Як зібрати медіа ПК

Кроки

Метод 1 з 3: Придбання відповідних комплектуючих

 • 1 Придивіться до цін. Ціни в магазинах можуть значно відрізнятися. Знайдіть магазин, де немає проблем з поверненням, так як у комп'ютерних компонентів високий ризик шлюбу. Тому краще купувати у фірми, яка без зайвих проблем замінить вам пошкоджені компоненти.
 • 2 Виберіть процесор. Вам не потрібен найдорожчий процесор останнього покоління для медіа-ПК, на відміну від ігрового ПК. Вам потрібно буде той, який впорається з відтворенням відео і фільмів HD (високої чіткості). Пошукайте чотирьохядерний процесор середнього рівня.
  • Спробуйте використовувати процесор з низьким споживанням енергії. Він виділяє менше тепла, що допоможе значно зменшити рівень шуму вашої машини.
 • 3 Виберіть материнську плату. Вибір материнської зазвичай обумовлений підібраним процесором. USB 3.0, Ethernet і Wi-Fi - обов'язкові складові хорошої материнської плати. Залежно від телевізора, до якого ви будете підключати медіа-ПК, вибирайте материнську плату з роз'ємами HDMI або DVI. HDMI передає відео і аудіо сигнал, тому якщо ви не будете використовувати цей тип підключення, шукайте плату з аудіо роз'ємами, такими як SPDIF.
  • Якщо плануєте використовувати твердотільний накопичувач (детальніше про це нижче), переконайтеся, що материнська плата підтримує SATA III.
  • Розмір материнської плати залежить від розміру вибраного корпусу і навпаки.
 • 4 Придбайте ОЗУ. При складанні HTPC (комп'ютера, спеціально розрахованого на використання в якості аудіо-відео центру) купівля ОЗП - одна з найпростіших завдань. Так як ОЗП має досить високий відсоток браку, почитайте відгуки і переконайтеся, що купуєте в надійному магазині. Номери контактів планки ОЗУ повинні співпадати з номерами на материнській платі. Перевірте, що тип DDR і частота підтримуються вашою материнською платою.
  • Сьогодні вартість ОЗП не дуже висока, тому вибирайте пам'ять з найвищою частотою, яку підтримує материнська плата. Якщо ви хочете 4 Гб, можна поставити 4 планки по 1 Гб або 2 з 2 Гб.
 • 5 Виберіть відеокарту (за бажанням). Вам потрібна відеокарта, якщо ви збираєтеся грати на вашому HTPC в ігри. Більшість материнських плат впорається з відтворенням відео і без встановлення відеокарти. Якщо ви вирішили використовувати відеокарту, переконайтеся, що блок живлення і корпус дозволяють її встановити.
 • 6 Визначитеся з об'ємом жорсткого диска. Об'єм накопичувача залежить від того, як ви збираєтеся використовувати HTPC. Якщо ви будете дивитися потокове відео з інтернету та фільми на DVD і Blu-ray, тоді вам не потрібен жорсткий диск великого об'єму. Якщо ж ви будете зберігати на HTPC відео і музику, вам може знадобитися кілька терабайт пам'яті. У будь-якому випадку, вам потрібно як мінімум 60 Гб для установки операційної системи (ОС) і мультимедіа-програм.
  • Розглянете варіант покупки твердотільного накопичувача (SSD) для установки на нього ОС. Вони тихі, споживають мало енергії і демонструють більшу швидкість обміну інформацією, ніж звичайний жорсткий диск, завдяки чому збільшиться швидкість включення. Тим не менш, вони значно дорожче звичайних жорстких дисків і розташовують меншим об'ємом пам'яті.
 • 7 Купіть оптичний привід. Будь-який сучасний HTPC повинен бути оснащений приводом Blu-Ray. Він дозволить отримати відео кращої якості при перегляді HD (відео високої чіткості). Швидкість читання більшості приводів Blu-ray знаходиться на рівні 12x. У оптичного приводу зафіксовано високий рівень шлюбу, тому купуйте його тільки у надійних виробників. Приводи Blu-ray також читають DVD і CD.
 • 8 Виберіть корпус. Тепер вам потрібен корпус для HTPC. Це горизонтальні комп'ютерні корпуси розміром зі стерео радіоприймач. Потрібно підібрати корпус, щоб досягти рівноваги між якісним охолодженням і тихою роботою вентиляторів. Також переконайтеся, що всі ваші компоненти помістяться в корпус, але не вибирайте занадто великий, з надлишком вільного місця.
  • При покупці материнської плати і корпусу перевірте, що вони сумісні за розміром. Переконайтеся, що вентилятори в корпусі досить добре працюють; якщо це не так, додайте один-два 120 мм вентилятора, які зазвичай самі тихі.
 • 9 Виберіть відповідний блок живлення (PSU). Потужність блоку живлення залежить від компонентів вашого HTPC, але якщо ви не будете встановлювати відеокарту і використовуєте твердотільний накопичувач, тоді вам повинно вистачити блоку живлення не більше ніж на 300 Ватт. Пошукайте модульний блок живлення, до якого можна приєднувати лише ті кабелі, які ви використовуєте. Це збереже для вас дорогоцінний місце всередині корпусу і знизить рівень шуму (при використанні малопотужного блоку живлення).
 • 10 Підберіть додаткові пристрої. Комп'ютером буде простіше керувати за допомогою бездротової миші і клавіатури. Є також варіанти дистанційного управління на основі Bluetooth або ІНФРАЧЕРВОНОГО зв'язку. Також вам знадобляться відео - і аудіокабелі для підключення HTPC до ТБ і акустичної системи.
 • Метод 2 з 3: Збірка ПК

 • 1 Заземлитесь. Статичний розряд може мати руйнівні наслідки для комп'ютерних компонентів. Перед тим, як торкатися до компонентів вашого ПК, перевірте свій заземлення. Якщо у вас є антистатичний браслет, підключіть його контакт до відкритого металу корпусу. Не збирайте ПК на килимі, і якщо ви робите це стоячи - зніміть шкарпетки. Не одягайте синтетичний одяг на час складання.
 • 2 Встановіть материнську плату. Щоб встановити материнську плату, підготуйте корпус. Покладіть корпус на вашу робочу поверхню і відкрийте його. Встановіть в корпус панель роз'ємів материнської плати. Ця панель з отворами для всіх роз'ємів різна у кожній материнської плати.
  • Виберіть власники материнської плати. У корпусі буде кілька гвинтових отворів для власників материнської плати. Вставте їх в отвори, які відповідають вашій материнській платі. Власники материнської плати вкручуються в отвори, а вище є ще одна різьблення для кріплення материнської плати.
  • Виберіть материнську плату на утримувачі. Акуратно вставте материнську плату в панель роз'ємів. Прикрутіть її гвинтами до власників, починаючи від панелі роз'ємів.
  • Виберіть процесор. Обережно вийміть з упаковки процесор і порівняйте трикутник гнізда процесора з трикутником, який нанесений на процесор.
  • Не чіпайте руками контактні виводи процесора і не застосовуйте силу при установці процесора в роз'єм.
  • Як тільки процесор буде вставлений, закрийте утримує важіль.
  • Установка вентилятора процесора. Якщо ви придбали процесор в роздріб, можливо, у нього вже буде охолоджуючий вентилятор і нанесена термопаста. В іншому випадку, перед установкою вентилятора вам потрібно буде нанести шар термопасти на процесор самому.
 • 3 Установка ОЗУ. Поєднайте виріз на планці ОЗП з ключем у слоті материнської плати. Акуратно натисніть на середню частину планки до клацання. Переконайтеся, що обидва утримують фіксатора встали на місце з обох сторін і надійно утримують планку ОЗУ.
 • 4 Установка жорсткого диска і оптичного приводу. В залежності від типу корпусу, для установки можуть знадобитися кріплення. Переконайтеся, що оптичний привід знаходиться на одному рівні з передньою частиною корпусу. У деяких випадках до передньої частини оптичного приводу кріпиться додаткова кришка.
 • 5 Встановлення відеокарти (при необхідності). Якщо ви вирішили встановити відеокарту в ваш HTPC, зробіть це зараз. Знайдіть роз'єм PCI-E на материнській платі. Він буде іншого кольору і коротше інших роз'ємів. Акуратно встановіть відеокарту в роз'єм і натисніть до клацання. Задня панель має вирівнятися з отвором у задній частині корпусу.
 • 6 Установка вентиляторів. На більшості вентиляторів є покажчики напрямку потоку повітря. Вам потрібно, щоб один вентилятор втягував повітря, а протилежний витягував його з корпусу. Це оптимальний варіант охолодження ваших компонентів з використанням свіжого прохолодного повітря.
 • 7 Підключіть материнську плату. Перед підключенням компонентів з'єднайте роз'єм корпусу з материнською платою. Це означає підключення висновків кнопки включення, світлодіодних індикаторів харчування, будь-яких USB і аудіо портів корпусу, вентиляторів і т. д. На більшості материнських плат ці роз'єми позначені, але можливо, вам знадобиться керівництво користувача вашої материнської плати.
 • 8 Встановіть блок живлення. Встановіть блок живлення в нішу і закріпіть гвинтами. Підключіть відповідні роз'єми живлення до компонентів ПК. Упевніться, що всі встановлені компоненти, включаючи материнську плату, підключені правильно. Якщо у вас модульний блок живлення, підключіть лише ті кабелі, які будете використовувати. В іншому випадку, сховайте непотрібні кабелі.
 • 9 Підключення компонентів. Підключіть жорсткий диск і оптичний привід до материнської плати за допомогою SATA кабелів. Сховайте зайву довжину кабелів і перевірте, що нічого не заважає роботі вентиляторів.
 • 10 Закрийте корпус. Добре продуманий корпус покращує внутрішній повітряний потік. Переконайтеся, що корпус щільно закритий і уникайте роботи ПК з відкритим корпусом.
 • 11 Підключіть HTPC до телевізора. Використовуючи кабель HDMI або кабель DVI з перехідником SPDIF, підключіть HTPC до телевізора. Слідкуйте за тим, щоб при використанні HTPC на телевізорі був обраний правильний вхід.
 • Метод 3 з 3: Запуск HTPC

 • 1 Установка ОС. Як тільки ви закінчили складання ПК, саме час приступити до установки програмного забезпечення для перетворення його в справжній медіа-центр. Для початку, вам знадобиться операційна система (ОС). Windows - найбільш поширений вибір. В залежності від своїх уподобань, виберіть Windows 7 або 8. Якщо у вас більше 4 Гб оперативної пам'яті, встановлюйте 64-бітну версію Windows, щоб використовувати всю додаткову пам'ять. Якщо ви підковані технічно, розгляньте можливість встановлення безкоштовної альтернативи - Linux. Вона так само впорається з усіма функціями HTPC, але інтерфейс Linux не так простий для користувача, як Windows.
 • 2 Підключення до домашньої мережі. Для початку відтворення потокового веб-контенту як Netflix і Hulu, підключіть HTPC до мережі за допомогою роз'єму Ethernet або через Wi-Fi.
 • 3 Встановіть медіаплеєр. Windows поставляється з вже встановленим медіаплеєром, але він не програє кілька основних форматів відео, які ви завантажуєте. Якщо ви використовуєте HTPC для перегляду завантажених медіа-файлів, вам знадобиться хороший медіаплеєр для перегляду більш складних форматів файлів. На даний момент у мережі доступно декілька відповідних безкоштовних медіаплеєрів.


 • Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?