Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як описати симптоми хвороби своєму лікарю

Рекламний блок
#title#Як описати симптоми хвороби своєму лікарю#title#
#content#

<!--more-->

Кроки

 • Describe Medical Symptoms to Your Doctor Step 1.jpg 1 Принесіть з собою на огляд загальну медичну анкету з останніми даними. Можете зробити таку, узагальнивши всі дані про хвороби на одній сторінці. Увімкніть дати, а також причини госпіталізації і операцій. Зрештою, вам може не знадобиться звернутися до неї, але якщо раптом виникнуть питання про ваше минуле, маючи таку максимізує час, який ви проведете обговорюючи вашу поточну проблему(и) зі здоров'ям. Захопіть з собою і упаковки препаратів, які ви в даний час вживаєте, що містять назву та інформацію про дозування, включаючи рослинні добавки, якщо вони застосовуються.
 • Describe Medical Symptoms to Your Doctor Step 2.jpg 2 Опишіть основну причину відвідування одним або двома пропозиціями. Більшість лікарів почне огляд приблизно з таких слів: «Що привело вас сюди?» Заздалегідь підготовлений відповідь на це питання надасть допомогу у зверненні. Деякі поширені симптоми включають біль, слабкість, нудота, блювання, діарея, запор, озноб, сплутаність свідомості, утруднене дихання, або головний біль .
 • Describe Medical Symptoms to Your Doctor Step 3.jpg 3 Згадайте, коли з'являються і скільки тривають симптоми. Включаючи їх початок, зупинку і частоту. («Я відчуваю жахливу біль між менструальними періодами, і триває вона близько трьох днів.») Будьте готові назвати дату і час, якщо можливо. («Вперше, я пам'ятаю, це відчуття з'явилося 15-го числа. Як правило, стає гірше пізно ввечері, але іноді я відчуваю це і вранці теж.»)
 • Describe Medical Symptoms to Your Doctor Step 4.jpg 4 Поясніть, що посилює або зменшує біль. Зверніть увагу на будь-який рух, що загострює біль («Мій палець не болить, якщо я не згинаю його до долоні, тоді я відчуваю гостру біль.») або зменшує її («Мені здається, що біль відступає, коли я лежу на боці»). Чітко поясніть, якщо які-небудь продукти, напої, положення тіла, заняття або ліки погіршують або полегшують симптоми. («Озноб пройшов, коли я прийняв тайленол, але через 2 години з'явився знову.»)
 • Describe Medical Symptoms to Your Doctor Step 5.jpg 5 Використовуйте прикметники для більш повного опису ваших симптомів. Не вся біль однакова. Вона може бути гострою, ниючий, безпосередньо на поверхні тіла, глибоко всередині, і так далі. Приклад: «Коли у мене паморочиться голова, це не просто відчуття, що я зараз втрачу свідомість; це більше схоже на те, ніби світ постійно обертається вліво!». Без зайвої поетичності намагайтеся пояснити, що робить це відчуття відмінним від інших видів болю, що ви вже відчували раніше.
 • Describe Medical Symptoms to Your Doctor Step 6.jpg 6 Виберіть розташування ваших симптомів. Включаючи деталі, якщо біль переміщується з місця. («Спочатку біль була прямо навколо пупка, але зараз, здається, вона перейшла сюди, до правого стегна»).
 • Describe Medical Symptoms to Your Doctor Step 7.jpg 7 Оцініть важкість своїх симптомів. Використовуючи шкалу від 1 до 10, де 1 буде означати, що ви майже нічого не відчуваєте, а 10 – найгірша з можливих, що ви тільки можете собі уявити. Будьте чесні, не применшуйте і не перебільшуйте. Біль силою «десять з десяти» (в очах медичних фахівців) призвела б людину до нездатності володіти мовою або іншими діями, наприклад, є або читати. («Я сидів, обідав, і раптом відчув таку головний біль, гірше якої я ніколи не відчував у своєму житті, з нізвідки. Вона була настільки сильною, що я мало не втратив свідомість. Безумовно 9 або 10.»)
 • Describe Medical Symptoms to Your Doctor Step 8.jpg 8 Опишіть обстановку і ваш стан у той момент, коли з'явилися симптоми. Де ви перебували? Що ви робили? Що було незвичайного в обстановці і заняттях, відрізнялися вони від звичайних? Що ви робили безпосередньо перед тим, як з'явилися симптоми і раніше в той день?
 • Describe Medical Symptoms to Your Doctor Step 9.jpg 9 Перерахуйте інші речі, що відбуваються в одне і теж час з появою симптомів. («протягом трьох тижнів , коли я відчував ці напади, моя дружина також помітила, що я виглядав дуже блідим, стілець був темного кольору і я схуд на 4,5 кг, хоча їм в точності, як і раніше»).
 • Describe Medical Symptoms to Your Doctor Step 10.jpg 10 Далі чекайте, що лікар огляне вас у відповідності з симптомами, про які ви розповіли, і призначить кілька аналізів або пробне лікування.
 • Поради

  • Не бійтеся розповісти лікарю про симптом, яким би він не здавався незграбним. Чим швидше ви розповісте, тим швидше вас вилікують.
  • Розгляньте можливість взяти з собою на огляд одного або члена сім'ї, якщо ви не впевнені, що зможете правильно пояснити фізичну проблему, якщо ви забудькуваті або легко губитеся.
  • Візьміть з собою написані підказки з тим, про що вам хотілося запитати. Багато люди, зіткнувшись з лікарем, забувають все! Також стане у нагоді ручка, щоб записати, що говорить доктор. Багато пацієнти часто згадують про речі, про які вони хотіли запитати лікаря після того, як візит завершено, і потім соромляться передзвонити і перепитати про це.
  • Не чекайте закінчення огляду, щоб сказати: «... і, до речі, у мене є ще й інша проблема. Це жахливо незручно лікаря, оскільки те, що, на вашу думку, може здаватися дрібницею, може повністю змінити його план лікування. Повідомте йому про всіх симптомах заздалегідь і перш, ніж він почне ставити вам діагноз.
  • Складіть список питань, які у вас є до лікаря. В більшості випадків із-за тимчасових обмежень, Ви забудете запитати, про що припускали, тому важливо мати список.
  • Ключем є чесність. Лікарі несуть зобов'язання нерозголошення. Якщо ваше подальше здоров'я знаходиться під загрозою, ви можете також розповісти все до найдрібніших подробиць.
  • Відповідають образу. Якщо ви скаржитеся на жахливу біль усього вашого життя, ви не можете сидіти, попиваючи каву, гортаючи журнал і відповідаючи на телефонні дзвінки. Якщо ви скаржитеся на біль у пальці ноги, не допускайте, щоб лікар увійшов в кабінет і побачив вас лежить на кушетці в медичному халаті.
  • Подумайте про симптоми і їх природі перед тим, як опинитеся у лікаря, щоб заощадити і своє, і його час, а також висловлюючи їх діагностично ясніше для нього.
  • Знайте свій стан здоров'я. Це дуже дратує обох, і пацієнта, і лікаря зустрітися лицем до лиця , потім почати збирати по шматочках історію.
  • Необхідність в активному виконанні цих кроків може відпасти, якщо, здається, що лікар вже задає питання в логічній послідовності і потрапляє в точку. Добре навчений професіонал насправді повинен бути в змозі зрозуміти, в чому справа, навіть не замислюючись про використання кроків.

  Попередження

  • Почніть розмову з лікарем з ваших симптомів, а не з того, який ви думаєте у вас діагноз (якщо тільки ви не в абсолютній впевненості). Відповідь типу «Я думаю, у мене розсіяний склероз» може здатися засобом економії великої кількості часу для вас, але на практиці, як правило, загострить відносини з більшістю лікарів та зведе нанівець розмова. Замість цього, почніть розмову фразою типу: «Мої руки і ноги дійсно слабшають останнім часом, і зараз я навряд чи можу ходити».
  • Якщо в ході бесіди з доктором вам здається, що ви не отримуєте задовільних відповідей, то ефективнішим буде продовжити висловлювати стурбованість і тривогу, і набагато менш корисним – засмутитися або розсердитися. Ви ж не хочете, щоб вас відзначили як «проблемного пацієнта або потенційно чекає судового розгляду (щось, що може переноситися і на ваші майбутні візити до лікаря, або навіть просочитися до колег лікаря). В таких випадках, може краще буде спробувати інший раз або шукати друга думка.
  • Ця схема найбільш корисна, коли маєте справу з тим, хто ніколи не бачив вас раніше, і особливо тоді, коли захворювання зустрічається у вас вперше. Вона не так багато дасть, якщо ви обговорюєте хронічне захворювання з вашим власним сімейним лікарем.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?