Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як перестати сумніватися в собі

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 із 5: Визначення причин ваших сумнівів

 • 1 Визначте причину ваших сумнівів. Якась деталь вашої зовнішності? Сіпання ока? Ваш акцент? Інвалідність (фізична або психологічна)? Ваші інтелектуальні здібності? Зробіть список того, що спонукає вас до сумнівам. Залиште порожню колонку навпроти кожного пункту, щоб у майбутньому додати інформацію про те, що ви можете зробити для зниження цих сумнівів.

 • Stop Feeling Self Conscious Step 2.jpg 2 Подумайте про те, кому ви намагаєтеся догодити і чому. Які очікування спонукають вас сумніватися в собі?
  • Ви відчуваєте себе подібним чином, перебуваючи поруч з коханою людиною або чоловіком/ой?
  • Навколо вас ідеальні люди, чи ви порівнюєте себе з перефарбованими моделями з журналів? (Ви знаєте, що ці моделі дійсно "перефарбовані"?)
  • Ви переконали себе в тому, що всі навколо ідеальні - без недоліків, тремтіння і сфокусовані?
  • Ви полонений чужої критики? У багатьох випадках, ви перебуваєте в оточенні неприємних людей, поведінка яких відштовхує вас від позитивних думок про себе.
  • Запитайте себе, 'Сумніваючись у собі - пішло мені це на користь?'
 • Частина 2 із 5: Перевірка реальності

 • 1 Перевірте вашу реальність. У вас є казковий світ, в якому ви "ідеальні" і реальне життя, в який ви вважаєте себе "неповноцінним"? В той час, коли в казкових історіях - чиста шкіра і вчасно сказані мови та слова - це звичайна справа, то в реальному житті все зовсім по-іншому. Це вигадки. В реальному житті-люди не ідеальні, вони обумовлюються, помиляються і, дуже часто, кажуть те, що не слід було.
  • Подивіться в інтернеті - скільки людей насправді допускають помилки? Як факт, саме інтернет відкрив вікно для загального огляду на помилки знаменитих і, здавалося б, нездоланних особистостей (одяг співаків, які не вміють говорити лідери, нетактовність акторів, невиконані обіцянки політиків, і інше). Виберіть будь-яку, на вашу думку "ідеальну", знаменитість і пошукайте інформацію про неї в інтернеті, ви знайдете безліч помилок і помилок! Ми не говоримо про образи або змішуванні їх з брудом. Це про розуміння того, що всі помиляються, всі роблять помилки і у всіх є дні "поганий зачіски".
 • 2 Знайте різницю між впевненою і сумнівною реальністю. Упевнені люди не зациклюються на помилках, недосконалих деталях, смішних звички та інвалідності. Вони приймають це, як факт, і приймають себе такими, які вони є, і дивляться в позитивну сторону. Вони не дозволяють іншим людям робити з цього проблему або перетворювати це на слабкість, щоб контролювати вас. Якщо ви часто сумніваєтеся в собі, то дуже можливо, що чийсь коментар, поганий погляд або чиясь всезнаюча тирада "залізла під шкіру", запалилася і перетворилося у щось набагато більше, ніж передбачалося.
  • Впевненість - це вміння, якому можна навчитися. Це не вроджена якість; можливо, що у кого-то його більше у зв'язку з вихованням у сім'ї, але в цілому, це вміння, до якого кожен з нас вчиться з часом і бажанням. І вам не потрібно робити це одному, існують безліч хороших курсів, або може бути, вам пощастило і поруч є людина, яка вам у цьому допоможе.
 • Частина 3 із 5: Робота над вашою реакцією

 • 1 Подумайте, судили б ви так різко. Зупиніться на секунду і поверніть цю самокритику назад. Ніхто не ідеальний, і ви ніколи не помічали їх помилки до цього, так чому ж вони стануть помічати ваші? Якщо ви не думаєте чи не говорите такі речі про вашого друга, так чому ж ви повинні так думати про себе? Спробуйте бути другом для самого себе. Деякі способи це зробити:
  • Навіть якщо ви відразу починаєте сумніватися - вдаючи, ніби немає причин для занепокоєння. З часом, ви дійсно відчуєте себе так.
  • Пам'ятайте - це ваш вибір, бути щасливим або сумним. Це не чиїсь різкі слова, що роблять вам боляче - це ваша реакція. Ваша найбільша сила полягає у сприйнятті навколишнього світу, спробуйте його контролювати.
  • Уявіть, що в оточенні людей, ви виглядаєте гідно і відчуваєте себе добре, але не переборщіть з думками про це.
  • Ловіть свої думки, коли ви опускаєте голову або порівнюєте себе з іншими. Не лайте себе; просто зверніть на це увагу і скажіть собі, що настав час зупинитися і знайти конструктивний спосіб думати про своїх вчинках.
 • 2 Будьте собою. Прийміть себе таким, який ви є, ваш характер, ваші помилки, ваша зовнішність, ваш гумор і себе, повністю. Якщо ви маєте грубе почуття гумору і вам це подобається, тоді кому яке діло до тих, кому це не сподобається. Іншими словами, 'будьте собою, щиро і, потім, вже подумайте про те, щоб змінитися, якщо ви побажаєте. Відповідайте за свої дії, помилки та інтереси, іншими словами, за все хороше і погане. Наприклад, якщо ви хочете перебороти тривожні почуття, тоді перше, усвідомте, що у вас є проблема з острахом, і потім постарайтеся її вирішити.
 • Stop Feeling Self Conscious Step 3.jpg 3 Перенаправте вашу увагу. Коли ви починаєте соромитися, знайдіть мета - будь-який об'єкт, це може бути жук, плазуючий по підлозі - сконцентруйтеся на ньому. Якого він кольору? Скільки у нього ніг? Все, що відволікає увагу від себе, буде корисним; відволікання уваги поверне вас до реальності і до відчуття вашого оточення, відволікаючи вас від себе і того, що думають про вас інші.
 • Success kid meme.jpg 4 Випробовуйте себе. Це ефективний спосіб. Коли ви хочете зробити щось, що додасть впевненості й принесе задоволення, але не можете з-за страху, тоді в той же час, випробуйте себе. Наприклад, скажіть собі 'я зможу поставити себе в незручну ситуацію і, при цьому, виглядати дурнем', інший приклад - 'підійдіть до цієї дівчині/хлопцю і поговоріть з нею/ним, навіть якщо в цьому немає сенсу'. Пам'ятайте, не проклинайте себе і не лайте, навіть якщо ви не впоралися з випробуванням, а взагалі, похваліть себе за спробу.
 • 629px IMG_3127 1 .JPG 5 Тригер. Використовуйте сумніву, в якості тригера, щоб зробити щось дурне або лякає, замість того, щоб починати нервувати і боятися. Ми відчуваємо сумніви через ірраціональної невпевненості і ця невпевненість скручує нам руки і змушує відчувати себе некомфортно. Хитрість полягає в тому, щоб одразу почати робити щось безглузде або лякає, наприклад, почати танцювати або віджиматися і інше. Якщо ви відчуваєте себе некомфортно, то запитайте себе " Що я ціную більше? Моє душевний спокій або те, що люди про мене думають?'. Киньте собі виклик, зробивши щось страшне.
 • Stop Feeling Self Conscious Step 4.jpg 6 Посмійтеся над собою. Так, саме так - не принижуючи себе, але скромно і дотепно, щоб прийняти себе (не ідеального) і те, що вам все одно. Після того, як ви упустите банку з варенням на підлогу, і зі страхом будете дивитися, як вона б'ється на дрібні осколки - почніть сміятися над незграбністю, жартома про те, що вам просто необхідний двосторонній скотч - і потім, вибачитеся і приберіть за собою.
 • Stop Feeling Self Conscious Step 7.jpg 7 Нехай буде, як є - не зациклюйтеся на цьому. Не турбуйтеся про тригерах ваших сумнівів занадто сильно. Якщо ви відчуваєте зростаюче сумнів, скажіть собі, що все буде добре. Зауважте це почуття, але тільки з боку, а не в собі, дозвольте йому вислизнути і пройти через вас, не затримуючись. Ведіть себе, як знаменитості, лідери або друзі, яких ви поважаєте; ці люди роблять помилки, але піднімаються і знову продовжують свій шлях без важкого вантажу очікування інших людей або їх критики.
  • Кілька слів про критику. Навчіться розрізняти корисну, конструктивну критику людей і ненависну, руйнівну критику, яка заважає і, найчастіше, виходить від ревнивих і злих людей. Вам не потрібно спілкуватися зі злими людьми, так що не приймайте їх грубість всерйоз.
 • Частина 4 із 5: Робота над собою

 • Stop Feeling Self Conscious Step 5.jpg 1 Попрацюйте над самовпевненістю. Зробіть зусилля, щоб отримати більш глибоке розуміння власної значущості. Замініть ваші турботи про те, що інші люди думають про вас, на увагу до власним цілям, досягнень і прогресу.
  • Для цієї мети, запишіть ваші цілі і етапи їх досягнення. Це допоможе вашій мотивації.
  • Розкажіть іншим про ваш прогрес на шляху до мети. Це допоможе вам з бажанням продовжувати і іншим людям підтримувати ваші старання. Будьте обачні - не діліться з людьми, які можуть відволікти увагу від ваших цілей - ці люди не підтримують вас, не вставайте у них на шляху.
  • Дайте знати про ваші досягнення. Відсвяткуйте, коли трапляються хороші речі; сходіть на вечерю, зателефонуйте другу, зберіться в похід або купіть собі що-небудь. Визнавайте хороші речі частіше, ніж будете обдумувати ваші помилки.
 • 2 Будьте правдиві. Не робіть з мухи слона і не брешіть собі, тримайтеся щирої правди. Наприклад, якщо одного разу, ви надягнете дивну одяг і будуть люди на вас дивитися, а ви подумаєте 'Ех, всім вона не подобається', в той же час, запитайте себе 'невже нікому вона не подобається? Не знайдеться жодної людини, якій вона сподобалася?'
 • Stop Feeling Self Conscious Step 6.jpg 3 Працюйте над собою. Ви повинні усвідомити, що ви є частиною цього світу, як і інші люди. Це факт життя, і ніхто не може у вас відняти. Це ваше право з народження. Зрозумійте, що ніхто не краще чи важливіше вас.
  • Тим не менш, ви зобов'язані зробити це заради себе та інших, щоб бути кращою версією самого себе. Намагайтеся виділяти найкраще, що у вас є та діліться цим з оточуючими. Це допоможе вам і суспільству, яке вас оточує.
 • Stop Feeling Self Conscious Step 10.jpg 4 Прийміть себе, як самого себе, незалежно від навколишніх чинників. Почуття "Я" - постійно. Якщо ви згадайте ваше дитинство, і подумаєте про ваше "Я", воно завжди залишалося таким же, незалежно від віку або ситуації. "Я" ні від кого не залежить. Воно не змінює розмір на більший чи менший, можливо тільки ви відчуваєте, що воно змінюється або залежить від чогось. Так зрозумійте у глибині вашої душі, що ваше існування ні від кого не залежить. Такі думки, будуть хорошим поштовхом для роботи над самовпевненістю.
  • Як сказала Джуді Гарланд: "Будьте собою замість того, щоб бути чиєюсь іншою версією". Спробуйте це зробити.
 • Частина 5 із 5: Робота над вашим оточенням

 • Stop Feeling Self Conscious Step 8.jpg 1 Простежте за вашими думками, коли ви задумалися або працюєте. Особливо, якщо ці думки про те, що думають про вас інші. Не дозволяйте цим думкам завантажувати ваш розум. Повторювані думки створюють канал, і потім, вам доводиться через нього пройти, коли з'явиться відповідна ситуація.
 • Stop Feeling Self Conscious Step 9.jpg 2 Якщо ви почнете сумніватися в собі, під час бесіди з людьми, тоді відразу ж починайте слухати те, що говорить інша людина. Зосередьтеся на словах, і це вам допоможе. Вміння слухати - це чудова здатність, за допомогою якої ви зможете з легкістю перебороти почуття сумніву в собі.
 • Stop Feeling Self Conscious Step 11.jpg 3 Не зв'язуйтеся з засудженнями і байдужою критикою інших. В той момент, коли ви дозволите комусь вас засудити - це момент, коли ви програли власне щастя іншій людині. Не дозволяйте людям говорити про те, хто ви такий. Це ваше життя, а не їх. І в той час, коли вам важко постояти за себе і свою особистість - це є частиною того, що визначає кращі сторони вашого характеру.
  • Оточіть себе людьми, які роблять вас щасливим. Перебуваючи навколо негативних людей, ви тягнете себе вниз. Можливо ви часто чуєте, але запитайте себе про те, що ви відчуваєте перебуваючи навколо позитивних людей і те ж саме про негативному оточенні. Це два різних фактора, і ви повинні знати, що для вас буде краще.

 • Поради

  • Як тільки ви подумаєте, що хтось "краще за вас", зупиніть цю самокритику і подумайте. Швидше за все, ви переоцінили "ідеальне" якість іншої людини і не помітили його "не ідеальні риси характеру.
  • Скажіть собі, що ви зможете налаштуватися позитивно, і готові піти на зміни, коли в цьому з'явиться необхідність.
  • Якщо ви, за характером, любите догоджати людям, то можливо вам буде складно перейти до внутрішнього голосу, без відчуття сумнівів у самому собі. Не тисніть надто сильно, під час спроб змінити поведінку; зрозумійте, що на це піде час, іноді вам захочеться здатися, але не робіть цього, - продовжуйте спроби почути свій внутрішній голос і слідувати йому.
  • Подумайте про турботи, які потрібні для "ідеальності". Наприклад, якщо ви думаєте, що X - це найкрасивіша дівчина, яку ви бачили, але думаючи таким чином, ви не звертаєте уваги на той факт, що X витрачає чотири години, щоб досягти такої краси. В той час, коли ваші друзі люблять вас за ваш природний спосіб життя і красу. Не падайте духом через порівняння себе з штучними людьми.
  • Для негативної критики, тримайте в голові кілька стандартних відповідей, щоб не приймати це близько до серця і не дозволяти іншим людям на вас тиснути. У цьому випадку, ви не онемеете і зможете відповісти замість того, щоб намагатися придумати відповідь на ходу. Подумайте про добродушній відповіді і скажіть що-небудь, як: "Я здивований твоїми словами і мені не подобається твій тон." або "Я хочу, щоб ти знав, що мені подобається така різка критика. Я зробив все, що зміг і не згоден з твоєю точкою зору." І так далі...
  • Люди турбуються про себе настільки, наскільки і ви. Різниця для більш впевнених людей полягає в тому, що вони не зациклюються на помилках і не дозволяють їх недоліків вплинути на відносини з іншими людьми. Вони працюють над собою стільки, скільки й інші люди, так що не думайте, що їм все дається легко.
  • Почитайте корисні книги; запитайте вашого улюбленого вчителя про це, пошукайте в Google, сходіть в місцеву бібліотеку і, зрештою, в книжковий магазин, якщо ви серйозно за це візьметеся.


  Попередження

  • Ви є найгіршим критиком для самого себе. Перестаньте себе засуджувати, і інші не будуть цього робити.
  • Перестаньте шукати схвалення інших. Якщо ви будете жити, очікуючи схвалення інших, то ви ніколи не зможете позбавитися від сумнівів в собі.
  • Намагайтеся не захищати себе постійно. Будьте готові зізнатися, коли ви зробили щось не так, тому що це, насправді, не кінець світу. Всі роблять помилки. Просто вибачитеся. І забудьте.
  • Іноді, хтось може спробувати вас образити, якщо відчує вашу слабкість (це улюблений спосіб всіх кривдників - знайти слабкість і копати під неї). У такій ситуації, підіть або просто відмовтеся від переробки. Не витрачайте ваш час на спроби догодити їм чи підтримуючи їх недоліки, спроектовані на вас.


  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?