Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як діагностувати і що робити у випадку свербежу у собаки

Рекламний блок

Кроки

 • 1 Немає згоди щодо причини сверблячих захворювань шкіри собак, але у них є єдиний набір симптомів.
  • Очевидно, що у деяких собак виникає настільки важкий свербіж, що вони гризуть, розчісують і травмують себе до такої міри, що з'являються відкриті рани, інфекції, випадає волосяний покрив, а іноді ще і грубіє шкіра (слонова шкіра).
  • Найбільш поширеними місцями роздратування є області навколо спини і хвоста, живота, ніг і стоп. Ці симптоми, очевидно, більш поширені при теплій погоді в помірному сирому кліматі, але відомі по всьому світу - від крайньої Півночі до далекого Півдня. Дослідження показало, що зазначені собачі проблеми з шкірою є всесвітніми і зачіпають багато мільйонів собак.
 • Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 1.jpg 2 Врахуйте, що лікувати ви, швидше за все, будете симптоми, а не причину хвороби. Існує багато різних думок щодо причин і методів лікування того, що тепер називають "епідеміями собачих шкірних захворювань", що проявляються у вигляді свербежу, корости і гризіння. Узагальнено це ще називають "літніми гарячими точками свербежу". Ознакою наявності проблеми є свербіж, настільки важкий, що собака чеше і гризе себе до такої міри, що роздирає і травмує шкіру, провокуючи появу відкритих ран і важких інфекцій. Оскільки етіологія джерела свербежу неясна, більша частина доступного лікування зводиться до боротьби з симптомами, інфекцією і травмами, викликаними расцарапыванием, але не звертається до причини самого свербежу.
  • Шкірний висип у собак часто зветься "гарячими точками" з-за того, що такі захворювання шкіри часто зв'язуються з теплою погодою. Гарячі точки часто діагностуються як екзема, піодермія або себорея; алергія на бліх, продукти, траву, грунт або інші навколишні речовини; пухирчатка, атопічний гранулемный дерматит, аутоімунні порушення, проблеми з щитовидною залозою, стафілокок і кандидози, а також інші захворювання шкіри.Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 2.jpg
 • Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 3.jpg 3 Відкиньте інші можливі причини хвороби, які ви можете визначити самі. Сверблячі шкірні захворювання не можна плутати з коростою або зараженням блохами, грибком стригучого лишаю, або втратою волосся, спричиненою гіпотиреозом, гиперадренокортицизмом, генетично схильною лисий, викликаними вакцинацією проти сказу ішемічними дематопатическими "дірками", або гормональними зрушеннями в результаті стерилізування, що викликали проблеми з хутром. Це не свербіж і розчухування!.
  • Стригучий лишай – не паразитичний черв'як (як можна було б подумати, побачивши англійська назва хвороби – ringworm), а грибок, що викликає свербіж і поява кірки на шкірі, а також приводить до випадання волосся в одному або декількох місцях на тілі вихованця. Це заразно і легко передається людям і іншим домашнім тваринам. Лікування фунгіцидом, таким як в більшості кремів для ніг спортсменів, зазвичай ефективно.Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 4.jpg
  • Демодекоз і зудневая короста - паразитні інвазії кліщами, вони можуть бути діагностовані пробами шкіри. Бліх і коросту можна успішно лікувати інсектицидами.Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 5.jpg
  • Демодекоз (червона короста) викликається маленькими кліщами, існуючими природним чином на більшості собак і зазвичай не викликають проблем з шкірою, якщо імунна система собаки не ослаблена. Ці проблеми зі шкірою можуть бути успадковані, тому що певні родоводи в деяких породах собак більш схильні до демодекозу.Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 5Bullet1.jpg
  • Демодекоз не дуже заразний і, в більшості випадків, передається грудним цуценятам матір'ю. Найбільше він помітний навколо очей і рота. Більшість заводчиків не розводить таких собак.Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 5Bullet2.jpg
  • Зудневая короста (короста собак, canis scabies) дуже заразна і може бути небезпечною для життя собаки. Вона може легко передаватися іншим тваринам і людям. Необхідно вжити заходів для знищення інвазії у всій навколишнього собаку середовищі, а також на самій собаці і на будь-яких інших домашніх тварин, які можуть бути піддані інвазії.Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 5Bullet3.jpg
  • Проблеми зі щитовидною залозою, що викликають втрату волосся, не пов'язану з сверблячкою, выгрызанием і розчісуванням сверблячих місць, а є систематичної втратою волосся (облисіння).Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 6.jpg
 • Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 7.jpg 4 Проконсультуйтеся з ветеринаром. Якщо ваша собака відчуває сильний напад свербіння і чухає себе на межі пошкодження шкіри, відведіть її до ветеринара для належної постановки діагнозу.
 • Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 8.jpg 5 Використовуйте виписані лікарські засоби згідно з приписом ветеринара, щоб вгамувати свербіж і почати процес лікування.
 • Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 9.jpg 6 Здайте аналіз крові, щоб визначити, чи немає у вашої собаки алергії на що-небудь.
 • Diagnose and Treat Your Dog's Itchy Skin Problems Step 10.jpg 7 Змініть корм собаки на натуральні продукти, багаті білками і містять мало вуглеводів. Так ви видалите ГМО з дієти тварини, яка, можливо, і викликає таку реакцію (а можливо і ні). Більшість загальнодоступних кормів для собак дуже погано збалансовані і мають поганий склад, годування ними собак рівносильно годівлі їх готовими сухими сніданками в кожний прийом їжі.
 • Лікування

 • 1 Обговоріть з ветеринаром можливі варіанти лікування. Так як існують різні думки щодо причини цієї серйозної проблеми подразнення шкіри, то є багато різних схем лікування, передбачених ветеринарним співтовариством.
  • Перше переважний лікування – застосування стероїду преднизона, який може тимчасово зняти свербіж і печіння. Використання стероїдів - серйозне лікування, воно може привести до серйозних негативних побічних ефектів, таких як ниркова недостатність (при тривалому періоді їх застосування). Антигістаміни також можуть бути використані для придушення реакції.
  • Наступним етапом лікування може бути застосування антибіотиків або інших засобів для боротьби з інфекцією, тому що собака роздирає шкіру до утворення відкритої й інфікованої рани. Також можуть бути використані анальгетики і знеболюючі мазі. Це лікування направлене лише на усунення болю та інфекції, воно не звертається до етіології проблеми або причини свербіння. Може бути досягнуто деяке полегшення болю, але свербіж залишається і, як тільки дію знеболюючих послаблюється, він повертається, а болюче цикл починається знову.
  • Деякі ветеринари вважають, що "гарячі точки" - результат чутливості або алергічної реакції на невелику кількість цієї речовини. Алергічні проби і лікування антигистаминами, зміна навколишнього оточення і спеціальні дієти, включаючи особливо сформовані корми для собак, сирі харчові дієти і добавки часто рекламуються як лікуючі кошти для "гарячих точок", але цей тип лікування не остаточно ефективний, і статистично таке лікування не є ефективним у боротьбі з цими проблемами зі шкірою.
  • Засоби, що відпускаються без рецепта, такі як лікувальні або дегтесодержащие шампуні, масла чайного дерева і страуса ему, алое та інші домашні засоби, такі як скипидар, вазелін, рідина для полоскання рота і оцет – є останніми засобами боротьби з проблемою, які власники часто випробують в надії, що що-небудь спрацює. Деякі антиблошиные шампуні навіть ще більше дратують відкриті рани на шкірі.
  • На сьогоднішній момент немає жодних статистичних даних, що будь-яке вищезгадане засіб лікування фактично працює, усуваючи проблему свербежу. У той час як деяке полегшення може бути досягнуто в ході застосування деяких із цих методів лікування, зазвичай воно лише тимчасове, особливо якщо не усунена причина свербіння. Багато з цих методів лікування можуть також виявитися шкідливими і загрожують здоров'ю собаки..
 • Поради

  • Купання – хороша процедура при свербінні у собак, якщо не використовувати людські шампуні. Шкіра людини кислотна, а у собак - змішана.
  • Статистично, ніяка порода собак не здається більш або менш схильною до розвитку свербежу, метиси-дворняги мають таку ж імовірність захворіти шкірним захворюванням "гарячої точки", як породиста виставкова собака. Вік також, очевидно, не є показником: у цуценят можуть розвинутися проблеми з шкірою вже у віці декількох місяців, у літніх собак також можуть раптово виявлятися ознаки "гарячих точок", навіть при тому, що у них не було раніше ніколи не виникало ніяких свербежу шкірних захворювань.
  • Не використовуйте людські шампуні з ароматизаторами для купання собак, ваша собака може не дуже зрадіти цьому.
  • Соняшникова олія може бути використано, щоб захистити собаку від алергій, спричинених контактом з рослинами. Просто давайте собаці раз в день чайну ложку олії і не забувайте протирати її шерсть вологим рушником після прогулянок, щоб прибрати з тіла тварини всі ті частинки, на які у нього може бути алергія.
  • Спробуйте скористатися гарантією повернення коштів, якщо придбаний вами засіб для лікування не допоможе.
  • Не сбривайте хутро собаки. У собак є свої причини носити хутро, і все, що вони можуть винести – це лише невелика стрижка, навіть у спеку влітку.
  • Не варто занадто часто купати собаку: більшості собак купання потрібно не частіше 1 разу в місяць, а деяким і ще рідше.
  • Проведіть власне дослідження. Використовуйте інтернет, не бійтеся вдаватися до цього інструмента.
  • Спробуйте використовувати натуральні продукти для годування, щоб виключити з харчування ГМО-компоненти, що містяться в стандартних кормах для собак.

  Попередження

  • Стероїди і антибіотики повинні бути останнім засобом, так як можуть призвести до серйозних побічних ефектів.
  • Досить часто проблеми зі шкірою у собаки стають більш серйозними, і собака може бути відкинута родиною і навіть іншими домашніми тваринами, оскільки її проблеми з шкірою стають більш видимими, а від шкуру може почати виходити дуже неприємний аромат. Це може призвести до того, що собака впаде в депресію, що, у свою чергу, погіршить ситуацію. Очевидно, собаки відчувають стрес через відторгнення майже в тій же мірі, як і людина в подібній ситуації.
  • Не приймайте на віру заяви про лікувальному ефекті без статистичного підтвердження, пошукайте більш детальну інформацію, крім рекламних статей. Запросіть інформацію про продукті, якщо виробляє його компанія є офіційним юридичною особою. У такому випадку вам будуть раді надати результати наукового тестування і статистику, що підтверджує рекламні заяви про продукт.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?