Як досягти успіху

Кроки

Метод 1 з 3: Як бути успішним в особистому житті

 • 1 Не забувайте про пристрасті. Привнесіть пристрасть у всі сфери життя. Тоді ваші справи і переживання будуть надихати вас. Запал і ентузіазм у справах допоможуть вам знайти друзів і романтичних партнерів, оскільки людей притягують палкі особистості.
  • Визначтеся з уподобаннями. Це може бути все, що завгодно – приготування їжі, відеоігри або порятунок китів.
  • Щоб дізнатися, що вам подобається, треба пробувати щось нове. Приклад: ви можете сходити на лекцію з глобальним змінам клімату і захопитися ідеєю порятунку планети. Але ви можете цього так і не дізнатися, якщо не вийдете за межі звичної зони комфорту і не будете цікавитися новим.
  • Діліться пристрастю з іншими людьми. Спробуйте заразити друзів своїми інтересами або знайдіть однодумців в інтернеті. Існують тисячі спеціалізованих сайтів за інтересами від скелелазіння до вишивання хрестиком. Також можна знайти в своєму місті групу людей з аналогічними інтересами чи навіть самому заснувати таку групу (шанувальників чийогось творчості або любителів в'язання гачком).
 • 2 Будьте вдячними людиною. Щоб залишатися психічно і фізично здоровим, не забувайте бути вдячним за все, що маєте. Це не означає, що все у вашому житті гладко, навпаки, безліч найбільш вдячних людей це саме ті, хто переніс серйозні травми або пережив поворотний момент (як правило, сумний) зразок хвороби або смерті близької людини.[1]
  • Ведіть журнал подяки. Щодня записуйте від 3 до 5 речей, за які ви вдячні. Це можуть бути як найпростіші речі на зразок "теплого літнього сонця" або "свіжого бекону на сніданок", так і дійсно значущі події – "сьогодні я зробив пропозицію коханій" або "мою книгу опублікували". Не забувайте регулярно думати про те, за що ви вдячні.
  • Говоріть людям "спасибі": приніс замовлення офіціанту, придержавшей двері дівчині або приготовившему обід синові. Несучи подяку у світ, ви не тільки звертаєте увагу на всі (навіть незначні речі!), за що ви вдячні, але також допомагаєте людям навколо себе зрозуміти справжню цінність речей.
  • Неможливо бути одночасно переляканим/стривоженим і вдячним. Культивуючи подяку, ви краще пристосовуєтеся до більш складних життєвих ситуацій, знаходите до неї правильний підхід.
 • 3 Змінюйте те, що в ваших силах. Безліч речей, які відбуваються у вашому житті, знаходяться поза вашого контролю. Саме тому так важливо тримати в своїх руках те, що можливо. А саме: ваше ставлення до життя, роботу, організацію дозвілля, оточуючих вас людей та багато іншого.
  • Ставлення відіграє найважливішу роль. Ви можете жити "гіршу" життя і продовжувати радіти їй, оскільки все вирішує ваше ставлення. Думайте про проблеми тільки тоді, коли їх рішення перетворюється в життєвий досвід або вносить в життя зміни. Замість них намагайтеся думати про хороше.
  • Це зовсім не означає, що треба ігнорувати нагальні проблеми чи не можна нічому засмучуватися. Це означає лише те, що не потрібно страждати про те, чого ви не в силах змінити.
  • Довіряйте інтуїції. Якщо ваша робота, ваш будинок або ваші стосунки вас не влаштовують, то спробуйте змінити в кращу сторону (поговорити з начальником, обговорити відносини з партнером). Якщо ситуацію не можна виправити, можливо, настав час знайти іншу роботу, переїхати в нову квартиру або почати нові стосунки.
 • 4 Продовжуйте вчитися. Постійна зарядка для мізків допоможе вам залишатися психічно здоровою людиною (наприклад, знизити ймовірність хвороби Альцгеймера). Продовжуючи вчитися і рости як особистість, ви будете відкривати перед собою нові можливості.
  • Вчіться на своїх помилках. Якщо щось пішло не так, ви схибили або зазнали невдачі, то завжди намагайтеся зрозуміти, де ви дали маху і як не допустити повторення такої ситуації в майбутньому. Якщо пам'ятати, що помилки це зовсім не кінець світу, то ви не будете боятися помилитися. Приклад: якщо ви намагалися приготувати суфле, але не впоралися із завданням, потрібно ще раз перечитати рецепт, може ви пропустили якийсь крок чи не дотримувалися обов'язкові вказівки. Так само і з будь-якими іншими невдачами.
  • Чим старанніше ви цікавитеся чим-небудь, тим з більшою ймовірністю ви знайдете однодумців. Відвідуючи заняття з предмету, що цікавить вас, або приходячи на зустрічі за інтересами, ви будете ділитися своїм ентузіазмом з іншими!
  • Існує безліч безкоштовних або недорогих способів продовження навчання. Можна записатися на вільну програму на зразок Відкритого університету [2], де існують онлайн уроки майже з усіх предметів. Дізнайтеся, що є у вашому місті. У багатьох громадах проводяться безкоштовні лекції в музеях, університетах і бібліотеках. Якщо є бажання, то завжди знайдеться.
 • 5 Слідкуйте за здоров'ям. Якщо ви хочете стати успішним, то без здоров'я не обійтися. Знову ж, існують деякі речі, яких не змінити (хвороби, які з'являються з нізвідки), але здоровий спосіб життя допоможе впоратися з багатьма проблемами. Якщо у вас немає серйозних захворювань, здоровий спосіб життя наповнить вас енергією і спростить вирішення проблем.
  • Правильне харчування. Віддавайте перевагу корисним і здоровим продуктів – овочів і фруктів, особливо зелені та яскравим рослинам на подобі червоного перцю, листової буряків, моркви. Нежирне куряче м'ясо є джерелом безлічі протеїнів. Протеїн і корисні жири, що містяться в горіхах (особливо в мигдалі і волоських горіхах), яйцях та сої. Що стосується вуглеводів, намагайтеся уникати продуктів з борошна вищого сорту, віддаючи перевагу нешліфованому рісу, лебеді, вівсянці, цільнозерновим продуктам (особливо хліба [3]).
  • Здоровий сон. У наш час люди живуть у стані хронічного недосипання. Але ж так ви не зможете показати все, на що здатні! Намагайтеся спати не менше 8 годин щоночі. Намагайтеся лягати (бажано до 23:00) і вставати в один час. Не менш ніж за 30 хвилин до сну вимкнути всю електроніку (телефони, комп'ютери, планшети), щоб вас нічого не відволікало.
  • Вода. Зневоднення небезпечне для організму. Нестача води в організмі викликає сонливість, головні болі і нездатність зосередитися. Намагайтеся випивати не менше 8 склянок води в день. Ваша сеча повинна бути блідо-жовтого кольору. Містять кофеїн і солодкі напої тільки підсилюють спрагу.[4]
  • Зарядка. Найкраще займатися фізичними вправами не для схуднення, а для підтримки організму в тонусі. Під час зарядки виділяються такі хімічні речовини, як ендорфіни, які покращують настрій і роблять вас щасливішими. Знайдіть таке заняття, яке вам до душі. Це може бути гімнастична стінка в спортзалі, пробіжки або навіть просто танці під музику. Тридцяти хвилин в день цілком достатньо.[5]
 • 6 Відповідайте за свої вчинки. Щоб стати успішним, дуже важливо відповідати за свої вчинки. Пам'ятайте, ніхто вам не має нічого (ні поваги, ні сексу, ні любові), крім ввічливості, і це ж відноситься до вас.[6]
  • Не звинувачуйте інших, коли у вас щось не ладиться. Цілком можливо, що хтось доклав до цього руку, але навряд чи це повністю їхня вина. Визнання власних помилок і прийняття відповідальності за них дозволять людям розгледіти у вас вміння працювати в колективі, здатність вирішувати проблеми, а не тікати від них.
  • Знову ж, проблемою є не сама ситуація, а ваша реакція на неї. Навіть найгіршу ситуацію можна вирішити позитивно. Приклад: безліч людей, у яких виявляються небезпечні і смертельні хвороби, стають менш вимогливими і починають насолоджуватися кожним днем життя.
  • Природно, почуття розлади, злості чи смутку нікуди не подінуться. Просто не потрібно перекладати відповідальність за емоції на інших людей. Ніхто не повинен впливати на ваші почуття (за винятком випадків непоправної шкоди [посягання, образи, зґвалтування], але тоді потрібно добиватися справедливості в рамках закону і намагатися вийти з пригніченого стану).
 • Метод 2 з 3: Як вершити великі справи

 • 1 Визначтеся, чого ви хочете досягти. У нашому світі цінується працьовитість, а значну частину свого життя ви напевно проводите на роботі. Тому потрібно займатися тим, що вам подобається, або працювати так, щоб вона приносила задоволення.[7]
  • Визначтеся з тим, що вас захоплює. Якщо вас турбує соціальна справедливість, то слід вивчити право або соціологію і працювати в некомерційній організації. Якщо ви без розуму від музики, то можете заснувати музичний табір для дітей з неблагополучних сімей або проводити музичну терапію для вмираючих[8].
  • Якщо ви ненавидите свою роботу, то спробуйте знайти іншу. Не потрібно тут же звільнятися, а найкраще підшукати нову роботу заздалегідь. Намагайтеся ставитися до різних занять неупереджено, адже ніколи не знаєш, що чекає за поворотом.
  • Якщо ви займаєтеся важкою роботою і не можете звільнитися, спробуйте зробити її легше. Якщо у вас впертий начальник, докучливі відвідувачі або страшенно нудна робота, то спробуйте підійти до вирішення складнощів творчо. Приклад: якщо робота нудна, спробуйте знайти кілька підтверджень важливості (ви годуєте людей, прибираєте після них, допомагаєте отримати кредит, щоб поліпшити їх життя). Згадуйте ці доводи в критичні моменти.
 • 2 Ставте цілі. Плани часто і швидко змінюються, але у вас повинні бути довготривалі цілі. Потрібно щосили працювати над досягненням цих цілей, незважаючи на інші відбуваються в житті події.
  • Складіть список цілей у порядку від найбільш важливих до найменш важливих. Цілі можуть бути наступними: взяти участь в марафонському забігу, влаштуватися на роботу у видавництві, зробити клаптева ковдра з сузір'ями великої двоспальним ліжка.
  • Прагнете до досягнення цілей. Якщо ви хочете працювати у видавництві, то одного нерішучого перегляду вакансій буде недостатньо. Визначте, чого вам буде коштувати отримати таку роботу. Придбайте необхідні знання та досвід, знайдіть можливості стажування та пристрої на посади початкового рівня, демонструйте готовність закотити рукави і працювати.
 • 3 Встановіть часові рамки. Необхідно мати не тільки чітко викладені плани по досягненню цілей, але також і часові рамки їх досягнення. Безсумнівно, терміни і цілі можуть змінюватися, багато чого може змінюватися. Але наочний тимчасової межа допоможе вам зібратися і зосередитися на завданні.
  • Приклад: для участі у марафонському забігу необхідно вибрати відповідний час і місце. Потрібно призначити часові рамки для підготовки. Як швидко і на яку відстань ви повинні вміти бігати? Коли? Ви вже готові до марафону? Вже записалися? Поступово викреслюючи по одному пункту зі свого списку, ви будете наближатися до своєї мети.
  • Кожен місяць переглядайте цілі та терміни. Що ще не зроблено? Що потрібно зробити, щоб спростити завдання? Що змінилося з моменту останнього перегляду і що ви встигли зробити?
 • 4 Звикайте мислити позитивно. Візуальне подання може здатися якоюсь дурістю, але ж його ефективність доведена.[9] Даний метод використовувався багатьма відомими людьми, серед яких Мухаммед Алі, і допоміг їм досягти успіху.
  • Візуалізація допомагає мозку підготуватися до фактичного фізичній дії, будь то підвищення зарплати або запрошення того милого хлопця на побачення. Візуалізація допомагає знайти упевненість в собі, підвищити мотивацію і підготуватися до успіху.
  • Кожну ніч, перш ніж лягти в ліжко, сідайте і уявляйте собі, як ви успішно досягаєте своїх цілей. Уявляйте їх так детально, ніби вони справді мали місце (підвищення, успішний виступ, знайомство з дівчиною). Задійте всі п'ять почуттів: який запах ви чуєте? які звуки? хто там поруч з вами? у що ви одягнені? Кожну ніч намагайтеся не тільки візуалізувати мети, але і підвищувати власну впевненість: "Я правлюсь," "Я буду відмінним помічником видавця," "Я прекрасний бігун".
 • 5 Святкуйте свої успіхи. Коли ви прагнете до успіху, необхідно знаходити час для визнання та відзначення досягнутих цілей. Це не обов'язково повинні бути переломні моменти. Підійдуть навіть такі непомітні досягнення, як "в будинку вже три місяці як постійний порядок".[10]
  • Аналізуйте минулу добу. Що стало головним досягненням за минулий час? Можна враховувати як "приготував смачний і корисний обід", так і "вирішила не кидати заняття танцями".
 • 6 Дайте свободу творчості. Творчий підхід це ключ до успіху в житті, а творчість породжує велич. Проявляйте гнучкість розуму, щоб враховувати всі можливі варіанти, а не тільки найбільш очевидні. Творчі люди набагато простіше обминають життєві перешкоди.
  • Вистачить мислити стереотипно. Зазвичай в голові у людей вкорінюються шаблонні способи використання речей. Озирніться навколо себе і спробуйте знайти альтернативне застосування речам, щоб ваш мозок зміг пристосуватися і почати мислити нестандартно. Наприклад, можна побудувати тераріум з прозорих пластмасових кришок, розібравши коробки з-під дисків.[11]
  • Боязнь невдачі стримує творчість. Щоб позбутися цього, спробуйте розглянути проблему або перешкоду без існуючих обмежень. Правильні питання допоможуть вам відкрити перед собою світ нестандартних рішень: "якщо б я міг звернутися за допомогою до кого завгодно, то хто б це був? якщо б я міг скористатися будь-яким засобом, що б я вибрав? яке саме ризиковане рішення я прийняв, якби можливості невдачі не існувало?"
  • Мрійте. Цей процес допомагає встановлювати зв'язки і згадувати інформацію, а не бездумно виконувати яку-небудь роботу. Відкинувши тимчасові обмеження і давши волю фантазії, у вас будуть народжуватися яскраві творчі ідеї. Можна мріяти під час прогулянок, перед сном або навіть декілька хвилин на роботі.[12]
 • 7 Ризикуйте. Якщо ви будете успішним у своєму поданні і в житті, то напевно станете ризикувати і ходити по лезу ножа. Ні в кого з успішних людей життя не складалося на 100% гладко (природно, деякі знаходилися в більш вигідному становищі, але це не означає, що вони не ризикували).
  • Не будьте потайливим. Не утаивайте від людей хто ви і чим займаєтеся. Не приховуйте своїх інтересів і захоплень. Будучи відкритим для життя і всіх її слабких місць, ви також будете відкриті для успіху і нових горизонтів.
  • Ризикувати не значить приймати безглузді рішення. Наприклад, стрибок з 50-поверхового будинку без страховки це явно дурний ризик, який закінчиться плачевно.
 • Метод 3 з 3: Створюйте міцну суспільну систему

 • 1 Знайдіть співтовариство. Спільнота не обов'язково означає людей з вашого міста. Це може бути просто група людей, яка підтримує вас. Будучи частиною спільноти, ви зможете прожити довге і щасливе життя, бути менш самотнім.[13]
  • Тут ви можете дати волю вашим захопленням. Ви можете знайти співтовариство згідно вашим перевагам. Приклад: якщо вас турбують питання соціальної справедливості, то ви зможете знайти однодумців на громадських зустрічах або ставши добровольцем некомерційної організації.
  • Можна також шукати спільноти через інтернет, адже сьогодні існує безліч спеціалізованих сайтів. Майже скрізь є функція пошуку, яка спростить пошук людей зі спільними інтересами. Від вас потрібно лише знайти їх і почати бесіду.
  • Не спалюйте мости за собою. Ніхто не змушує вас підтримувати відносини з неприємними людьми, але не варто їх викреслювати з життя зовсім. Навіть злі і неприємні вам люди можуть написати для вас рекомендацію або познайомити з іншими людьми. Це зовсім не означає, що у вас немає права на самозахист. Якщо хтось загрожує вам або намагається образити, то у вас є повне право покінчити з цим і ніколи більше не спілкуватися з такою людиною.
  • Не забувайте правило 30/30/30. У ньому говориться наступне: 1/3 ваших знайомих будуть до вас доброзичливі; 1/3 буде ненавидіти вас, незалежно від ваших дій; 1/3 просто не буде до вас справи. Намагайтеся бути в ладах з першою третиною людей, а про всіх інших можна просто забути.[14]
 • 2 Будьте таким другом, якого ви б хотіли мати. Замість того, щоб скаржитися на своїх друзів, намагайтеся самі відповідати власними критеріями. Без сумнівів, люди відреагують на таку дружбу, а ви станете притягувати таких же друзів, як і ви.
  • Підтримуйте своїх друзів. Коли у їхньому житті відбуваються приємні події, радійте разом з ними без краплі заздрості. У скрутну хвилину теж будьте поруч, щоб підставити дружнє плече.
  • Говорите друзям, що вони значать для вас. Не приховуйте, наскільки вони важливі для вас, і нехай вас не турбує питання, чи ви важливі для них. Приклад: можете повідомити своїй подрузі, що вона значить для вас, написавши лист із зазначенням все, що вам в ній подобається. Можете просто сказати одному "Не знаю, що б я без тебе робив. Ти завжди можеш змусити мене посміхнутися навіть у важку хвилину".
 • 3 Навчіться слухати. Зазвичай люди не розвивають даний вміння слухати або починають думати про нього, лише досягнувши поважного віку. Коли ви розмовляєте з людиною, то необхідно повністю зосередитися на його словах і вникати в сказане, а не думати про те, що буде на обід або яку фразу ви скажете наступної.[15]
  • Це називається активне слухання. Для цього необхідно не відволікатися на те, що відбувається навколо. Якщо ви все ж відволіклися, то попросіть повторити останню фразу.
  • Задавайте питання і слухайте відповіді. Замість того, щоб у відповідь розповідати власну історію або думки, почніть задавати супутні питання. Тоді люди помітять, що вам дійсно цікаво, що вони говорять.
  • Підтримуйте зоровий контакт і намагайтеся не соватися і не перевіряти без кінця телефон. Безліч людей слухає інших лише в половину уваги.
 • 4 Будьте добрим. Це непросто, адже так легко розсердитися і забути, що інші намагаються з усіх сил, як і ви. Бути добрим не обов'язково означає бути слабким або безхарактерним. Це означає залишати сумнів у користь відповідної сторони і намагатися дивитися на речі не тільки зі своєї дзвіниці.
  • Приклад: Якщо на дорозі вас підрізає інша машина, то замість гнівної тиради (і, можливо, помсти) можна надати сумнів у користь цієї людини. Може, він просто вас не бачив. Може, його відволікли погані новини з роботи або з дому. Може, він просто злий чоловік і в цьому випадку він заслуговує лише співчуття, адже життя такої людини завжди наповнена злістю.
  • Бути добрим-означає не пліткувати за спиною, прагнути до взаєморозуміння, коли вас хтось засмутив, а не просто давати волю агресії. Це означає, що ваше слово не повинно бути останнім у спорах, а також уважно вислуховувати іншу сторону. Але це не означає, що потрібно вислуховувати образи від інших людей.
  • Будьте ласкаві до себе і іншим. Складіть список того, що ви постійно повторюйте собі ("Я негарна", "Я невдаха"). Здається, ви не говорите цього іншим, тому не треба й собі це повторювати. Коли словите себе на таких думках, подумайте про щось інше. Замість цього скажіть "Мені здається, що я невдаха, але це лише помилкова думка".
  • Не порівнюйте себе з іншими. Завжди знайдеться хтось успішніший вас, а якщо постійно порівнювати себе з іншими, то це принесе лише розлади. Ви почнете сердитися на цих людей, що ніяк не вписується в рамки доброти.
 • 5 Будьте чесним. Для чесності потрібна сміливість, тому якщо ви зможете жити без брехні, то це вже буде успіх, незалежно від ваших досягнень і роду діяльності. Щоб бути чесним, не потрібно бути грубим. Висловлювати свою думку можна в доброму ключі, але і без зайвої прикрашання.[16]
  • Приклад: якщо ви зробили помилку під час роботи, то простіше за все буде приховати або прикинутися, що винен хтось інший. Але це буде нечесно. Будьте чесним, визнайте свою помилку і повідомте, як би ви могли її виправити.
 • 6 Не тільки беріть, але й давайте. Це дуже важлива складова успіху. Відповідні послуги вашої спільноти (що б це не було) допомагають розвивати атмосферу взаємодопомоги, а також проявляти турботу про своїх однодумців. Благодійність корисна для здоров'я, а також психічного стану.[17][18]
  • Допомагайте друзям і родині. Запропонуйте бабусі підвезти її до лікаря, візьміть до себе дитину подружки, щоб вона могла провести романтичний вечір з чоловіком, допоможіть сестрі прибрати в домі, коли у неї завал на роботі.
  • Станьте добровольцем у вашому співтоваристві. Можна організувати столову або притулок для бездомних. Це може бути допомога некомерційної художньої галереї чи місцевій групі захисту соціальної справедливості. Можна також жертвувати гроші і речі, адже навіть незначна допомога може змінити чиєсь життя.
  • Допомагайте незнайомим людям. Пожертвуйте гроші на лікування тяжкохворої чи потайки купуйте каву людині, яка стоїть за вами в черзі. Намагайтеся допомагати анонімно, щоб стимулом було саме дія, а не подяку за нього.
 • Поради

  • Проводите час з людьми, які вважають вас успішним. Не прикидатися тим, ким ви не є, щоб справити враження. Це перший крок до нещирості і нещастя.
  • Бути успішним не значить бути краще за всіх. Намагайтеся спілкуватися з людьми на рівних. Подавайте руку допомоги. Будьте чесні з самим собою і робіть все, що в ваших силах.

  Попередження

  • Ваше життя не буде розвиватися так, як ви припускаєте. Це неможливо. Іноді буває корисно трохи пустити справу на самоплив і радіти світу навколо вас.

  Джерела і посилання

 • ^ http://psychcentral.com/blog/archives/2009/11/19/12-ways-to-be-thankful/
 • ^ http://www.open.edu/openlearn/
 • ^ http://authoritynutrition.com/ezekiel-bread/
 • ^ http://www.mayoclinic.com/health/water/NU00283
 • ^ http://www.cdc.gov/physicalactivity/everyone/health/#ImproveMentalHealth
 • ^ http://breakingmuscle.com/oped/monthly-oped-how-to-stop-sucking-at-life-and-win-at-everything
 • ^ http://www.forbes.com/sites/panosmourdoukoutas/2012/02/11/the-six-rules-of-personal-success/
 • ^ http://www.nytimes.com/2011/07/04/nyregion/music-therapy-helps-the-dying.html?_r=0
 • ^ http://www.psychologytoday.com/blog/flourish/200912/seeing-is-believing-the-power-visualization
 • ^ http://www.huffingtonpost.com/2013/08/09/success-tips-revel-in-small-accomplishments_n_3720053.html
 • ^ http://www.psychologytoday.com/blog/long-fuse-big-bang/201007/how-unlock-your-imagination
 • ^ http://www.theatlantic.com/education/archive/2013/10/teach-kids-to-daydream/280615/
 • ^ http://www.cnn.com/2012/06/01/health/enayati-importance-of-belonging/
 • ^ http://www.jamesaltucher.com/2014/03/the-ultimate-cheat-sheet-for-dealing-with-haters/
 • ^ http://www.institute.nhs.uk/quality_and_service_improvement_tools/quality_and_service_improvement_tools/listening_-_importance_of_this_skill.html
 • ^ http://www.psychologytoday.com/articles/199511/how-be-great
 • ^ http://www.psychologytoday.com/blog/do-the-right-thing/201207/helping-others-offers-surprising-benefits-0
 • ^ http://www.forbes.com/sites/panosmourdoukoutas/2012/01/14/the-ten-golden-rules-on-living-the-good-life


 • Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?