Як зробити, щоб дитина перестала плакати

Кроки

Частина 1 з 3: Превентивні заходи

 • Stop a Child from Whining Step 1.jpg 1 Змінити погляд на поведінку вашої дитини. Більшість дітей не намагаються своїм ниттям розсердити батьків або набриднути їм. Дитина міг просто втомитися, зголодніти, бути в стані стресу, відчувати дискомфорт або ж просто домагатися вашої уваги. Перестаньте міркувати, як би ви вчинили на місці дитини, тоді ви зможете зрозуміти причину ниття і прийняти відповідні превентивні заходи.
 • Stop a Child from Whining Step 2.jpg 2 Переконайтеся, що ваш малюк добре відпочиває. Втома може провокувати безліч небажаних форм поведінки, в тому числі і ниття. Намагайтеся, щоб кожну ніч дитина спав необхідне для повного висипання час; укладайте малюка спати раніше, якщо раптово він почав часто вередувати і нити. Якщо ваша дитина дошкільник або молодше, не забувайте укладати його ненадовго і вдень; якщо у вас дитина шкільного віку, надайте йому можливість відпочити після школи.
  • У кожної дитини свої потреби щодо сну, але, загалом, діти у віці 1-3 років потребують 12-14-й годинному сні на добу (включаючи полуденний сон). У віці від 3 до 6 років дітям потрібно близько 10-12 годин в день, а між 7 і 12 роками дітям потрібно 10-11 годин.
 • Stop a Child from Whining Step 3.jpg 3 Регулюйте стан голоду вашої дитини. Голод створює дитині дискомфорт, роблячи його примхливим, що і провокує погану поведінку начебто ниття. Більшості дітей між основними прийомами їжі потрібні невеликі поживні перекуси, так що не чекайте, що ваш малюк протримається на порожній шлунок з обіду до вечері. Краще, якщо ви запропонуєте дитині поєднання білків і цільнозернових; наприклад, можете пригостити дитину цільнозерновими крекерами з горіховим маслом і бананом.
 • Stop a Child from Whining Step 4.jpg 4 Заздалегідь розповідайте дитині, що його чекає. Діти починають нити, коли їх змушують робити щось таке, чого вони робити не хочуть. Мінімізуйте цю проблему, попереджаючи дитини заздалегідь, – не варто раптово огорошивать його неприємною новиною. Ви можете сказати: “Через 10 хвилин нам доведеться піти з дитячого майданчика“ або “Ще одну історію і лягаємо спати“. Коли дитина знає, що його чекає, йому легше пристосуватися.
 • Stop a Child from Whining Step 5.jpg 5 Не допускайте нудьги. Дітям дуже непросто виносити нудьгу; вони починають нити, тому що хочуть привернути вашу увагу і не знають, як впоратися з нудьгою. Якщо ваша дитина ниє, спробуйте запропонувати йому захоплюючі заняття, відповідні йому за віком. Коли це можливо, переносите деякі з цих занять на вулицю – там дитині буде легше позбавитися від зайвої енергії.
  • Якщо ви виявили проблеми, в тій чи іншій мірі пов'язані з нудьгою, ниттям і погіршенням уваги, спробуйте виключити з життя дитини телевізор і гру на електронних пристроях (або хоча б зменшити час, проведений за цими заняттями). Такі кошти швидко оволодіють увагою дитини і посядуть його, позбавивши вас від ниття. Однак вони поглиблюють проблему в довгостроковій перспективі: ваша дитина буде не в змозі зайняти себе чим-небудь без мультфільмів і відеоігор.
 • Stop a Child from Whining Step 6.jpg 6 Приділіть дитині увагу. Коли діти відчувають, що їх ігнорують, вони часто починають нити, в надії отримати порцію уваги. Це можна запобігти, якщо протягом дня забувати про свої справи і займатися виключно дитиною, – ці моменти можуть бути і нетривалими, але головне, щоб спілкування було якісним. Часто батьки дуже зайняті, і зробити це непросто, але, все ж, постарайтеся:
  • Поки дитина снідає, посидьте поруч з ним і поговоріть про що-небудь.
  • Зупиніться на мить і помилуйтеся малюнком вашої дитини, пірамідою з кубиків або яким-небудь іншим креативним проектом.
  • Відверніться на 10 хвилин від свого заняття і прочитайте вашому малюкові розповідь.
  • Якщо ваша дитина вже школяр, запитайте, як пройшов його день у школі.
  • За годину до того, як дитина відправляється спати, зберіться всією сім'єю, якісно проведіть час разом, поспілкуйтеся і не поспішаючи приготуйте малюка до сну.
 • Stop a Child from Whining Step 7.jpg 7 Доручайте дитині особливі завдання в громадських місцях. Дитяче ниття здається ще нестерпнішими, коли вам потрібно взяти малюка з собою по справах. Для дітей походи в банки, магазини і супермаркети здаються нудними, або сприймаються ними як можливість випросити яку-небудь покупку. Ви можете позбавити себе від ниття, якщо доручіть дитині що-небудь зробити (наприклад, він може шукати продукти з вашого списку покупок).
 • Частина 2 з 3: Зупинка ниття веселощами і дурачеством

 • Stop a Child from Whining Step 8.jpg 1 Майте на увазі, що жартівливе поведінка іноді може спрацювати краще суворого. Коли ваші превентивні заходи не спрацьовують, і дитина починає нити, спробуйте вести себе жартівливо – особливо, якщо ваша дитина маленька. Трохи веселощів і дурисвітства іноді здатні переключити дитину з примхливого плаксивої настрою.
 • Stop a Child from Whining Step 9.jpg 2 Состройте смішні пики. Малюків і дошкільнят іноді можна розвеселити, якщо скорчити смішні пики. Якщо дитина починає вередувати, і ви відчуваєте, що готові вибухнути лайкою і криками, спробуйте замінити це смішний божевільної фізіономією. Цим способом ви можете зупинити малюка прямо посередині істерики, і викликати у нього приступ невтримного сміху.
 • Stop a Child from Whining Step 10.jpg 3 Скопіюйте ниття вашої дитини. Здивуйте малюка, доставивши задоволення поскиглити. Ви можете дещо перебільшити для отримання комічного ефекту: “Пооооо-чееее-мууууу тыыыы ноооо-ееееешь? Мнееее ээээ-тзов нееее нраааа-виииит-сяяяяя!“. Це вразить відразу дві мети. По-перше, дитина розсміється, й істеричний цикл буде перервано. По-друге, дитина побачить, як він виглядає з боку – малюки не до кінця розуміють, як дратівливо і смішно вони себе ведуть в очі інших.
 • Stop a Child from Whining Step 11.jpg 4 Зробіть запис ниття вашої дитини. і копіювання, запис приверне увагу дитини до того, як безглуздо все це звучить. Скористайтесь телефоном або диктофоном, а потім увімкніть запис дитині.
 • Stop a Child from Whining Step 12.jpg 5 Почніть говорити пошепки. Коли ваша дитина ниє або пхикає, почніть говорити з ним дуже м'яким тихим голосом. Ваша дитина може зупинитись хоча б на мить - для того, щоб почути, що ви говорите, і почати шепотіти у відповідь. З маленькими дітьми цей спосіб перервати ниття і трохи поміняти настрій відмінно спрацьовує.
 • Stop a Child from Whining Step 13.jpg 6 Вдаючи, ніби не розумієте дитини. Попросіть дитину повторити, що він хоче, іншим тоном або повністю всі пропозицію. Для більш драматичного ефекту скажіть: “О, ні! Я все одно тебе не розумію! Як би я хотів розуміти, що ти говориш. Скажи ще раз, про що мова?“
 • Частина 3 з 3: Отучаем від ниття дисципліною

 • Stop a Child from Whining Step 14.jpg 1 Чітко дайте зрозуміти, що ниття абсолютно неприйнятно. Досягнувши шкільного віку, дитина завжди повинен контролювати таку небажану поведінку, як ниття. Поясніть, що ви не дозволяєте нити; скажіть і покажіть дією, що ви не будете задовольняти прохання, висловлені ниттям.
 • Stop a Child from Whining Step 15.jpg 2 Обговоріть прийнятні форми комунікації. Переконайтеся, що дитина впевнений в тому, що ви слухаєте його, коли він говорить з вами, і що ви любите спілкування з ним. Просто поясніть, що розмова має відбуватися в нормальному тоні на нормальній гучності.
 • Stop a Child from Whining Step 16.jpg 3 Реагуйте на ниття і на те, на що воно спрямоване, спокійно і твердо. Скажіть: “Я знаю, що ти засмучений, але...“. Потім поясніть, чому ви не можете виконати прохання дитини. Визнавши те, що дитина засмучений, ви поступаєте правильно, але не затягуйте розмову, поки дитина ниє.
 • Stop a Child from Whining Step 17.jpg 4 Відправте дитини в його кімнату. Коли ниття триває, поясніть, що ви не збираєтеся його слухати. Відправте дитину в іншу кімнату до тих пір, поки він не заспокоїться і не почне говорити нормально.
 • Stop a Child from Whining Step 18.jpg 5 Розгляньте використання "тайм-аутів". Якщо ниття у вашому будинку почастішало, попередьте малюка, що після першого попередження припинити він буде відправлятися на "тайм-аут". Після оголошення правила дотримуйтеся його. Коли ваша дитина почне нити, зробіть ясне і тверде попередження: “Ти зараз знову ноешь. Говори нормальним голосом або вирушиш в свою кімнату на тайм-аут“. Якщо він буде продовжувати нити, відведіть дитину на тайм-аут.
  • Хороше і просте правило для тайм-ауту: він повинен тривати стільки хвилин, скільки років вашій дитині. Іншими словами, якщо вашій дитині 5 років, тайм-аут має тривати 5 хвилин.
 • Stop a Child from Whining Step 19.jpg 6 Не здавайтеся на висловлені ниттям прохання. Дитина ніколи не повинен отримувати заохочення за ниття, тому, що б він не просив, – не відповідайте на це. Вводите тайм-аути для тривалого ниття, у всіх інших випадках просто ігноруйте його. Не нагороджуйте ниття дитини своєю надмірною увагою.
 • Stop a Child from Whining Step 20.jpg 7 Зберігайте спокій. Якщо ви турбуватиметеся, дитина зрозуміє, що в стані зачепити вас своїм ниттям. Зберігайте спокій.
 • Stop a Child from Whining Step 21.jpg 8 Заохочуйте хорошу поведінку. Хваліть малюка за зусилля припинити нити. Ви можете відзначати вдома "день без ниття" і вручати йому яку-небудь нагороду, якщо він протримається до кінця дня. Зробіть це веселим, безтурботним сімейним заходом.
 • Stop a Child from Whining Step 22.jpg 9 Демонструйте стабільність. Дитина не відучиться нити за один день; вам потрібно буде проявити твердість і наполегливість, і, з часом, таку поведінку зійде нанівець.
 • Поради

  • Ниття може бути неймовірно дратівливим, але, як і у всіх виховних ситуаціях, вам слід залишатися якомога спокійніше. Не забувайте, що час від часу всі діти ниють. Регулюйте проблему, наскільки це можливо, але не перетворюйте її на "битву століття".
  • Переконайтеся, що всі інші вихователі вашої дитини з вами заодно. Коли ви вирішите розібратися з ниттям, ви повинні бути впевнені, що ваш чоловік, партнер і вихователі дитини будуть поступати аналогічно. Ваші зусилля підуть прахом, якщо, наприклад, ваш чоловік дає цукерку дитині щоразу, як той починає нити.


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?