Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як зупинити автомобіль при відмові гальм

Рекламний блок

Кроки

 • Stop a Car with No Brakes Step 1 preview.jpg 1 Не панікуйте! Емоційна реакція у цій ситуації тільки посилить її і зробить більш небезпечною.
 • Stop a Car with No Brakes Step 2 preview.jpg 2 Заберіть ногу з педалі газу і вимкніть круїз-контроль (якщо він включений). Система круїз-контролю повинна відключатися, як тільки ви торкаєтеся педалі гальма або зчеплення, але для більшої безпеки переконайтеся, що система відключена.
 • Stop a Car with No Brakes Step 3 preview.jpg 3 Зверніть увагу на те, як веде себе педаль гальма. Якщо вона придавлюється м'яко і до самої підлоги, то можливо у системі гідравліки мало рідини або виникли проблеми з головним циліндром, барабанами або супортами. Ви можете відновити тиск, прокачавши гальма.
  • Однак, якщо педаль гальма не піддається, то можливо, що щось потрапило в гальмівну систему або під саму педаль гальма. Спробуйте намацати ногою або попросіть пасажира подивитися, чи не потрапило щось під педаль гальма.
 • Stop a Car with No Brakes Step 4 preview.jpg 4 Прокачайте гальма. Прокачавши гальма кілька разів, ви можете відновити гальмівний тиск у системі, необхідне для зупинки. Це може зайняти деякий час, так що не припиняйте пробувати. До цієї процедури слід вдатися навіть у тому випадку, якщо ваш автомобіль оснащений системою ABS, так як ABS спрацьовує, якщо автомобіль гальмує занадто різко (але не в тому випадку, якщо гальма не спрацювали). Тоді незалежно від того, автомобіль оснащений системою ABS чи ні, різко вичавіть педаль до підлоги, щоб вивільнити всі тиск в гальмівній системі, так як гідравлічні (або повітряні) гальма рідко відмовляють всі разом. Тримайте педаль у підлогу.
 • Stop a Car with No Brakes Step 5 preview.jpg 5 Перейдіть на передачу нижче. Перемикання на передачу нижче допоможе вам зупинитися, використовуючи двигун. Якщо у вас автоматична коробка передач, перейдіть в діапазон низьких передач (звичайно позначений «1» на механізмі перемикання передач). Якщо у вас ручна коробка передач, перейдіть за раз на 1-2 передачі нижче, автомобіль сповільниться, продовжуйте знижувати передачі. Якщо вам необхідно зупинити автомобіль як можна швидше, не знижуйте передачі занадто швидко; занадто швидкий перехід на першу або другу передачу може викликати втрату керованості.
  • Перейдіть в ручний режим «М» (перемикач знаходиться праворуч, ліворуч або знизу від місця водія) та самостійно знизьте передачу. Знову ж таки, якщо ви не можете відразу перейти в діапазон низьких передач, то знижуйте поступово.
  • Якщо у вас є додаткові кошти гальмування, такі як сповільнювач, гірський гальмо або клапанний гальма (Jake brake), використовуйте їх повільно.
 • Stop a Car with No Brakes Step 6 preview.jpg 6 Використовуйте аварійне гальмо. Аварійне гальмо або паркувальне гальмо зупинить автомобіль, але це займе більше часу, ніж у звичайних гальм, тому що гальмуються тільки задні колеса. Використовуйте гальма (в залежності від автомобіля потягніть важіль на себе або натисніть на педаль) повільно і безперервно; аварійне гальмо може заблокувати колеса автомобіля, якщо потягнути за ручку дуже різко і швидко, особливо на великій швидкості. Якщо ви потягнете за важіль гальма швидко, то можете втратити керування. Для запобігання цього тримайте кнопку спуску натиснутою (якщо вона є). Це дозволить вам зменшувати або збільшувати силу дії аварійного гальма.
  • Якщо ви відчуваєте чи чуєте, що колеса заблоковані, трохи зменшити тиск гальм. Слід зазначити, що якщо колеса торохтять, то це ще не означає, що вони заблоковані. Спочатку потягніть важіль гальма до трьох клацань (для уповільнення), потім ще один-два клацання (для повної зупинки).
 • Stop a Car with No Brakes Step 7 preview.jpg 7 Не зводьте очей з дороги і продовжуйте рулити. Уважно стежте за тим, що знаходиться попереду, і маневруйте, ухиляючись від інтенсивного руху, пішоходів та інших небезпечних місць.
 • Stop a Car with No Brakes Step 8 preview.jpg 8 Попереджайте інших учасників руху та пішоходів про поломку. Увімкніть сигнальні вогні і використовуйте звуковий сигнал для попередження оточуючих про поломку. (Переконайтеся, що ви знаєте, де включати сигнальні вогні) Незважаючи на те, що не всі учасники руху зрозуміють, що саме не так з вашим автомобілем, попереджувальні сигнали змусять їх діяти обережно і стежити за вашим автомобілем. Відкрийте вікно для погіршення аеродинаміки автомобіля, що допоможе вам сповільнитися і дасть можливість голосом попереджати учасників дорожнього руху про несправності вашого автомобіля.
 • Stop a Car with No Brakes Step 9 preview.jpg 9 Якщо є вільний простір по обидва боки вашого автомобіля, рулите, повертаючи з боку в бік. Повороти збільшують тертя коліс, що допоможе сповільнити ваш автомобіль. «Не робіть цього на високій швидкості!!!» Різкі повороти на високій швидкості можуть підкинути або навіть перевернути ваш автомобіль. Будьте обережні!
 • Stop a Car with No Brakes Step 10 preview.jpg 10 Використовуйте оточення для уповільнення автомобіля. Якщо всі вищевказані заходи не допомагають, або вам необхідно зупинитися дуже швидко, робіть все, що в ваших силах. Можна навіть використовувати пандус їде попереду вантажівки для зупинки, а в його відсутність вам доведеться все-таки імпровізувати. Пам'ятайте, що такий спосіб зупинки дуже небезпечний, особливо на високій швидкості, і використовується в якості останньої надії на порятунок.
  • Використовуйте особливості місцевості в свою користь. Спробуйте знайти ухили. Якщо нічого не допомагає, будьте готові використовувати задній хід і аварійне гальмо у відповідний час.
  • Використовуйте захисне огородження для уповільнення. Бетонні огорожі мають таку форму, що контакт відбувається з колесами, а не з кузовом автомобіля. Тертя об гуму на колесах автомобіля уповільнить його, не пошкодивши інші частини автомобіля. Також ви можете акуратно боком притертися автомобіля про будь-який предмет або об'єкт біля дороги.
  • Використовуйте тертя об дорожнє полотно для уповільнення. Найкраще переїхати на гравій або бруд (зазвичай знаходиться на узбіччі дороги) для уповільнення. Будьте обережні, використовуючи таку техніку зупинки. Раптова зміна дорожнього покриття, особливо під колесами з однією сторони автомобіля може перевернути автомобилль, і призвести до травм або навіть смертельного результату. Перехід на гравійне або трав'яне покриття повинен бути здійснений поступово, плавно і акуратно. Після цього автомобіль стабілізується.
  • Невеликі дерева і чагарники допоможуть уповільнити автомобіль, якщо нічого іншого не допомогло. Постарайтеся направити автомобіль по центру лінії чагарників або саджанців, і не вибирайте занадто велике і міцне дерево для зупинки. Дерева з товщиною стовбура понад 116 мм вважаються небезпечними. Дерева більшого розміру можуть завдати фатальні пошкодження.
  • Ударьтесь про зад іншої машини. Хоча це не найкращий варіант уповільнити свій автомобіль. Але якщо ви збираєтеся зробити це, спробуйте попередити водія автомобіля, що йде попереду про свій намір звуковим сигналом. Постарайтеся вибрати автомобіль, який рухається приблизно з тією ж швидкістю, що і ваш автомобіль (удар об повільно рухається або стоячий автомобіль, звичайно ж, зупинить вас, але гальмування буде швидким і небезпечним) та здійснити удар точно посередині задньої частини автомобіля, що йде попереду. Такий удар може зробити обидва автомобіля неконтрольованими. Не ударьтесь дуже сильно, так як може спрацювати подушка безпеки.
 • Stop a Car with No Brakes Step 11 preview.jpg 11 Шукайте безпечне місце для зупинки. Огляньте дорогу і знайдіть місце, де ви зможете зупинитися при можливості. Якщо повна зупинка неможлива, пошукайте відкриті простори, які ви можете перетнути, не зачепивши нічого.
  • Якщо нічого не допомогло, сплануйте аварійну зупинку. Найбезпечніший спосіб – в'їхати в густий чагарник, який допоможе зупинити автомобіль. У відсутності чагарнику, використовуйте траву. Висока трава допоможе сповільнити або зупинити автомобіль. Зрештою, використовуйте пісок для зупинки. Пісок виразно точно зупинить автомобіль, особливо якщо пісок вологий.
  • Якщо безпечне місце знаходиться за бордюром, то необхідно вжити додаткових заходів безпеки. Навіть з підсилювачем керма не виключено його виривання з рук. Удар об бордюр може відкинути автомобіль назад на дорожнє полотно. Вкрай важливо міцно тримати кермо і направити автомобіль під кутом до бордюру, достатнім для його подолання. В іншому випадку ви втратите контроль над автомобілем.
 • Поради

  • Ви можете уникнути відмови гальм, постійно перевіряючи рівень рідини в гальмівній системі і її заміну згідно рекомендацій виробника. Також необхідно оглядати гальмівну систему через деякі періоди часу і усувати всі виявлені неполадки. Не відкладайте процес відновлення або заміни запчастин.
  • Спускайтеся на зниженій передачі\'\'\'. Уникайте постійного тиску на гальма під час затяжного спуску, так як це може призвести до їх перегріву і виходу з ладу. Просто періодично пригальмовуйте для зниження швидкості автомобіля. При необхідності знизьте передачу ще раз.
   • Якщо гальма перегрілися, використовуйте гальмування двигуном і аварійним гальмом, як окремо, так і разом. Не намагайтеся охолодити гальма водою, ви можете пошкодити ротори.
  • Якщо двигун не сповільнюється, знизьте його здатність передавати крутний момент на колеса. Направте автомобіль в те місце, де він зможе зупинитися безпечно. Перейдіть на нейтральну передачу (це може пошкодити двигун або трансмісію, але позбавить вас від великих проблем).
  • найчастіше відмова гальм викликаний потраплянням сторонніх предметів під педаль, таких як дитяча іграшка або пляшка води, наприклад. Допомогти уникнути такої ситуації допоможе утримання автомобіля в чистоті, особливо біля водійського сидіння. Стаканчики і пляшки, використовувані в автомобілі повинні бути одноразовими і крихкими і не мати кришок (так як їх можна втратити поруч з місцем водія); це допоможе їх нешкідливо розчавити, якщо вони потрапили під педаль гальма.
  • Не перемикайте автоматичну коробку передач в режим парковки під час руху. Паркувальна передача не зможе стримати рухомий автомобіль.
  • Червоний стоп-сигнал загорається не тільки для того, щоб повідомити вам, що ви на стоянковому гальмі. Кожен раз перед поїздкою перевіряйте, чи горить стоп-сигнал, щоб переконатися, що він працює. Якщо ви виявите його поломку під час руху, то втрачаєте як мінімум половину гальмівної системи. Якщо мова йде про процес гальмування, то, можливо, у вас низький рівень рідини або поломка головного циліндра.
  • Гальма працюють менш ефективно, якщо вони вологі, особливо після поїздки по глибокій воді. При поїздці по такій воді, застосовуйте невелике прискорення і зниження передачі. Після виходу з води натисніть на гальма легко і плавно, почекайте і повторіть процедуру (але не качайте їх!). Це допоможе вам відчути педаль. Така процедура допоможе висушити гальма.

  Попередження

  • Раптове зниження передач може пошкодити трансмісію. Особливо при перемиканні в зворотному напрямку. Але ви повинні зробити все необхідне, щоб зупинити автомобіль.
  • Як тільки ви зупинили автомобіль, не варто відразу ж продовжувати їхати. Переконайтеся, що ви виявили та усунули причину відмови гальм.
  • Не глушіть двигун під час відмови гальм, так як гідропідсилювач керма і підсилювач гальм регулюється з допомогою вакууму двигуна. Якщо ви піддалися паніці і вимкнули двигун, гідравлічна система оснащена ще трьома насосами. Проверніть ключ у другу, і кермо не заблокується.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?