ http://www.winslowmusic.org/clarinetinstructional.html
 • ^ http://www.clarinetcloset.com/clarinetassembly.html
 • ^ http://www.zacharymusic.com/Zachary_Music/ClcarePics.htm
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?