Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як переписати ваші платівки на CD диски

Рекламний блок

Кроки

 • Change Your Records Into CDs Step 1.jpg 1 Встановіть редактор і записуючі програми на ваш комп'ютер. Стандартна звукозаписна програма, яка йде в комплекті до більшості комп'ютерів не зможе записати звук з вінілу на жорсткий диск. Проте, існує безліч програм, які записують аудіо, починаючи від безкоштовних і закінчуючи дуже дорогими професійними редакторами. Деякі працюють краще, ніж інші мають більше можливостей але, загалом, все, що вам потрібно від програми – щоб вона записувала файли прямо на жорсткий диск і щоб вам не доводилося робити багато правок у цих файлах. Для більш розгорнутого обговорення записуючих програм та редакторів, включаючи їх огляди, перейдіть по зовнішніх посиланнях, зазначеним в джерелах і цитатах, конкретно на сторінці Клайва Бакхэма (Clive Backham).
 • Change Your Records Into CDs Step 2.jpg 2 Визначтеся, чи вам потрібен підсилювач. Вам потрібно посилювати і вирівнювати звук зі свого програвача платівок, щоб записати його на ваш комп'ютер. Якщо у вашого плеєра є вбудований підсилювач, ви зможете підключити його безпосередньо до звукової карти комп'ютера. Якщо у вас немає вбудованого підсилювача, ви або можете підключити програвач стерео ресивер і потім підключити ресивер в звукову карту, або ви можете придбати підсилювач в більшості магазинів комп'ютерної техніки та електроніки і вже тоді підключити свій програвач у нього. Переконайтеся, що купуєте підсилювач з маркуванням “RIAA Equalization“е - дешеві моделі можуть не мати цієї функції, а вона необхідна для вінілу випущеного після 1950го року.
 • Change Your Records Into CDs Step 3.jpg 3 Перевірте, чи є у вас всі необхідні дроти, кабелі та перехідники, щоб з'єднати програвач, підсилювач стерео або зі звуковою картою. Можливо, буде потрібно купити кабелі – швидше за все це будуть стандартні RCA кабелі, вони допоможуть поєднати все обладнання. В залежності від типу вхідних і вихідних роз'ємів, які стоять на вашій звуковий карті, програвачі, ресивері і підсилювачі вам будуть потрібні перехідники, які дозволяють з'єднувати компоненти один за іншим. Дроти і перехідники ви можете купити в більшості магазинів електроніки, і якщо ви точно не знаєте які вибрати, просто принесіть туди свою обладнання. У більшості випадків, якщо ви вже з'єднали програвач зі стерео системою, все що вам знадобиться – це недорогий 3.5 мм кабель стерео-RCA, щоб підключити ресивер до комп'ютера, який також може використовуватися для програвання музики з комп'ютера через аудіо систему.
 • Change Your Records Into CDs Step 4.jpg 4 Підключіть всі компоненти. Якщо ви не використовуєте підсилювач вам потрібно провести дріт від навушників або “audio out“ -зовнішній роз'єм аудіо програвача в роз'єм “line in“ вашої звукової карти. Якщо ж у вас є підсилювач, то з'єднайте кабель програвача роз'ємом “line in“ на підсилювачі і потім з'єднайте інший кабель “audio out“ підсилювача з роз'ємом «line in» на звуковій карті вашого комп'ютера.
 • Change Your Records Into CDs Step 5.jpg 5 Почистіть пластинки. Очевидно, що чисті вінілові пластинки дають краще звучання, ніж їхні брудні аналоги, до того ж при запису ви захочете отримати найкращий звук. Краще рішення для цього – використовувати спеціальну машину для чищення, але вони дорогі і їх важко знайти. (ви можете добитися подібних результатів якщо у вас є миючий пилосос миючий засіб ). Ви також можете помити їх в кухонній раковині, використовуйте спеціальні щітки для очищення поверхні від пилу. Вам варто бути дуже обережним при чищенні, існує набагато більше порад і застережень, так що перейдіть по зовнішніх посиланнях за більш детальною інформацією.
 • Change Your Records Into CDs Step 6.jpg 6 Встановіть гучність. Ви можете регулювати гучність або ж на стерео приймачі, або всередині записуючої програми. Лінійні стерео виходи звичайно мають фіксовану гучність, так що краще буде регулювати звук на комп'ютері. Переконайтеся, що запис досить гучна, щоб ті CD-диски, які вийдуть в результаті не були значно тихіше інших дисків. Ще більш важливо, щоб звук не був дуже гучним. Якщо рівень вашої запису перевищує 0 децибел в будь-якій точці – якість звуку буде спотворено, дуже важливо залишатися нижче цього значення. Спробуйте визначити пік гучності ( найгучнішу частина) пластинки, яку ви хочете записати. Деякі комп'ютерні програми можуть зробити це замість вас під час програвання, інакше вам доведеться вгадувати. Щоб не зіпсувати звук встановіть пікову гучність ( від пластинки ) на рівні -3 децибела.
 • Change Your Records Into CDs Step 7.jpg 7 Зробіть тестовий прогін. Переконайтеся, що програвач, ресивер і підсилювач включені і працюють справно. Почніть програвання запису і натисніть кнопку “запис“ записуючої програмі. Запишіть маленький відрізок, щоб бути впевненим, що все працює і змініть налаштування в програмі і в програвачі, якщо потрібно. Можливо доведеться прослухати всю пластинку повністю , щоб не допустити звукових пауз.
 • Change Your Records Into CDs Step 8.jpg 8 Запишіть платівку. Натисніть кнопку “запис“ в програмі перед запуском вінілу. Програвайте весь альбом цілком під час запису на цифровий носій та вимкніть запис лише тоді, коли платівка перестане грати ( ви зможете обрізати тишу запису спочатку і в кінці пізніше). Ваша програма може нарізати запис на окремі пісні, якщо вона такого не вміє, не хвилюйтеся про це зараз.
 • Change Your Records Into CDs Step 9.jpg 9 Редагуйте вийшла запис. Якщо записана пластинка у відмінному стані, ваше обладнання якісне і все добре налаштовано – вам не доведеться витрачати багато врени на редагування. Можливо, вам захочеться видалити довгі відрізки тиші на початку і в кінці запису, і так само варто зараз зробити нарізку у вигляді окремих пісень, щоб ви могли перемикати їх на CD-диску. Залежно від якості вашого звукового редактора ви зможете прибрати недоліки і фонові шуми, нормалізувати звук. Процедура редагування не однакова в різних звукових редакторах, так що краще буде звернутися в керівництво користувача або файли інструкцій.
 • Change Your Records Into CDs Step 10.jpg 10 Організуйте і запишіть пісні на диск CD-R. Так само як і у випадку з редактором, процедура запису на диск може бути різною, в залежності від обраної програми. Подивіться як це робити в керівництві користувача та інструкціях.
 • Change Your Records Into CDs Step 11.jpg 11 Вставте CD стерео систему насолоджуйтесь музикою!
 • Поради

  • Якщо у вас немає хорошого звукозаписувального обладнання і програм для цього, а вам потрібно всього лише записати кілька платівок, краще буде, якщо ви просто купуєте диски з записами. Ви будете здивовані, скільки старих платівок представлені в цифровому форматі. Якщо у вас немає великої колекції рідкісного вінілу, який не можна знайти в продажу на CD дисках, то це не варто витрат і часу, щоб записувати все це самому.
  • Якщо вам взагалі не потрібні КОМПАКТ - диски, а ви просто хочете переробити свої записи в формат mp3 , ви можете відразу зберегти готові записи прямо у формат mp3 ( в залежності від програмного забезпечення ) і таким чином ви позбавитеся від процесу запису/перезапису. Це так само працює і для інших форматів, наприклад oggvorbis.
  • Єдина програма для запису і редагування – це найпростіший спосіб, але у вас їх може бути дві або навіть три звукозаписувальна, редактор і програма запису на диски, така як Nero. Дуже рекомендуємо наступні програми [GoldWaveGoldWave], Wave Repair, PolderbitS, Audacity (безкоштовно та у відкритому доступі з цілим набором корисних функцій і VinylStudio. У пошуку ви можете ввести “звукозапис“ і отримаєте велику кількість результатів, деякі з них будуть безкоштовні.
  • Ймовірно найпростіше використовувати програмне обеспечние всі етапи пов'язані з комп'ютером та звуковою картою якщо у вас є хороший CD-RW реєстратор. Такі ви можете підключати безпосередньо в стерео ресивер, так що у вас вийде записувати ваші пластинки з тією ж легкістю, як і запис на старі касети. Якщо ви хочете редагувати запис, ви можете використовувати диск як носій для перенесення файлів на комп'ютер, і навіть зможете зробити додаткові копії за допомогою записуючого пристрою в ньому.
  • У вас повинен бути хороший програвач. Якщо у вас є колекція платівок, то очевидно що і програвач знайдеться. І навіть якщо ви можете слухати свої записи практично на будь-якому програвачі, запис на цифрові носії вимагає якісного обладнання. Бабушкін програвач з підвалу не годиться для цих цілей.
  • Придбайте потрібну звукову карту. Вам не потрібна професійна звукова карта для запису, проте стандартної карти, яка йде в комплекті з багатьма комп'ютерами буде недостатньо. Особливо якщо у них немає входу "line in"( Роз'єми з маркуванням "mic in" зазвичай моно і їм не вистачить якості звуку для ваших цілей). Якщо у вас вже є звукова карта, спробуйте записувати з її допомогою. Може й згодиться, в іншому разі вам варто її поліпшити.
  • Коли редагуєте готові записи, не соромтеся часто вдаватися до функції шумозаглушення і еквалайзера, до тих пір, поки не отримаєте гарне звучання. Це метод проб і помилок, завжди зберігайте оригінальні записи і тільки потім перейменовуйте відредаговані записи. Таким чином, якщо ваші зусилля зроблять звук тільки гірше - ви зможете повернутися до оригінальної запису без потреби заміняти все заново з вінілу.
  • Деякі записуючі/редагують програми дозволяють вам змінювати швидкість запису (кнопка "Змінити Швидкість" Audacity) так що у вас вийде записати звук має швидкість 33 обороту в хвилину зі швидкістю 45 або навіть 78 обертів на хвилину , а потім конвертувати назад в потрібну швидкість, таким чином економлячи час запису. В залежності від вашого обладнання і налаштувань, це може стати причиною зниження якості звуку. Загалом цей метод варто залишити для особливих випадків, наприклад ваш програвач не може дати потрібної швидкості вашої запису.
  • Бувають такі CD-R, які виглядають і відчуваються так само як вініл, і в цілому вони недорогі.
  • Якщо ви користуєтеся ноутбуком, можливо, ви не можете використовувати звукову карту. У такому разі скористайтеся підключаються USB аудіо пристроями. Як у випадку з іншим обладнанням такі пристрої теж розрізняються за якістю, так що придивіться і почитайте огляди перед покупкою.

  Попередження

  • Підсилювачі дуже чутливі до вібрацій. Звичайно, ви можете очікувати від програвача паузи в звуці при поштовху столу, але навіть інші, менш значущі вібрації можуть серйозно впливати на якість звуку. Під час запису постарайтеся зменшити фонові шуми - зробіть звукову ізоляцію кімнати і крокуйте м'яко.
  • Виявляйте граничну обережність при чищенні пластинок. Вініл взагалі досить стійкий, але навіть маленька царапинка може призвести до появи шиплячих або скрипучих шумів, і вже якщо ви пошкодили платівку - її буде дуже важко або неможливо відновити. Якщо ви не впевнені, в тому що ви робите, краще зверніться до продавцям місцевого музичного магазину або знайти в інтернеті, як це робиться.
  • Не підключайте безпосередньо звукову карту комп'ютера до виходу динаміків на вашому стерео ресивері. Сигнал з динаміків дуже потужний, і швидше за все, може стати причиною серйозних ушкоджень звукової карти.
  • Перед остаточним з'єднанням приберіть потужність або на комп'ютері, або на джерело звуку. Початковий сплеск може пошкодити ланцюг між звуковою картою і аудіо джерелом. Звукові карти особливо чутливі до такого роду пошкоджень.
  • Якщо потрібна установка обладнання, дотримуйтеся звичайних застережень: вимкніть живлення комп'ютера, "заземліть" себе торкнувшись іншого металу, перш ніж торкнутися нутрощів комп'ютера і зробіть резервні копії всієї потрібної інформації на ньому ( наприклад, "Черговий великий роман", написанням якого ви займалися), просто скопіюйте на дискету, надішліть по електронній пошті другу чи родичу, або ж просто збережіть його як чернетку для себе. Ви зможете самі його дістати в будь-який зручний момент і ніхто не зможе отримати до нього доступ.

  Що вам знадобиться

  • Цінні вінілові платівки
  • Електричний програвач (програвач аудіозаписів)
  • ПК зі звуковою картою або зовнішнім USB пристроєм з входом "line in"
  • Кабелі та/або перехідники для з'єднання ПК з програвачем або підсилювачем *Preamp or stereo receiver
  • Звукозаписні програми і редактори
  • Принаймні 700 мегабайт вільного місця на жорсткому диску
  • Пристрій для запису CD дисків
  • Порожні диски CD-R


  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?