Як полагодити комп'ютер

Кроки

Метод 1 з 2: Зависання комп'ютера

Іноді, комп'ютер може зависнути з-за проблем з програмним або апаратним забезпеченням, у такому випадку, вам необхідно зрозуміти, що є причиною з'явилася проблеми. Зауважте, в якийсь момент ваш комп'ютер зависає. Можливо, ви з'єднали новий пристрій, наприклад, принтер або сканер; в такій ситуації, можливий конфлікт драйверів. Якщо проблема з'являється після додавання нових апаратних засобів, то можливо, причина полягає в нестачі потужності або перегрів. Якщо у вас з'являється проблема подібного роду, то дотримуйтеся представленим нижче інструкцій, щоб полагодити ваш комп'ютер.

 • 1 Дайте відпочити вашого комп'ютера. Якщо ви постійно залишаєте комп'ютер включеним, то дуже часто, ви можете вирішити проблему, якщо відключіть його від живлення на 30 секунд. Відключаючи напруга на материнській платі, ви переподключаете апаратні пристрої і очищаєте комп'ютерну пам'ять.
 • 2 Переконайтеся, що ваш комп'ютер не перегрівається. Вам доведеться подивитися всередину комп'ютера. Пам'ятайте, що перед тим, як відкрити корпус комп'ютера, вам необхідно відключити його від мережі. Якщо у вас довге волосся, то використовуйте гумку. Зніміть будь-які прикраси, які можуть вам перешкодити. А також, намагайтеся не одягатися в одяг, яка може згенерувати статичну електрику, так як невеличка іскра може зіпсувати роботу внутрішніх частин комп'ютера і викликати непоправні, складно вирішуються проблеми.
 • 3 Відкрийте корпус вашого комп'ютера і перевірте температуру металевих частин. Якщо вони гарячі, то швидше за все, ваш комп'ютер перегрівається. Акуратно огляньте вентилятори і видуйте з них пил. Ви можете використовувати чисту ганчірку, щоб очистити закриті місця. Пам'ятайте: Перед тим, як щось зробити, ви повинні відключити комп'ютер від мережі.
  • Якщо ви використовуєте більше, ніж один жорсткий диск, то намагайтесь не встановлювати їх впритул один до одного, щоб уникнути перегріву. Щоб встановити жорсткий диск в широкий роз'єм, в яких встановлені такі пристрої, як CD-ROM або DVD-ROM, купіть його в будь-якому комп'ютерному магазині.
  • Очищення вентиляторів буде хорошою профілактикою, навіть якщо у вашого комп'ютера не з'являються проблеми.
  • До того, як ви закриєте корпус, перевірте дроти і переконайтеся, що вони підключені. Якщо вам необхідно перепідключити відео карту або оперативну пам'ять, то "не натискайте занадто сильно на материнську плату", так як це може їй нашкодити.
 • a Computer Repair Step 4 Version 3.jpg 4 Перевірте драйвери для ваших пристроїв. Дуже часто, під час завантаження та встановлення оновлень Windows може встановити неправильні драйвери для ваших пристроїв, що в результаті, може призвести до зависань комп'ютера. Ви можете перевірити статус ваших драйверів в Диспетчері Пристроїв. Відключіть USB-пристрої, якщо вони підключені. Увімкніть ваш комп'ютер, щоб перевірити його працездатність. Якщо він працює, відмінно; якщо ні, ви можете відновити конфігурацію вашого комп'ютера і на більш ранню. Відновлення системи відкатить стан вашого комп'ютера на попередню збірку драйверів.
 • a Computer Repair Step 5 Version 4.jpg 5 Запустити Відновлення системи " Пуск – Програми – Додаткові – Службові – Відновлення системи, щоб спробувати відновити налаштування системи, які ви змінили.
 • a Computer Repair Step 6 Version 3.jpg 6 Перевірте жорсткий диск. Жорсткий диск – це сховище інформації, яке може "захламляться" і забиватися під час тривалого використання; це сповільнить працездатність вашого комп'ютера. Використовуйте функцію CHKDSK, щоб провести сканування жорсткого диска на наявність пошкоджених секторів. Це буде одним з кращих рішень для підтримки працездатності вашого комп'ютера.
 • Метод 2 з 2: Синій екран смерті (БСОД – Blue Screen Of Death)

 • a Computer Repair Step 7 Version 4.jpg 1 Розберіться в причинах БСОД. Набагато складніше розібратися в причинах неполадок вашого комп'ютера, коли з'являється синій екран смерті. Проблеми з драйверами, віруси, проблеми з апаратними пристроями – все це може бути причиною БСОД. У випадку, коли ваш комп'ютер заражений вірусною програмою, проведіть сканування системи хорошим антивірусом, щоб видалити шкодить програмне забезпечення і відновити роботу вашого комп'ютера.
  • Помилки реєстру. Реєстр Windows зберігає інформацію про налаштування встановленого на вашому комп'ютері програмного забезпечення. Якщо вірусна програма порушує цілісність вашого реєстру, то це може призвести до появи БСОД. Такі проблеми можуть бути виправлені вручну або з використанням стороннього програмного забезпечення, яке зможе перевірити і виправити структуру вашого реєстру. "Зробіть резервну копію реєстру перед тим, як щось змінювати."


 • Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?