Як вибрати колонки

Кроки

 • Shop for Speakers Step 1.jpg 1 Як показник розглядайте номінальну потужність динаміка. Вона мало що значить, так як може бути виміряна великою кількістю способом, сильно ускладнюючи базове порівняння. Навіть значення RMS може виражатися по-різному, і в будь-якому випадку, воно в першу чергу призначений для того, щоб дати деяке уявлення про потужності, яку динамік може витримати без пошкоджень, а це залежить від відтвореного звуку. Малоймовірно, що тихе соло акустичної гітари викличе пошкодження навіть з дуже потужним підсилювачем, в той час як гучний треш-метал або електронна музика вимагають більшої потужності навіть від малопотужного підсилювача, і тому більше навантажують динаміки, іноді навіть завдаючи їм ушкодження. До того ж, перевантаження підсилювача дає спотворення, що найбільш згубно впливає на динамік і його компоненти і є найвірогіднішою причиною пошкодження навіть від малопотужного підсилювача. Обладнання, яке використовується для професійного звуку, майже завжди відрізняється призначенням і деталями від хорошого домашнього обладнання, і мабуть, динаміки найбільше.
 • Shop for Speakers Step 2.jpg 2 Переконайтеся, що динаміки володіють хорошим діапазоном частот. Теоретично, ідеальна система повинна покривати діапазон від 20Гц до 20000Гц – що відповідає номінальним діапазоном слуху людини, але на практиці цього дуже важко досягти. Тип системи (одноканальна, двоканальна, трьохканальна) набагато менше важливий, ніж якість виконання динаміка і використання електродинамічних гучномовців. Колонка може складатися з одного гучномовця і він буде звучати прекрасно, або ж з 5 і володіти відмінним звуком. Чи ні.
 • Shop for Speakers Step 3.jpg 3 Постукайте по корпусу колонки; якщо він вібрує, дзвенить або звучить ненадійно, тоді, найімовірніше, він поганої якості, і ви повинні вибирати більш уважно. Це важливо на низьких частотах, тому корпус для низькочастотних динаміків повинен бути міцним. Корпусу 'сателітів' для динаміків з більшою частотою також повинні бути міцними, але вони можуть добре звучати і в більш легких корпусах.
 • Shop for Speakers Step 4.jpg 4 Безумовно, найважливішим аспектом є те, що ви чуєте. Існує кілька підходів до проектування, які можуть показати хороші результати, але найкращим тестом є прослуховування. Візьміть з собою в магазин кілька добре відомих вам треків у високій якості і послухайте критично, а не просто "музику". Звучать барабани (особливо бас-барабан), як в реальному житті (перед цим, щоб відкалібрувати свої вуха, сходіть на кілька концертів; краще всього підійдуть акустичні або джазові, так як музика тут виходить від самих інструментів, а не від звукової системи). Ви можете розрізняти окремі ноти бас-гітари або вона звучить як серія одноманітного глухого звуку? Звучить голос як справжній чи ніби після електронної обробки? Пам'ятайте, що людський слух з часом пристосовується, і якщо ви слухаєте радіо-годинник (або фантастичну звукову систему) за 10 доларів, ваше поняття про гарному звуці зміниться. У цьому випадку буде важко зробити якісь висновки, просто послухавши акустичну систему. Можна спробувати взяти з собою друга, який грає на акустичному музичному інструменті, але потрібно бути обережним, так як деякі інструменти досить обмежені (флейтисти навряд чи почують якість звуку скрипки або органу, тому що вони натреновані на свій інструмент).
 • Shop for Speakers Step 5.jpg 5 Так як вони є найбільш мінливою частиною аудіосистеми, дуже важко зробити правильний вибір між колонками, які ви особисто ніколи не чули.

 • Поради

  • Майже нереально судити про колонках з їх характеристиками на коробці. Найкраще знайти того, у кого є такі колонки, як ви хочете, або послухати їх в магазині.
  • При тестуванні колонок в магазині візьміть з собою CD-диск, щоб порівняння було як можна більш точним. Ще при прослуховуванні переконайтеся, що на шпальтах не включена частотна корекція (налаштування високих і низьких частот встановлені на 0 або flat). Більшість слухачів воліють збільшувати низькі і високі частоти динаміків, принаймні на початку, але це не дозволить точно порівняти колонки в нормальному використанні.
  • Деякі магазини дозволяють взяти колонки додому на випробування у вашій зоні прослуховування. Якщо можливо, скористайтеся цим, так як колонки можуть звучати по різному в залежності від місця.

  Попередження

  • Звертайте особливу увагу на маркетингові трюки. Потужність підсилювача повинна бути вказана у RMS, виходячи з діапазон частот (зазвичай 20-20000Гц) з невеликим викривленням (все, що перевищує частина відсотка – це занадто). По суті, поняття 'Акустична потужність музичного сигналу' або 'пікова акустична потужність музичного сигналу' безглузді і вважаються ознакою роботи маркетологів. Номінальна потужність для динаміків однаково невизначена і часто вводить в оману. Вона точно не означає, що для колонок потрібен такий підсилювач потужності. Пам'ятайте, якщо щось здається занадто гарним, щоб бути правдою, і особливо якщо воно дешеве, то так і є. На сьогоднішній день гарне звукове обладнання вимагає істотних зусиль на розробку конструкції і високоякісних компонентів. Чудес не буває.
  • Переконайтеся, що у вашого підсилювача достатньо потужності для колонок. Неефективні мов, які дійсно можуть впоратися з потужністю 600 вт RMS і повинні досягти адекватних рівнів, по всій ймовірності, будуть звучати незадовільно з не дуже потужним підсилювачем, який, ймовірно, в будь-якому випадку буде перевантажений (з'явиться спотворення) перед тим як динаміки досягнуто достатньої гучності. Це небезпечно, так як часті спотворення – найвірогідніша причина пошкодження динаміків. Але максимальна шумова потужність не є достатнім показником, так як деякі продуктивні динаміки (здатні розвивати більш ніж адекватну гучність у вашій кімнаті з вашою музикою) також розраховані на максимальну шумову потужність. Не часто, звичайно. Недостатня для ваших динаміків потужність підсилювача завадить вам збільшити гучність понад (можливо, досить обмеженого) допустимого рівня.

  вам знадобиться

  • Підсилювач
  • Джерело звуку (CD,DVD,LP і т. д.)
  • Кабелі


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?