Як бути терплячими з дітьми

Кроки

 • Be Patient With Kids Step 1 Version 2.jpg 1 Задумайтеся ненадовго про те, для чого потрібно терпіння, і про те, як воно важливо. Терпіння дає нам час поміркувати, зупинитися й задуматися про світ і те, що ми робимо. Цим можна насолоджуватися, замість того, щоб постійно бігти вперед, завершити своє завдання, і скоріше приступити до наступної. Терпіння дозволяє нам отримувати задоволення від самого життя. Також терпіння дозволяє іншим прийняти нас в їх житті допомогою нашого відданого присутності в них і стійкого поваги до них. Коли ми приймаємо всю важливість терпіння у наших життях, то нам стає легше бути терплячими з іншими людьми. Поважаючи свій внутрішній ритм і ритм інших людей і навчаючись терпінню, ми отримуємо можливість віддавати більше самих себе, ніж очікувати від інших, що вони будуть такими, як нам хотілося б.
  • Подивіться кілька загальних ідей про те, як можна бути терплячим.
 • Be Patient With Kids Step 2 Version 2.jpg 2 Запитайте дитину, що він хоче мати, робити або ким бути. Намагайтеся не підпорядковувати все своїм власним інтересам і переконанням. Навіть самий маленький дитина проявляє свої смаки і побажання, тому дуже важливо дозволити йому висловлювати свої потреби і побажання. Запитуючи дитину про його уподобання, покажіть йому, що ви почули його відповідь, спробуйте перефразувати відповідь дитини, щоб упевнитися, що ви точно зрозуміли.
  • Утримуйтеся від спокуси вплинути на рішення дитини щодо його майбутньої професії. Якщо маленький Джонні каже, що в майбутньому хоче стати мийником вікон, нехай так і буде. Якщо ви постійно будете переривати його, кажучи: "Він просто базікає. Ми всі знаємо, що він стане лікарем, коли виросте", він почне противитися тому, що його підштовхують до якої-небудь певної професії.
  • Уравновешивайте побажання з реальними можливостями. Якщо ви вважаєте, що те, про що просить дитина, нерозумно, надто дорого чи є ознакою "споживацтва", то краще виберіть час і поговоріть з дитиною, ніж просто сказати "ні" або вибрати за нього без жодних обговорень. Вам не потрібно переконувати дитину, потрібно просто коротко пояснити. Буде ще краще, якщо ви покажете йому на власному прикладі, яким він скоріше за все піде.
 • Be Patient With Kids Step 3 Version 2.jpg 3 Проявляйте доброзичливість і зацікавленість до дитини. Якщо можливо, намагайтеся йому догодити. Це не означає, що потрібно йти на поводу у дитини і підкорятися його примхам. Просто необхідно поважати його потреби і прохання, дивлячись по ситуації. Навчіть дитину знати різницю між проханням і вимогою та їх наслідки. Також важливо навчити його розуміти важливість відстроченого винагороди, показавши йому, що коли ви говорите немає, то іноді це означає, що потрібно просто трохи почекати. Набагато людяніше допомогти дитині зрозуміти що-небудь у віддаленій перспективі, ніж просто сказати "ні" без пояснень.
 • Be Patient With Kids Step 4 Version 2.jpg 4 Будьте вдячні за своїх дітей та дітей взагалі. Часом, коли домашні справи навалюються горою, і всі знаходяться в постійній поспіху, можна легко забути про те, як насправді ви один для одного дороги. Потрібно намагатися приділяти час дітям і бути вдячними за них, це допоможе вам поважати і бачити в них унікальних індивідуальностей, а допоможе їм усвідомити важливість шанобливого і відкритого ставлення до інших людей.
 • Be Patient With Kids Step 5 Version 2.jpg 5 Стати смиренними. Намагайтеся по можливості робити так, як хоче того дитина. Це може принести вам занепокоєння, але важливо дати дитині можливість показати вам, як він бажає зробити ту чи іншу справу. Якщо дитина пропонує вам допомогти з вечерею, не турбуйтеся надто сильно про те, який безлад він накоїть. Прийміть як факт, що бардак у вас на кухні буде неодмінно, але дитина при цьому навчиться чогось дуже важливого, що дуже стане в нагоді в майбутньому (іноді він сам буде готувати що-небудь для сім'ї, звільнивши вас ненадовго). Спостерігаючи за дитиною і навчаючись у нього інших дітей, ви краще дізнаєтеся його характер, будете бачити його сильні і слабкі сторони, що дасть вам можливість розкрити його таланти та допомогти дитині справлятися зі своїми слабкостями.
  • Якщо ви не будете дозволяти дитині робити щось так, як він вважає за потрібне, то це позбавить його незалежності, а також він може втратити інтерес до різним цікавим відкриттям. Дозволяйте дитині частіше дізнаватися щось нове, щоб дати йому почуття віри в себе і особистої відповідальності.
  • Само собою, потрібно завжди думати про безпеку у всьому, тому необхідно обов'язково втрутитися, якщо поведінка дитини або те, що він робить, небезпечно, адже ми несемо відповідальність за нього.
 • Be Patient With Kids Step 6 Version 2.jpg 6 Пам'ятайте, що діти - теж люди. Пам'ятайте, що у них є почуття, якісь смакові уподобання, улюблені страви, кольору і т. д. Поважайте почуття по можливості.
 • Be Patient With Kids Step 7 Version 2.jpg 7 Намагайтеся не контролювати дитину надто пильно. Діти довіряють тим, хто про них піклується, вірять їм у всьому і готові проводити з ними свій час. Спроби контролювати дітей зводить нанівець повагу до них і є способом змусити їх думати як ви самі. Дайте їм свободу бути самими собою.
  • Терпіння дає вам можливість бути ідеальним вчителем. Замість постійного контролю, за допомогою терпіння можна дозволити дитині зростати в його власному темпі, ніж квапити і підганяти його робити те, до чого він ще не готовий. Наприклад, Діно де Лаурентіс не говорив до п'яти років. Не звертаючи уваги на занепокоєння з боку оточуючих, його мати ставилася до цього спокійно, вірячи, що коли він буде готовий, він буде базікати без угаву. Так і вийшло![1]
  • Спробуйте ось що: спробуйте сказати дитині "так", перш ніж відразу говорити "ні". Якщо перше, що прийшло вам в голову, це сказати "ні", подумайте про це. Чому ні? Ви просто керуєте дитини, або є якась вагома причина відмови?
 • Be Patient With Kids Step 8 Version 2.jpg 8 Будьте обережні, коли боретеся з чим-то. Найчастіше, вибір не стоїть між життям і смертю. Не тримайте дитину на дуже короткому повідку. Помилки завжди вчать чогось.
  • Якщо ви відчуваєте, що ситуація виходить з-під контролю, відступивши ненадовго, створивши між собою і дитиною якийсь простір. Воно важливе для вас обох, а ви за цей час можете встигнути зібратися з думками та висловити свої почуття, встановивши кордони для дитини, але вже без гніву й роздратування.
 • Be Patient With Kids Step 9 Version 2.jpg 9 Будьте ласкаві до своїх дітей, і тоді вони навчаться бути добрими по відношенню до вас та оточуючих людей, слідуючи за вашому прикладом. Ваш власний приклад буде основою поведінки дітей впродовж усього їхнього життя. Також вони навчаться робити правильний вибір у житті, грунтуючись на тому, які рішення ви дозволили їм взяти раніше. Вони будуть також ласкаві до своїх дітей і навчать їх робити правильний вибір.
 • Be Patient With Kids Step 10 Version 2.jpg 10 Будьте ласкаві до себе. Часом буває дуже складно бути терплячим у сьогоднішньому світі, коли Моцарта починають слухати вже в утробі матері і очікують від дитини відмінної поведінки вже в дитячому саду. Незважаючи на такий підхід до виховання, терпіння дозволить вам зберегти спокій, розпізнати готовність дитини до наступного кроку в розвитку незалежно від жодних зовнішніх стандартів. Поспіх у таких справах може перешкодити вам бути ведучим у житті своєї дитини, де ви чітко бачите сутність свого чада.
 • Be Patient With Kids Step 11 Version 2.jpg 11 Любите проводити час з дітьми. Іноді у нас з'являється величезна нетерпіння, коли ми дозволяємо нашим власним амбіціям, таким як робота, особисті цілі, хобі, спорт і т. д., відволікати нас від спілкування з дітьми. Є ми батьками, нянями, вчителями або волонтерами, які працюють з дітьми, ніхто з нас не застрахований від нетерплячості. Якщо іноді ви відчуваєте якийсь протест, займаючись дітьми, з-за того, що не можете доробити всі свої справи, або замість повної самовіддачі даєте дитині лише частку уваги, то вам варто набратися терпіння і навчитися радіти спілкуванню з дітьми. Позбавтеся від нетерпіння і усвідомте, що час, проведений з дітьми, безцінне. Це та пора, коли у вас є можливість поглянути на світ їх очима. Також ви усвідомлюєте, що можете надати величезний вплив на життя дитини за допомогою навчання, або ж показуючи їм що-небудь нове, навчаючи їх любити і поважати самих себе.
  • Усвідомте той факт, що терпіння - це в якомусь сенсі доброта. Якщо ви приділяєте час, то це - прояв доброти. Якщо інші справи перестануть тиснути на вас, то дитина відчує, що немає нічого важливішого і добрішим, ніж спілкуватися з ним.
  • Дитина, проводить час з дорослим, розуміє, що зайнятість дорослого життя може почекати, що дитинство - це чудова пора і що зовсім не обов'язково скоріше подорослішати. Сенс життя - бути поруч один з одним, і прищепити це дитині можна тільки на власному прикладі.
 • Поради

  • Уміння справлятися з вічно впертою дитиною вимагає особливого терпіння. В такому випадку, необхідно мати гарне почуття гумору, не щодо самої дитини, а щодо ситуації. Знайдіть що-небудь веселе, смішне і цікаве, щоб відволікти дитину і зайняти його тим, чим самі в даний момент займаєтеся.
  • Коли дитина дуже серйозно засмучений, вам може знадобитися безмежне терпіння і витримка. Ті, хто коли-небудь всиновлював чи опікав дітей, що пережили тяготи і жахи війни, голоду, насильства, часто свідчать про те, яке неабияке терпіння треба мати близьким, коли дитина вчиться заново довіряти людям і виходити з свого закритого кокона, де він відчуває себе в безпеці, щоб показати йому турботу та повагу. Таке терпіння багато коштує і його потрібно в собі розвинути, якщо ви вчите дитину довіряти світу заново.

  Попередження

  • Якщо нетерпіння позначається на вашому житті і стосунки, то вам слід звернутися за допомогою, щоб зрозуміти, чому так відбувається. Глибинною причиною сильного нетерпіння може бути якась психологічна проблема, над якою можна успішно попрацювати з фахівцем.

  Джерела і посилання

 • ^ Richard Corliss, Death of a Showman: Dino de Laurentiis, http://www.time.com/time/arts/article/0,8599,2031093,00.html


 • Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?