Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як переплести книгу

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 із 5: Початок

 • Bind or Reinforce Books Step 1 preview.jpg 1 Виберіть папір. Щоб створити свою власну книгу, ви можете вибрати будь-який папір, яку ви хочете. Можна використовувати звичайний папір (20 на 30 см) для принтера, так само як і будь-яку різновид саморобної паперу або картону. Переконайтеся, що у вас підготовлено достатню кількість сторінок книги, близько 50-100 аркушів. Ви будете складати кожен аркуш навпіл, так що загальна кількість сторінок буде в два рази більше кількості аркушів.
 • Bind or Reinforce Books Step 2 preview.jpg 2 Створіть сигнатуру. Сигнатура являє собою блок сторінок, які складені разом. Кожна сигнатура повинна складатися з 5-8 аркушів паперу, складених безпосередньо по центру разом. Використовуйте кістяний тупий ніж для рівного згину і лінійку, щоб переконатися, що ви складаєте листи точно по центру. У вашій книзі буде дещо застаріла, тому зробіть стільки сигнатур, скільки необхідно.
 • Bind or Reinforce Books Step 3 preview.jpg 3 Зберіть сигнатури разом. Складіть всі ваші сигнатури разом і выравняйте їх на твердій гладкої поверхні так, щоб вони знаходилися на одному рівні. Переконайтеся, що всі сторінки вирівняні уздовж корінця, ваші сигнатури повинні бути розташовані в одному напрямку.
 • Метод 2 із 5: Палітурка книги з допомогою клею

 • Bind or Reinforce Books Step 4 preview.jpg 1 Покладіть сигнатури на іншу книгу. Мета полягає в тому, щоб підняти сигнатури над столом так, щоб було легше їх склеїти. Ви також можете використовувати дерев'яний брусок або інший товстий, міцний матеріал, якщо книга не доступна. Покладіть сигнатури таким чином, щоб 0,5 см виступали за корінець книги; будьте обережні, щоб не зрушити вирівняні сигнатури.
 • Bind or Reinforce Books Step 5 preview.jpg 2 Помістіть вантаж на сигнатури. Щоб сторінки не зсувалися, покладіть ще кілька книг або інших тяжких, плоских предметів на сигнатури. Це допоможе забезпечити надійну фіксацію корінця для склеювання. Будьте обережні, щоб не перемістити сигнатури відносно один одного і щоб не збити вирівнювання.
 • Bind or Reinforce Books Step 6 preview.jpg 3 Нанесіть клей. Використовуйте спеціальний клей для палітурки книг, щоб скріпити сторінки разом. Використання інших видів клею, таких як звичайний білий шкільний клей, гарячий клей, супер клей або гумовий клей, не забезпечить сторінок достатню гнучкість і трісне з часом. Використовуйте звичайну кисть, щоб нанести шар клею на весь корінець, намагайтеся, щоб клей не потрапив на першу і останню сторінки. Почекайте 15 хвилин, потім додайте ще один шар клею. Вам потрібно буде додати 5 шарів клею, з перервами 15 хвилин між кожним шаром.
 • Bind or Reinforce Books Step 7 preview.jpg 4 Додайте скріпляє стрічку. Це м'яка, схожа на тканину стрічка, яка використовується для палітурки книг, яка кріпиться на верхній і нижній частині корінця. Це додає додаткову міцність, а також запобігає відрив від корінця сигнатур. Відріжте невеликий шматочок (коротше, ніж 1,5 см) і прикладіть його до верхньої і нижньої частини сигнатур біля корінця.[1]
 • Метод 3 із 5: Палітурка книги з допомогою ниток

 • Bind or Reinforce Books Step 8 preview.jpg 1 Проробіть отвори в сигнатурах. Візьміть кожну сигнатуру і відкрийте її так, щоб було видно згин центрального листа всієї пачки. Використовуйте шило, щоб пробити отвори, або використовуйте голку для шиття (застроміть вушко голки в пробку), якщо у вас немає шила. Зробіть першу дірку прямо вздовж складки в центрі згину. Потім відміряйте 6,5 см вгору і вниз від цього отвору, щоб зробити дві інші дірки (в цілому має вийти три отвори).
 • Bind or Reinforce Books Step 9 preview.jpg 2 Зшийте кожну сигнатуру. Відріжте шматок вощеного нитки довжиною близько 75 см і всуньте нитку в ??палітурну голку. Вставити голку і протягніть нитку через центральний отвір знизу. Залиште кілька сантиметрів нитки на зовнішній стороні, так що б зав'язати вузол пізніше.
  • Просуньте голку з ниткою через нижній отвір, так що б нитка опинилася на зовнішній стороні книги. Туго натягніть нитку.
  • Просуньте голку з ниткою через верхнє отвір ззаду. Потім візьміть нитку і протягніть її через центральний отвір зсередини сигнатури. Потім зв'яжіть кінці нитки ззаду міцним вузлом і обріжте зайві кінці.[2]
 • Bind or Reinforce Books Step 10 preview.jpg 3 Зшийте сигнатури разом. Візьміть 30 см нитки для кожної сигнатури, яку ви збираєтеся зшити. Почніть з зшивання двох сигнатур разом, а потім додайте наступний, як тільки перші дві об'єднані. Выравняйте дві сигнатури разом, і вставити голку з зовнішнього боку у верхній отвір однієї з сигнатур. Зав'яжіть вузлик на кінці нитки, щоб вона не проскочила в отвір.
  • Коли ви протягнете нитку через верхнє отвір, пропустіть її зсередини в центральний отвір. Коли ви протягнете нитка, вставити голку в центральний отвір другий сигнатури.
  • Візьміть нитку з центрального отвору на внутрішній стороні другої сигнатури, і вставити голку в нижній отвір. Простягніть нитку так, щоб вона опинилася на зовнішній стороні нижнього отвору другий сигнатури.
  • Додайте наступні сигнатури, взявши нитка з нижнього отвору другий сигнатури і вставити її в нижній отвір третьої сигнатури; використовуйте той же порядок і рухайтеся вгору по корінцю третьої сигнатури.
  • По завершенні додавання сигнатур зав'яжіть кінець нитки з кінцем першого вузла і відріжте зайві кінці.
 • Bind or Reinforce Books Step 11 preview.jpg 4 Додайте трохи клею для додаткової міцності. Коли ви пошили всі сигнатури разом, нанесіть трохи клею, щоб переконатися, що вони не будуть розвалюватися вздовж корінця. Нанесіть будь-який клей (в ідеалі палітурний клей) по всій довжині корінця. Помістіть кілька важких підручників поверх книги, поки клей сохне.[3]
 • Метод 4 із 5: Додавання обкладинки книги

 • 1 Виміряйте обкладинку. Ви можете використовувати звичайний картон для м'якої обкладинки або спеціальний картон для більш твердої обкладинки. Покладіть сигнатури на картон і обведіть їх. Потім додайте додатково по 0,5 см на висоті і ширині обкладинки. Виріжте цей шматок і використовуйте його як шаблону для нижньої обкладинки вашої книги.
 • 2 Виміряйте корінець вашої книги. Прикладіть лінійку до корінця складених сигнатур і виміряйте ширину стопки паперу. Потім використовуючи це вимір разом з висотою листів, виріжте довгу, тонку смужку картону для корінця книги.
 • 3 Виріжте тканина. Ви можете використовувати будь-яку бавовняну тканину без еластану. Розкладіть дві обкладинки і корінець на тканини. Залиште проміжки між частинами картону, так щоб вони знаходилися на відстані 0,5 см один від одного. Обведіть три частини, додавши по 2,5 см в кожному напрямку. Виріжте тканина одним шматком.
  • По кутах тканини виріжте невеликі гострі трикутники з вершинами по кутах майбутньої обкладинки. Це дозволить вам скласти тканину без складок по кутах.
 • 4 Приклейте тканину до картону. Розкладіть картон в початкове положення на тканини з корінцем в центрі, і кожна частина має знаходитися на відстані 0,5 см один від одного. Повністю покрийте картон клеєм (краще використовувати спеціальний клей для плетіння, але підійде і будь-який інший) і приклейте його до тканини. Потім загніть зайву тканину по краях картону і з допомогою клею приклейте її до внутрішньої сторони.
 • 5 З'єднайте сигнатури з обкладинкою. Помістіть книгу всередину обкладинки, яку ви тільки що зробили, щоб переконатися, що вона підходить. Потім розташуйте аркуш паперу під першу сторінку першої сигнатури. Покрийте зовнішню сторону цієї сторінки клеєм, а потім закрийте і притисніть обкладинку, щоб приклеїти її до титульній сторінці. Приберіть аркуш паперу.
  • Відкрийте книгу і з допомогою тупого кістяного ножа розгладьте титульну сторінку, яку ви тільки що приклеїли до обкладинці. Переконайтеся в тому, що вона приклеєна добре, без повітряних бульбашок.
  • Повторіть цей процес з останньою сторінкою книги і нижній обкладинкою.
 • 6 Зачекайте, поки ваша книга висохне. Помістіть кілька важких книг або плоских предметів зверху вашої готової книги. Залиште їх на 1-2 дні до повного висихання. Після того. як пройшло достатньо часу, насолоджуйтеся вашої новою книгою![4]
 • Метод 5 із 5: Ремонт і зміцнення книги

 • 1 Ремонт зношеного корінця. Якщо корінець вашої книги відклеївся від обкладинки вздовж однієї або обох сторін, використовуйте цей швидкий спосіб, щоб повернути його в початковий стан. Умочіть довгу спицю для в'язання в клей, поводите нею вздовж корінця в місці прикріплення до титульній сторінці. Переверніть книгу і зробити те ж саме з нижньої сторони. Помістіть книгу під прес на декілька годин, щоб клей повністю висох і зафіксував місця відклеїлися.
 • 2 Посилення кріплення корінця книги. Якщо корінець відірвався від блоку сторінок з одного боку, використовуйте клей і трохи липкою стрічки, щоб повернути корінець на місце. Нанесіть клей вздовж відірваного краю. Помістіть обкладинку на своє місце і використовуйте прес, щоб придавити книгу, поки клей не висохне.
  • Для додаткового посилення використовуйте смужку стрічки для плетіння (або клейкої стрічки, якщо ви не дбаєте про зовнішньому вигляді книги) уздовж краю кріплення корінця на внутрішній стороні обкладинки і вздовж сторінки форзаца.
  • Використовуйте тупий кістяний ніж, щоб зробити згин уздовж краю кріплення і щоб краще закріпити стрічку на місці.
 • 3 Заміна старого корінця книги. Якщо обкладинка / кріплення обкладинки не пошкоджені, ви можете замінити зламаний корінець без видалення обкладинки. Використовуйте ножиці, щоб вирізати корінець без пошкодження кріплення обкладинки. Потім виріжте новий шматок картону (використовуйте старий корінець для вимірювання). Використовуйте дві довгі смужки стрічки для плетіння по довжині книги, щоб прикріпити корінець до обкладинок.
  • Якщо ви хочете, то можете покрити корінець тканиною, відповідної за кольором, перед тим як приклеїти його до обкладинок.
  • Якщо у вас немає стрічки для палітурки і для вас не важливий зовнішній вигляд книги, її можна замінити клейкою стрічкою або пакувальною стрічкою, щоб зафіксувати корінець на місці. Але стрічка для палітурки особливо зручна, тому що вона йде зі спеціальними кантами, які добре підходять для верхнього та нижнього країв корінця.
 • 4 Фіксація м'якої обкладинки. Якщо м'яка обкладинка однієї з ваших книг відірвалася, нанесіть клей уздовж всього корінця і вздовж торця блоку сторінок і поверніть обкладинку на місце. Покладіть тяжкий прес на книгу і залиште до повного висихання.
 • 5 Заміна непридатної жорсткий обкладинки. Якщо жорстка обкладинка вашої книги прийшла в непридатність, використовуйте перераховані вище інструкції для створення твердої обкладинки з нуля. Також ви можете купити нову або стару книгу з твердою обкладинкою в хорошому стані, того ж розміру, відрізати обкладинку і використовувати її для вашої книги.[5]
 • Поради

  • Вам знадобиться велика кількість ниток для того, щоб зшити всі сигнатури. Але ви завжди можете зв'язати дві частини разом, якщо ви не хочете протягати величезна кількість ниток через кожен отвір.
  • Ви можете використовувати різні кольори, щоб відзначати краю сигнатур, щоб не сплутати, де пробити отвори.

  Що вам знадобиться

  • Голка для плетіння або інша відповідна голка
  • Нитки для плетіння або інші вощені нитки
  • Картон для обкладинки
  • Клей (звичайний клей ПВА чи клейстер)
  • Лінійка
  • Стрічка для плетіння
  • Тупий кістяний ніж
  • Тканина для обкладинки


  Джерела і посилання

 • ^ http://www.marthastewart.com/270344/how-to-bind-a-book
 • ^ http://www.diyplanner.com/node/442
 • ^ http://www.youtube.com/watch?v=ec3ebU2r7RU
 • ^ http://www.apartmenttherapy.com/old-paperbacks-to-custom-hardb-124005
 • ^ http://library.stmarytx.edu/acadlib/acq/bkrpr.pdf
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?