Як забути свою першу любов

Кроки

 • Get Over Your First Love Step 1 Version 2.jpg 1 Зрозумійте, що ви повинні самі захотіти забути свою колишню. Так, спочатку буде боляче. Так, спершу буде неможливо дивитися на інших людей. Так, вам може здаватися, що все ще налагодиться, і ви зможете бути разом. Такий самообман може тривати досить довго, але, врешті-решт, ви все одно зрозумієте, що ви не хочете знову бути разом з тією людиною. Зрозумівши це, буде просто перейти до наступних дій.
 • Get Over Your First Love Step 2.jpg 2 Обірвіть всі зв'язки зі своєю колишньою. Це складно, але це - єдина дієва міра. Якщо вам здасться, що ви втратите кращого друга, який у вас коли-небудь був, який по-справжньому вас розумів, то не переживайте. З часом це відчуття пройде. Не можна бути друзями, якщо вирішили розійтися, не можна.
 • Get Over Your First Love Step 3 Version 2.jpg 3 Не треба зустрічатися зі своєю колишньою. Якщо почнете - все почнеться по новій і всі ваші труди забути цієї людини, підуть нанівець. З очей геть - з серця геть!
 • Get Over Your First Love Step 4.jpg 4 Якщо стане зовсім погано, то згадайте, з-за чого ви розлучилися. Згадайте, що вам не подобалося одне в одному, з яких питань вам так і не вдалося знайти взаєморозуміння. У моменти розставання буде згадуватися лише хороше і саме краще, а не сумніви, що дратували звички, злі слова і все таке. Але не применшуйте весь той негатив, з яким ви встигли зіткнутися, не заперечуйте його - це, як ніяк, вагома частина ваших відносин.
  • Якщо вас обдурили (або вам змінили), не виправдовуйте свою колишню. Ви ще знайдете людину, яка по-справжньому полюбить вас і не обдурить вашої довіри. Просто навчитеся на своїй помилці і не зв'язуйтеся з ненадійними людьми в майбутньому.
 • Get Over Your First Love Step 5.jpg 5 Навіть якщо стосунки скінчилися, то це зовсім не означає, що ви більше ніколи не закохаєтесь. Розпитайте своїх друзів і близьких про те, як у них все було. Багато людей до сих пір пам'ятають, як їм було нелегко - але вони скажуть вам, що потім вони знайшли куди більш близьких, дорогих і коханих людей.
 • Get Over Your First Love Step 6.jpg 6 Подбайте про себе. ви можете безсоння або інші проблеми зі сном. А вночі самотність відчувається як ніколи гостро... Секрет простий: потрібно якомога сильніше втомитися днем. Так ви будете швидше засипати і краще спати. До того ж, фізичні вправи - відмінний засіб проти депресії, що допомагає позбутися від усіх думок, які гризуть розум.
 • Get Over Your First Love Step 7.jpg 7 Не намагайтеся впоратися з цим самостійно. Друзі зараз дуже важливі для вас. Вони вислухають вас, заспокоять, підтримають і допоможуть порадою. Якщо ж ви заради відносин як би забули про них - вибачтесь перед ними. І, якщо вони справжні друзі, то вони пробачать вас і допоможуть вам.
  • Більше часу проводите з сім'єю і друзями. Корисно буде послухати інших і виговоритися самому. Чим більше світ навколо, тим менш важливі колишні.
  • Не питайте своїх друзів, чи не бачили вони вашу колишню. Не питайте, як у неї справи. Вам це не потрібно.
 • Get Over Your First Love Step 8.jpg 8 Будьте відкриті і чесні про свої почуття. Не вдавайте, що все чудово, якщо все погано. Втім, якщо все нормально, то в цьому теж немає нічого поганого. Різні люди по-різному реагують на розрив відносин, так що питання ступеня емоційності переживань залежить цілком від вас. Але якщо щось псує вам настрій - не тримайте це в собі, краще - обговоріть це з іншими. Якщо оточуючі знають, що відбувається, то вони вас підтримають.
  • Пам'ятайте, завжди є ті, хто подбає і кому не все одно. Навіть якщо вам так зовсім не здається - вони все одно є. Навколо вас обов'язково знайдуться ті, хто зрозуміє і підтримає.
 • Get Over Your First Love Step 9.jpg 9 Якщо хочете, то поплачте. Плакати - це нормально. Так ви полегшите тиск емоцій. Просто випустіть все з себе - і вам відразу полегшає. І не забудьте потім зателефонувати кращим друзям і зарядитися позитивом від гарної розмови.
 • Get Over Your First Love Step 10 Version 2.jpg 10 Використовуйте розрив відносин як можливість реалізувати себе. Поставте перед собою мету: вивчити нову мову, навчитися грати на новому музичному інструменті або навчитися чогось ще. Краще часу для того, щоб домагатися поставлених цілей, ви не знайдете. До того ж, у вас адже тепер так багато часу!
 • Get Over Your First Love Step 11.jpg 11 Не треба хандрити. Не забивайте плеєр сумними піснями - вони будуть навіювати неправильні думки. Зрештою, багато вірші та пісні якраз і були написані під враженням від розриву відносин, а це в вашій ситуації особливо не допоможе. Так, можна спершу послухати парочку, але потім треба поступово переходити на щось більш оптимістичне і життєрадісне, що дозволить вам впоратися, пережити, перебороти і так далі. Пам'ятайте, музика може допомогти вам впоратися з ситуацією, лише дайте їй трохи часу.
  • За аналогією, не слід зловживати сліз мелодрамами. Можна, звичайно, асоціювати себе з головним героєм фільму, але якщо таке затягнеться, то це вже хандра, а хандрити - не треба.
 • Get Over Your First Love Step 12 Version 2.jpg 12 Робіть те, що дасть вам можливість знову відчути себе впевненим і бажаним. Нова стрижка? Новий колір волосся? Записатися в тренажерний зал? Вбратися і сходити в клуб? Все це згодиться. Адже Вам не раз говорили, що ви кращий/вбивчі/най - а це значить, що напевно знайдуться й інші, хто розділить цю думку.
 • Get Over Your First Love Step 13.jpg 13 Відважно справьтесь з болем і самотністю. Час лікує, факт. Сильні ви достатньо, щоб пережити розрив, або ж це потягне вас до дна? Не піддавайтеся слабкостям, а розправте плечі і гордо підніміть голову. Нічого цього немає!
  • "Не плачте за тим, хто не буде плакати за вас". Пам'ятайте, що вам буде краще без людини, ошукав вашу довіру.
  • З віком вам буде простіше. А досвід першої любові і стосунків - безцінний.
  • Зрозумійте, що ваше життя - у ваших руках. Вам вирішувати, пережити чи втрату і стати мудрішими, або ж піддатися слабкості і переживати все знову і знову.
  • Відносини не є помилкою, якщо ви чогось так навчилися або щось зрозуміли. Навіть якщо ви зрозуміли тільки те, що ви - людина вкрай впертий, це вже добре! Адже у вас є можливість виправити виявлений недолік, стати краще. А біль від розриву... вона пройде. Але не відразу, а з часом.
 • Поради

  • Не шукайте виправдань, щоб заговорити з колишньою. Не треба питати про здоров'я родичів або про те, що ж призвело до розриву. З боку це схоже на те, ніби ви умоляете її повернутися. Не треба чекати того, що ніколи не станеться.
  • Рухайтеся вперед в плані відносин, навіть якщо боїтеся, що після такого колишня вам точно не повернеться. Не обмежуйте себе, не зв'язуйте себе руки, не чекайте - живіть повним життям і не витрачайте свій час, думаючи про те, хто не думає про вас!
  • Якщо знаєте паролі до її пошті або облікового запису в соціальній мережі, не треба туди заходити і вже тим більше щось там робити. Якщо ж їй відомі ваші паролі, негайно їх змініть. Вам же потрібно забути один одного, пам'ятаєте? Так що не треба сидіти на сторінці колишньої, оновлювати кожні 5 секунд і страждати, побачивши її фото з новим хлопцем. Не треба проходити через це.
  • Зрозумійте, що це була лише ПЕРША любов. А буде ще друга, третя, четверта і так далі. А перший раз.. .все коли-небудь буває вперше.
  • Заведіть собі нове хобі. Займайтеся справами, будьте зайняті чимось.
  • Займіться знову всім тим, чим не займалися через несхвалення колишньої. Зараз можна їсти те, що їй не подобалося, пити те, що їй не подобалося, грати в те, що їй не подобалося і так далі! Нагадуйте собі, що ви - особистість, поважайте себе. І одного разу ви зустрінете того, хто буде розділяти ваші переконання та захоплення, а не намагатися змінити вас і переробити.
  • Не бійтеся знову закохатися. Не вдалося в перший раз - удасться у другій. Або в третій. Всі люди різні, відносини у всіх розвиваються по-різному. Втім, уникати стосунків повністю, так само як і шукати розради в нових відносинах на другий день після розриву, буде неправильно. Відносини слід судити і оцінювати з точки зору людей, які в них перебувають, а не з точки зору власного досвіду.
  • Будьте зайняті - з друзями або з роботи. Купіть що-небудь, з'їжте нове блюдо, зустріньтеся зі старими друзями. Біль вщухне, якщо забути людини.
  • Не треба говорити колишньої, що ви все ще кохаєте її. Судячи з усього, любові для збереження стосунків не вистачило і скінчилися вони не без причини. Якщо треба, запишіть собі ці причини на папірці.
  • Змиріться з думкою, що в перший раз ваше серце буде розбите. Це життя, від цього нікуди не дітися.
  • Якщо зловили себе на думці, що знову починаєте заново переживати все, відкрийте книгу і почніть читати. Займіть мозок чим-небудь іншим, дистанцируйтесь від своїх проблем, пориньте в інший світ - так вам буде простіше.
  • Позбавтеся від речей, що нагадують вам про колишню, якщо вони у вас ще залишилися. Одяг, дрібнички і сувеніри, записки і листи, малюнки і все таке - якщо продовжувати дивитися на них, то краще вам явно не стане.
  • Не отыгрывайтесь на своїй наступній пасії. Це не допоможе вам і буде не чесно по відношенню до неї. Та й в цілому це неправильно.
  • Поменше негативу! Не треба вірити, що більше ви ніколи не зможете любити так, як в перший раз. Зможете, у вас ще все життя попереду. Інші люди знаходять справжню любов лише під старість!
  • Корисним буде якийсь час не бачитися з колишньою.
  • Простіше буде стати байдужим. Через якийсь час після розриву вас відвідає безліч думок, найкращою відповіддю на які буде "мені все одно". І це дійсно допомагає!
  • Часом розлучитися друзями просто неможливо, факт. У таких випадках краще обірвати контакти як можна швидше. Але якщо все ж таки така можливість є, то розстатися на позитивній ноті буде не самою поганою ідеєю. В іншому ж випадку, гнів і біль випалять вас зсередини. Якщо колишня намагається зв'язатися з вами - будьте ввічливі, але короткі, дистанцируйтесь від неї. Не втрачайте особа і, можливо, ви будете жити і після розриву відносин. Якщо ж стати ворогами з колишньою, то про це можна і пошкодувати.
  • Визначтеся, чи потрібен цей чоловік вам у вашому житті. Це може виявитися корисним - в тривалій перспективі. Адже якщо спробувати стати друзями після розриву, то виявиться, що проблема не вирішена, а просто захована. І кому від цього буде краще?
  • Не треба розповідати всім і все в деталях. Обговорити все можна з кращими друзями, адже про те, що сталося між вами і колишній - це тільки між вами, і нічиїм більше справою не є. Якщо ж ваші друзі хочуть розповісти вам, що було у них з вашої колишньої, то чемно обірвіть їх, скажіть, що вам це не цікаво, і змініть тему. Навіть якщо вони намагаються передати вам повідомлення від неї - не треба, це лише погіршить. Якщо ж ваші друзі це не поважають, то, швидше за все, це не ваші найкращі друзі.
  • Поменше категоричності. Не треба говорити "Я не можу жити без неї". Все у вас буде гаразд.
  • Якщо ви людина віруюча, то релігія може вам допомогти. Більше того, навіть можна завести нові знайомства!
  • Не вдавайте, що ви все ще пара, і не думайте так. Виправляйте тих, хто ще не знає про ваш розрив.
  • Поменше спілкуйтеся з тими, хто підтримує контакт з вашою колишньою, будь то хоч найкращий друг, хоч родич. Просто не звертайте на них увагу, і з часом розбите серце вилікується. Не бійтеся плакати, якщо потрібно.
  • Спробуйте записувати переповнюють вас почуття. Якщо в голові кружляють погані думки, то це може навіть принести деяке полегшення.
  • Поезія може допомогти! Пошукайте вірші або напишіть свої власні. Не соромтеся, що вийшло навряд чи увійде до збірки літературних шедеврів, адже ви працюєте не на публіку, а для себе. Папір вміє відмінно слухати. Інший раз - краще всіх інших.

  Попередження

  • Навіть якщо ви ненавидите колишню, не треба говорити про неї гидоту. Це лише посилить неприємні емоції після розриву, а також представить в поганому світлі "вас". Пам'ятайте, що у будь-якого розриву є три сторони: сторона, бік і... правда.
  • Не треба намагатися все виправити. Ефект від цього лише тимчасовий, потім все стане куди гірше, ніж було.
  • Ніяких щоденних перевірок облікового запису вашої колишньої в якій-небудь з соціальних мереж! Не треба рвати собі душу. Видаліть її і постарайтеся забути якомога швидше.
  • Ви не єдина людина у світі з розбитим серцем. Не дозволяйте собі сумувати цілими днями - це виглядає жалюгідно.
  • Не переслідуйте свою колишню! Не відстежуйте її переміщення по місту і не стежите за неї як-небудь інакше! Навіть якщо ваші спільні друзі будуть розповідати, як у неї справи, це вже недобре. Адже Вам вже не потрібно знати про це! Нехай все буде як є. Не стежите за колишньою (навіть в Інтернеті) і не давайте їй привід посміятися над вами.
  • Не піддавайтеся спокусі відновити спілкування з колишньою і попросити її спробувати все налагодити. Цього не буде, всі мости спалені. Краще знайдіть собі кого-то краще.
  • Якщо з'явилися думки про суїцид - зверніться до психолога. До такого доходити не можна!
  • Якщо через півроку після розриву ви все ще не можете забути свою колишню, вам вже можуть прямим текстом радити забути її. Всі можуть втомитися один від одного, у всіх є межа терпіння. Ваші друзі вас люблять, але не треба цим зловживати. Якщо хочете поговорити про свою колишню з ними, запитайте, чи хочуть вони вислухати вас. Поважайте їх терпіння, або втратите друзів.
  • Якщо ви живете далеко від колишньої, забути її буде простіше.
  • Навіть якщо щось нагадує вам про колишньою - не треба кидати цю звичку і переставати займатися цією справою. Це життя, не треба себе обмежувати і зв'язувати собі руки.
  • Якщо через довгий час після розриву краще не стало, зверніться за допомогою.
  • Не топіть горе в алкоголі або наркотиках. Це не допоможе, а лише погіршить ситуацію. Не забувайте про своє здоров'я! Харчуйтеся правильно, займайтеся спортом. Ви будете краще відчувати себе, краще виглядати і будете впевненіше в собі. Вправи - відмінні ліки від депресії.


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?