Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як визначити вагітність акваріумних рибок

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Визначення вагітності у живонароджених рибок

 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 1 Version 2.jpg 1 Використовуйте цей спосіб для живонароджених порід. Гуппі, моллі, мечоносці і пецилії, напевно, найпоширеніші види живонароджених акваріумних рибок. Самці та самочки цих порід спаровуються, після чого ікра розвивається в тілі в тілі у самочок. Після закінчення терміну в один або два місяці (для більшості акваріумних порід) з ікри вилуплюються рибки, і мати їх народжує.
  • Пошукайте назву вашої породи в Мережі, щоб визначити, икромечущая (oviparous) це порода або живородна (viviparous).
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 2 Version 2.jpg 2 Навчитеся визначати самців і самок. Як правило, самці живонароджених порід більш світлі і більш химерно пофарбовані, і у них є тонкий довгий анальний плавець у нижній частині тіла біля хвоста. Самки більш похмурого забарвлення з трикутним або схожим на віяло анальним плавцем. Якщо ви можете визначити їх стать, вам буде легше визначити – чи б'ються дві рибки (зазвичай два самця або дві самки), або вони спаровуються, або готуються до парування (один самець і одна самка).
  • У деяких порід важче визначити, і вам може знадобитися допомога експерта з акваріумного магазину.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 3 Version 3.jpg 3 Зверніть увагу на шлюбні ігри. Різні види риб ведуть себе по-різному під час злиття, охоплення і іншої поведінки під час спарювання. У багатьох порід, включаючи більшість гурамиевых, самець активно ганяється за самкою, іноді завдаючи їй подряпини, укуси та інші пошкодження. У інших порід, таких як дискуси, самець і самка працюють в парі, захищаючи область акваріума від інших рибок. У будь-якому випадку, під час спаровування самець і самка будуть хапати один одного, перевертатися догори ногами, крутитися один навколо одного і робити інші ледь помітні рухи, які важко розгледіти.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 4 Version 2.jpg 4 Перевірте поява опуклостей при вагітності. У рибки жіночої статі виростає опуклість в задній частині черевця. Черевце зазвичай зростає протягом 20-40 днів, приймаючи або округлу форму, або форму «коробки».
  • У деяких порід рибок, наприклад у моллінезіі балон, є природне опукле черевце, відразу за грудними плавниками.
  • Самці рибок з надмірною вагою можуть виростити велике черевце у передній частині грудей. Якщо ви перестанете їх годувати на пару днів, воно може зникнути, в той час як черевце у вагітних самок залишиться на місці.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 5.jpg 5 Шукайте червоне або чорне пляма. У вагітної самки часто з'являється пляма вагітності» на черевці біля заднього проходу. Зазвичай воно чорне або яскраво червоне і стає більш виразним у міру розвитку вагітності.
  • У деяких рибок ця пляма є завжди, але зазвичай воно стає світлішим чи темнішим, коли рибка вагітна.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 6.jpg 6 Вирішите, як приготуватися до появи молодих рибок. Вирощування молодняку (мальків) може бути надзвичайно складним, і вам може знадобитися окремий акваріум для мальків, щоб дорослі особини і акваріумні фільтри не завдали їм шкоди. Якщо ви до такого завдання не готові, зв'яжіться з акваріумним магазином або досвідченим акваріумістом, хто, можливо, захоче вам допомогти або забере у вас рибок. Якщо ви вирішили піклуватися про молодняк, ви можете перейти до розділу нижче, щоб зрозуміти, як виховувати молодих рибок, але радимо також розібратися з особливостями саме вашої породи.
 • Метод 2 з 3: Визначаємо гніздування і відкладання ікри

 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 7.jpg 1 Використовуйте цей спосіб для видів, що відкладають ікру. Більшість акваріумних рибок відкладають ікру, включаючи дискус, бійцівських рибок і більшість видів гурамі. Самки цих порід відкладають сотні ікринок, зазвичай в підготовлене гніздо на підлозі, стінах або поверхні води. Якщо самець наводиться у тому ж акваріумі, він може запліднити ікру після того, як вона відкладена, або спаровуючись з самкою перед цим, в залежності від породи. З ікри потім виведуться живі рибки.
  • Пошукайте назву вашої породи в Мережі, щоб визначити, икромечущая (oviparous) це порода або живородна (viviparous).
  • Самки деяких видів риб здатні зберігати сперму кілька місяць, щоб потім використовувати її для запліднення ікри, тому в новому акваріумі, в якому знаходяться тільки самки, рибки іноді зможуть плодитися.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 8.jpg 2 Слідкуйте за ознаками гніздування. Деякі ікромечущіе рибки роблять гнізда, щоб зберегти ікру в безпеці. Гнізда можуть виглядати як горбки з гравію, але їх не завжди видно. Деякі гурамі можуть робити складні гнізда з бульбашок, які зазвичай робить самець на поверхні води.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 9.jpg 3 Слідкуйте за ікринками. Деякі самки цих порід роздуваються по мірі зростання ікри всередині них, але це зазвичай не головна ознака й не залишається надовго. Відкладена ікра виглядає як крихітні желеподібні кульки. Зазвичай вона випускається у воду, але в деяких порід може і виявитися в гніздо або приліплену до підлоги або стінок акваріума.
  • У багатьох икромечущих порід, включаючи більшість гурамі, також є шлюбні ігри. Зазвичай ці ігри дуже енергійні і можуть тривати кілька годин до моменту, коли відкладена ікра.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 10.jpg 4 Підготуйтеся до кладки яєць. Турбота про молодняк може бути складна, але навіть якщо вас застали зненацька, у вас все ще є трохи часу, перед тим як ікра буде відкладена. Якщо ви зацікавлені ростити мальків самостійно, порадьтеся в акваріумному магазині, оскільки процес у різних порід може відрізнятися. Якщо вас застали зненацька, зверніться до чолі з вирощування молодих рибок за основними порадами, але пам'ятайте, що цей спосіб не підходить ідеально для різних порід риб.
 • Метод 3 з 3: Вирощування молодих рибок

 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 11.jpg 1 Вивчіть ваших рибок порід як можна краще. Наведені нижче інструкції розкажуть вам про основи і підходять для дій у надзвичайних ситуаціях, коли ваш акваріум раптово заповнюється молодими рибками. Однак турбота про молодняк - це справжнє випробування, і чим більше ви будете знати про особливості, специфічних для ваших порід, тим краще.
  • Щоб дізнатися докладніше про конкретної породи знайдіть статті про розведення і вирощування гурамі, дискуса, бійцівських рибок і гуппі.
  • Попросіть поради у співробітників акваріумного магазину або на форумі акваріумістів в Мережі. Зазвичай їх поради більш корисні, ніж поради від співробітників звичайного зоомагазину.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 12.jpg 2 Замініть фільтр на фільтр з губкою. Якщо у вас стоїть фільтр, який всмоктує воду або створює течію, вимкніть його і поставте замість нього фільтр з губкою з акваріумного магазину. В іншому випадку перебіг може знесилити молодняк або навіть засмоктати їх усередину фільтра і вбити.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 13.jpg 3 Розділіть рибок. Багато заводчики акваріумних рибок беруть новий акваріум і переносять у нього ікру або молодняк. Але якщо ви не досвідчений акваріуміст, вам буде важко створити безпечну і стабільну середу в акваріумі в короткий термін. Замість цього ви можете взяти пластикову розділяє сітку з акваріумного магазину, щоб розділити рибок. В залежності від виду, батьки можуть виявитися або турботливими, або хижаками, тому спробуйте знайти рада в Мережі з приводу вашої породи рибок. Якщо ви не можете знайти пораду, прийміть рішення про те, як розділити рибок на підставі поведінки батьків:
  • Якщо батьки відклали ікру в гніздо і захищають її від інших рибок, розділіть сіткою акваріум так, щоб батьки і гніздо виявилися з одного боку, а інші рибки з іншого.
  • Якщо мама народила живих мальків або відклала ікру у воду, утримуйте дорослих рибок по одну сторону сітки. Молодняк повинен пропливати через сітку, щоб ховатися від них.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 14.jpg 4 Годуйте рибок кормом для мальків. Іноді ви можете придбати спеціальний «корм для мальків» в акваріумних магазинах, але частіше за все вам доведеться вибирати інші можливості. Інфузорії, рідкий корм для риб або коловерток безпечно давати малькам. Однак у міру росту риби їм знадобиться додатковий корм, який для кожного виду і розміру рибок свій. Залежно від породи ваших рибок, запитайте у співробітників акваріумного магазину ради.
  • Якщо ви не можете потрапити в акваріумний магазин, годуйте молодих мальків звареним круто яєчним жовтком, продавлений через марлю.
 • Tell if Your Fish Is Having Babies Step 15.jpg 5 Заплануйте, як піклуватися про рибок, коли вони стануть дорослими. Запустіть новий акваріум заздалегідь, якщо ви плануєте залишити деяких рибок. У протилежному випадку, зверніться в місцевий акваріумний магазин або до акваріумістам заздалегідь, щоб визначити як продати чи подарувати ваших молодих рибок після того як вони досягнуть певного віку.
 • Поради

  • Якщо ви не хочете щоб рибки розмножувалися, розділіть самців і самок. Якщо ви запізнилися – акваріумний магазин може взяти рибок у вас.

  Попередження

  • Якщо ваші рибки товстіють, стають повільними і у них настовбурчується луска, зверніться до професіонала або в зоомагазин за порадою. Це може бути не вагітність, а хвороба.
  • Ніколи не випускайте рибок в природні водойми, якщо тільки ви не здобули їх у тому ж джерелі раніше. Інакше ви можете випадково викликати зараження, яке приведе до загибелі навколишнього середовища.
  • Якщо ви не підготувалися належним чином, більшість, якщо не всі, мальків загине.

  Що вам знадобиться

  Якщо ви хочете залишити молодняк:

  • Невеликий запасний акваріум або сітка-роздільник
  • Невеликий фільтр з губкою з насосом та приладдям
  • Корм для мальків
  • Підходяще місце для утримання молодняку після того, як вони переростуть свій акваріум
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?