Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як бути впевненим у собі

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Виглядаєте, як впевнена у собі людина

 • Be Confident Step 5.jpg 1 Зовнішній вигляд. Тут ми можемо запозичити підхід, узятий товариства "Анонімних алкоголіків", який звучить як "fake it 'til you make it", що означає приблизно наступне: "наслідуй, поки не станеш цим", або "прикидайся цим, поки не станеш цим". Одягайтеся так, щоб відчувати себе на висоті, але не варто одягатися, думаючи про те, який одяг дозволить вам виглядати більш впевненими в собі. Спробуйте такі хитрощі:
  • Кожен день приділяйте увагу особистій гігієні і робіть все, щоб презентувати себе в суспільстві як можна краще. Щодня приймайте душ, чистіть зуби щіткою і зубною ниткою, доглядайте за шкірою і волоссям.
  • Одягайтеся так, щоб відчувати себе впевнено. Ви не зобов'язані оновлювати весь гардероб, щоб відчувати себе комфортно в одязі. Якщо ваша одяг чистий, вам в ній зручно і добре, то вона і так налаштовує вас на впевненість у собі. Зрештою, не будете ж ви надягати костюм трійку, працюючи постачальником піци. Якщо вам здається, що ви виглядаєте добре, швидше за все, так і є. Постарайтеся не перегинати палицю (занадто багато косметики, надто яскравий макіяж, занадто відверті наряди тощо). Одягаючись у відповідності з ситуацією і місцем, ви позбудетеся від зайвого приводу для хвилювання.
 • 31325 2.jpg 2 Вдосконалюйте свою поставу. Те, як ви тримаєте себе, говорить людям про чому, а тому переконайтеся, що своєю поставою ви показуєте їм, що впевнені в собі і контролюєте ситуацію. Розправте плечі, випряміть спину, підніміть підборіддя. Коли ви крокуєте, робіть це так, ніби у вас є конкретна мета, – не потрібно невпевнено волочити ноги; коли ви сидите, не сутультеся. Якщо ви виглядаєте впевненим у собі людиною, то і люди навколо будуть сприймати вас таким.
  • Таким чином, ви обдурите не тільки оточуючих, але й самих себе. Недавні дослідження показали, що поза і постава вашого тіла певним чином впливає і на розум. Саме тому ваші рухи повинні демонструвати впевненість у собі, – завдяки цьому ви щиро відчуєте її. І в довершення сказаного: використовуючи мову тіла впевненого в собі людини, ми природним чином знижуємо рівень стресу.[1]
 • 31325 3.jpg 3 Посміхайтеся. Тримайте посмішку напоготові, – ви здивуєтеся, коли зрозумієте, що навіть невелика посмішка здатна розрядити безліч незручностей і соціальних конфліктів, знявши напругу з присутніх. Стали б ви підходити до людини, яка вічно сумує? Дякую, але ні.
  • Якщо ви турбуєтеся, що ваша посмішка буде виглядати нещирою, посміхайтеся стримано. Фальшива посмішка відчувається за версту. З іншого боку, якщо ви раді бачити цих людей – або раді можливості потренувати свою новоздобуту впевненість у собі – не соромтеся засліпити оточуючих своєю білосніжною посмішкою!
 • 4 Дивіться людям в очі. Це зміна може здаватися непомітним, проте воно здатне творити дива в тому, як люди вас сприймають. Не бійтеся зустрітися з чиїм-небудь пильним поглядом; це не тільки показує вас як людину, який вартий того, щоб з ним поспілкуватися, але й людям говорить і про те, що ви поважаєте їх, визнаєте їх присутність і не проти поговорити. Ви ж не хочете, щоб оточуючі визнали вас грубими, вірно?
  • Очі – унікальна демонстрація нашої людської природи. Очі – дзеркало душі, і вони демонструють людям навколо вашу увагу та почуття. Підтримуючи зоровий контакт, ви не тільки підвищите якість спілкування, але і будете виглядати більш впевнено. Більш того, з вами буде приємніше спілкуватися, ви будете викликати довіру у людей, і вони будуть відчувати, що ви поважаєте і цінуєте їх.[2] Якщо ви не можете зробити це заради себе, зробіть це заради них!
 • 5 Навчитеся розташовувати до себе оточуючих з допомогою мови тіла. Побачивши людину, забитого у кут і прикидається, що він грає на телефоні, чи станете ви підходити до нього знайомитися? Певно, що ні. Якщо ви хочете, щоб люди спілкувалися з вами, переконайтеся, що мова тіла виражає це бажання!
  • Відкрита поза. Схрещені руки і ноги показують людям, що ви їм не раді. Те ж стосується обличчя і рук – якщо люди бачать, що ви зайняті чимось (будь то ваші думки або iPhone), вони сприймуть це як натяк не чіпати вас.
 • 31325 6.jpg 6 Витримуйте пильний погляд. Тепер, коли ви дізналися про важливість зорового контакту, настав час застосувати його на практиці. Чи Знали ви про те, що погляд в очі інших людей теж викликає ніяковість? Спробуйте ось що: подивіться кому-небудь в очі і перевірити, хто відведе погляд першим. Чоловік відвів очі вбік раніше вас? Бачите?! Їм теж ніяково!
  • WikiHow не пропонує вам витріщатися на людей, порушуючи всякі норми пристойності. Мета полягає не в тому, щоб набридати людям пильним поглядом і змушувати їх відводити його через почуття незручності. Все це потрібно лише для того, щоб ви побачили, що ваш погляд так само точно бентежить людей, як і їхні погляди бентежить вас. Якщо вас зловили, просто посміхніться. Ви нікому не намагаєтеся нічого довести.
 • Частина 2 з 3: Думайте, як впевнена у собі людина

 • Be Confident Step 1.jpg 1 Визнавайте свої таланти і позитивні якості, – подумайте про них і складіть список. Що б ви не думали про себе, спробуйте поставитися до себе з дружнім розумінням і подумати про всі ті речі, в яких ви досягли успіху. Зосередившись на своїх кращих якостях, ви відвернетеся від своїх недоліків і підживить самоповагу. Знайдіть що-небудь хороше в своєму зовнішньому вигляді, в тому, який ви один, які у вас є таланти, і найголовніше – пошукайте позитивне в тому, яка ви особистість.
  • Згадайте компліменти від оточуючих. Що ви чули про себе такого, чого раніше не помічали або не визнавали? Можливо, люди відзначають вашу посмішку або здатність залишатися спокійними і зібраними в стресових ситуаціях.
  • Пам'ятайте про минулі досягнення. Це може бути щось загальновизнане (наприклад, ви були зіркою класу), або щось, про що знаєте тільки ви (мовчазна допомогу, яка зробила чиєсь життя краще). Подумайте про те, як це було прекрасно. Ви – молодець!
  • Подумайте про те, які якості ви хотіли б в собі розвивати. Ніхто не ідеальний, але якщо ви робите активні дії до того, щоб стати достойним, чесним, хорошим людиною, дайте собі невеликий кредит довіри за ті зусилля, які ви вживаєте. Сам факт того, що ви думаєте над поліпшенням свого характеру й особистісних якостей, говорить про те, що ви – скромний людина з добрим серцем, а це вже саме по собі є позитивними рисами.
   • Тепер запишіть всі думки на цю тему і використовувати цей список наступного разу, коли ви опинитеся в пригніченому настрої. Згадуючи нові вчинки, якими ви можете пишатися, додайте в список і їх.
 • 2 Подумайте про те, які перешкоди стоять у вас на шляху до впевненості в собі. Візьміть аркуш паперу і запишіть все, що, на вашу думку, не дає вам стати впевненим у собі: погані оцінки, замкнутість, мало друзів тощо. Тепер задайте собі наступні питання: логічно це? Чи відповідає це дійсності? Або ж це моя суб'єктивна точка зору? Якщо ви ще не здогадалися, то відповіді будуть "ні", "ні", "так", відповідно. Логічно, що кілька проблемних моментів визначають ваше почуття самоповаги? Зрозуміло, немає!
  • Ось приклад: вам не вдалося отримати гарну оцінку за останній контрольній роботі з математики, і тепер ви не впевнені, що впораєтеся з наступного. Але запитайте себе: якщо будете ретельно готуватися, позанимаетесь з учителем і добре підготуйтеся до контрольної, чи зможете ви написати її краще?! Так! Погана оцінка – лише одиничне подія, яке ніяк вас не змінило. У вас немає абсолютно НІЯКИХ причин втрачати впевненість у собі.
 • 31325 9.jpg 3 Пам'ятайте про те, що кожна людина час від часу відчуває невпевненість в собі. Деякі люди добре вміють це приховувати, але майже кожна людина в якийсь момент свого життя відчував невпевненість у собі. Ви не самотні! Більш того, якщо ви подумаєте про якомусь впевненому в собі людині, майже напевно він теж стикався з ситуацією, в якій відчував невпевненість у собі. Впевненість у собі рідко буває незмінною і універсальної.
  • Ось вам правдивий факт: більшість людей занадто зайняті думками про те, як вони виглядають в очах оточуючих, і у них просто немає часу постійно оцінювати вас. Звертали увагу, як люди люблять дивитися на своє відображення під час розмови? 99% людей зосереджені на собі. Видихніть з полегшенням і визнайте той факт, що ви не зобов'язані бути ідеальними.
  • Перестаньте порівнювати себе з іншими. Аж ніяк не кожен момент життя є змаганням, і сприймаючи життя таким чином, ви зовсім скоро виб'єтеся з сил. Щоб бути щасливими, ви не зобов'язані бути самим популярним, розумним і красивим людиною. Якщо дух суперництва у вас сильний настільки, що ви не в силах його ігнорувати, спробуйте змагатися з самим собою і намагайтеся стати краще.
 • 31325 10.jpg 4 Сприймайте впевненість в собі як процес, а не одиничне придбання. Набуття впевненості зовсім не схоже на перетин фінішної межі, і аж ніяк не завжди в цьому питанні ви будете рухатися вперед, – будуть дні, коли вам може здаватися, що ви все почати спочатку. Зробіть глибокий вдих, пам'ятайте про вже відомих вам перешкоди, які заважають вам знайти упевненість в собі, і рухайтеся вперед. У важких ситуаціях навчитеся підбадьорювати і хвалити самих себе, навіть якщо ви не зробили нічого особливого.
  • Швидше за все, ви відчуєте себе впевненим лише тоді, коли це стане абсолютно очевидним. Пригадуються вам моменти, коли ви усвідомили себе розумним, веселим, кмітливим або пунктуальним? Швидше за все, немає. Так що якщо ви не виявите негайних змін, майте на увазі: ви просто стоїте занадто близько до картини. Як мовиться, за деревами лісу не видно. Ну, ви все зрозуміли.
 • 31325 11.jpg 5 Пам'ятайте про те, що ви народилися з цим. Коли ви вискочили з лона матері, вам було байдуже, хто в даний момент слухає ваш плач, і наскільки м'яка у вас голова. Ви просто були присутні в світі, і все. Але суспільство показало на вас пальцем і привчило думати, ніби вас можна оцінювати за якийсь шкалою. Ви навчилися цьому. А знаєте, що відомо про речі, яких людина навчилася? Їм можна розучитися.
  • Відкрийте доступ до тієї впевненості в собі, з якою ви були народжені. Вона все там же, прихована під тоннами похвали, загроз і сприйнятих оцінок. Винесіть за дужки всіх, крім себе. Вони не мають значення у цьому питанні. Їх думка не має ніякого відношення до вас. "Ви" – хороша людина. "Ви існуєте окремо від будь-яких їх суджень.
 • 31325 12.jpg 6 Викиньте це з голови. Недолік упевненості в собі нічого не зробить з зовнішнім світом, так що вам необхідно викинути це з голови. Якщо ви виявите, що ведете на цю тему діалог із самим собою, просто припиніть це. Світ обертається навколо вас, – вращайтесь разом з ним. Немає минулого і майбутнього, життя відбувається лише в сьогоденні. Хіба ви не хочете бути її частиною?
  • Подивіться, як багато всього відбувається за межами вашої голови (якщо ми приймаємо той факт, що світ такий, яким ми його бачимо). Безперервно думаючи про те, що ви відчуваєте, і як виглядаєте, ви випадаєте з цього. Привчіть себе не думати про минуле і майбутнє. Зосередьтеся на тому, що в даний момент знаходиться перед вами, швидше за все, це щось по-справжньому реальне.
 • Частина 3 з 3: Робіть, як впевнена у собі людина

 • Be Confident Step 6.jpg 1 Займайтеся своїми захопленнями. Якщо є щось, у чому ви завжди хотіли досягти успіху – спорт або яке-небудь хобі – саме час спробувати! Удосконалюючи свої навички, ви зміцните віру в те, що ви дійсно талановиті, і значно підвищите впевненість у собі. Почніть освоювати який-небудь музичний інструмент або іноземна мова, займіться цікавою вам напрямком у мистецтві (наприклад, живописом), почніть створювати якісь проекти, – що завгодно, що викликає у вас інтерес.
  • Не варто опускати руки, якщо не досягнете миттєвого результату. Пам'ятайте про те, що це навчання, і ви прийшли сюди за маленькими перемогами і способом розслабитися, а не для того, щоб стати краще всіх.
  • Знайдіть хобі, яким можна займатися в групі. Знайшовши однодумців, які поділяють ваші інтереси, ви легко зможете завести нових друзів і розвинути впевненість у собі. Пошукайте серед друзів і знайомих співтовариство, до якого ви могли б приєднатися, або спробуйте подружитися з людьми, які захоплюються тим же хобі, що і ви.
 • 2 Заговорюйте з незнайомими людьми. Впевненість у собі – не просто стан розуму, це звичка. Це стосується всіх людей. А тому, щоб бути впевненими в собі, ви повинні робити вчинки впевненого в собі людини. Звичка заговорювати з незнайомими людьми – одна з таких речей. Спочатку вам буде страшно, але з кожним разом ви будете все більш і більш спокійно переживати подібні розмови.
  • Ні, це не буде відлякувати незнайомців, якщо тільки ви не смердючий, агресивний горбань в уніформі Ку-клукс-клану. Якщо незнайомий чоловік говорить вам "Добрий день!", посміхається вам і запитує, яку кав'ярню ви б порадили в цьому районі міста, як ви це воспримите? Ймовірно, нормально. Всі люблять відчувати себе героями, розмовляти з людьми і бути спонтанними.[3] Ви просто зробите чийсь день більш приємним.
  • У вас немає таких можливостей, так? А як щодо барісти у вашій кав'ярні? Дівчиною за прилавком у вашому магазині? Випадкові перехожі, які йдуть вам назустріч по вулиці?
 • 31325 15.jpg 3 Не вибачайтеся занадто багато. Вміння вибачитися – хороша риса (і у багатьох людей з цим проблеми). Тим не менш, будьте обережні і говорите це лише тоді, коли це необхідно. Вибачитися, коли ви образили людину або доставили йому незручності – ознака ввічливості; вибачитися, коли ви ні в чому не винні – це ставить вас в підлегле становище і змушує відчувати, ніби ви повинні були вибачитися. Перш ніж слова вискочать з вашого рота, подумайте кілька секунд, чи дійсно ситуація вимагає від вас вибачення.
  • Використовувати обхідні шляхи. Ви можете висловити співчуття або жалю без безпосереднього вибачення. Наприклад, якщо ви турбуєтеся про те, що заподіяли комусь незручності, ви можете сказати: "Сподіваюся, це не доставило вам багато клопоту", замість того щоб автоматично говорити "Вибачте мене".
  • Вибачення без видимих на те причин створює про вас враження невпевненої в собі людини. В цьому немає сенсу, адже ви не гірше інших. Навіщо вибачатися, якщо ви не зробили нічого поганого? В кінці кінців, ви дійсно мали це на увазі? До того ж, якщо ви без кінця вибачаєтесь, ваші слова знецінюються. Вибачаючись за все, ви ніби ні за що і не вибачаєтесь. Подумайте про фразу "Прости мене" як про слова "Я люблю тебе". Їх варто вимовляти лише тоді, коли вам дійсно не все одно.
 • Be Confident Step 3.jpg 4 Приймайте компліменти витончено. Не потрібно закочувати очі і знизувати плечима, – прийміть сказане! Ви заслужили це! Подивіться людині в очі, посміхніться і скажіть "Спасибі". Тактовну відповідь на чийсь комплімент не ставить під сумнів вашу скромність, – він лише показує вашу ввічливість і здорове почуття власної гідності.
  • Скажіть комплімент у відповідь. Якщо вам все ще ніяково приймати компліменти, спробуйте робити компліменти у відповідь. Так ви будете відчувати "нічию", і не загордіться.
 • 5 Розвивайте впевненість у собі, допомагаючи іншим. Зробіть кому-небудь комплімент, або зробите хороший вчинок, коли його від вас ніхто не чекає. Завдяки вам цей день стане для людини трохи світліше, і ви теж відчуєте себе краще. Коли ви станете джерелом позитивних емоцій, люди почнуть намагатися проводити більше часу з вами, посилюючи, таким чином, випромінюваний вами позитив.
  • Багато людей не вміють правильно приймати компліменти. Найімовірніше, що після вашого компліменти на їхню адресу, вони зроблять відповідний вам комплімент. Але переконайтеся, що говорите щиро, інакше людина відповість недовірою, – фраза "Ого, красива футболка! Вона зроблена в Китаї" може спричинити за собою не кращий відповідь.
 • 31325 18.jpg 6 Припиніть спілкування з тими, хто постійно псує вам настрій. Важко бути впевненим у собі, перебуваючи в групі людей, які постійно судять вас. Ви можете бути справжнім екстравертом, шумним, впевненим у собі людиною, але з цими людьми ви перетворюєтеся забитого цуценяти. Ви повинні кинути таких людей, як погану звичку. Зробіть це зараз.
  • Дуже важливо оточити себе такими людьми, які змушують вас відчувати себе самою кращою версією вас самих. Тільки поруч з такими людьми можливий той зростання, до якого ви прагнете (і який вам по плечу!).
 • 7 Пригальмувати. Багато людей відчувають себе ніяково в великих компаніях. Ще більше людей бояться виступати на публіці. Якщо ви опинилися в одній з цих ситуацій, важливо не поспішати. Коли ми нервуємо, ми схильні діяти дуже швидко, просто щоб все скоріше закінчилося. Не робіть так. Для всіх це буде явною ознакою того, що ви нервуєте. До того ж, з-за цього ви почнете ще й злитися на себе!
  • Перше, на що слід звернути увагу – дихання. Коли ми дихаємо короткими різкими вдихами, ми провокуємо себе на реакцію "бий або біжи". Змініть дихання, і ви автоматично станете на порядок спокійніше. На щастя, людське тіло – не ракетний двигун.
  • Пункт номер два – свідомо уповільнити свої рухи. Уявіть шестилетку, об'ївшись енергетичних батончиків – це ви прямо зараз. Погодьте свої дії з диханням. Успіх! Зараз ви відчуєте, як у вашій свідомості настає ясність.
 • 8 Налаштуйте себе на успіх. Більша частина життя подібна самоисполняющемуся пророцтвом. Коли ми чекаємо невдачі, ми перестаємо по-справжньому старатися. Коли ми вважаємо себе недостатньо хорошими, ми і ведемо себе недостатньо добре. Якщо ви чекаєте успіху, ви можете просто проігнорувати всі перешкоди і досягти його, незважаючи ні на що. Песимізм, насправді, погіршує ваші здібності.[4]
  • Прямо зараз ви, напевно, говорите собі: "Я не здатний створювати майбутнє! Очікування успіху нелогічно, – хіба не ви секунду тому зверталися до логіки?!". Що ж, може й так, але подумайте про це в такому ключі: ви часто чекаєте невдачі, так чому б вам просто не чекати успіху? Можливі обидва варіанти розвитку подій, шанси один до одного. Бум! Доведено.
 • 9 Йдіть на ризики. Іноді єдиний шлях виходу пролягає через вхід. Щоб стати успішним, вам необхідно пережити щось, що змусить вас вчитися. Ви не станете майстром за один день. Діючи старими методами, ви не досягнете успіху ні в чому. Ви повинні використати шанс рости.
  • Невдачі неминучі. Вони трапляються завжди. І вони не мають значення. Єдине, що важливо – щоб у вас був шлях для відступу. У всіх трапляються невдачі, але не у всіх для цього запасний план. Саме завдяки наявності "плану Б" людина набуває впевненості в собі, щоб пережити це, спочатку вам потрібно потерпіти невдачу.
 • Поради

  • Прокидаючись вранці, дивіться в дзеркало і говорите собі: "Я так багато чого домігся в житті, і я не дозволю комусь або чомусь зіпсувати мені настрій".
  • Будуйте свої висловлювання на позитиві. Коли ви чуєте, що говорите щось негативне, негайно замініть це позитивним коментарем.
  • Іноді люди говорять неприємні речі тільки тому, що заздрять вам! Не забувайте посміхатися і насолоджуватися життям, адже воно таке коротке.
  • Проживайте кожен день як останній. Хто знає, чим він закінчиться? Яка різниця, що думають про вас оточують, до тих пір поки ви повні оптимізму і відчуваєте себе чудово? Покажіть їм, хто тут головний. Радіти кожному дню з посмішкою на обличчі – кращий спосіб рухатися вперед.
  • Будьте вдячні за те, що у вас є. Найчастіше, корінь невпевненості криється у відчутті, ніби вам чогось не вистачає, – емоційне схвалення, успіх, гроші тощо. Коли ви навчитеся визнавати і бути вдячними за те, що маєте, ви зможете перемогти почуття неповноцінності і незадоволення. Спробуйте, і скоро ви зрозумієте, що внутрішня гармонія здатна творити дива з вашою невпевненістю в собі.
  • При кожній зустрічі з дзеркалом, подумки одаривайте себе компліментом. Робіть це до тих пір, поки ви не побачите, що ці компліменти стали частиною вашої особистості.
  • Ви повинні виглядати як впевнена в собі людина. Коли ви кудись йдете, зосередьтеся на тому, куди саме ви прямуєте. Коли ви сидите, стежте за тим, що тримайте спину прямою.
  • Ви – єдина людина, яка по-справжньому вас знає. Полюбіть себе, і люди навколо можуть піти вашому прикладу.
  • Перестаньте бути перфекціоністом. Ніхто і ніщо в цьому світі не ідеально. Високі стандарти повинні бути вашим орієнтиром, але реальне життя сповнена підводних каменів і недосконалостей. Прийміть це як корисний досвід і рухайтеся далі.
  • Переучите свій внутрішній голос. В ситуації, коли ви відчуваєте брак впевненості в собі, вам слід зрозуміти, що в даний момент ваш внутрішній голос говорить вам негативні речі. В такі моменти вам слід переучувати свій внутрішній голос на позитивний настрій.

  Попередження

  • Бути самовпевненим і впевненим у собі – дві різні речі. Бути самовпевненим і нахабним – це недобре, а бути впевненим у собі – відмінно. Знайте, де проходить розбіжна межа між цими двома якостями.
  • Не зводьте все своє життя до єдиної мети – стати упевненим. Ви повинні займатися тим, що робить вас щасливими. А в щасті і ви знайдете впевненість в собі.

  Джерела і посилання

 • ^ http://lifehacker.com/5987141/faking-powerful-body-language-reduces-stress-and-makes-you-more-confident
 • ^ http://www.artofmanliness.com/2012/02/05/look-em-in-the-eye-part-i-the-importance-of-eye-contact/
 • ^ http://www.selfstairway.com/how-to-be-confident/
 • ^ http://tinybuddha.com/blog/8-ways-to-be-more-confident-live-the-life-of-your-dreams/
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?