Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як мати справу з жахливим батьком

Рекламний блок

Кроки

 • Deal With a Terrible Dad Step 1 Version 2.jpg 1 Зрозумійте, що батьків не вибирають. Якщо ваш батька жорстокий або відноситься до вас не так, як вам хотілося б – дуже може бути дуже боляче, але це не ваша вина. Якби на вашому місці був хтось інший, з ним відбувалося б те ж саме. Його поведінка не відображає те, якою ви є. З цим просто нічого не поробиш. Дуже важливо це зрозуміти!
 • Deal With a Terrible Dad Step 2 Version 2.jpg 2 Позбавтеся від почуття провини за допомогою усвідомлення того, що ваш батько просто не найкраща модель поведінки. Існує безліч способів, за яким батько може заподіяти вам шкоди. Він заподіює фізичний біль вам чи вашій мамі? Він принижує вас та інших членів сім'ї, на вас дивиться зверхньо і проклинає? Він постійно десь пропадає і часто відсутня? У нього немає на вас часу? Він алкоголік або наркозалежний? Він занадто суворий або просто злий?
 • Deal With a Terrible Dad Step 3 Version 2.jpg 3 Усвідомте, що це не ваша проблема. Однак ви змушені жити з ним мати справу. Якщо ваш батько нещасливий або просто слабка людина, не потрібно вважати себе "причиною цьому. Ви Не довели його до такої поведінки. Він сам побудував своє життя і свої стосунки з людьми. Можливо, колись він був щасливий, але не зараз. Правда в тому, що ви не зможете його змінити, як би не старалися.
 • Deal With a Terrible Dad Step 4 Version 2.jpg 4 Уникайте великих, драматичних з'ясувань стосунків з ним. Це ні до чого не призведе і лише погіршить ситуацію. Ваше життя має продовжуватися без нього. Вам не потрібно щось доводити собі або шукати його схвалення. Ви лише відчуєте себе погано і опустошенно. Сконцентруйтеся на хороших відносинах з іншими людьми. Оточіть себе тими, хто піклується про вас і ваших почуттях. Таких немає? Зав'язати дружбу з добрими людьми. Світ повний добрих людей, що хочуть завести друзів і піклуватися про кого-небудь.
 • Deal With a Terrible Dad Step 5 Version 2.jpg 5 Наполегливо прагнете отримувати задоволення від життя. Якщо вам потрібні гроші, добре вчіться і розвивайтеся. Якщо ви вже працюєте, почніть збирати гроші, щоб стати незалежним/ой від батька.
 • Deal With a Terrible Dad Step 6 Version 2.jpg 6 Озирніться навколо... можливо, поруч є інші чоловіки, які могли б замінити вам батька? Або навіть жінка, якій ви можете довіритися. Літні чоловіки можуть бути самотні і шукати когось, щоб хоча б поговорити. Вони можуть розповісти вам історію зі свого життя або дати добру пораду.
 • Deal With a Terrible Dad Step 7 Version 2.jpg 7 Будьте сильними. Дотримуйтеся своїх цінностей і моральних норм. Прагнете стати хорошою людиною, не дивлячись на поганого батька.
 • Deal With a Terrible Dad Step 8 Version 2.jpg 8 Поговоріть з ним. Скажіть, що ви відчуваєте себе незатишно. Є невеликий шанс, що він зміниться і постарається зробити вас щасливішими. Якщо ваш батько не відноситься до подібного виду людей, поводьтеся так, щоб він сам задумався над своєю поведінкою і захотів позбутися поганого ставлення або шкідливих звичок.
 • Поради

  • Не думайте, що, якщо у вас поганий батько, ви в майбутньому теж станете поганим батьком. Ви один, від кого залежить ваша поведінка. Ставтеся до людей так, як хотіли б, щоб вони ставилися до вас.
  • Якщо у вас байдужий батько, тут багато не зробиш. Сумно, коли батьки не цікавиться своєю дитиною. Шкода, що він не здатний зав'язати з вами люблячі стосунки. Перенаправте свою любов на людину, який цього заслуговує – на себе самого. Поставте свої цілі в житті і виконуйте мрії. Ви можете побудувати своє життя і створити сім'ю, де всі живуть у любові та гармонії один до одного.
  • Якщо на шкільному заході або вдома, батько вас критикує і намагається зачепити, все, що ви можете зробити – відступити і піти. Поговоріть з ким-небудь про те, яким розбитим, злим і ураженим ви себе відчуваєте. Не тримайте в собі.
  • Знайте, що якщо з вашим батьком неможливо ужитися, рано чи пізно ви виростите і самі станете дорослим. Намагайтеся бачити картину цілком. Ви можете вступити в училище або університет в іншому місті або піти в армію. Не ставте хрест на собі.
  • Станьте позитивної рольовою моделлю поведінки для своїх молодших братів і сестер. Говорите іншим членам сім'ї, як ви їх любите, і що завжди прийдете на допомогу.
  • Не заперечуйте того моменту, що ваш батько змушує вас почувати себе мізерно, не дивлячись на всю його любов до вас. Все починається з добрих намірів. Якщо ви відчуваєте себе, як у клітці, і під надійним контролем, не дозволяйте іншим факторам (силі його любові) нав'язувати вам почуття провини, відмовляючись визнавати, що він чинить неправильно з вами. Зрештою, у вас своя життя, подобається це йому чи ні. Те ж саме стосується ваших друзів і ваших правил. Не дозволяйте почуттям тривоги і занепокоєння, які він вам нав'язує, заважати вам жити.
  • Якщо ви підліток, залишайтеся в школі і займайтеся в різних секціях. Займайтеся спортом, щоб звільнитися від тиску і стресу, отриманого будинку. Якщо ви боретеся з бажанням когось штовхнути або вдарити, значить, ви намагаєтеся виплеснути свій гнів. Не потрібно цього робити, так роблять лише маленькі люди. Ви також можете читати книги в бібліотеці або виконувати домашні завдання, щоб не сидіти вдома.
  • З дітьми займатися сексом або завдавати їм фізичну біль заборонено законом (шпурляти, заламувати руки, залишати синці тощо). Пам'ятайте, це не нормально. Це трапляється не у всіх сім'ях, і ви можете звернутися за допомогою.
  • Якщо ваша мама одружена жорстоким чоловіком, допоможіть їй вибратися з цих відносин. Однак, якщо ви підліток, в першу чергу вам потрібно подбати про свою безпеку. Деякі жінки вважають, що заслужили побої та знущання. Можливо, ваша мама – добра жінка, просто слабка і залякана. Поділіться своїми почуттями, і, якщо вона пропустить це повз вуха, зосередьтеся на собі.
  • Якщо ваш батько алкоголік або сидить на наркотиках, будьте напоготові. Його настрій може змінюватися в мить ока. Залишайтеся у друзів чи родичів. Якщо ситуація дуже погана іл небезпечна, розкажіть кому-небудь.
  • Якщо мала місце жорстокість або прояв насильства, телефонуйте 112.
  • Намагайтеся уникати його, наскільки це можливо. Будьте зайняті і відвернені. Влаштуйтеся на роботу після школи або просто не беріть трубку, коли він дзвонить.
  • Цілком імовірно, що ваш батько сам в дитинстві страждав від подібного ставлення батьків. Він постійно скаржиться на своїх батьків? Або ніколи не згадує про своє дитинство? Це все ознаки того, що його утискали і ображали в дитинстві. Деякі чоловіки можуть змінитися після війни, через алкоголізму або наркоманії. Вони оточують себе глухою стіною, занурені у внутрішню біль. Ви не зможете вилікувати ці рани. Якщо він зривається на членах сім'ї або на вас у непередбачуваною манері, телефонуйте в поліцію або попросіть інших родичів забрати вас. Ховайтеся від неї у разі необхідності. Але найкраще розповісти все дорослим. Не сідайте з ним в машину, якщо він п'яний або вжив наркотики.
  • Якщо батько ламає ваші улюблені речі або викидає їх, не відповідайте тим же. Просто не дозволяйте батькові заходити в вашу кімнату. Купіть і вставити замок на двері.
  • Зателефонуйте на гарячу лінію жертв домашнього насильства.

  Попередження

  • Не лізьте зі шкіри геть, щоб порадувати батька або зробити його щасливим. У вас все одно не вийде. Людина сам коваль свого щастя. Не дозволяйте його поведінки розтоптати вас.
  • Ніколи не приймайте близько до серця слова: "Ти поганий дитина". Це може бути сказано не зі зла. Це трапляється в багатьох сім'ях. Якщо ваш батько або обидва батьки кажуть вам, що ви "проблемний дитина" або що "від вас одні неприємності", пам'ятаєте, що ви всього лише дитина! Це не той, ким ви є. Чому люди таврують дітей? Щоб інших не засуджували їх! Вони не хочуть зазирнути всередину себе і попрацювати над своїми проблемами, їм пройшов шпиняти вас. Не вірте цьому ні на хвилину. Дорослі дуже легко маніпулюють дітьми. Тільки ви вирішуєте, яким вам стати.
  • Не намагайтеся копіювати її поведінку. Це ваше життя, зробити її краще.
  • Не дозволяйте нікому до вас торкатися проти вашої волі. Якщо ваш батько вас б'є або сексуально домагається, розкажіть про це іншим членам сім'ї. Розкажіть сусідам, друзям або вчителю. Це неприйнятну поведінку. Ви не його боксерська груша або не сексуальна іграшка. Поважайте себе і захищайте інших членів сім'ї.
  • Якщо вам батько примушує вас порушити закон, ні в якому разі не робіть цього. Він може розсердитися, вдарити вас, обзивати останніми словами, але ви повинні стояти на своєму. Якщо він загрожує, що засадить у в'язниці для малолітніх" або відправить вас в прийомну сім'ю, він блефує. Скажіть, що зателефонуєте в "службу захисту дітей". Ця служба допоможе вам, якщо ви потрапили в серйозні неприємності. Ви також можете все розповісти іншому родичу, наприклад, дідусеві або тітки.
  • Деякі батьки дійсно заподіюють біль іншим або душевнохворі. Знову ж таки, ви нічого не зможете з цим зробити. Захищайте себе!
  • Не придумуйте йому інший образ. Якщо він вас постійно принижує, скажіть йому про це чи розкажіть мамі. Дайте чітко зрозуміти, що ви не зазнаєте такої поведінки. Якщо він не зміниться – тримайтеся від нього подалі і даруйте свою любов і увагу іншим людям. Ви не повинні страждати через відсутність поваги і поганого ставлення лише тому, що він ваш батько. Ви заслуговуєте більшого.
  • Не пийте алкоголь і не вживайте наркотики зло йому. Ви зробите погано лише собі і своєму здоров'ю.
  • Якщо батько погрожує заподіяти вам біль, негайно телефонуйте 112.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?