Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як визначити проблему

Рекламний блок

Кроки

 • Define a Problem Step 1.jpg 1 Перефразуйте проблему. Коли виконавчий директор попросив співробітників провести колективне обговорення на тему «Як підвищити їх продуктивність», то він отримав лише порожні листочки. Коли він перефразував своє завдання на «Способи полегшення їхньої роботи», то ледве міг впоратися з величезною кількістю пропозицій. Слова несуть сильне приховане значення і, таким чином, відіграють величезну роль у тому, як ми сприймаємо проблему. У вищенаведеному прикладі «бути продуктивним», може сприйматися, як йти на жертву заради компанії. В той час, як «полегшити роботу» може бути чимось , що ви робите в своїх інтересах, але від чого компанія також виграє. Зрештою, проблема та ж, але відчуття, - і точки зору – пов'язані з кожним твердженням, значно відрізняються.
  • Вільно грайте з постановкою проблеми, переформулюйте її кілька разів. Для методичного підходу, беріть окремі слова і підбирайте варіації.
  • «Підняти продажі»? Спробуйте замінити «підняти» на «залучити», «розвинути», «розширити» і побачите, як зміниться ваше сприйняття проблеми. Багатий словниковий запас тут грає дуже важливу роль, тому, можливо, ви захочете використовувати словник синонімів і антонімів або розвивати свій словниковий запас.
 • Define a Problem Step 2.jpg 2 Робіть і спростовуйте припущення. До кожної проблеми – якою б проста вона не здавалась – додається довгий список припущень. Багато з цих припущень можуть виявитися неправильними і можуть зробити ваше розуміння проблеми неадекватним або навіть помилковим.
  • Перший крок для того, щоб позбутися поганих передчуттів, визначитися з ними. Напишіть список і робіть якомога більше припущень – навіть ті, які можуть здатися найбільш очевидними й "недоторканними". Саме по собі, це принесе більше ясності проблеми. По суті, вам потрібно навчитися думати як філософ.
  • Але підіть далі і перевірити кожне припущення в дії: думайте про те, чому вони не повинні бути дійсними і про їх наслідки. Те, до якого висновку ви прийдете, може сильно здивувати вас. Багато з цих поганих припущень добровільні і звернувши трохи пильної уваги, ви можете зі спокійним серцем відкинути їх. Почитайте про те, як бути скептиком.
  • Наприклад, уявіть, що ви хочете увійти в ресторанний бізнес. Одним з ваших припущень буде: "У ресторанів є меню". Хоча таке припущення може здатися правильним, але спробуйте спростувати його і, можливо, ви виявите декілька дуже цікавих бізнес моделей (наприклад такий ресторан, коли клієнти самі подають кухареві ідеї для страв).
 • Define a Problem Step 3.jpg 3 Розпаліть. Кожна проблема – це маленька частина більшої проблеми. Таким чином ви можете досліджувати її збоку – наприклад, грати словами або спростовувати припущення – також можете досліджувати її з різних "висот".
  • Якщо відчуваєте, що ви занадто перевантажені деталями або дивіться на проблему занадто вузько, подивіться на неї з більш загальної точки зору. Для того, щоб подивитися на проблему з загальної точки зору, задайте такі питання: «Частиною чого це є?», «Це приклад чого?» або «Який намір ховається за цим?».[1]
  • Ще один підхід,який дуже допомагає кинути загальний погляд на проблему, це заміна слів формулювання проблеми гиперонимами. Гиперонимы – це слова, які мають більш широке значення, ніж дані.(Наприклад, гипероним слова автомобіль – машина). Чудова, безкоштовна утиліта для знаходження гиперонимов для кожного слова – WordNet (просто знайдіть слово і натисніть на іконку "S:"перед значенням слова).
  • Хороше питання, яке варто поставити, не є «проблема», яку ви визначаєте, симптомом більш глибокої проблеми. Наприклад, великий рахунок за опалення може бути «проблемою» і очевидним рішенням буде перевірити чи все в порядку з вашою системою опалення або її потрібно полагодити. Але, можливо, більшою проблемою є те, що члени вашої родини марно витрачають енергію – можливо таке? Тому що вони не сприймають негативні наслідки: їм не потрібно самим платити по рахунку, може бути, тому вони не усвідомлюють як витрата енергії відіб'ється на них.
 • Define a Problem Step 4.jpg 4 Розкладіть на складові. Якщо кожна проблема є частиною більшої проблеми, це також означає, що кожна проблема складається з більш дрібних проблем. Це означає, що розкладання проблеми на більш дрібні проблеми, кожна з яких специфичнее, ніж оригінальна, також може забезпечити повне уявлення. «Розкладання проблеми» (перетворення її в більш специфічну) особливо корисно, якщо ви вважаєте проблему непереборної або складною.
  • Деякі типові запитання, які ви можете задати, щоб зробити проблему більш специфічної: «З яких частин вона складається?» або «Які приклади?».
  • Також, як і «розкладання», заміна слів тут теж може дуже стати в нагоді. Клас слів, які тут знадобляться, це гіпоніми: слова, які вже в значенні, ніж це. (Два гипонима слова «автомобіль» це «мінівен» і «лімузин»). WordNet також може допомогти вам в пошуку гипонимов.
 • Define a Problem Step 5.jpg 5 Подивіться з різних точок зору. Перед тим, як починати вирішувати проблему, переконайтеся, що ви подивилися на неї з різних точок зору. Подивитися іншими очима – це відмінний спосіб кинути миттєвий погляд на нове, втрачене з увазі напрям.
  • Наприклад, якщо у вас є бізнес і ви намагаєтеся «збільшити продажі», спробуйте поглянути на це з точки зору, скажімо, покупця. Наприклад, з точки зору покупця, це може бути додавання функцій виробу за які хтось готовий буде заплатити більше.
  • Записуйте ваше розуміння проблеми багато разів, щоразу використовуючи різні точки зору. Як би ваші конкуренти подивилися на цю ситуацію? Ваші співробітники? Ваша мама?
  • Також уявіть як би люди різних ролей побачили проблему. Як би побачив її політик? Професор коледжу? Черниця? Спробуйте знайти відмінності і подібності того, як різні люди вирішили б вашу проблему.
 • Define a Problem Step 6.jpg 6 Використовуйте ефективні мовні конструкції. Немає ідеальної формули для постановки проблеми, але є кілька мовних конструкцій, які завжди допоможуть зробити це більш ефективно:
  • Уявіть безліч рішень. Відмінний спосіб почати постановку проблеми: «Яким способом я...». Це вираз значно перевершує «Як я можу...», так як передбачає, що є безліч рішень, а не одне або, можливо, жодного. Також просто, як це звучить, почуття передчуття допомагає вашому мозку знаходити рішення.
  • Робіть позитивно. Заперечні речення вимагають набагато більше пізнавальної сили для обробки і можуть уповільнити вас або навіть зірвати ваші думки. Позитивні твердження допомагають вам знаходити справжню мету за проблемою, а це набагато більше мотивує. Наприклад, замість того, щоб знайти спосіб кинути палити, ви можете виявити як «як збільшити свою енергію», жити довше, а це набагато більш гідні цілі.
  • Сформулюйте вашу проблему у формі питання. Наш мозок любить питання. Якщо питання досить потужний і привабливий, наш мозок буде робити все, що в його силах, щоб на нього відповісти. Тут ми вже нічого не зможемо зробити наш мозок відразу почне працювати над проблемою і продовжить працювати у фоновому режимі, навіть коли ми і не здогадуємося про це.
  • Якщо ви все ще застрягли, спробуйте використовувати наступну формулу для формулювання вашої проблеми: «Яким способом (дія)(об'єкт)(якісний показник)(кінцевий результат)?». Наприклад: Яким чином мені упакувати (дія) свою книгу (об'єкт) більш привабливо (якісний показник), щоб люди її більше купували (кінцевий результат)?
 • Define a Problem Step 7.jpg 7 Зробіть привабливо. На додаток до використання ефективних мовних конструкцій, важливо так сформулювати проблему, щоб вона насправді надихала вас, щоб ви перебували в кращому настрої для творчого вирішення проблеми. Якщо проблема здається вам занадто нудним, виділіть час і зусилля, щоб зберегти її справжньої. Зробіть її привабливою. Ваш мозок подякує (і обдарує вас пізніше.
  • «Збільшити продажі» - це одне, а «здивувати клієнтів» зовсім інше.
  • «Створити блог саморозвитку» - це одне, повна протилежність «надихнути читачів жити повним життям».
 • Define a Problem Step 8.jpg 8 Переверніть проблему. Є хитрість, яка зазвичай допомагає, якщо ви застрягли на проблеми, її перевертання з ніг на голову. Якщо хочете перемогти, з'ясуйте що може змусити вас програти. Якщо ви б'єтеся за те, щоб «збільшити продажі», то знайдіть способи їх знизити. І все, що вам потрібно буде зробити, повернути ваші відповіді.
  • «Робіть більше дзвінків з продажу» може здатися очевидним способом збільшення продажів, але іноді ми бачимо ці «очевидні» відповіді тільки тоді, коли дивимося на проблему із зворотного боку.
  • Цей метод спочатку може здатися заплутаним, але перевертання проблеми з ніг на голову може розкрити очевидні вирішення вихідної проблеми.
 • Define a Problem Step 9.jpg 9 Зберіть факти. З'ясуйте причини та обставини проблеми. Дослідіть деталі, наприклад, витоки та причини. Особливо, якщо у вас проблема, яка занадто розпливчаста, дослідження фактів зазвичай більш продуктивно, ніж спроба негайного вирішення.
  • Якщо, наприклад, проблема, озвучена вашим чоловіком наступна: «Ти ніколи мене не слухаєш», рішення не очевидно. Тим не менш, при формулюванні «Ти не дивишся мені в очі, коли я говорю з тобою» рішення очевидно і ви можете уникнути спільного міркування. (Хоча з приводу реалізації вам все-таки треба буде попрацювати!)
  • Задавайте собі питання про проблему. Що не відомо про неї? Коли в останній раз все виходило? Можете намалювати діаграму проблеми? Які рамки у проблеми? Будьте цікаві. Задавайте питання і збирайте факти. Вважається, що добре певна проблема половина рішення. Можна додати, що ідеально певна проблема перестає бути проблемою!
 • Поради

  • Складно досягти балансу у тому, скільки зусиль ви вкладаєте у визначення проблеми в порівнянні з тим, скільки зусиль вкладено в саме рішення, хоча це досягається з практикою. 55 хвилин на визначення проблеми проти 5 хвилин на дію – це не обов'язково найкраща пропорція. Справа в тому, що ми повинні знати наскільки важливим є визначення проблеми і перестати продовжувати витрачати на це надто мало часу.
  • Що багато хто з нас не розуміють – і на що, імовірно, натякав Ейнштейн – що якість рішень, до яких ми приходимо, буде знаходитися в прямій залежності від змісту проблеми, яку ми намагаємося вирішити. Найголовніше, ви будете впевнені, що вирішуєте стоїть проблему.


  Джерела і посилання

 • ^ http://litemind.com/boost-brainstorm-effectiveness-why-habit/
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?