Як впоратися з депресією під час вагітності

Кроки

Метод 1 з 4: Проконсультуйтеся з лікарем

Депресія - це психічне захворювання, яке часто буває результатом гормонального або хімічного дисбалансу в мозку. Для ефективного лікування захворювання іноді потрібні медичні препарати, а іноді можна обійтися без них. У кожному індивідуальному випадку лікар і пацієнт разом приймають рішення про необхідному лікуванні, виходячи з психологічного стану пацієнта і його життєвих обставин.

 • Cope With Prenatal Depression Step 1.jpg 1 Обов'язково скажіть своєму психіатра або психотерапевта про те, що ви вагітні. І навпаки, розкажіть свого гінеколога або лікаря в жіночій консультації про те, що у вас депресія.
  • Проявіть відповідальність і переконайтеся, що всі ваші лікарі знають і про вашу депресії, і про вагітність. У цьому випадку вони можуть порекомендувати вам оптимальний курс лікування. Не бійтеся задавати питання, якщо ви візьмете на себе відповідальність за своє лікування і одужання, це допоможе вам знайти найкращий план, який буде відповідати вашому характеру і побажань.
 • Cope With Prenatal Depression Step 2.jpg 2 Обговоріть всі можливі способи лікування.
  • Якщо у вас важка депресія, або ви вже страждали депресією до того, як завагітніли, і приймали препарати, ваш лікар може призначити вам певні антидепресанти, які були визнані безпечними для прийому під час вагітності. У деяких випадках може знадобитися час, щоб підібрати правильну дозу та частоту прийому, які будуть ефективно допомагати вам.
  • Якщо ви хочете впоратися з депресією без ліків, або якщо у вас легка форма депресії, ви можете обговорити зі своїм лікарем можливість психотерапії або когнітивної поведінкової терапії.
 • Cope With Prenatal Depression Step 3.jpg 3 Запитайте лікаря про методи нетрадиційної медицини. На додаток до ліків або замість них лікар може призначити вам фізіотерапевтичні процедури, наприклад, гідротерапію, масаж для вагітних, ароматерапію, медитацію або голковколювання.
 • Метод 2 з 4: Створення доброзичливої обстановки

  Депресія віднімає у вас сили і змушує відчувати себе самотньою. Почуття самотності і страждання, які приносить депресія в такий важливий період життя, можуть розлучити вас з друзями і близькими. Щоб допомогти собі впоратися з цим і позбутися від депресії як можна швидше, прикладіть всі зусилля, щоб зберегти спілкування з близькими людьми.

 • Cope With Prenatal Depression Step 4.jpg 1 Розкажіть своїм близьким про депресії. Мільйони людей у всьому світі страждають від цієї хвороби, і кожна людина хоча б раз у житті стикався з депресією (або сам, або у своїх рідних та близьких).
  • Будьте відверті зі своїми друзями та рідними. Якщо вони будуть знати, що з вами відбувається, то зможуть допомогти вам пережити цей період депресії під час вагітності з мінімальними втратами. Їм важко буде допомогти вам, якщо вони не будуть знати, що ви відчуваєте.
 • Cope With Prenatal Depression Step 5.jpg 2 Знайдіть для себе групу психологічної підтримки. Багато центри організовують такі групи, де люди можуть поділитися своїм досвідом боротьби з депресією і іншими психологічними проблемами. Розповідаючи про своїх емоціях і слухаючи про те, що інші люди стикалися з такими ж проблемами, ви зможете знайти необхідну життєву підтримку і побачити світло в кінці тунелю. Іноді такі терапевтичні розмови можуть допомогти позбутися від деяких симптомів депресії і навіть повністю одужати людям, які потерпали від легкої форми депресії.
 • Cope With Prenatal Depression Step 6.jpg 3 Знайдіть підтримку в інтернеті. Депресія під час вагітності зустрічається досить часто. В інтернеті існує безліч сайтів, форумів і терапевтичних груп, які намагаються допомогти жінкам, які страждають депресією під час вагітності і після пологів. Обміркуйте можливість приєднатися до такої групи чи знайти на сайтах корисну інформацію, яка допоможе вам впоратися з депресією.
 • Метод 3 з 4: Правильне харчування переможе депресію під час вагітності

  Сучасні дослідження показують, що їжа здатна чинити значний вплив на наш настрій. Те, що ми їмо, може допомогти не тільки нашому тілу, але і нашому мозку. Правильне харчування може допомогти деяким людям зменшити симптоми депресії.

 • Cope With Prenatal Depression Step 7.jpg 1 Порадьтеся з дієтологом. Оскільки під час вагітності потрібно дотримуватися певних правил харчування, порадьтеся з дієтологом, перш ніж кардинально змінювати свій раціон. Фахівець може допомогти вам правильно скласти раціон під час вагітності, так, щоб включити в його продукти, які зможуть зменшити прояви депресії.
 • Cope With Prenatal Depression Step 8.jpg 2 Включіть в свій раціон складні вуглеводи. Цільнозернові продукти і складні вуглеводи допоможуть забезпечувати ваш мозок енергією, яка потрібна йому, щоб використовувати інші поживні речовини з вашої їжі. Якщо в харчуванні недостатньо вуглеводів, ваш мозок буде відчувати нестачу енергії, а ви будете почувати себе втомленою морально і фізично і зовсім спустошеною.
 • Cope With Prenatal Depression Step 9.jpg 3 Їжте більше корисних жирів. Омега-3 жирні кислоти, які містяться в рибі, горіхах і оливковій олії, абсолютно необхідні для сірої речовини мозку та забезпечення взаємодії між клітинами мозку. Якщо ви отримуєте достатню кількість цих корисних жирів, це поліпшить ваші пам'ять і увагу, зменшить втому і допоможе освіти "гормонів щастя" в вашому мозку.
 • Cope With Prenatal Depression Step 10.jpg 4 Не забувайте приймати вітаміни для вагітних. Вітаміни і мінерали, які містяться в вітамінному комплексі для вагітних, необхідні не тільки для правильного розвитку вашого малюка, але також дуже важливі для правильної роботи вашого мозку.
  • Вітаміни для вагітних містять антиоксиданти та інші речовини, які покращують роботу вашого мозку Вони захищають нервові клітини від ушкодження вільними радикалами, стимулюють вивільнення гормонів, що поліпшують настрій і допомагають відновити здоров'я клітин мозку. Деякі мінерали допомагають забезпечити здоровий сон і підняти рівень енергії.
 • Cope With Prenatal Depression Step 11.jpg 5 Їжте їжу, багату амінокислотами. Амінокислоти, такі як триптофан і фенілаланін, знайдені в білках, які містяться в м'ясі курки або індички. Амінокислоти та білки допомагають мозку виробляти гормони, які регулюють настрій, підвищують життєрадісність, знижують втому і посилюють увагу.
 • Метод 4 з 4: Займіться новим хобі

  Існує багато способів допомогти впоратися з депресією під час вагітності. Вони включають в себе спілкування з людьми, фізичні вправи і можливості впоратися з емоціями, які ви переживаєте. Іноді нові хобі та захоплення можуть допомогти вам знайти безліч раніше невідомих способів впоратися з депресією під час вагітності, зменшити її прояви і одужати.

 • Cope With Prenatal Depression Step 12.jpg 1 Почніть вести щоденник. Пишіть про свої емоції, про те, що ви робили протягом дня, про свої сподівання та страхи, про тривоги, випадкових ідеях, про все, що приходить вам в голову. Це допоможе вам краще справлятися з депресією під час вагітності.
  • Фахівці вважають, що ведення щоденника дозволяє вам звернутися до свого життєвого досвіду і впоратися з депресією повільно, але ефективно. Ви можете зрозуміти, які проблеми турбують вас і викликають психологічні труднощі. Щоденник дає вам можливості одягти думки в слова, не промовляючи їх вголос, і записати їх, не турбуючись про правопис, граматику і сторонньої оцінки.
  • Пишіть щонайменше тричі на тиждень протягом двох місяців до того, як ви приймете рішення зупинитися або продовжити вести щоденник. Одужання від депресії вимагає багато часу, і ведення щоденника не надає миттєвого оздоровчого ефекту.
  • Ви можете вести щоденник у вигляді листів, які ви пишіть своєму малюкові. Розповідайте йому про ваших почуттях кожен день, про те, що ви думаєте про майбутнє малюка, про пробудження ваших материнських почуттів, про ваші радощі і тривоги, пов'язані з вагітністю. Щоденник допоможе впорається з тим, що турбує вас під час вагітності та створить міцну зв'язок між вами і малюком. Коли ви одужаєте, ви можете позбутися від щоденника або зберегти його, щоб коли-небудь показати вашій дитині.
 • Cope With Prenatal Depression Step 13.jpg 2 Робіть фізичні вправи. Фізична активність допомагає вашому тілу виробляти серотонін та інші речовини, які покращують настрій і регулюють емоції. Це може поліпшити ваш настрій на кілька годин. Гуляйте, плавайте в басейні або запишіться на курси йоги для вагітних. Все це може надовго поліпшити ваш настрій і дати вам заряд енергії.
 • Cope With Prenatal Depression Step 14.jpg 3 Почніть вчитися чомусь новому або запишіться на клуб за інтересами. Вам може здатися, що навчання забирає у вас багато сил і часу. Але там ви зможете знайти друзів за інтересами, спробувати зробити щось нове і освоїти яке-небудь корисне вміння. Це допоможе вам відчути себе в доброзичливій середовищі і позбутися від почуття непотрібності і самотності. Активна життя знижує прояви депресії, допоможе вам впоратися з емоціями, запобігти погіршення депресії і, можливо, навіть відкриє вам двері в нове життя без депресії.

 • Поради

  • Завжди пам'ятайте, що депресія - це медичне захворювання, і не потрібно соромитися, що ви захворіли. Якщо ви чесно розкажіть лікарю про свій стан і спробуйте різні способи лікування, ви дасте собі оптимальний шанс впоратися зі своїм станом і швидко одужати.

  Попередження

  • Не приймайте біологічні добавки або лікарські травяні збори під час вагітності, якщо вам їх не прописав лікар. Деякі заспокійливі збори можуть зашкодити вашій дитині або викликати серйозні ускладнення під час вагітності.
  • Не чекайте миттєвого результату і швидкого позбавлення від депресії. Лікування завжди вимагає часу. Якщо ви раптом відчули, що хочете заподіяти собі шкоду, обов'язково повідомте про це негайно, щоб оточуючі могли надати вам допомогу, якої ви потребуєте.


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?