Як навчити дитину читати

Кроки

 • Teach Your Child to Read Step 1.jpg 1 Вивчіть з дитиною звуки разом з назвами букв. Звуки, що видаються при вимові букв, часто відрізняються від назви літер. У читанні використовуються звуки. Коли читаєте дитині, показуйте, наприклад, на букву К і говорите: «Буква називається [ка], але в словах вона вимовляється [ккк], як у слові кіт». Потім попросіть дитину навести інші приклади.
 • Teach Your Child to Read Step 2.jpg 2 Не будьте занадто суворі до того, як дитина вимовляє звуки. Через регіональних акцентів і слабких слухових навичок дитині важко правильно вимовляти звуки. Зробіть розумні зусилля і пам'ятайте, що навчання звуків - це тільки проміжна щабель у навчанні читанню. Це не мета.
 • Teach Your Child to Read Step 3.jpg 3 Навчіть дитину рядковим буквах в першу чергу. Ви помітили, що майже всі букварі спочатку навчають заголовним буквах? Однак на великі літери припадає лише п'ять відсотків всіх букв у письмовому тексті. Тому приділяйте більше уваги викладання рядкових букв. Ці літери грають більш важливу роль у розвитку навичок читання.
 • Teach Your Child to Read Step 4.jpg 4 Не переживайте з приводу граматики на цьому етапі. Дошкільнята, детсадовцы і першокласники мислять конкретно і не можуть впоратися зі складними поняттями. В цьому віці їм не потрібно пояснювати, що є приголосні, голосні, довгі і короткі звуки і т. д. Вони можуть навчитися читати і без цих правил. Чотири роки тому у багатьох дітей вже є відмінне чуття граматики, і у свій час вони вивчать всі ці формальні граматичні правила. На цьому етапі вам потрібно зосередитися на механічному навички читання, тобто навчитися розшифровувати нові слова і запам'ятовувати їх, щоб досягти швидкості читання.
 • Teach Your Child to Read Step 5.jpg 5 Ви читаєте дитині щодня. Чи допоможе це йому навчитися читати? Так само, як ви не можете навчитися грати на піаніно, спостерігаючи за чужою грою, читання потрібно навчати і навчатися. Читаючи своїй дитині, ви розвиваєте в ньому любов до читання і книг, але це не допомагає йому оволодіти навичками читання, тому що, процес пізнавання якогось слова під час читання дуже ненадійний.
 • Teach Your Child to Read Step 6.jpg 6 Вчіть дитину читати і писати одночасно. Діти вчаться читати швидше і легше, якщо вони навчаються і писати в той же час. Моторна пам'ять букв і той факт, що вони чують їх звучання і бачать їх написання, зміцнять нові знання. Тому навчіть вашу дитину писати букви і слова.
 • Teach Your Child to Read Step 7.jpg 7 Обмежте початковий словник для читання. Читання - це дуже складний процес. Не всі слова можна читати за допомогою простих звукових правил. Багато важливі слова треба запам'ятовувати візуально. Спочатку навчайте тільки простим і загальновживаним словам. Знання 500 ключових слів - це все, що потрібно дитині, щоб навчитися добре читати.
 • Teach Your Child to Read Step 8.jpg 8 Тільки аудіо, відео або комп'ютерні програми не навчать дитину читати. Маленька дитина може концентруватися на якомусь виді діяльності тільки на короткий проміжок часу, особливо, якщо це ще вимагає напруги. Навчальні DVD і більшість комп'ютерних програм з музичним супроводом відволікають увагу і не дуже ефективні через слабких слухових навичок дитини і короткочасного уваги. Багато діти дивилися дитячу передачу «Вулиця Сезам», але не багато навчилися читати таким чином. Багато батьки покладають надії на комп'ютери, але комп'ютерні програми самі по собі також не можуть навчити дитину читати. На жаль, більшість комерційних програм читання роблять акцент на світлових ефектах і розвагах, а не на структурі та змісті. Ці програми розважають і займають дитини, але не вчать читати.
 • Teach Your Child to Read Step 9.jpg 9 Подумайте над наступними питаннями:
  • В якому віці правильно починати навчання читання? Більшість дітей може починати з чотирьох років. З цього віку ви можете почати навчати звуків. У цьому ж віці ви можете давати дитині прості завдання на читання.
  • Якщо почати рано, заподіє це дитині якусь шкоду? Немає, але ви навіть можете йому допомогти. Згідно з дослідженнями, за останні тридцять п'ять років, раніше навчання читання дає дитині значну перевагу в школі. Діти, які починають читати вже до першого класу, зберігають свою перевагу в читанні й розумінні над їх «звичайними» однокласниками протягом усієї початкової школи. Ранні читачі, швидше за все, досягнуть великих успіхів і з інших предметів.
  • Чи можна навчити малюка читати? Не зовсім. Вони можуть дізнаватися деякі форми букв, але це не можна назвати читанням. Більшість дітей не готова до навчання читання до 3-4 років.
  • А що, якщо фонетичний метод навчання читання? Будь-яка програма читання, заснована тільки на фонетичному методі, нудна і важка для дитини. Плюс до цього, вона і неповна. Успішна програма читання повинна поєднувати фонетичний метод з елементами цілісного сприйняття слова, тобто без поділу його на букви і склади.
  • З чого почати? Іншим найважливішим засобом навчання дитини читання - це читання оповідань. Коли ви читаєте йому його улюблену історію, показуйте на слова. Так дитина буде думати, що ці забавні фігури на сторінці насправді слова, які просто чекають, коли їх розшифрують.

 • Поради

  • Якщо вашій дитині не вистачає терпіння вчитися читати і йому хочеться дивитися телевізор, спробуйте включити субтитри і запропонуйте йому стежити очима.


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?