Як визначити, чи велика вага у вашої дитини

Кроки

Метод 1 з 3: Використовуйте домашні вимірювальні прилади

Якщо ви часто відвідуєте працівників охорони здоров'я, якщо ви стурбовані вагою вашої дитини або якщо ви просто хочете мати можливість контролювати збільшення ваги вашої дитини між візитами до лікаря, розгляньте питання про покупку інструментів і техніки, які дозволять вам точно визначати стан дитини вдома. Це усуне деякі здогади щодо того, чи здоровий вагу набирає ваша дитина.

 • 1 Купіть ваги для немовлят. Звичайні підлогові ваги не покажуть досить докладні зміни у вазі вашої дитини, так як грами набагато більше свідчить про здоровий збільшення ваги саме дитини, а не дорослого.
  • Купіть спеціальні ваги, призначені для зважування немовлят в грамах (або кілограмах і грамах).Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 1.jpg
  • Зважуйте дитини регулярно, наприклад, кожен вівторок і п'ятницю, щоб отримати загальну картину збільшення ваги і коливань. Не потрібно зважувати щодня або кілька разів на день, якщо тільки це не призначено лікарем в медичних цілях, так як вага, природно, коливається, і невеликі зміни можуть здатися більш тривожними, коли зміни відмічаються через невеликий проміжок часу.
 • Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 2.jpg 2 Роздрукуйте таблицю ваги немовляти. Центри з контролю і профілактиці захворювань і Всесвітня організація охорони здоров'я пропонують стандартизовані таблиці розвитку для хлопчиків- і дівчаток-немовлят, ґрунтуючись на зростанні і віком дитини (з 2 тижневої надбавкою).
  • Розмістивши таку таблицю біля ваг, ви зможете швидко знайти вага вашої дитини в таблиці і визначити, в якому процентиле знаходиться вага вашої дитини. Це дасть вам уявлення про те, як вага вашої дитини співвідноситься з вагою інших дітей того ж статі, зросту і віку.
 • Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 3.jpg 3 Відстежуйте збільшення у вазі дитини. Якщо ви стурбовані тим, що втрата ваги або погане збільшення ваги може бути проблемою для вашої дитини, прикріпіть аркуш паперу поруч із таблицею або вагами, щоб відстежувати вага дитини по датах. Це дозволить вам визначити тенденцію до його збільшення ваги або втрати.
  • будь Ласка, прийміть до відома, що зазвичай спостерігається невелика втрата ваги протягом першого тижня після народження. Після цього більшість дітей починають набирати вагу досить швидко, і подвоюють його до 5-місячного віку, а коли їм виповнюється приблизно 1 рік, вага потроюється.
 • Метод 2 з 3: Оцініть загальне самопочуття вашої дитини

  Незважаючи на те, що таблиці розвитку дитини несуть практичну користь для визначення діапазону здорового ваги для немовлят, кожна дитина унікальна. У більшості випадків, прості перевірки добробуту вашої дитини вкажуть, набирає він або вона достатню вагу, щоб бути здоровим, рости і розвиватися належним чином.

 • 1 Визначте, чи достатньо їсть дитина. Ведіть харчовий щоденник протягом тижня, записуючи, скільки, як часто, а також які види продуктів їсть дитина.
  • Після спостереження протягом тижня або двох за процесом харчування дитини, пошукайте ознаки того, що він, можливо, їсть недостатньо, наприклад, кілька разів поспіль не доїв порцію, їсть тільки невеликими порціями, завжди залишає що-то в пляшечці або спорожняє груди повністю, але протягом декількох годин обходиться без їжі або пиття.Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 4Bullet1.jpg
  • Якщо дитина на грудному вигодовуванні, простежте, як довго триває процес годування, спорожняє дитина груди, їсть з обох грудей, відмовляється від грудей або засинає під час годування.Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 4Bullet2.jpg
  • Якщо дитина на штучному вигодовуванні, запишіть, з'їдає він повністю пляшечку або зупиняється, не доївши. Також прослідкуйте, чи даєте ви дитині назад пляшечку, підказуючи, що потрібно з'їсти порцію, якщо він вже випустив пляшку.Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 4Bullet3.jpg
  • Якщо ваша дитина вже їсть тверду їжу, запишіть, які продукти він доїдає, приблизний вага в грамах або кількість їжі, яку він споживає, і те, що йому не подобається їсти. Зверніть увагу, доїдає дитина добровільно або його потрібно спонукати повернутися до їжі, і обов'язково стежите сік, молочну суміш або будь-які інші напої, які також отримує ваша дитина.Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 4Bullet4.jpg
 • 2 Перевірте шкіру малюка і основні показники стану організму. Недостатнє харчування і знижений вага зазвичай викликають явні фізичні зміни в кольорі обличчя немовляти і життєвої активності. Оцінивши показники здоров'я вашої дитини, ви зможете сказати, є його харчування і вага задовільним і здоровим.
  • Немовлята з низькою вагою можуть мати землистий колір особи або натягнуту шкіру.Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 5Bullet1.jpg
  • Слідкуйте за тим, як дитина ковтає. Якщо йому важко це робити або якщо ваша дитина здається слабким і млявим, можливо, він зневоднений і його негайно слід показати медичному працівнику.Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 5Bullet2.jpg
  • Перевірте пульс вашої дитини, чіткість і фокусування очей, шкіру або жир, які можна злегка вщипнути на руках і ногах малюка, не зачіпаючи кістки, а також кількість м'язів, які розвинув ваша дитина на ногах, руках, стегнах і шиї. Якщо щось викликає у вас занепокоєння, зверніться до друга або родича, або проконсультуйтеся з медичним працівником по телефону.Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 5Bullet3.jpg
  • Якщо ваша дитина часто рве більшість або всю з'їдену їжу, якщо у нього постійна діарея, зверніться до лікаря. Можливо, тут якась медична причина поганого годування або хворобу, які безпосередньо впливають на те, що ваша дитина не набирає необхідний вагу.Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 5Bullet4.jpg
 • Метод 3 з 3: Не варто робити занадто багато порівнянь

  Кожна дитина індивідуальна і буде переживати властиву тільки йому траєкторію розвитку. Він може повільно набирати вагу, але швидко навчиться сидіти і повзати, чи буде швидко набирати вагу, але схудне після того, як почне приймати тверду їжу. Якщо ви будете знати, що нормально для вашої дитини, то не будете надто емоційно реагувати на невеликі зміни в рості або вазі. Якщо ви знайомі з історією росту вашої дитини, ви зможете звернути увагу на зміни, щоб сказати, чи є яка-небудь зміна істотних або тривожним і відреагувати відповідним чином.

 • Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 6.jpg 1 Подивіться на історію росту вашої дитини. Якщо ваша дитина народилася недоношеною, були діагностовані проблеми годівлі або зростання, або він завжди був вередливим їдців, не забудьте врахувати все це, коли будете порівнювати процес розвитку своєї дитини з рекомендованими показниками.
  • Якщо ваша дитина поступово набирав вагу, але останнім часом перестав або почав втрачати вагу, розгляньте всі можливі причини. Стресові зміни в навколишньому середовищі, введення в раціон нової молочної суміші або нових продуктів харчування, дитина почала повзати або ходити – все це може призвести до тимчасового припинення росту або зменшення ваги дитини. Якщо втрата ваги значна або спроба набрати вага ні до чого не призводить, проконсультуйтеся з лікарем щодо ваших переживань.
 • Tell if Your Baby Is a Healthy Weight Step 7.jpg 2 Визначте, проходив ваша дитина відповідні етапи розвитку. Здорова вага може значно вплинути на здатність вашої дитини завершити всі основні етапи фізичного та розумового розвитку, такі як тримати голову, сидіти, стояти, повзати, формувати слова і наслідувати дій і звуків.
  • Графіки основних "здібностей" допоможуть вам з'ясувати, чи виконав ваша дитина звичайні етапи розвитку в очікувані часові рамки. Якщо вам здається, що ваша дитина значно відстає, проконсультуйтеся з фахівцем з розвитку дитини або повідомте терапевта про свою турботу, що причиною затримки може бути характер харчування.

 • Поради

  • Якщо ви не цілком упевнені, як діяти в певних ситуаціях, завжди доречно зателефонувати медичного фахівця та запитати про зміни у збільшенні ваги вашої дитини, харчуванні, рівні активності або основні показники стану організму. Ваші батьківські спостереження найкращим чином забезпечать підвищення і підтримання здорового ваги вашим дитиною.

  Попередження

  • Ознаки слабкості, дезорієнтація, кістлявість, утруднене ковтання або руху, блювання, діарея, запор або відмова від їжі можуть вказувати на серйозні проблеми зі здоров'ям. В такому випадку зверніться за порадою до професіоналів, щодо тактик годування і збільшення ваги, і обстежте вашої дитини на наявність розладу процесу годування, інфекцій, спадкових хвороб з подібними побічними ефектами або структурних патологій розвитку порожнини рота, горла або шлунково-кишкового тракту.


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?